Kólia dlhosrstá - novinky 4 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:10.01.2019 - 

Pridala som aktuálne fotky šteniatok, a už som im aj vytvorila ich vlastné karty, kedže už majú aj mená :) Všetky info v sekcií šteniatka - vrh C. Šteniatka sa majú výborne, krásne prosperujú, rastú a spoznávajú svet. Veľmi si ich užívam :)

 25.12.2018 - 

Naše prekrásne blue-merle šteniatka už majú cez dva týždne, oslávili to veľkolepo - otvorili oči :) Prežili svoje prvé krásne Vianoce...a celkovo - majú sa prosto ako v raji :) Začínajú vidieť, počuť a vnímať postupne svet okolo seba. Ešte len tak nemotorne, ale o pár dní, to už bude iný level :) Nafotili sme im krásne ligotavé vianočné fotografie. Spolu so šteniatkami Vám celé Yaless Blue želá krásne sviatky !!!

 

15.12.2018 - 

Máme skvelú novinku ! Dňa 8.12.2018 sa v našej chovateľskej stanici narodili prenádherné šteniatka po našej fantastickej sučke Grace a anglickom psíkovi Brucovi. Viac informácií o našom "vrhu C" sa dozviete v sekcií šteniatka. Veľmi sa tešíme ! Mamička aj šteniatka sa majú výborneGrace je úžasná maminka a veľmi si to užíva. Je to druhý & posledný vrh našej Grace a tak sme šťastní, že nám na svet priviedla takéto skvosty. Máme 2 blue-merle sučky a 1 blue-merle psíka.

 

 

Dňa 2.12.2018 nás naša Anima Elle "Miška" reprezentovala na medzinárodnej výstave v Prahe (posudzovala Mlada Svobodová-CZ) a v otvorenej triede získala v silnej konkurencií krásne hodnotenie V2, r.CAC !!! Gratulujeme Miške a paničke Jitke. Náš kamarát Jiří Křivánek našej Miške urobil prekrásne nové fotky, ktoré nájdete v jej karte. Ďakujeme !

 

 

06.11.2018 - 

Leto a začiatok jesene pre nás znamenali veľa aktivít a málo času za počítačom :) Takže sme troška zanedbali aktualizáciu, ale tí čo nás sledujete na našom Facebooku, vám neušlo nič :) Tak, poďme zhrnúť yalessácke leto a vlastne aj jeseň 2018:

 

Výstavné novinky: Moja Ginka sa 8.7.2018 zúčastnila na medzinárodnej výstave vo Veľkej Ide, kde v strednej triede získala Výbornú 2 a titul r.CAC. Posudzovala Anna Kochan (PL). Napriek tomu, že sa predviedla v úplne letnej kondícií (a to nepreháňam) tak dostala prekrásny posudok a splnila tak podmienky, aby sa mohla stať chovnou sučkou !!! A to dokonca v najvyššej 1.triede chovnostiGinka je mladá, pracovitá, šikovná sučka s veľkým potenciálom, veľmi vnímavá a poslušná, miluje prácu a pohyb a má výborné zdravotné výsledky. Som na ňu veľmi pyšná a verím, že v budúcnosti všetky tie skvelé "yaless blue gény" prenesie aj ďalej, na ďalšie generácie kólií z Yaless Blue.

 

Ďalšia výstava, ktorej sme sa zúčastnili bola Špeciálna výstava kólií a šeltií v Malom Lapaši, 15.09.2018. Táto veľká klubová výstava s vysokým počtom kólií (cca 60) je pre nás jedna z udalostí roka. Posudovali špecialisti na plemeno z Francúzska, pán Didier Dupont & Michel Mocqué. Yaless Blue kólie obstáli fantasticky. Všetky sa umiestnili na hodnotených miestach (1-4.miesto !!!) Veľmi si výsledky vážime a tešíme sa, že v tak silnej konkurencií u ľudí čo chovajú celý život majú naše kólie stále veľký úspech ! Od nás sa zúčastnili všetky tri moje dievčatá: Ginka v triede strednej v silnej konkurenci Výborná 4, Jaylinka v triede otvorenej Výborná 3...no a naša kráľovná Grace, v skvelej kondícií (rozumej - milión srsti) to rozbalila v triede šampiónov: Výborná 1, CAC, Víťaz špeciálnej výstavy 2018 (teda najlepšia dospelá sučka výstavy). Z chalanov nás reprezentovali naši odchovanci:  Belmondo - Výborný 3 a Bvlgari "Bebe" - Výborný 2, r.CAC v silnej triede strednej...a debutant Bebe Keksík "Kekso" na svojej prvej výstave medzi dospelákmi v triede otvorenej ako Výborný 3 ! Naše kólie získali ešte aj ďalšie ocenenia, ako nominácie za najkrajší pohyb, hlavu atď... Som na nich a na majiteľov, ktorí mi dovolili prezentovať moje odchovy, veľmi pyšná ! Vytvorila som galériu z tejto výstavy.

