Kólia dlhosrstá - novinky | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:18.02.2022 - 

Vytvorili sme našim šteniatkam samostatné karty, a doplnili ich fotogalériu. Dvaja chlapci tento víkend opustili rodnú loď a vydali sa na cestu za krásnym novým životom so svojimi fantastickými rodinami. Budete o nich určite ešte počuť :) Prekrásny Fantomas ostáva doma reprezentovať rodné farby :)

10.01.2022 - 

Cez víkend naše šteniatka dosiahli 4 týždne. Už majú aj mená. Krásne prosperujú a máme z nich veľkú radosť. Pozrite si ich nové fotografie.

26.12.2021 - 

Naše prekrásne šteniatka z vrhu F majú už rovné 2 týždne a pomaly otvorili aj očká. Chlapci sa majú skvele, priberajú, mocnejú, sú z nich 3 valibuci. Cez Vianočné sviatky sme im spravili nové sviatočné fotografie. Zároveň aj Vám želáme krásne sviatky a všetko dobré do Nového roku !

 19.12.2021 - 

Máme veľkú novinku. V našej chovateľskej stanici sa narodili prekrásne šteniatka ! Maminkou sa stala naša Ginka a je to vrh F ! Veľmi sa tešíme z nádherných 3 chlapčekov, vo farbách blue-merle a trikolór ! Viac informácií si môžete pozrieť na stránkach vrhu F - budeme pravidelne pridávať fotografie, ako nám naše šteniatka rastú do krásy.

11.12.2021 - 

Doplnenie novinek na náš web. Troška menej času sme záplátali tým, že sme aktívny viac na sociálnych sieťach než na webe. Oplatí sa preto sledovať nás Facebook aj Instagram :) všade nájdete iný a zaujímavý kontent z nášho života. Zhrňme si najdôležitejšie novinky:

Výstavy:

Aj napriek tomu, že kynologický svet pociťuje limity kvóli rušeniu mnohých výstav a my zrovna nepatríme medzi bláznivých obiehačov výstav a zúčastňujeme sa skôr sporadicky, tak sa nám tento rok skvele darilo !!! Ďakujem aj svojim skvelým majiteľom, že takto nádherne reprezentujú náš chov a svojich miláčikov ! Šampionáty si tento rok dokončili: Naša Ginkašampiónka Slovenska, Grace si dokončila Grandšampióna Slovenska, Clark Kent "Milo" sa stal poľským šampiónom a takisto Cassovia Baltic Sea "Eira" sa stala poľskou šampiónkouZopár z našich najváčších úspechov toto leto a jeseň:

 • 19.06.2021 Oblastná výstava Betliar, posudzoval Erdős László, HU
  • Emka: Výborná 1, Víťaz triedy mladých

  • Everything I Wanted "Chips": Výborný 1, Víťaz triedy mladých 
  • Cmukynka: Výborná 1, Víťaz triedy, Oblastný víťaz, výber do TOP 5 BEST IN SHOW
  • Grace: Výborná 1, Víťaz triedy, 2.BIS VETERÁN
 • 10.07.2021 Národná výstava Wroclaw, Poľsko, posudzovala Aleksandra Lubaszka, PL:

 

 • 20.08.2021 Medzinárodná výstava Bratislava, posudzoval: Tibor Havelka, SR:
  • Ginka - Výborná 1
  • Grace - Výborná 1, CAC, CACIB
 • 25.09.2021 Medzinárodná výstava Nitra, posudzoval Željko Lozic, SRB:
  • Ginka: Výborná 1, CAC, CACIB, BOB
 • 26.09.2021 Medzinárodná výstava Komarom, posudzoval Péter Muzslai, HU:
 • 17.10.2021 Národná výstava Krakow, posudzoval Alessandro Zeppi, IT:
 • 30.10.2021 Národná výstava Salgótarján, posudzoval Vilmos Kardos, HU:

