Kólia dlhosrstá - novinky 9 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:30.01.2016 - 

Dlhšie sme neaktualizovali, tak zhrniem všetky novinky, ktoré sa u nás udiali. Prežili sme veľmi príjemné vianočné a novoročné sviatky, každú voľnú chvíľku (a bolo ich dosť) sme trávili v prírode, či dlhých prechádzkach. Bohužial, táto zima nie je veľmi fotogenická, kedže chýba buď sneh, slniečko alebo obé naraz...a tak nemáme veľa nových fotiek z našich výletov. Nejaké fotografie som však pridala do galérie jeseň/zima 2015. Našim miláčikom sme konečne nafotili aj nové portrétiky a postoje, kedže majú pekné zimné kožúšky a pridali sme im do ich osobných galérií. Za krásne fotky ďakujeme Katke. Naše kólie sa preventívne zúčastnili prehliadky Dornovou metódou, u doporučenej terapeutky, našej kamarátky a trénerky Ivanky Vaněkovej, aby sme si overili, či majú všetky kostičky na správnom mieste :)

 14.12.2015 - 

V nedeľu sa konal v Košiciach "Bosorkin canicross" - šprint na 4 km. Farby nášho teamu hájili naše mladé športové nádeje - Dexter a Jaylin. A išlo im to výborne. Behanie a ťahanie ich veľmi baví. Ďakujeme organizátorom za skvelý pretek.

 

05.11.2015 - 

Do galérie pridaný albumček z peknej podvečernej túry ponad Slovenský kras. Krásne jesenné babie leto trávime na dlhých prechádzkach a víkendových výletoch. Zopár pekných momentiek:

06.10.2015 - 

Naša krásna odchovankyňa Anima Elle "Miška", žijúca v Českej republike, získala na svojej výstavnej premiére na Krajskej výstave Litoměřice v triede mladých hodnotenie Výborná 1, Víťaz triedy a obsadila 3.Najkrajšieho mladého jedinca celej výstavy !  Sme na Mišku veľmi pyšní, a ďakujeme majiteľke Jitke za skvelú prezentáciu ! Naša milovaná Grejsinka oslávila dňa 5.októbra svoje 4. narodeniny !!! Všetko naj, Grejulík náš ! Cez víkend sme navštívili krásne Západné Tatry. Vyšiel nám úžasný slnečný deň a tak sme si mohli spraviť celodennú túru po hrebeňoch Tatier. Krásne fotky v galérií.

 

28.09.2015 - 

Do albumu pasenie ovečiek som pridala fotografie z nášho nedávneho pasenia s našimi šikovnými mladými kóliami Dexterom a Jaylinkou. Cez víkend nebolo veľmi ideálne počasie, ale aj napriek tomu sme vystihli pár hodín bez dažďa a spravili sme si výlet na Slanský hrad. Pekné fotky nájdete v galérií. Náš skvelý psík Dexík nám rastie do krásy a dospieva nam pred očami. Nafotili sme mu pár nových fotografií. Nájdete ich v jeho galérií.

17.09.2015 - 

Cez víkend som so svorkou navštívila Spišskú Novú Ves, kde som sa povozila na lietadle ponad naše nadherné Vysoké Tatry a Slovenský raj a potom sme si s psíkmi urobili pekný výlet do okolia. Fotogaléria z výletu tu.

 

Cez víkend sa konala tradičná jesenná Špeciálna výstava klubu chovateľov kólií a šeltií v Prešove. Na tejto spoločenskej udalosti sme nesmeli chýbať. Počasie ako zázrakom vyšlo a nepršalo nám. Naše farby šli hájiť naše dievky - Jaylinka a Grace. Obé v letnej kondícií, ale im to pristane aj "v plavkách" :) Dievčatá sa predviedli veľmi pekne a s krásnymi posudkami skončili ako Výborné 4 :) Grejsinka v záverečných súťažiach vyhrala so svojim kamarátom Damienom najkrajší pár výstavy :) Atmosféra na výstave bola výborná, ďakujeme priateľom, ktorí sa o ňu pričinili. Za fotky ďakujeme Ateliér Bounty.

 

 

11.09.2015 - 

S Dexíkom som sa minulý víkend zúčastnila jeho prvého dogtrekkingu "Dogtrekking Slovenský raj" v krásnom prostredí tohto národného parku. Prihlásili sme sa na trasu MID (33 km) ktorá bola nádherná, no veľmi náročná, kedže nás čakali veľké prevýšenia, zabijácke stupáky, nejaké tie rebríky po trase...a najmä nás sprevádzal neutíchajúci dážď, ktorý robil skalnatý povrch veľmi šmykľavým. Avšak my sme bojovníci a trasu sme zvládli vo výbornom čase 6:38 - a obsadili sme 4.miesto, len s párminútovou stratou na víťaza. Dexter bol veľmi šikovný, výborne a neúnavne ťahal celú trasu...a svojim úsmevom mi dodával energiu :) S Dexíkom sa okrem iného venujeme tiež aj agility, ktoré mu ide veľmi dobre :)

 

Naše decká sa vyznamenali aj tento víkend.  Dex a Jaylin zložili v Turanoch pri Martine skúšku vlôh pastierskeho psa (rozhodca M. Topinková, CZ). Rovnako ako pred 2 rokmi ich mamička Grejsinka :) Je pre mňa veľká česť, že celý náš kóliácky team (aj naša prvá kólia, Jaška) v sebe majú inštinkt pravej škótskej ovčiarskej kólie :) Som na našich chlpáčov extra pyšná, kedže u ovečiek boli prvýkrát v živote práve na skúške a vlohy sa v nich hneď prebudili :) Od rozhodkine dostali veľké pochvaly.

 

 

Cez týždeň sme spomínali aj na našu prvú kóliu Jašku - dňa 11.septembra ubehli presne 4 roky odkedy nás opustila... :( Stále je v našich srdiečkach. A navždy bude...

 

01.09.2015 - 

Náš nádejný športovec Dexinko v nedeľu absolvoval svoj prvý súťažný canicross na akcii Velvet Run Košice. Svoj debut zvládol skvele aj napriek veľkému teplu...a výborne ťahal - bolo z toho 5.miesto :) je to talent po maminke :)

27.08.2015 - 

Naša úžasná Jaylinka sa zúčastnila českej Špeciálnej výstavy kólií a šeltií v Ostrave, kde sa nádherne predviedla a získala známku Výborná 3. Spoločnosť na výlete jej robila mamička Grejsi. Na výstave sa veľmi darilo i našej kamarátke Katke s kóliami. Jej kólia Samantha vyhrala najkrajšiu kóliu celej výstavy ! