Kólia dlhosrstá - novinky | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:18.05.2021 - 

Navštívila som prekrásnu Dirigentku "Riri" dcéru našej Jaylinky a francúzskeho psa Heliosa. Je prenádherná elegantná sučka a som na ňu veľmi pyšná !  Nafotili sme nejaké nové fotky našej Emuške, môžete si ich pozrieť v jej galérií.

 06.05.2021 - 

Náš skvelý vrh E oslavoval 10.4. svoje PRVÉ NARODENINY ! Som na tento vrh veľmi pyšná a som šťastná, že som si mohla splniť svoj sen a spraviť takúto krásnu kombináciu, ktorá predčila moje predstavy. Brumko, Chipsík a Emka - želám Vám len to NAJ NAJ NAJ. Vyrástli z Vás úžasní psí spoločníci, kamaráti, parťáci - a nádherné múdre kólie so super temperamentom, ktorý rozveseľuje Vašich paničkov každý jeden deň. A teda aj mňa, kedže jedno také nezbedné "Éčko" mám doma :) Emulienka moja, si dokonalá kólia !

 

 

Čerešnička na torte - Emku aj s jej bratom Chipim sme vzali na "výlet" k veterinárovi...aby sme ich troška "ofotili" a zistili sme na RTG len tie NAJLEPŠIE SPRÁVY - Emka a Chipi - zdravé kĺbiky: DBK A/A, DLK 0/0, plus bonusové vyšetrenie: chrbátik bez spondylózy a prechodového stavca! Nakoľko sú obaja veľmi veľkí kaskadéri a turbomyšky, tešíme sa, že sú zdraví ako rybky. Ďakujem Chipiho majiteľom za skvelú spoluprácu a starostlivosť. Ďalším krokom bude uchovnenie oboch našich nádejí - už ostávajú iba formalitky, všetko majú splnené ! Na šteniatka po Emke si však budete musieť ešte aspon rok počkať, my sa nikam neponáhľame, pre nás je chov iba bonus.

 

Naša odchovankyňa Dirigentka "Riri" absolvovala opakované vyšetrenie očného pozadia (u certifikovaného ESVO očného špecialistu) s výsledkom CEA/PRA/KAT - neg. a takisto aj vyšetrenie kĺbov s výsledkom DBK A/A, DLK 0/0 - a mohla sa tak stať chovnou sučkou 1. triedy chovnosti ! Ako všetky naše odchovy, uchovnené na SR ! Riri žije na farme obklopená psími kamarátmi a ovečkami, kravičkou, hydinou a pomáha páničke so statkom. Jej panička má chovateľskú stanicu a tak sa môžeme do budúcna tešíť na ďalšiu generáciu Yaless Blue kólií !!!

 

{{images:10586-10587}

 

Do galérie Výlety mix 2021 som pridala nejaké výletné fotky. Zároveň som pridala galériu Chorvátsko 2021, ktoré sme v jari navštívili aby sme spoznali a zdokumentovali krásy tejto krajiny. Samozrejme, kólie nesmeli chýbať. Ako sa im páčilo - uvidíte na fotkách.

10.03.2021 - 

Dlhšie sme neaktualizovali, tak som pridala fotografie do galérie našich odchovancov - Easter Bunny "Brumko", Everything I Wanted "Chips", Bear Grylls "Merlin", Babydoll "Wronia".

 

Nafotila som nové fotky aj našim domácim - Dexterovi, Ginke, Grejsinke a Emke, z ktorej už je 10 mesačná slečna. V jari ju čakajú ešte nejaké vyšetrenia a potom uchovňovanie. Je to extrémne aktívna, veselá, múdra a srandovná kólia. Vyrástla na nádhernú psiu mladú dámu.

 

Pekné aj menej pekné počasie počas volných dní sa snažíme tráviť v prírode - a sem tam, ak je počasie pekné, niečo zdokumentujeme - pridala som teda nejaké fotky do galérie Výlety mix 2021....a ďalšie sú v príprave (vo foťáku :))

 

Bohužial jedna veľmi smutná správa - začiatkom februára nás nečakane opustila naša milovaná Jaylinka - vo veku len 6,5 roka, z dôvodu komplikácií spojených s nebezpečnou a infekčnou chorobou, prenášanou kliešťami. Napriek všetkej snahe a liečbe jej telo nezvládlo boj s touto zákernou chorobou a my sme prišli o nášho žijúceho anjela na 4 labkách...stal sa z nej anjelik v nebi...a žiadne slová nevyjadria smútok, ktorý mám v srdci nad jej stratou.

 

 

Začiatkom marca oslávili krásne 4 roky naše šteniatka z vrhu B - 9 nádherných súrodencov, ktorí sa tešia plnému zdraviu, kondícií a robia obrovskú radosť majiteľom. Viem o tom svoje - kedže z tohto vrhu mi robí radosť naša domáca Ginka - neskutočne verná, oddaná a poslušná slečna. Ginuška naša, všetko najlepšie, buď stále zdravá a taká úžasná ako si !