 

 

Naši odchovanci a ich ďalšie úspechy: Okrem našej klubovky sa Belmondík zúčastnil českej klubovej výstavy v Humpolci (3.6.2018). Posudzovala Cheryl Lockett (GB) a náš Belmondo bol vo svojej triede prvý, s krásnym posudkom a veľmi dobrým hodnotením. Dňa 5. Augusta sa Belmondíkovi podarilo zložiť ťažkú a novú skúšku NHAT - test přirozených vloh ovčáckého psa !!! Ktorá pozostáva nielen z vlôh, ale aj socializačnej a výcvikovej časti a nie je to žiadna malina. Belmi si TOP !!! Belmondo 16.9.2018 splnil na českej bonitácií podmienky chovnosti a stal sa oficiálne krycím psom !!! Belmondo je nádherný, majestátny pes s neskutočnou chuťou do práce a výcviku... s výbornou povahou a dobrým zdravím. Nevesty sú vítané :) Belmondík žije v Českej republike.

 

 

Bvlgari "Bebe" sa zúčastnil medzinárodnej výstavy vo Veľkej Ide (8.7.2018), kde som ho predvádzala ja a vybehali sme tiež prvé miesto v strednej triede s veľmi dobrým hodnotením. Posudzovala Anna Kochan (PL). Bebko týmto splnil podmienky, aby sa mohol stať chovným psom !!! Po klubovej výstave bol preklasifikovaný do výberovej 1.triedy chovnosti !!! Náš Bebko je úžasný, milý dobrosrdečný psík a vo voľnom čase sa okrem turistiky a gaučingu s páničkami (je to ten najväčší maznoš na svete) venuje aj paseniu ovečiek na priľahlých lúkach. Na svoje prípadné nevesty čaká v Košiciach :)

 

A do tretice naša Anima Elle "Miška", ktorá si na českej medzinárodnej výstave Litoměřice (19.5.2018) vybehala v otvorenej triede Výbornú 2 a posudzoval to František Šimek (CZ). Ďalší úspech si pripísala na Krajskej výstave Louny - získala Výborná 1, Víťaz triedy, Krajský víťaz ! Posudzoval B. Milenkovic. Miška "to proste umí" !!!

 

Naša Baywatch Babe "Nelinka" sa zúčastnila dogtrekkingu Za pokladem Voka IV. z Holštejna, trasa na 88 km (24-27.5.2018) a Pes v tahu - okolo komína, trasa 89 km (27 - 30.9.2018) a sezónu zakončili turistickým pochodom - Do Holyně bez holínek. KČT z Berouna do Holyně, trasa 35,5 km (27.10.2018). Sme na ňu a jej paničku extra pyšní !!!! Cez prázdniny si užívali kopec turistiky doma aj v Rakúskych Alpách. Jitka s Nelinkou skončili v celkovom poradí v seriáli Majstrovstiev Českej republiky v doktrekkingu 2018 na prekrásnom 12.mieste (z viac než 40 žien) !!!

 

Bvlgari "Bebe" & Bebe Keksík "Kekso" absolvovali opakované vyšetrenie očného pozadia u ESVO očného špecialistu (MVDr. Pavol Zubrický) s tým najlepším výsledkom - prostý očných vádBebe Keksík "Kekso" absolvoval aj vyšetrenie kĺbov s výsledkom DBK A/A - zdravý... 