Viac fotiek nájdete v sekcií Galéria/Výstavy 2021

 

Športové aktivity:

Náš odchov Belmondo tento rok v agility doslova kraľoval na českej scéne: Preteky Šlapanický vlk - open jumping - 6. miesto zo 40.štartujúcich. Jumping Žabčice - v kategorii A1 - 2. miesto (1. a 2. beh), 1.miesto (3.beh). Celkový súčet - 7.miesto. AGILITY COLLIE CUP - v Agility behu 3.miesto, v celkových súčtoch 2-3.miesto a NAJLEPŠIA DLHOSRSTÁ KÓLIA v súčtoch z celého závodu !!! Športových akcií na Slovensku v našom obľúbenom dogtrekku a canicrossu teda bolo tento rok ako maku, ale predsa len sa nám podarilo uloviť aspoň jednu trofej - 26.09.21 Bosorkin canicross - bikejoring 6. miesto s Emkou.
 

Chovateľské novinky:

Emka absolvovala opakované vyšetrenie očného pozadia u MVDr. Pavla Zubrického (ESVO) a výsledok bol skvelý: CEA/PRA/KAT - negatívna. Zároveň bola uchovnená spolu so svojim bratom Everything I Wanted "Chips" a to obaja v 1.kategórií chovnosti ! Ako napokon všetky naše odchovy, uchovnené na Slovensku :)

Fotogalérie:

Doplnila som rôzne fotky do galérií -  či už našim kóliám, odchovom, fotky z výletov, prosto z každého rožka troška :)  Pohľadajte :)

 

Narodeniny:

V lete - 11.07. oslavoval svoje 7.narodeniny náš užasný Dexter...v nebíčku aj naša nezabudnuteľná Jaylin...a s nimi aj celý vrh A. Gralujeme, decká ! Po nich je na rade naša Grace, tá oslavovala 5.10. svoje okrúhle 10.narodeniny a oslávila ich pompézne, ako sa na kráľovnú patrí - pri mori :) Grejsinka je stále v skvelej kondícií a verím, že to tak ešte dlho ostane. Zima je obdobie osláv pre náš D vrh - 29.10., kedy naše sestričky Donutella "Milka" a Dirigentka "Riri" oslávili 2 roky ! No a zimu uzatvára vrh C - ktorý tretie narodeniny oslávil 8.12. - všetko naj, céčka moje :)

 

 

Všetci naši yalessáci:

Chcela by som poďakovať mojej kamarátke Emme Kisty za krásnu kresbu, ktorú pre nás vytvorila. Sú tam všetky moje kólie a odchovy, ktoré sa tu narodili :) Emi, ďakujem za tento skvost ! Obrázok si rozkliknite :)

 

18.05.2021 - 

Navštívila som prekrásnu Dirigentku "Riri" dcéru našej Jaylinky a francúzskeho psa Heliosa. Je prenádherná elegantná sučka a som na ňu veľmi pyšná !  Nafotili sme nejaké nové fotky našej Emuške, môžete si ich pozrieť v jej galérií.

 

06.05.2021 - 

Náš skvelý vrh E oslavoval 10.4. svoje PRVÉ NARODENINY ! Som na tento vrh veľmi pyšná a som šťastná, že som si mohla splniť svoj sen a spraviť takúto krásnu kombináciu, ktorá predčila moje predstavy. Brumko, Chipsík a Emka - želám Vám len to NAJ NAJ NAJ. Vyrástli z Vás úžasní psí spoločníci, kamaráti, parťáci - a nádherné múdre kólie so super temperamentom, ktorý rozveseľuje Vašich paničkov každý jeden deň. A teda aj mňa, kedže jedno také nezbedné "Éčko" mám doma :) Emulienka moja, si dokonalá kólia !