10.12.2020 - 

Náš odchovanec Belmondo so svojou paničkou 5.12. splnili na agility pretekoch v Horce nad Moravou svoju ďalšiu A1 skúšku !!! Je to veľký šikovník a na parkúre lieta ako raketa ! Som veľmi pyšná ! Ďakujem majiteľke Lenke !

 

 

Náš vrh C oslavoval 8.12.2020 svoje dva roky !!! Letí to ako z vody, ešte nedávno boli drobné šteniatka...a Grace starostlivá mamka. Teraz je už Grejsi veteránka a z našich troch C-šteniatok krásne dospelé elegantné kólie ! Všetci traja veľmi úspešní! Na konte majú svoje detské/juniorské šampionáty, každý z nich ma započatý dospelácky šampionát, majú krásne zdravotné výsledky a najmä - úžasné povahy ! Aktívne, veselé, hravé..a veľmi nežné. A všetci traja sú uchovnení. Ďakujem majiteľom za skvelú starostlivosť a prezentáciu. Budúci rok plánujeme šteniatka po Cmukynke, ktorá ako jediná z tohto fantastického vrhu ostala na Slovensku a pôsobí pod hlavičkou našej chovateľskej stanice !

 

 

Naša šibalka Emka má už 8 mesiacov. Už dorástla mamku a bude z nej vysoká elegantná sučka. Sfotili sme jej nejaké nové fotky, aj keď je to veľmi ťažké, kedže neobsedí :) Ešte je to síce stále taký kólio-pavúk, ale už pomaly prichádza do veku, kedy začína krásne osrsťovať a pomaly dospievať. Je veľmi aktívna, no ale vzhľadom na povahy oboch jej rodičov sa to dalo čakať :) Je neunaviteľná a neustále niečo musí vymýšľať a špekulovať. Spať chodí len z povinnosti alebo nudy :D Reálne unavenú som ju asi nikdy ešte nevidela :) Rada trénuje poslušnosť, stihla sa naučiť základy agility, miluje pohyb, turistiku a akúkoľvek aktivitu. Najviac však samozrejme miluje stvárať nezbedy.

 

01.12.2020 - 

Koncom októbra oslavovali 1 rok života naše dievčatá z vrhu D !!! Donutella "Milka" pracuje ako profesionálny canisterapeutický pes a je to kopa energie a radosti. Povahou na nerozoznanie od svojich kolegov - retríverov. Dirigentka "Riri" žije na "Farme u bláznivého Matesa" pri Bratislave, kde dohliada na všetky zvieratká a spolu so svojimi koliáckymi kámoškami zaberá vytláča páničkov z postele. Veríme, že v roku 2021 sa ukáže na výstave a bude uchovnená, kedže je súčasťou chovateľskej stanice "Of brigand´s field".

 

Doplnila som nejaké fotky odchovancov: Easter Bunnyho "Brumka", All Inclusive "Alexa" a v pláne sú ďalšie nové fotky našich odchovov, napríklad aj našej nezbedky Emky :P Už čoskoro :) Samozrejme, priebežne dopĺňam aj fotky do Výlety mix 2020.

 

V strede jesene sme si urobili prekrásny výlet do prímorského Chorvátska - ani som netušila, že sa mi tento sen splní (aj keď vo WISHLISTE na rok 2020 to bolo :)))) Samozrejme, kólie z Yaless Blue boli s nami :) Vedeli ste, že Chorvátsko je už 20-tá krajina, ktorú navštívila naša veteránka Grace? Stále vo výbornej kondícií a zdraví a kedže behanie za srnkami ju ešte stále neprešlo....tak ešte čosi nasledujúce roky pridáme do jej zoznamu, čo poviete? Tentoraz som si povedala, že to stojí zato "vysypať" troška viac z foťáka....a galéria je naozaj plná fotiek - Chorvátsko 2020.

25.10.2020 - 

Čo sa u nás udialo za posledný mesiac? S Dexíkom a Ginkou sme sa zúčastnili 27.9. preteku "Rozbehaj svojho Bodreeka - Bosorkin canicross". Dexík behal s bratom takmer 4 km trať canicross, a ja s Ginkou som pretekala rovnakú trasu v kategórií bikejoring. S Ginkou sa nám podarilo skončiť na 3.mieste !!! 