 

Cez leto sa mi podarilo stretnúť s mojou blue-merle odchovankyňou  Be The One and Only "Bianca", ktorá až z Gdanska docestovala na stretnutie do Vysokých Tatier a prežili sme spolu krásny deň. Bianca je nádherná sučka s veľmi nežnou povahou, ale zároveň s dušou čertíka - má neskutočne veľa energie, miluje dlhé prechádzky a aport. S paničkou sa začínajú venovať aj dogtrekkingu ! Držíme Vám palce, Kasia & Bianca ! Fotografie zo stretnutia vo vysokých Tatrách som pridala sem. V auguste som cestovala do poľských horských lazov pozrieť ďalšiu moju odchovankyňu Babydoll "Wronia". So svojou fantastickou rodinou žije spokojný život. Fotogaléria zo stretnutia takisto tu. Verím, že obé tieto prekrásne sučky budeme môcť budúci rok prezentovať na výstavách.

 

 

 

Gratulujeme našim odchovancom k úspechom a ďakujeme za krásnu reprezentáciu. Do galérie A-vrhu (Anima Elle & All Inclusive) a B-vrhu sme popridávali nejaké letné fotky od majiteľov, ktoré nám všetci poctivo zasielajú. Ďakujeme !!!

 

Športové novinky: Moji šikovní trikolórikovia Dexter a Ginka sa poctivo na každotýždenných tréningoch zdokolaľujú v agility. Že Dexter sa pre tento šport narodil, viem už dávno, ale milo ma prekvapila aj Ginuška, s ktorou som to skúsila len tak, pre budovanie dôvery, sebavedomia, presnosti a spolupráce...no a ono jej to ide rovnako skvele ako strýkovi Dexterovi. Je rýchla, ochotná pracovať, a dáva do toho všetko zo seba. Úspechy na seba isto nenechajú ani u nej dlho čakať. Okrem klubových pretekov, ktoré sa konali začiatkom júla, sme absolvovali neof. pretek Perínske agility hry IIGinka pretekala v šteniatkovskej kategórií - v 2 behoch, (tuneliádach) podala skvelé výkony. Dexík behal v kategórií LARGE (tuneliáda a jumping) a najmä v jumpingu podal fantastický výkon, kde skončil prvý. Celkovo v súčte behov z 13.psov skončil na 2.mieste ! Som pyšnejšia než páv :) V jeseni sme absolvovali ešte klubový TINKY pretek na ukončenie sezóny, kde Ginka vybehala 2.miesto v behu začiatočníkov na open jumpingu a Dexter 3.miesto v pokročilých large. Neuveriteľné, čo pretek, to bedňa, aj napriek tomu, že im to občas poriadne pokazím :) Vytvorila som aj špeciálnu galériu "Agility" kde sú fotky z našich tréningov či pretekov.

 

 

25.augusta som vzala celú svorku na Gelnický dogtrekking, na trase MID - 30 km sme získali 2.miesto !!! Bol to horúci deň, 4 psy na vodítkach, neustále sa motajúce o seba :D ...no, nebolo to jednoduché, ale zvládli sme to :)

 

Najväčšia športová novinka pre mňa je ale to, že sa našej Ginke podarilo (ako zatiaľ každej mojej kólií) zložiť skúšky vlôh ovčiarského psa ! A to nielen také obyčajné, ale dokonca medzinárodne platnú novú skúšku FCI - NHAT  (Test prirozených vl§h ovčiarského psa). Skúšku sme skladali pod hlavičkou maďarského klubu kólií, posudzovala pani Magyarné Horog Annamária a skladala sa z dvoch častí - povahového testu a samotnej práce s ovcami. Musím podotknúť, že Ginka šla na túto skúšku úplne nepripravená - netušili sme čo presne nás čaká a bol to jej úplne prvý osobný kontakt s ovcami. Čiže táto skúška je výsledkom jej prirodzenej práce a inštinktov, a nie tréningu. Som na ňu extrémne pyšná. Je to 3 generácia pracujúcich kólií v mojej chovateľskej stanici.