 

 

Čerešnička na torte - Emku aj s jej bratom Chipim sme vzali na "výlet" k veterinárovi...aby sme ich troška "ofotili" a zistili sme na RTG len tie NAJLEPŠIE SPRÁVY - Emka a Chipi - zdravé kĺbiky: DBK A/A, DLK 0/0, plus bonusové vyšetrenie: chrbátik bez spondylózy a prechodového stavca! Nakoľko sú obaja veľmi veľkí kaskadéri a turbomyšky, tešíme sa, že sú zdraví ako rybky. Ďakujem Chipiho majiteľom za skvelú spoluprácu a starostlivosť. Ďalším krokom bude uchovnenie oboch našich nádejí - už ostávajú iba formalitky, všetko majú splnené ! Na šteniatka po Emke si však budete musieť ešte aspon rok počkať, my sa nikam neponáhľame, pre nás je chov iba bonus.

 

Naša odchovankyňa Dirigentka "Riri" absolvovala opakované vyšetrenie očného pozadia (u certifikovaného ESVO očného špecialistu) s výsledkom CEA/PRA/KAT - neg. a takisto aj vyšetrenie kĺbov s výsledkom DBK A/A, DLK 0/0 - a mohla sa tak stať chovnou sučkou 1. triedy chovnosti ! Ako všetky naše odchovy, uchovnené na SR ! Riri žije na farme obklopená psími kamarátmi a ovečkami, kravičkou, hydinou a pomáha páničke so statkom. Jej panička má chovateľskú stanicu a tak sa môžeme do budúcna tešíť na ďalšiu generáciu Yaless Blue kólií !!!

 

{{images:10586-10587}

 

Do galérie Výlety mix 2021 som pridala nejaké výletné fotky. Zároveň som pridala galériu Chorvátsko 2021, ktoré sme v jari navštívili aby sme spoznali a zdokumentovali krásy tejto krajiny. Samozrejme, kólie nesmeli chýbať. Ako sa im páčilo - uvidíte na fotkách.

10.03.2021 - 

Dlhšie sme neaktualizovali, tak som pridala fotografie do galérie našich odchovancov - Easter Bunny "Brumko", Everything I Wanted "Chips", Bear Grylls "Merlin", Babydoll "Wronia".

 

Nafotila som nové fotky aj našim domácim - Dexterovi, Ginke, Grejsinke a Emke, z ktorej už je 10 mesačná slečna. V jari ju čakajú ešte nejaké vyšetrenia a potom uchovňovanie. Je to extrémne aktívna, veselá, múdra a srandovná kólia. Vyrástla na nádhernú psiu mladú dámu.

 

Pekné aj menej pekné počasie počas volných dní sa snažíme tráviť v prírode - a sem tam, ak je počasie pekné, niečo zdokumentujeme - pridala som teda nejaké fotky do galérie Výlety mix 2021....a ďalšie sú v príprave (vo foťáku :))

 

Bohužial jedna veľmi smutná správa - začiatkom februára nás nečakane opustila naša milovaná Jaylinka - vo veku len 6,5 roka, z dôvodu komplikácií spojených s nebezpečnou a infekčnou chorobou, prenášanou kliešťami. Napriek všetkej snahe a liečbe jej telo nezvládlo boj s touto zákernou chorobou a my sme prišli o nášho žijúceho anjela na 4 labkách...stal sa z nej anjelik v nebi...a žiadne slová nevyjadria smútok, ktorý mám v srdci nad jej stratou.

 

 

Začiatkom marca oslávili krásne 4 roky naše šteniatka z vrhu B - 9 nádherných súrodencov, ktorí sa tešia plnému zdraviu, kondícií a robia obrovskú radosť majiteľom. Viem o tom svoje - kedže z tohto vrhu mi robí radosť naša domáca Ginka - neskutočne verná, oddaná a poslušná slečna. Ginuška naša, všetko najlepšie, buď stále zdravá a taká úžasná ako si !

