Kolia - novinky 2010 | Yaless Blue

Čo sme mali nové v roku 2010:

 

 

• 22.12.2010 -

Vianoce klopú na dvere a my si ich plánujeme užiť naplno. Aby som dobehla zameškané - minulý víkend sme strávili na prechádzkach s kamarátom Jurajom a jeho kóliačikom Rebelom (Rebel Robespierre Zelené Tuje). Fotky vkladám dole. Tento víkend sme si dali troška do tela a sobotu sme vyšliapali na kopec "Malý Milič" a nedeľu sme vybehli na "Jahodnú". Určite si pozrite aj fotky ;) 40 km za jeden víkend je celkom slušný výkon. Aspoň teda na unavenie paničky :D No a mne teraz už neostáva nič iné, len Vám zapriať krásne vianočné sviatky ;) A pozrite si naše tohtoročné vianočné PFko:

 

 

• 07.12.2010 -

Opäť sme využili krásny mrazivý víkend na turistiku - sobotu sme sa vybrali do Slovenského raja - ktorý je nádherný v každom ročnom období. V zime ma neuveriteľne rozprávkové čaro, o čom sa môžete na vlastné oči presvedčiť v našom fotoreporte, alebo ešte lepšie - v dokumentačnom videu. Nedeľa sa niesla v súťaživejšom duchu - absolvovaním posledného tohtoročného dogtrekkingu (séria mini-dogtrekkov Biely Tesák) sme ukončili našu sezónu 2010 a tešíme sa už na tú nasledujúcu, ktorá bude - verím - aj o zdolávaní ďalších limitov (radi by sme absolvovali aspoň jednu 40-tku)...

 

• 28.11.2010 -

Tento víkend nám napadol prvý tohtoročný sneh! Jaška je - ako vždy - nadšená: "sneh je chutný, mäkko sa po ňom behá, dobre sa v ňom ňuchá a nie je v ňom nikdy horúco.." ;) Urobili sme si preto výlet na vyhliadku Jánošíkova bašta neďaleko nášho mesta. Pár fotečiek nájdete tuto. Piatok som ešte stihla vystihnúť jesenné počasie a zachytila som Jašku len tak, pre radosť, ako sa hrá u nás na záhrade:

 

 

• 22.11.2010 -

Za náročným týždňom sa patrí dať si cez víkend riadne do tela. Aj sme tak urobili - sobotu sme navštívili Silickú planinu - nuž, nedám si pokoj s tým Slovenským Krasom :o) Fotoreport si môžete prezrieť tuto. Nedeľa sa niesla v znamení rodinného výletu - s rodičmi a bratom sme sa vybrali do Skároša (obec 20 km od Košíc, neďaleko hraníc s Maďarskom) Okrem iného tam nájdete park, kde je možnosť obhliadky vojenskej techniky, napr. ruskeho tanku T34 (Jaška sa pri ňom nechcela fotiť). Opiekli sme si na ohníku, prešli sa až na maďarské hranice a užili si skvelý teplý jesenný deň. Pár vydarených fotiek vkladám sem:

 

 

• 18.11.2010 -

Slovenský Kras nás chytil za srdce a tak sme sa tam opäť cez víkend vrátili. Tentokrát však do jeho maďarskej časti. Očarujúca príroda, tajomná atmosféra a skvelá túra. To je sumár sumárum nášho výletu s CK Bounty :) Fotoreport si môžete prezrieť tu a opäť máme aj fantastický video-dokument!

 

• 10.11.2010 -

Sobotu sme využili na super výlet opäť do Slovenského Krasu - do okolia Zádielskej doliny. Mám k tým miestam srdcový vzťah, ako malá som tam s rodičmi často chodila a snívala ako so mnou raz bude chodiť moja kólia...sny sa plnia...Report a fotografie nájdete tu.

 

• 02.11.2010 -

Táto jeseň je výnimočná svojim úžasným počasím. Presne jeseň, akú milujem. Každý deň sa preto dá niečo zaujímavé podniknúť. No cez víkendy sa toho stihne oveľa viac! Sobotu sme si kamarátkou Federikou a jej Ronom spravili super výlet do okolia Košíc, ktorý nakoniec skončil dobrodružne (zablúdili sme, klasika...) Hlavne, že mapu som žmolila v rukách po celý čas. Nakoniec sme sa opäť našli a i keď sa tým výlet mierne predĺžil (z 15 km na 18 km) myslím, že psiská tomu boli len a len radi :) Ale nabudúce tú zelenú značku už nestratím :D

Nedeľu bol výnimočný deň! Deň, ktorý sa dlho pamätá. Zúčastnili sme sa stretnutia kóliárov u hostiteľky Stanky (Zelené Tuje) a Michaeli (Amnis Rhei) s rodinami. Okrem vynikajúceho pohostenia pre nás pripravili skvelý výlet do Tatier na vrch Babky (1156 m). Ďakujeme za super výlet, fotky si určite pozriete v sekcií galéria/Tatranské túry.

