Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:

16.07.2016 - 

Naše šteniatka dňa 11.07. oslavovali svoje druhé narodeniny ! Želáme im všetko najlepšie - naši domáci: Dexík, Jaylinka, do Čiech Miška a na Slovensko Alex. Myslíme aj na našu Aury, za dúhovým mostom.

 

02.07.2016 - 

Naše modré krásky sa prezentovali na národnej výstave Veľká Ida. Bolo veľmi teplo, ale dievčence to zvládli super, ako stále. Posudzoval pán Sándor Szabó. Unesený bol najmä z našej Jaylin, očarila ho svojim krásnym výrazom. Výsledok Výborná 1, CAC. Ďakujem za predvedenie Jaylinky Katke. Jaylin je môja dokonalá kólia, presne ako som si ju vysnívala - naozaj si poskladala to najlepšie od jej rodičov. Som hrdá, ak to ocení aj špecialista na plemeno :) Tento rok sa Jaylinke na výstavách veľmi darí :) Naša Grace dopadla tiež skvele, s hodnotením Výborná 2,  r.CAC si dokončila svoj Slovenský šampionát !!!

 

20.06.2016 - 

Cez víkend sa konal dogtrekking "Košické vrcholovky". Trasa bola dlhá 32 km a viedla kopcami v okolí nášho mesta. Prevýšenie bolo takmer 1000 m, teploty okolo 30°C, takže trek to bol náročný...ale pekný. S Jaylin a Dexterkom sme skončili s časom 6 hodín na 4.mieste.

26.05.2016 - 

V našej chovateľskej stanici zvykneme vyšetrovať oči šteniatkam vo veku 7 týždňov, ale robíme aj opakované vyšetrenie v dospelosti. Dexík a Jaylinka cestovali až do Nitry ku očnému špecialistovi a výsledky nás veľmi potešili - CEA/PRA/KAT - negatívne :) Nejaké fotky z našich potuliek Slovenskom stále pridávame do galérie Jar/leto 2016. Behom tohto týždňa sme sa ocitli v Žiline a tak sme prijali pozvanie na Základnú školu Gaštanová 56, kde má naša kamarátka Maťka z OZ Zmysel života na starosti školskú družinu. Kólie prišli detičkám ukázať nejaké triky (dogdancing), ukážky poslušnosti a vymojkať sa :)

15.05.2016 - 

Náš úžasný Dexinko so mnou minulý víkend odbehol dva dni pretekov. Prvé preteky - Charitatívny minidogtrekking, cca 14 km po prevýšeniach cez 750 m -nebola to žiadna sranda, ale zvádli sme to a skončili sme na 4.mieste z takmer 30 žien. Pár hodín oddychu a v nedeľu nás čakal ešte náročnejší pretek, tentoraz canicrossový beh na 15 km, s nemenej náročnými kopcami. Úspešne sme do cieľa dobehli i tam :) Dexík je prosto parťák !

 

Naša odchovankiňa Anima Elle "Miška" zasa bodovala !!! Tentoraz si pripísala na konto skúšku z dogdancingu - Freestyle 1, ktorú spravila na výbornú !!! Sme na Mišku a jej skvelú paničku veľmi pyšní ! Len tak ďalej, dievčatá !

 

06.05.2016 - 

Našich priateľov z Holandska, Natasju a Marka z chovateľskej stanice Lovely Bears veľmi oslovila naša krásna krajina a tak sa sem vybrali na týždňovú dovolenku. Bolo nam cťou sprevádzať ich na túre v našich prekrásnych Tatrách. Viac foto z výletu nájdete tu.

 

Naša Anima Ella "Miška" je nielen šikovná canisterapeutka, ale je aj výstavná hviezda ! Minulý víkend sa zúčastnila medzinárodnej výstavy psov v Prahe a získala hodnotenie Výborná 1 a titul CAC. Gratulujeme hrdej majiteľke Jitke a ďakujeme za reprezentáciu !