 

Jesenné výstavné plány "preťal" koronavírus. Aj keď sme sa VEĽMI tešili na našu Špeciálnu výstavu kólií šeltií, ktorú som spoluorganizovala (a o to viac ma zasiahlo to, že sme ju museli zrušiť), tak sa podarilo v septembri ukázať sa aspoň našim trom deťúrencom z vrhu C. Slávna trojka nás krásne reprezentovala. A všetci traja víťazne vo svojich triedach ! 19.09. sa konala CACIB Nitra, kde nás Cmuky reprezentovala ako Výborná 1, CAC a započala svoj dospelácky šampionát. Ďakujem jej majiteľovi Pavlovi za skvelú reprezentáciu a najmä za veľkú odvahu - prvýkrát si ju krásne predviedol v kruhu sám ! Ste super team ! V ten istý deň sa naša poľská Cassovia Baltic Sea "Eira" vrátila z rovnakým výsledkom z XXXII Klubowa Wystawa Psów Pasterskich Ras Niepolskich Wawrzkowizna - Výborná 1, CAC !!! A do tretice, o týždeň na to, Clark Kent "Milo" na CACIB Leszno získal takisto Výborný 1, CAC !!! Ďakujem majiteľkám Kasii a Marzenke za fantastickú reprezentáciu.

 

Najkrajšia vec akú sa mi túto jesenň podarilo, bolo "zbaliť švestky" a utiecť od stresu všedných dní k nášmu milovanému Baltickému moru. Slová netreba, nech hovoria fotky - Baltické more 2020.

 

Počas cesty k moru sme navštívili 5 zo 6 našich poľských odchovancovCassovia Baltic Sea "Eira" + Be The One and Only "Bianca" v Gdyni, Donutella "Milka" v Gdansku a Easter Bunny "Brumko" s Babydoll "Wronia" v Krakowe. Ďakujem majiteľom za úžasnú pohostinnosť a najmä za to, že sa tak skvele starajú o naše detičky.

 

Naša fantastická riaditeľka vesmíru Grace oslávila 5.10. už svojich 9 rokov !!! Vo výbornom zdraví na svoj vek, skvelej kondícií a stále veľmi nezbednej mysli :) Naša Emka oslávila 10.10. svojich 6 mesiacov. Je to riadna nezbedka a má neuveriteľnú výdrž, kondíciu a talent špekulovať :) Máme s ňou veľa radosti a zábavy. 

 

Jeseň si užívame v plnom prúde, ak sa podarí niečo pekné nafotiť, pridávam do galérie Výlety mix 2020

16.09.2020 - 

Koniec leta bol u nás pestrý na výstavy a športové akcie:

 

Náš odchov Belmondík sa zúčastnil agility preteku Šlapanický vlk 2020, kde splnil LA1 skúšku a vyhral 5.miesto v agility open. Skvelé úspechy ! Jeho rýchlosť a presnosť na parkúre je fantastická !!! Ďakujeme úžasnej majiteľke Lenke za to, že využila jeho potenciál a nádherne nás reprezentuje !

 

16.augusta sme sa zúčastnili "Canicross po Lemešanskej špacírke". Šlo o zhruba 3 km trasu lesom a lúkami. Behala som s Ginkou a môj brat sa prihlásil s Dexterom. Psíkovci boli šikovní a vybehali sme si 4.miesto s Ginkou kategória ženy, a 4.miesto s Dexim kategória muži.

 

Koniec augusta sa niesol vo výstavných úspechoch: 20.08.2020 CACIB Szilvasvarad v Maďarsku, posudzoval Lászlo Erdos. Veľmi horúci deň, až mi bolo psíkov v kruhu ľúto. Ale ubehali to - Jaylinka Výborná 2, r.CACGrace Výborná 1, CAC, BOB VeteránCmukynka Výborná 1,CAC a naša malá Emka Veľmi nádejná 2. Od dva dni na to sa konala CAC WROCLAW (PL) - 22.08.2020 - posudzoval: Andrzej Szutkiewicz. Tam nás reprezentoval náš odchovanec Clark Kent "Milo" a umiesnil sa skvele - Výborná 1, CAC ! Ďakujeme Marzenke za reprezentáciu ! 

 

Prešiel týždeň a my sme sa zasa vydali na výstavu, tentoraz takú menšiu - oblastnú výstavu v Betliari, kde posudzoval pán Boguslaw Chmiel (PL). Zišli sme sa poriadny YALESS BLUE team a darilo sa SKVELO ! Poďme na to: naše domáce baby: Jaylinka - Výborná 1, Víťaz triedy a oblastný víťaz (BOB). Emuška Veľmi nádejná 1 a Grace Výborná 1, a v záverečkách 2. NAJKRAJŠÍ VETERÁN celej výstavy !!! Týmto víťazstvom si Grace dorobila svoj ďalší šampionát - stala sa VETERÁN ŠAMPIÓNKOU Slovenska ! Z našich odchovancov bodovala Cmukynka - Výborná 1, Víťaz triedy, Bvlgari "Bebe" - Výborný 1, Víťaz triedy...a drobec Everything I Wanted "Chips" debutoval ako Veľmi nádejný 1 ! Tak a s výstavami chvíľku pauza, najbližšie sa blysneme až na Špeciálnej výstave kólií a šeltií v Košiciach, 3.10.2020.