 

Fotografie: Kedže leto a jeseň je čas výletov, sme v podstate každý voľný deň vonku. Každý deň poctivo dokumentujeme - výber toho najlepšieho pridávam do galérie "Výlety mix 2018" a vytvorila som aj galériu "Magické lomy" kde dokumentujem naše výlety do zaplavených lomov. Galériu "Agility" a "Yaless Blue stretnutia" som už spomínala, no tak ostáva spomenúť len to, že som pridala nejaké fotky aj do galérie každej mojej kóliuše - Dexík, Ginka, Grace a Jaylin... Takisto jeden krásny album z našej návštevy Západných Tatier - konkrétne štítu Bystrá....a nemôžem zabudnúť na album "Poloniny",  z našej augustovej mini-dovolenky. A takisto opäť spomínam galériu Klubové výstavy 2018, kde sú fotky nielen z septembrovej špeciálky, ale aj apríílovej klubovky. Nech to máme za tento rok všetko v kope.

 

Výročia: Dňa 11.7., magický dátum nášho prvého vrhu, oslávili naši Áčkari svoje 4. rôčky. Letí to tak rýchlo, ešte nedávno sa mi zmestili do dlane a teraz sú to veľké a šikovné psíčatá. Moja vysnená a najdokonalejšia All I Want is You "Jaylin", ten najvernejší princ Amadeus Mozart "Dexter"...a u svojich rodín - nežná canisterapeutka Anime Elle "Miška", plyšový macko All Inclusive "Alex", a Artemis Aurora "Aury" v našich srdiečkach. Všetko najlepšie, Yalessáci ! Začiatkom septembra - 11.9. máme už po siedmy krát tichú spomienku na našu prvú sučku kólie, Jašku, ktorá nás ten deň vo veku 4,5 roka opustila. Jaška, stále si v našich srdiečkach...a navždy budeš ! Dňa 5.10 - oslávila narodeninky moja najúžasnejšia Grace ! zakladateľka nášho chovu, obrovská psia osobnosť a moja verná kópia s voľnomyšlienkárskou dušou :) Grace, si prosto NAJ ! 

 

09.05.2018 - 

Čo máme nové v apríli? Nuž, udialo sa toho veľa !

 

Naša Ginuška absolvovala so mnou 31.marca svoj prvý oficiálny pretek. Bol to Canicross KK UVLF 3. Trasa mala 5 km, a viedla členitým lesom, a sčasti krátko aj asfaltom. Behalo sa výborne, aj napriek tomu, že celý čas husto pršalo :) Ginka prvýkrát v záprahu a prvýkrát na preteku. Myslím, že sa to našej Fuňke páčilo :)

 

 

Fotky z mnohých výletov, ktoré absolvujeme stále, keď máme voľny deň, zasa dopĺňam do našej výletnej galérie Výlety mix 2018. Ak je pekné počasie a foteniu praje, snažím sa dokumentovať :) Okrem výletov veľa bicyklujeme a po zimnej pauze sme začali zasa naplno trénovať agility (Dexík & Ginka).  Tento rok nás opäť čakajú nejaké preteky...a verím, že onedlho i oficiálne :) Kedže je jar a to je obdobie kedy príroda kvitne, nafotili sme po dlhšej dobe aj čosi reprezent, pre našich psíkov. Pridali sme to každému do jeho osobnej galérie - Dexík, Ginka, Grace, Jaylin. Za fotky ďakujeme Petrovi Suvákovi !

 

 