 

30.apríla sa konala v Župčanoch výstava pre orieškov "Easter Dog Show", kde som mala tu česť posudzovať jednotlivé kategórie. Ďakujem organizátorom za túto možnosť a príjemne strávený deň.. Dexíka som si pribalila tiež a zúčastnil sa canicrossu, kde so svojim šikovným psovodom vybehal 2.miesto ! Ďakujem ;)

 

18.04.2016 - 

Po dlhšej dobe väčšia aktualizácia. Kedže veľa času posledné týždne mi zabralo spoluorganizovanie klubovej výstavy kólií a šeltií, bolo menej času na web. Naprávam to a zhrniem všetko zaujímavé čo sa u nás udialo za posledný mesiac:

 

S jarou prichádza športová sezóna a tak nás čaká mnoho akcií – Amadeus Mozart „Dexík“ sa po zimnej pauze naplno opäť pustil do tréningu agility a ide mu to zatiaľ naozaj skvelo ;) Má super drive, veľmi ho to baví a verím, že to spolu aj niekde časom dotiahneme :) Je to úžasný a šikovný psík...splnený sen ♥

 

Jeho braček All Inclusive "Alex" sa so svojimi páničkami venuje turistike, sprevádza panička pri behaní a pripravujú sa aj na ich prvý dogtrekking !

 

Naša prekrásna, modrooká Anima Ella „Miška“ nám urobila neskutočnú radosť. V apríli zložila oficiálne skúšky psa canisterapeuta ! Miška sa s paničkou od malička canisterapii venuje a teraz bude svoju pôsobnosť môcť ešte viac rozšíriť. Sme na ňu pyšní, stala sa prvým slovenským odchovom s touto skúškou.

 

No a nakoniec naše zlatíčko All I Want is You „Jaylin“, ten najzlatší a najposlušnejší anjelik – nádherne (ako je u nej už zvykom) sa prezentovala na klubovej výstave v Lučenci – s mojou kamarátkou Katkou, ktorá je jej osobná handlerka (sú spolu úžasné a ja sa na nich rada kochám) si vybojovali u anglického rozhodcu Tonyho Ileya Výbornú s titulom r.CAC a nádherný, ozaj nádherný posudok. Jaylinka ešte v záverečných súťažiach spolu s Kristiánom Cichým (11 rokov) vybojovala 2.miesto v juniorhandlingu a bola nominovaná do záverečnej súťaže o najkrajšiu hlavu v plemene.

 

Naša kráľovná Grace je čerešničkou na torte – aj napriek tomu, že pred výstavou troška pustila svoj pestovaný zimný kožuštek a mení ho na skromnejší jarný, v Lučenci očarila a okrem krásneho posudku a výborného umiestnenia v najsilnejšie zastúpenej otvorenej triede vybojovala v záverečných súťažiach aj 2.miesto Best in Show pár psov so psíkom Bons Carpathian Paradise Dog. Grace je svojská a temperamentná sučka, ale na výstave dokáže krásne stáť a pózovať. Veľmi jej za to ďakujem, viem že to pre ňu musí byť ťažké :D Ďakujeme priateľom a skvelo strávený deň na výstave ! Radi sme Vás opäť všetkých videli ! Za fotky ďakujeme Petrovi Suvákovi, Jiřímu Křivánkovi a Tomášovi Dančovi.

 

Na záver už len novo vytvorená galéria jar/leto 2016, kde budete nachádzať mix fotiek z našich bežných výletníkov a turistiky, čo sa inde nepomestilo :)

 

 

 

23.02.2016 - 

Cez víkend som vytiahla Jaylin & Dextera na prvý canicross tejto sezóny - Cirečkov canicross - na 5 km. Skvele zorganizovaná akcia a super trasa. Nejaké fotografie z posledného obdobia som pridala aj do galérie jeseň/zima 2015. Za pekné fotky a spoločnosť ďakujeme Pali Gerec.

 

09.02.2016 - 

Naše dievčatá som po dlhšej výstavnej pauze vzala na výlet do Brna. V Brne sme strávili celý víkend, sobota bola relaxačná a spoznávacia - prešli sa cez mesto, vyšliapali sme si na najvyšší kopec nad Brnom kde je nádherná vyhliadka na celé mesto a večer sme relaxovali v hoteli a pripravovali sa na neďeľu. Na medzinarodnej výstave Brno sa naše dievčence odprezentovali u pána rozhodcu Szabo Sándora, v silnej konkurencií. Obe baby dostali naozaj krásne posudky bez jedinej chybičky a hodnotenie Výborná. Naša Jaylinka k tomu všetkému, zahájila svoju premiéru v strednej triede s titulom CAC. Ďakujeme Katke za pomoc pri handlingu Jaylin a skvelý deň na výstave. A našim super českým kámoškám za fajn atmosféru a zábavu pri kruhu ;)

 

« predch. 1 2 3 4 5 6 7 10 13 nasl. »

 

staršie "novinky":