Kólia dlhosrstá - novinky 9 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:06.05.2016 - 

Našich priateľov z Holandska, Natasju a Marka z chovateľskej stanice Lovely Bears veľmi oslovila naša krásna krajina a tak sa sem vybrali na týždňovú dovolenku. Bolo nam cťou sprevádzať ich na túre v našich prekrásnych Tatrách. Viac foto z výletu nájdete tu.

 

Naša Anima Ella "Miška" je nielen šikovná canisterapeutka, ale je aj výstavná hviezda ! Minulý víkend sa zúčastnila medzinárodnej výstavy psov v Prahe a získala hodnotenie Výborná 1 a titul CAC. Gratulujeme hrdej majiteľke Jitke a ďakujeme za reprezentáciu !

 

30.apríla sa konala v Župčanoch výstava pre orieškov "Easter Dog Show", kde som mala tu česť posudzovať jednotlivé kategórie. Ďakujem organizátorom za túto možnosť a príjemne strávený deň.. Dexíka som si pribalila tiež a zúčastnil sa canicrossu, kde so svojim šikovným psovodom vybehal 2.miesto ! Ďakujem ;)

 18.04.2016 - 

Po dlhšej dobe väčšia aktualizácia. Kedže veľa času posledné týždne mi zabralo spoluorganizovanie klubovej výstavy kólií a šeltií, bolo menej času na web. Naprávam to a zhrniem všetko zaujímavé čo sa u nás udialo za posledný mesiac:

 

S jarou prichádza športová sezóna a tak nás čaká mnoho akcií – Amadeus Mozart „Dexík“ sa po zimnej pauze naplno opäť pustil do tréningu agility a ide mu to zatiaľ naozaj skvelo ;) Má super drive, veľmi ho to baví a verím, že to spolu aj niekde časom dotiahneme :) Je to úžasný a šikovný psík...splnený sen ♥

 

Jeho braček All Inclusive "Alex" sa so svojimi páničkami venuje turistike, sprevádza panička pri behaní a pripravujú sa aj na ich prvý dogtrekking !

 

Naša prekrásna, modrooká Anima Ella „Miška“ nám urobila neskutočnú radosť. V apríli zložila oficiálne skúšky psa canisterapeuta ! Miška sa s paničkou od malička canisterapii venuje a teraz bude svoju pôsobnosť môcť ešte viac rozšíriť. Sme na ňu pyšní, stala sa prvým slovenským odchovom s touto skúškou.

 

No a nakoniec naše zlatíčko All I Want is You „Jaylin“, ten najzlatší a najposlušnejší anjelik – nádherne (ako je u nej už zvykom) sa prezentovala na klubovej výstave v Lučenci – s mojou kamarátkou Katkou, ktorá je jej osobná handlerka (sú spolu úžasné a ja sa na nich rada kochám) si vybojovali u anglického rozhodcu Tonyho Ileya Výbornú s titulom r.CAC a nádherný, ozaj nádherný posudok. Jaylinka ešte v záverečných súťažiach spolu s Kristiánom Cichým (11 rokov) vybojovala 2.miesto v juniorhandlingu a bola nominovaná do záverečnej súťaže o najkrajšiu hlavu v plemene.

 

Naša kráľovná Grace je čerešničkou na torte – aj napriek tomu, že pred výstavou troška pustila svoj pestovaný zimný kožuštek a mení ho na skromnejší jarný, v Lučenci očarila a okrem krásneho posudku a výborného umiestnenia v najsilnejšie zastúpenej otvorenej triede vybojovala v záverečných súťažiach aj 2.miesto Best in Show pár psov so psíkom Bons Carpathian Paradise Dog. Grace je svojská a temperamentná sučka, ale na výstave dokáže krásne stáť a pózovať. Veľmi jej za to ďakujem, viem že to pre ňu musí byť ťažké :D Ďakujeme priateľom a skvelo strávený deň na výstave ! Radi sme Vás opäť všetkých videli ! Za fotky ďakujeme Petrovi Suvákovi, Jiřímu Křivánkovi a Tomášovi Dančovi.

 

Na záver už len novo vytvorená galéria jar/leto 2016, kde budete nachádzať mix fotiek z našich bežných výletníkov a turistiky, čo sa inde nepomestilo :)

 

 

 

23.02.2016 - 

Cez víkend som vytiahla Jaylin & Dextera na prvý canicross tejto sezóny - Cirečkov canicross - na 5 km. Skvele zorganizovaná akcia a super trasa. Nejaké fotografie z posledného obdobia som pridala aj do galérie jeseň/zima 2015. Za pekné fotky a spoločnosť ďakujeme Pali Gerec.