 

• 24.10.2010 -

Máme teraz rušnejšie obdobie, takže až nestíhame aktualizovať. Tak zhrnutie posledného týždňa (a stihli sme toho naozaj veľa! »

 

Minulý víkend: V sobotu sme sa s Peťom Suvákom a jeho kraťandou Bryšom vydali na vyše 22 km dlhú túru po Jasovskej a Zádielskej planine. Neviem nájsť správne slová, aby som opísala ako fantasticky bolo, tak snáď Vám napovedia aspoň fotky a video (pozri v HD kvalite, 720p.) V nedeľu troška relaxačne - s bratom a mamou na cca 10 km výlete v okolí jazera Izra (Volovské vrchy). Zopár momentiek aj z tohto dňa nájdete v sekcií galéria/jazero Izra.

 

Cez týždeň si Jaška na jednej z nočných túr privodila zaujímavé zranenie - na ktoré sme prišli až o pár dní úplnou náhodou (keďže Jaška sa tvárila, že o ničom nevie). Asi sa v lese pri behu napichla na konárik, keďže má v hrudi malé bodné zranenie. Všetko je už ošetrené - vďaka nášmu pánovi doktorovi Mirovi Petríkovi. Ďakujeme ;)

 

Tento víkend: Sobota sa niesla v znamení dogtrekkingu UVP. Trasa bola v okolí Zlatej Idky a cieľom bolo dostať sa až na známu Kojšovskú hoľu (1246 m, Slovenské rudohorie). Trasa mala cca 20 km, počasie bolo dokonalé jesenné a spoločnosť bola tiež na jednotku (Peťo Suvák s Bryšom). Jaška skvelo ťahala - aj hore, ale NAJMÄ dole kopcom, nezbeda :) Nedeľu sme dokázali husársky kúsok - vybehnúť na vrch Sivec (781 m, Slovenské rudohorie), pokochať sa výhľadom a na Siveckých lúkách si opiecť špekáčky - a to všetko ešte predtým, ako začalo pršať ;) Aj z tohto víkendu máme pár fotečiek, tie najvydarenejšie vkladám tu:

 

 

 

• 10.10.2010 -

Ďalšie skvelé turistické víkendy za nami! Minulú sobotu sme si opäť dali ďalší trekk, tentoraz to bol mini "Relaxačný paňovský dogtrekking" (dokopy 17 km). Vyšlo nám super počasie, takže sme si to vychutnali. V nedeľu nás prekvapil neuveriteľne slnečný deň a tak sme si slniečko zdvojnásobili ešte príjemným stretnutím s priateľmi. Najkrajšie fotky z minulého víkendu prikladám sem. Tento víkend sme si zas spravili celodennú túru na vrch Kloptáň (27,5 km), fotky a report si môžete pozrieť v sekcií galéria/Kloptáň.

 

« dogtrekking Paňovce

 

  « Jaška a my (fotos by Obsidian)

 

• 29.09.2010 -

Cez víkend sme navštívili Jaškine obľúbené Tatry a užili sme si skvelú celodennú túru. Fotografie v sekcií galéria/Tatranské túry.

 

• 24.09.2010 -

Pániček pre nás zostrihal nové videjko s názvom "Čo sa sníva kóliám". Nájdete ho v Jaškinej videogalérií.

 

• 15.09.2010 -

V nedeľu sme sa zúčastnili našej klubovej akcie - Špeciálnej výstavy kólií a šeltií v Prešove. Okrem výborného stretnutia s našimi priateľmi sme si domov doniesli aj hodnotenie Výborná 1, CAC a Víťaz špeciálnej výstavy. Týmto víťazstvom naša Jašenka splnila podmienky na udelenie Klubového šampióna !!! Report a foto z výstavy nájdete v sekcií úspechy.