Najväčšia kóliácka udalosť roka - klubová výstava, je úspešne za nami. Tento rok posudzoval kólie pán Harald Steinmetz z Nemecka a v záverečných rozhodovaniach spolu s ním pani Bev White, z Anglicka. Obaja špecialisti na plemeno. Tak sme šli hrdo reprezentovať našu chovateľskú stanicu a podarilo sa nám dosiahnúť krásne úspechy. Začneme od našich najmladších. Môj odchov Bvlgari "Bebe", žijúci v Košiciach sa vo veľmi silnej konkurencií mladých psov umiestnil ako Výborný 3 ! Ďakujem majiteľom, že ho prihlásili a že som mala tú česť ho predviesť. Je to naozaj krásny, poslušný a múdry psík. Naša Ginka mala výstavnú premieru a jej niekoľko týždňový výstavný tréning, ktorý sme absolvovali priniesol prvé úspechy - aj keď je to tryskomyška, dokáže sa krásne sústrediť. V najsilnejšie obsadenej triede na celej výstave - triede mladých - dostala hodnotenie Výborná s prekrásnym posudkom. Naša Jaylin vyhrala triedu otvorenú s hodnotením Výborná 1, CAC a bola vybraná aj do úzkeho výberu o najkrajšiu hlavu v plemene. So svojim synom Bvlgarim vyhrala najkrajší pár výstavy. Grace vyhrala triedu šampiónov takisto s hodnotením Výborná 1, CAC. Touto výhrou získala veľmi hodnotný titul Klubový šampión ! Takisto bola nominovaná do úzkeho výberu o kóliu s najkrajším pohybom a vyhrala v súťaži o najkrajšiu hlavu v plemene a v súťaži o najkrajšiu blue-merle farbu celej výstavy. Tento titul už raz na klubovke vyhrala. Sme veľmi pyšní, že naša malá rodinná chovateľská stanica tak zabodovala a získala také prestížne ocenenia. Ďakujeme rozhodcov, a našim kamarátom za super deń, strávený na výstave.

 

 

  

Najväčšia novinka tohto mesiaca však je to, že naša Ginka a jej brat Bvlgari "Bebe" absolvovali spoločne RTG lakťových a bedrových kĺbov, so skvelým výsledkom A/A a 0/0, čo znamená, že ich kĺby sú úplne perfektné a zdravé !!! Z tejto správy máme obrovskú radosť, pretože toto vyšetrenie považujem spolu s vyšetrením očného pozadia za jedno z najdôležitejších. V našej chovateľskej stanici sa v chove používaju výlučne vyšetrené jedince. Vyšetrenie absolvovali u špecialistu. Naša mládež je tak na najlepšej ceste sa stať chovnými jedincami, čomu sa nesmierne tešíme, kedže v oboch vidím veľkú budúcnosť. Ďakujem majiteľom Bebeho za podporu našej chovateľskej stanice !

 

Baywatch Babe "Neli", ktorá žije v ČR sa zúčastnila ďalšieho dogtrekkingu, tentoraz si vyskúšala LONG (89 km !!!) na akcií 5-8.4.2018 Šlapanický dogtrekking. Ďalším v poradí bol Krušnohorský dogtrekking 3.-6.5.2018, kde si Nelinka prešla trasu LONG (96 km !!!)  Sme na Nelinku veľmi pyšní, že si s prehľadom a bez únavy užíva i také dlhé vzdialenosti. Samozrejme, takéto vzdialenosti sa nejdú naraz, ale s prestávkami na oddych.

 

Náš krásny odchov Belmondo sa bol 28.apríla prezentovať na ďalšej výstave. Tentoraz to bola Krajská výstava Vyškov, kde v triede mladých získal Výbornú 1, posudzovala pani Olga Dolejšová. Gratulujeme Belmondíkovi a Lenke ! Ste skvelý tím. Belmondík bol o deň neskôr i prvýkrát u ovečiek ! Takisto ako jeho rodinka, tu v Yaless Blue, aj on podedil veľký záujem o ovečky a podľa videa z jeho prvého pasenia si myslím, že je to okrem agility a poslušnosti ďalší šport, ktorý ho nadchol. Sme na Belmonda veľmi pyšní a držíme mu palce v tréningoch pasenia ! Aby toho nebolo málo, Belmondo sa 6.5.2018 zúčastnil neof. agility preteku Rohatecký koláček II. a v tuneliáde obsadil 2.miesto ! Úžasné !!!

 

 

Našim odchovom z vrhu B sme pridali nové fotky do ich galérií. Ďakujem ich majiteľom, že nás pravidelne a hojne zásobujú fotkami, novinkami a všetkým ohľadom našich detičiek ! Naše šteniatka sa majú vo svojich rodinách úžasne a som veľmi šťastná !