 

Naša odchovankyňa Billion Stars in Eye "Maggie" sa zúčastnila Klubovej výstavy kólií a šeltií v Chropyni. V silnej konkurencií skončila Výborná. Posudzovala pani Ing. Ivana Němečková. Ďakujeme a gratulujeme majiteľom našej čiernej perly !

 

 

Koniec leta je krásny čas na mnohé výlety do prírody. Emka je už celkom veľká na krátke turistické výlety, alebo dlhé celodenné opekačky, kde sa veľa nenachodí, ale zato sa poriadne unaví celodenným asistovaním :) Takže už zasa trávime veľa času v prírode...a ako bude rásť, budú sa aj naše výlety predlžovať. Pridala som zopár fotiek do sekcie výlety mix 2020.

 

Doplnené fotky do galérií našich rastúcich šteniatok z vrhu E - Emoji "Emka", Everything I Wanted "Chips", Easter Bunny "Brumko"

 

 

Každý rok si pripomíname deň 11.9.2011 kedy do nebíčka odišla moja prvá, nezabudnuteľná psia kamarátka, kólia Jaška. Navždy ťa nosím v srdiečku, moja milovaná a prvá ! Je to už dlhých 9 rokov.

31.07.2020 - 

Naše kólie Jaylin, Grace a Emka sa spolu s našou odchovankyňou Dirigentkou "Riri" zúčastnili na oblastnej výstave v Povode (25.7.2020). Posudzoval pán András Polgár zo Srbska. Baby sa prezentovali perfektne a potešila ma najmä Riri, ktorá sa v takmer 9 mesiacoch predviedla veľmi pekne na svojej prvej výstave. O malej Emke ani nehovoriac, tá je perfektná vo všetkom, kde položí labku :P. Výsledky: Emoji "Emka" v triede šteniat Veľmi nádejná 1Dirigentka "Riri" v triede dorastu Veľmi nádejná 1. Jaylinka v triede šampiónov Výborná 1, Víťaz triedy. Grejsinka v triede veteránov Výborná 1, Víťaz triedy. Ďakujeme Rirkinej majiteľke Katke za skvelú starostlivosť, prípravu a výchovu našej veľkej nádeji do budúcna.

 

Kedže chlapci z vrhu E odišli k novým majiteľom, ktorí už od nás majú šteniatka z vrhu B, rozhodli sme sa neporusiť túto tradíciu a nepretrhnúť "reťaz šťastia". Preto sme Emoji "Emke" našli fantastický nový domov, kde naplno využijú jej potenciál - úžasná povaha, perfektný exteriér a špičkový rodokmeň. A zároveň to budú majitelia šteniatka z vrhu B ! Emka preto ostáva U NÁS - zo svojou mamkou Ginkou (z vrhu B) :))))) Vitaj doma, Emu naše nezbedné !

 

Pridali sme fotky do galérií naším odchovom  Dirigentka "Riri", Donutella "Milka", Clark Kent "Milo", Cassovia Baltic Sea "Eira", Be The One and Only "Bianca", Easter Bunny "Brumko", Babydoll "Wronia", Bear Grylls "Merlin".

 

11.07.2020 - 

Náš vrh A oslavuje dnes svoje 6.narodeniny ! Môj prvý vrh - bude vždy špeciálny, nezabudnuteľný, vymodlený... a som šťastná, že mi tu z neho ležia pri nohách užasní dvaja súrodenci Dexík a Jaylinka ! Všetko najlepšie vrh A - Dexi, Jaylin, Miška, Alex !

15.06.2020 - 

Naše šteniatka si užili fotenie v atelieri. Riadne sa tam zabavili a kým sa to podarilo, skoro nám ošediveli všetky vlasy. Tento vrh je veľmi odvážny a temperamentný, užili sme si s nimi veľa zábavy. Šteniatka absolvovali aj oficiálne vyšetrenie (ESVO) u očného špecialistu Dr. Zubrického (Althea, Nitra) a ostatné dodatkové vyšetrenia. Easter Bunny "Brumko" odišiel tento víkend bývať do Poľska ku svojej tetuške Babydoll "Wronke". Malý krásavec Everything I wanted "Drimko", dostal nové meno "Chips" a ostáva na Slovensku, pri svojom ujovi Bvlgari "Bebe". Tak sa podarilo, že obaja chlapci trafili ku yalessákom, ktorí su súrodenci ich mamičky Ginky. Je to znamenie :) Želám im veľa šťastia v novej rodinke.

 

« predch. 1 2 3 4 5 9 13 17 nasl. »

 

staršie "novinky":