 

• 09.09.2010 -

Včera odišiel do psieho neba najslávnejší blue-merle krycí pes v histórií Francúzska - Jaškin dedko - ICh Narwick Silver Blue de Cathyja vo veku viac ako 13, 5 roka. Pre mňa to bol legendárny pes, ktorý posunul chov blue-merle kólií míľovým skokom vpred. Som hrdá, že naša Jašenka ho má vo svojom rodokmeni a jeho legenda tak žije v jeho potomkoch... Fotka Narwicka /foto: de Cathyja/ & najnovšia fotka Jašky /foto: Juraj Pivka/.

 

 

• 06.09.2010 -

Mali sme náročný, ale perfektný víkend ! Oba dni sme ťahali nový plot na chalupe a Jaška samozrejme aktívne asistovala pri každej činnosti. Nedeľu sme si okrem plotu strihli aj ďalší zo série minidogtrekkingov Biely Tesák. Trasa bola na jedničku a okrem pekných cien sme si domov niesli aj špeciálny bonus - celý kožuštek od bodliačikov (repíkov). Takže "repíková Jaška", alebo, ako to nazval pániček - "Repík Jašečnatý" :P Dve milé fotky z trekku:

 

 

• 01.09.2010 -

Do videogalérie som pridala jedno milé videjko Jašky a jej kamaráta vtáčika Agapornisa. Je to dvojka na pohľadanie :) Jašenka bude už po tretí krát zdobiť stránku poľského fórumového kalendára 2011. Nadhľad tu. Od minulého týždňa má Jaška v Košiciach nových kóliovských kamarátov - Rebela Robespierra a Rumbu Regality Zelené Tuje !!! Veľmi si spolu rozumejú a som si istá, že budú skvelá partia. Želáme ich milujúcim páničkom - Ďurimu a Ľudke veľa radosti a úspechov s týmito nádhernými drobcami:

 

 

• 23.08.2010 -

Piatok, 20.augusta sme si urobili rodinný výlet na Morské Oko (jazero v pohorí Vihorlat). Naša trasa viedla z dediny Remetské Hámre priamo na Morské Oko a spať (cca 20 km). Počasie bolo výborné a po ceste nám tiekol potôčik, takže Jaška mala radosť - mohla sa ovlažiť a čľapkať. Na Morskom Oku sme si opiekli špekáčik a po návrate do dediny sme ešte grilovali na záhrade. Mňam - povedala panička a aj Jaška, keďže sa jej tiež čosi ušlo :) Pár fotiek tu:

 

 

• 15.08.2010 -

Z noci na dnes sme sa zúčastnili nočného minidogtrekkingu Biely Tesák (cca 10 km). Štartovalo sa okolo 22:00 v noci a do cieľa sme šťastne došli niečo po polnoci.  Náš nesúťažný doprovod nám robil kamarát Ďuri (Juraj Pivka) a ochranu pred diviakmi si na starosť zobrala Jaška. Našťastie - žiadne nikde - asi sa nás zľakli :D Bolo úžasne ! Po treku nás čakala spoločná opekačka, vyhodnotenie a cesta domov. Fotečky nemáme, lebo bola tma :)

 

• 12.08.2010 -

Do Jaškinej galérie/3 roky vkladám pár nových fotiek vo veku 40 mesiacov.

 

Minulú nedeľu (01.augusta) sme mali stretnutie "kóliarov z východu" u Suvákovcov  - ch.s. Jantárová hviezda, na ich chalupe v Slanskom Novom Meste. Okrem nás bola prítomná aj rodina Petríkovcov - ch.s. Amnis Rhei a náš kamarát Juraj Pivka ;) Čo k tomu dodať? Jednoducho - bolo fantasticky ! Psiská sa pohrali...zrelaxovali na záhrade a my sme v skvelej zábave pri grilovaných dobrôtkach debatovali až do večera ;) Pár nádherných fotografií Jašky z tohto krásneho dňa vkladám sem. Fotil Peťo Suvák & Števko:

 

 

• 10.08.2010 -

Minulú sobotu sme s Jaškou zdolali našu prvú "dvojtisícovku" - vrch Baranec v Západných Tatrách. Report (& fotky) z tohto úžasného výletu nájdete v sekcií galéria/výstup na Baranec. Túto sobotu sme si zasa urobili výletík na Zemplínsku Šíravu. Jaška sa pohrala vo vode, promenádovala sa cez zemplínske nákupné trhy a zaparkovala pod stolom v miestnom salaši, kde si okrem pozornosti návštevníkov užívala ovčí syr a halušky, čo sme my už nevládali dojesť :P Prázdniny sú v plnom prúde a my toho máme ešte oveľa viac ;) Ďalšia aktualizácia preto bude čoskoro :P