16.03.2018 - 

Skvelá novinka ! Náša veľká nádej, Belmondo absolvoval RTG bedier a lakťov, u špecialistu v Brne. Výsledok nás veľmi potešil ! DBK A/A, DLK 0/0, čo znamená krásne a zdravé kĺby. Veľmi sa tešíme ! Belmondo je naša veľká nádej do budúcnosti, či už v chove, alebo v športe a tak sme veľmi šťastní a gratulujeme aj jeho majiteľke Lenke za dôveru, ktorú do nás vložila, že si vybrala práve šteniatko od nás :)

 

Veľmi nás potešila i naša roztomilá odchovankyňa Anime Elle "Miška", ktorá tento víkend opätovne zložila canisterapeutickú skúšku (keďže aktívne vykonáva canisterapiu, tak je nutné pravidelné preskúšavanie). Skúšku zložila na výbornú a plný počet bodov :) Ďakujeme majiteľke Jitke za skvelú prácu s Miškou !

 

06.03.2018 - 

Magický dátum 3.3. si pripomíname narodenie nášho skvelého vrhu B, ktorý oslavuje 1 rok !!! Sme veľmi pyšní na všetkých 9 našich šteniatok, pretože z nich vyrástli presne také kólie, aké som si želala - krásne, múdre a šikovné. Robia všetci veľkú radost svojim majiteľom...a majitelia zasa mne, že sa tak príkladne starajú. Ďakujem ! Želám oslávencom všetko dobré do ďalšieho života ! Naša domáca reprezentantka z tohto vrhu, Ginuška, dostala od nás na svoje narodeniny krásnu tortičku. Ginuška, ľúbime Ťa ! Buď presne taká skvelá ako si - i naďalej :)

 

 

Náš odchov, Baywatch Babe "Nelinka" sa zúčastnila svojho prvého dogtrekku (29 km), rovno na svoje narodeniny :) Bol to "6. zimní dogtrek okolo Berounky", organizovaný priamo jej majiteľkou a tak Nelinka šla dogtrekk s inou psovodkou. Nelke sa prvý doktrekk veľmi páčil a čaká ju tento rok prvá závodná sezóna. my jej držíme palce, aby pokračovala úspešne v šľapajách babky a mamky :) Do galérie Výlety mix 2018 som pridala pár pekných záberov z našich zimných výletov. Moje modré dievčatá - Jaylin & Grace boli vybrané do prestížneho Collie-Online kalendára na rok 2018. Ide o najnavštevovanejší európsky portál o kóliách. Ďakujeme :)

 

08.02.2018 - 

Naša rodinná chovateľská stanica opäť získala veľmi prestížne hodnotenia v každoročnej klubovej súťaži TOP PES 2017. Stali sme sa 6.TOP chovateľskou stanicou kólií pre rok 2017, čo je užasne vzhľadom na to, že máme odchované len 2 vrhy, z toho druhý vrh sa nám narodil v priebehu minulého roka - ale aj napriek tomu, tieto šteniatka nás už stihli poreprezentovať :) Špeciálne poďakovanie patrí Anima Elle "Miška", Belmondo, Bvlgari "Bebe" za výstavné uspechy a Be The One and Only "Bianca" za canisterapeutickú prácu ! Veľmi pekne ďakujem všetkým mojim majiteľom, bez Vás by to nebolo možné !

 

Veľmi pekne sa mojim domácim kóliam darilo aj na výstavnom a športovom poli, síce sme toho minulý rok nestihli až tak veľa, kvôli šteniatkam, ale predsa len - naša Jaylinka bola po šteniatkách v tak skvelej kondícií, že s prehľadom absolvovala aj s Dexterom a Grace pár športových akcií a podarilo sa nám získať ocenenia: Jaylin - 1.TOP ŠPORTOVÁ KÓLIA 2017 na Slovensku !!! ... Dexter 2.TOP ŠPORTOVÁ KÓLIA 2017 a ich mamka Grace 3.TOP ŠPORTOVÁ KÓLIA 2017 ! :))) Čo dodať? Sú to moji šikovníci.

 

 

Minulý víkend sme sa vybrali na pár dni do Českej republiky, kde sme sa zúčastnili výstavy CACIB BRNO. Reprezentovala nás naša Jaylin a z našich odchovov to bol Belmondo a Billion Stars in Eye "Maggie". Pre našu Maggie to bola úplne prvá výstava, skúsenosť v hale i na výstavnom vodítku a bez akejkoľvek špeciálnej prípravy to prosto zvládla fantasticky !!! Belmondík, náš čierny zlatík...tak ten je už skúsenejší, jeho to v kruhu vždy veľmi baví. No a naša Jaylinka, tú baví pozerať na piškótku vždy, všade a za každých okolností :) Som na moje decká veľmi pyšná, po všetkých stránkach !