 

09.02.2016 - 

Naše dievčatá som po dlhšej výstavnej pauze vzala na výlet do Brna. V Brne sme strávili celý víkend, sobota bola relaxačná a spoznávacia - prešli sa cez mesto, vyšliapali sme si na najvyšší kopec nad Brnom kde je nádherná vyhliadka na celé mesto a večer sme relaxovali v hoteli a pripravovali sa na neďeľu. Na medzinarodnej výstave Brno sa naše dievčence odprezentovali u pána rozhodcu Szabo Sándora, v silnej konkurencií. Obe baby dostali naozaj krásne posudky bez jedinej chybičky a hodnotenie Výborná. Naša Jaylinka k tomu všetkému, zahájila svoju premiéru v strednej triede s titulom CAC. Ďakujeme Katke za pomoc pri handlingu Jaylin a skvelý deň na výstave. A našim super českým kámoškám za fajn atmosféru a zábavu pri kruhu ;)

 

02.02.2016 - 

Rok 2015 bol pre našu chovateľskú stanicu veľmi úspešný aj v prestížnej klubovej súťaži TOP PES 2015. Máme za sebou zatiaľ len prvý vrh, avšak naše odchovy vďaka ich kráse, šikovnosti a skvelým majiteľom stihli výrazne zabodovať. A tak sa chov Yaless Blue môže prvýkrát zapísať aj do histórie klubových úspechov :) Naša chovateľská stanica sa stala  5.NAJLEPŠOU CHOVATEĽSKOU STANICOU KÓLIÍ na Slovensku za rok 2015 !!! Ďakujeme majiteľom našich šteniatok za to, že nám svojimi úspechmi pomohli dosiahnúť toto krásne umiestnenie. Špeciálna vďaka patrí rodine Všetečkovcov za to, že s ich/našou krásnou Aury (in memoriam) stihli dosiahnúť tak skvelé úspechy. Naši domáci Jaylin a Dexter, plus mamička Grace získali za svoje výstavné a športové uspechy nasledovné hodnotenia:

 

All I Want is You Yaless Blue "Jaylin"
2.TOP ŠPORTOVÁ KÓLIA 2015
3.TOP JUNIOR SUČKA KÓLIA DLHOSRSTÁ 2015
4.TOP NÁDEJ KLUBU 2015

 

Amadeus Mozart Yaless Blue "Dexter"
1.TOP ŠPORTOVÁ KÓLIA 2015

 

Grace Kelly Blues du Clos de Seawind "Grace"
3.TOP ŠPORTOVÁ KÓLIA 2015
6.TOP CHOVNÁ SUČKA KÓLIA DLHOSRSTÁ 2015

 

30.01.2016 - 

Dlhšie sme neaktualizovali, tak zhrniem všetky novinky, ktoré sa u nás udiali. Prežili sme veľmi príjemné vianočné a novoročné sviatky, každú voľnú chvíľku (a bolo ich dosť) sme trávili v prírode, či dlhých prechádzkach. Bohužial, táto zima nie je veľmi fotogenická, kedže chýba buď sneh, slniečko alebo obé naraz...a tak nemáme veľa nových fotiek z našich výletov. Nejaké fotografie som však pridala do galérie jeseň/zima 2015. Našim miláčikom sme konečne nafotili aj nové portrétiky a postoje, kedže majú pekné zimné kožúšky a pridali sme im do ich osobných galérií. Za krásne fotky ďakujeme Katke. Naše kólie sa preventívne zúčastnili prehliadky Dornovou metódou, u doporučenej terapeutky, našej kamarátky a trénerky Ivanky Vaněkovej, aby sme si overili, či majú všetky kostičky na správnom mieste :)

 

14.12.2015 - 

V nedeľu sa konal v Košiciach "Bosorkin canicross" - šprint na 4 km. Farby nášho teamu hájili naše mladé športové nádeje - Dexter a Jaylin. A išlo im to výborne. Behanie a ťahanie ich veľmi baví. Ďakujeme organizátorom za skvelý pretek.

 

05.11.2015 - 

Do galérie pridaný albumček z peknej podvečernej túry ponad Slovenský kras. Krásne jesenné babie leto trávime na dlhých prechádzkach a víkendových výletoch. Zopár pekných momentiek:

06.10.2015 - 

Naša krásna odchovankyňa Anima Elle "Miška", žijúca v Českej republike, získala na svojej výstavnej premiére na Krajskej výstave Litoměřice v triede mladých hodnotenie Výborná 1, Víťaz triedy a obsadila 3.Najkrajšieho mladého jedinca celej výstavy !  Sme na Mišku veľmi pyšní, a ďakujeme majiteľke Jitke za skvelú prezentáciu ! Naša milovaná Grejsinka oslávila dňa 5.októbra svoje 4. narodeniny !!! Všetko naj, Grejulík náš ! Cez víkend sme navštívili krásne Západné Tatry. Vyšiel nám úžasný slnečný deň a tak sme si mohli spraviť celodennú túru po hrebeňoch Tatier. Krásne fotky v galérií.

 

« predch. 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 17 nasl. »

 

staršie "novinky":