 

• 21.07.2010 -

Mali sme skvelý víkend. Sobotu sme sa zúčastnili Dogtrekkingu Havinošľap 2010. Sprievod nám robil náš turistický parťák Peťo Suvák s kraťandou Bryšom a kamarát Ďuri (Juraj Pivka). Šli sme "MINI" trasu - 25 km. Troška sme sa báli tropických horúčav, ale vďaka tomu, že trasa viedla takmer celá po lese a bolo aj dosť potôčikov na schladenie, tak psiská to zvládli skvele. Jašenka bola nadšená ! Pár fotiek od Ďuriho som pridala do galérie/naše aktivity/turistika a dogtrekking (posledných 5 fotiek). A jeden uslinený turistický portrétik vkladám nižšie.

 

Nedeľu sme si zas urobili výlet do poľského mestečka Nowy Sącz, kde som bola vystavovať nášho chlpatého kamaráta "Luiggiho" - darilo sa nám a tak si Luiggi dokončil svoj poľský junioršampionát ;) Jaška bola samozrejme s nami ako sprievod - veľmi sa tomu tešila  - ona má výstavy, kde sa nemusí vystavovať, veľmi rada ;) No a spolu s psími kamošmi si to užila o to viac. Na pamiatku jedna fotka "našich BOBov" - Andromeda Jantárova hviezda a Nyitramenti Brother Louie od Peťa Suváka:

 

 

 

• 07.07.2010 -

Dnes nás tragicky opustil náš drahý kamarát Aďko (Atan Zlatý Dominance). Náš smieško, ktorý si vždy bezstarostne užíval života a dokázal nás stále rozosmiať. Aďko...veľmi nám chýbaš !!! Ostaneš navždy v našich srdiečkach... Nikdy nezabudneme na tie krásne chvíle s tebou.

 

• 06.07.2010 -

V sobotu sme si spravili väčší výlet -  zúčastnili si sa oficiálneho výcviku pasenia v Udiči (okres Považská Bystrica). Fotoreport nájdete v sekcií galéria/akcie a výlety - Pasenie v Udiči.

 

• 05.07.2010 -

Spustený nový dizajn nášho webu. Niektoré sekcie sú ešte vo výstavbe, budeme ich priebežne dopĺňať :)

 

06.06.2010 -

Zúčastnili sme sa klubovej výstavy britských ovčiarskych plemien - Stredoeurópsky pohár - kde posudzoval legenda - špecialista na plemeno -  Brian Hawkins /ch.s. Brylin, Veľká Británia/. I keď to bol nesmierne náročný deň, keďže som sa podieľala na organizácií celej tejto veľkej a výnimočne výstavy, dokonale sme si to užili a Jaška v triede šampiónov dostala hodnotenie "Výborná" so skvelým posudkom, ktorý si veľmi vážim.

 

29.05.2010 -

Konečne sa nám podarilo zúčastniť sa ďalšieho oficiálneho dogtrekku, keďže máme väčšinou naplnený  kynologický kalendár a ako naschvál sa nám takéto akcie zvyknú prekrývať s výstavami. Tentoraz sme spolu s kamarátmi absolvovali "Strelený" paňovský dogtrekking. Viac o ňom si môžete prečítať v sekcií galéria - naše aktivity - turistika a dogtrekking a nájdete tam i pár krásnych fotiek. Inak, v májovom vydaní časopisu "PES-Přítel člověka" sa objavil článok o coursingu. Vidíte tú chlpatú bluemerle bodku na obrázku? Tak to sme my :)

 

04.05.2010 -

Nedeľu sme sa zúčastnili celoštátnej výstavy psov v Banskej Bystrici kde Jaška získala svoj ďalší CAC a stala sa tak Slovenským šampiónom krásy !!! Viac info a foto o tejto výstave nájdete v sekcií úspechy. Teraz už Jaška môže svoj nádherný pestovaný výstavný kožuštek na chvíľu vymeniť za nový, ľahší - na sezónu jar/leto 2010 a užívať si letné športovanie a turistiku :)

 

27.04.2010 -

Ahojte! Máme sa dobre, keďže prišla jar, začíname opäť viac trénovať poslušnosť a oprašujeme aj stopy. Jaška bola minule dva týždne tak trocha maród, keďže si ju jeden "milý" americký pitbulteriér chcel dať na raňajky. Našťastie to vďaka Jaškinej hustej srsti a môjmu rýchlemu zásahu a dopadlo celkom dobre. Ranka sa vyliečila a Jaška si naplno užíva voňavú jar na záhradke ;)

 

   

 

04.04.2010 -

V Jaškinej galérií nájdete jej nové fotky vo veku 3 rokov (36 mesiacov).