 

  

Avšak táto výstava bola len taká bonusová záležitosť. Pravý dôvod cesty bola návšteva a stretnutie s mojimi odchovmi. Navštívila som mojich 11 mesačných odchovancov: Bebe Keksík "Kekso"Billion Stars in Eye "Maggie"BelmondoBear Grylls "Merlin"... a 3,5 ročného All Inclusive "Alex". Nafotila som im krásne portréty (viac nájdete v karte každého z nich) a spravili sme si aj prekrásne rodinné stretnutie - sobotu aj nedeľu...kde sa naša "Yaless Blue rodinka" skvele pohrala, pobehali si a boli veľmi šťastní...rovnako aj my, ľudská časť stretka :) Fotografie zo stretnutia nájdete v galérií - Voľný čas: "Yaless Blue stretnutia". A bude ich viac :)))

 

21.01.2018 - 

Prešli nám takmer dva mesiace od poslednej aktualizácie, a tie boli také rušné, že bolo málo času na aktualizáciu, takže to musím napraviť :) Takže, malé zrhnutie za posledné obdobie :)

 

V prvom rade - naše fantastické šteniatka z vrhu B dosiahli 10 mesiacov. Sú z nich už veľké psíky, viac podobajúce sa na dospelákov, než na malé šteniatka, akými boli. Všetky šteniatka nám rastú ku horným hraniciam výšky a sú z nich veľmi mocné psíky, na čo som nesmierne pyšná, kedže je to jedna z priorít v mojom chove :) Postupne pridávam fotky všetkým šteniatkam z vrhu B do ich kariet. Rozhodla som sa, že behom nasledujúcich týždňov ich ponavštevujem a urobím každému portrétiky, aby mali peknú pamiatku. Naše ochovy žijúce v Českej republike plánujem navštíviť vo februári, a tak sa môžete tešiť na krásne a aktuálne fotografie z mojej dielne :) A nasledujúce dni chystám aj nové portrétiky a postojovky tých mojich nezbedníkov :) Takže na začiatok Bvlgari "Bebe", Be The One and Only "Bianca" a Babydoll "Wronia"....a naša domáca Billie Jean "Ginka".

 

 

Sviatočné obdobie Vianoc a Nového roka sme sa rozhodli "troška vypnúť" a odcestovali sme 1000 km k Baltickému moru a zároveň to spojili s návštevou našich odchovov v Poľsku - krásnej bluemerle  Be The One and Only "Bianca" a očarujúcej Babydoll "Wronia". Obé dievčatá sú naozaj nádherné kólie s fantastickou jemnou, nežnou a hravou povahou. Som na obé dievčatá veľmi pyšná a ďakujem ich majiteľom za skvelú starostlivosť. Fotografie z našej dovolenky pri Baltickom mori si môžete pozrieť v galérií.

 

V roku 2018 máme veľmi zaujímavé šteniatkovské plány s našou Grace. Jaylinku budeme kryť až začiatkom roku 2019, aby si po svojom prvom, početnom vrhu poriadne oddýchla :) V prípade seriózneho a veľmi vážneho záujmu o šteniatko práve od nás, nás kontaktujte. Pre naše šteniatka hľadáme výnimočných ľudí, zo záujmom o plemeno, ktorý ocenia kvalitu tohto fantastického plemena a budú sa svojim psíkom venovať ako členom rodiny.

 

Naše psíky sa v mesiacoch december - január opätovne zúčastnili dornovej masáže a dokonca sme skúsili aj detoxikačnú lymfatickú masáž. Kedže moje psíky sú veľmi aktívne, staráme sa, aby boli v tej najlepšej kondícií a preto preventívne masáže nikdy nezanedbávame. O naše psíky sa stará terapeutka Martinka, ktorú môžete v prípade záujmu kontaktovať a dohodnúť si s ňou termín na východe, i strede Slovenska. Dexterko prekonal v novembri nebezpečnú chorobu, prenášanú klieštami - babeziózu. Našťastie vďaka skorému odhaleniu a správnej liečbe bol behom pár dní klinicky v poriadku. Avšak vnútorná regenerácia organizmu potrvá dlhšie, kedže táto choroba a následná liečba sú veľmi agresívne pre telo psíka.