10.12.2020 - 

Náš odchovanec Belmondo so svojou paničkou 5.12. splnili na agility pretekoch v Horce nad Moravou svoju ďalšiu A1 skúšku !!! Je to veľký šikovník a na parkúre lieta ako raketa ! Som veľmi pyšná ! Ďakujem majiteľke Lenke !

 

 

Náš vrh C oslavoval 8.12.2020 svoje dva roky !!! Letí to ako z vody, ešte nedávno boli drobné šteniatka...a Grace starostlivá mamka. Teraz je už Grejsi veteránka a z našich troch C-šteniatok krásne dospelé elegantné kólie ! Všetci traja veľmi úspešní! Na konte majú svoje detské/juniorské šampionáty, každý z nich ma započatý dospelácky šampionát, majú krásne zdravotné výsledky a najmä - úžasné povahy ! Aktívne, veselé, hravé..a veľmi nežné. A všetci traja sú uchovnení. Ďakujem majiteľom za skvelú starostlivosť a prezentáciu. Budúci rok plánujeme šteniatka po Cmukynke, ktorá ako jediná z tohto fantastického vrhu ostala na Slovensku a pôsobí pod hlavičkou našej chovateľskej stanice !

 

 

Naša šibalka Emka má už 8 mesiacov. Už dorástla mamku a bude z nej vysoká elegantná sučka. Sfotili sme jej nejaké nové fotky, aj keď je to veľmi ťažké, kedže neobsedí :) Ešte je to síce stále taký kólio-pavúk, ale už pomaly prichádza do veku, kedy začína krásne osrsťovať a pomaly dospievať. Je veľmi aktívna, no ale vzhľadom na povahy oboch jej rodičov sa to dalo čakať :) Je neunaviteľná a neustále niečo musí vymýšľať a špekulovať. Spať chodí len z povinnosti alebo nudy :D Reálne unavenú som ju asi nikdy ešte nevidela :) Rada trénuje poslušnosť, stihla sa naučiť základy agility, miluje pohyb, turistiku a akúkoľvek aktivitu. Najviac však samozrejme miluje stvárať nezbedy.

 

01.12.2020 - 

Koncom októbra oslavovali 1 rok života naše dievčatá z vrhu D !!! Donutella "Milka" pracuje ako profesionálny canisterapeutický pes a je to kopa energie a radosti. Povahou na nerozoznanie od svojich kolegov - retríverov. Dirigentka "Riri" žije na "Farme u bláznivého Matesa" pri Bratislave, kde dohliada na všetky zvieratká a spolu so svojimi koliáckymi kámoškami zaberá vytláča páničkov z postele. Veríme, že v roku 2021 sa ukáže na výstave a bude uchovnená, kedže je súčasťou chovateľskej stanice "Of brigand´s field".

 

Doplnila som nejaké fotky odchovancov: Easter Bunnyho "Brumka", All Inclusive "Alexa" a v pláne sú ďalšie nové fotky našich odchovov, napríklad aj našej nezbedky Emky :P Už čoskoro :) Samozrejme, priebežne dopĺňam aj fotky do Výlety mix 2020.

 

V strede jesene sme si urobili prekrásny výlet do prímorského Chorvátska - ani som netušila, že sa mi tento sen splní (aj keď vo WISHLISTE na rok 2020 to bolo :)))) Samozrejme, kólie z Yaless Blue boli s nami :) Vedeli ste, že Chorvátsko je už 20-tá krajina, ktorú navštívila naša veteránka Grace? Stále vo výbornej kondícií a zdraví a kedže behanie za srnkami ju ešte stále neprešlo....tak ešte čosi nasledujúce roky pridáme do jej zoznamu, čo poviete? Tentoraz som si povedala, že to stojí zato "vysypať" troška viac z foťáka....a galéria je naozaj plná fotiek - Chorvátsko 2020.

« predch. 1 2 3 4 5 9 13 17 nasl. »

 

staršie "novinky":