 

02.04.2010 -

Želáme Vám krásne prežitie Veľkonočných sviatkov a krásnu horúcu jar !!!

 

 

20.03.2010 -

Dnes naša drahá Jašenka oslavovala už svoje 3.narodeniny !!! Jaška, želáme Ti všetko najlepšie !!!!

 

   

 

07.03.2010 -

Dnes sme sa s Jaškou zúčastnili prvého tohtoročného dogtrekkingu. Konkrétne šlo len o taký malý, zahrievací minidogtrekk o dĺžke 10 km - prvý zo série minidogtrekkov "Po stopách bieleho tesáka". Zistili sme, že Jaška vie na postroji aj troška ťahať (skrytý potenciál) čo sme doteraz netušili. Asi preto, lebo na všetkých túrach a výletoch je furt navoľno :D :D :D Asi to, že pred nami videla súťažiacich psíkov na trati ju vyburcovalo dopredu a tak ma pekne ťahala. Dokonca sme si ju s páničkom striedali - každý sa chcel nechať potiahnuť :D

 

22.02.2010 -

Jašenka má krásne nové fotky vo veku 35 mesiacov. Nafotil ich pre nás náš kamarát Juraj Pivka. Ďakujeme!!! Nájdete ich v jej galérií. Cez víkend sme si taktiež vyskúšali coursing - jedinečnú akciu svojho druhu, ktorá sa konala u nás v Košiciach. Užili sme si skvelý deň s priateľmi. Jaške sa páčilo, i keď naše behanie vyzeralo asi tak, že panička behá za igelitovým strapcom a Jaška behá za paničkou. Hold kólia je ovčiak, nie lovec :D

 

09.02.2010 -

Jaj, dlho sme sa neozvali, panička mala veľa práce a tak musíme teraz veľa dobehnúť, takže, čo máme nové? Konečne tu máme pravú zimu! Toľko som si želala kalamitu, až naozaj prišla :) A ako sa dá lepšie užiť sneh ako na túre? Tak sme sa na jednu peknú vybrali. Fotky a info nájdete v sekcií galéria/naše aktivity/turistika. Minulú sobotu sa u nás na cvičáku konala menšia klubová súťaž, v ktorej Jaška získala 2.miesto v poslušnosti a 3.miesto v dogdancingu. Keďže vonku husto snežilo, fotiť sa nedalo - ale na pamiatku som čosi cvakla aspoň mobilom  - Jaška so svojimi cenami. Super umiestnenie nás veľmi potešilo o to viac, že sme sa na súťaž nijak extra nepripravovali. Akurát na dogdancing sme mali pripravenú našu pieseň. Kto pozná Jašku, pochopí súvislosti :P Tento víkend sme zažili úžasný výlet do Brna, pár fotiek na pamiatku nájdete v sekcií galéria - akcie a výlety - Výlet do Brna.

 

07.01.2010 -

Máme sa super, veď vonku je zima! Tak troška sme sa presťahovali o pár ulíc ďalej, takže ak uvidíte bráničku bez zvončeka a bude spoza nej niečo strašne štekať, tak ste u nás správne :) Nemáme zvonček, tak vypúšťame ten chlpatý :) A pániček nám urobil taký pekný obrázok, ktorý našu Jašku úplne vystihuje :) Viac fotiek nájdete v jej aktuálnej galérií.

 

 

01.01.2010 -

Želáme Vám aj Vašim miláčikom všetko dobré do Nového roku - najmä nech ste zdraví a šťastní, nech Vám vyjdú všetky predsavzatia a želania. My sme si na Silvestra spravili s kamarátom Peťom Suvákom a neho kraťandou Bryškom novoročnú túru na Jahodnú (23,5km). Bolo skvelé, ale keďže aj dosť mokro, tak už viem, aké to je chodiť 20 km s mokrými topánkami :D Jaška si túru neskutočne užívala! Bola vo svojom živle - vyškerená od ucha k uchu. Vôbec sa jej nechcelo domov, do mesta. Večer sme strávili aj s páničkom v domácej pohodičke pri telke na gauči sme papali chlebíčky ;)

 

staršie "novinky":

 

rok 2009

rok 2008

rok 2007