 

 

Troška zo športu: Náš nádherný odchovanec Belmondo sa 7.1. zúčastnil svojich prvých neoficiálnych agility závodov. V tuneliáde v kategórií "šteňatá Large" odbehol celkom tri behy. V prvom behu si vybehal 2.miesto, za druhý beh 1.miesto a za tretí beh 3.miesto !!! A to všetko vo veľkej konkurencii. Sme na nášho Belmondíka veľmi pyšní a ďakujeme majiteľke Lenke za úžasnú starostlivosť ! Dňa 10.decembra sme sa zúčastnili akcie "Bosorkin canicross". Boli sme prihlásení do kategórie bikejoring s Jaylinkou a canicross s Dexterom, ale kvôli čerstvo napadnutému snehu a veľmi šmykľavému povrchu organizátori zrušili kategóriu bikejoring a tak som štartovala s oboma v canicrosse.

 

 

Tie najvydarenejšie fotografie z výletov z posledného obdobia som pridala do galérie Výlety mix 2018, a pekné fotografie z výletu na vrch Skalisko som pridala do galérie Skalisko, kedže na tento kopec sme už párkrát vylezli a galériu už založenú má :)

 

V populárnom českom časopise "Psí kusy" vyšiel tento mesiac článok o dlhosrstej kólií, kde som bola spolu s ďalšími troma chovateľmi oslovená sa na ňom podielať :) Ako jediná zo Slovenska, takže ma to veľmi teší :) Časopis je momentálne v predaji v novinových stánkoch. Sken dodám do archívu úspechy neskôr :)

 

 

 

11.11.2017 - 

Dňa 28.10. sme sa s dievčatami Grace & Jaylin zúčastnili dogtrekkingu "MiniDogtrek Putovné Labky", kde sme na 25 km trase obsadili krásne 4.miesto ! O deň na to, nás s Dexterkom čakali už naše druhé neoficiálne agility preteky, tentokrát klubový pretek AK TINKY "Ukončenie sezóny s Tinky", kde sme absolvovali dva behy, open jumping (DIS) a tuneliádu (3.miesto !!!). Dexterkovi sa veľmi darilo a páčilo :) A vzal zo sebou aj "malú" Ginku, nech vidí, čo ju v budúcnosti čaká - kedže už aj ona začala trénovať agility, nakoľko je veľmi temperamentná a šikovná :) A nie je jediná z rodiny - do yaless blue agility partičky sa pridal i jej braček Belmondík, ktorý tiež prednedávnom začal trénovať agility a ide im to úžasne !!! 

 

 

Naša prekrásna odchovankyňa Miška sa 4.11.2017 zúčastnila výstavy DOUBLE CACIB Praha. Z tejto výstavy im ostane nezabudnuteľný zážitok, nakoľko ju kvôli kolónam v Prahe jednoducho nestihli :D Avšak pani rozhodkyňa Mgr. Dana Fialová bola taká milá, že Mišku posúdila mimo poradia a naša Miška teda síce už nemohla zabojovať o tituly, kedže "kocky už boli hodené", ale samozrejme, dostala krásny posudok a známku Výborná, ako je u nej zvykom :) Pani rozhodkyni sa veľmi páčila :P Miška, sme na teba pyšní !!! A ďakujeme Jitke za skvelú prezentáciu. Miška je naša hviezda ! 

 

Krásne fotky z našich jesenných potuliek pridávame do galérie Výlety mix 2017 a pridala som i nádherné fotky z výletu na Lom Tengerszém. Na Youtube som nahrala jedno dokumentačné videjko o tom, ako to vyzerá keď napadne prvý sneh :)...a veru, že bol pre nasu Ginku úplne prvý v živote :)

 

« predch. 1 2 3 4 5 6 7 9 13 17 nasl. »

 

staršie "novinky":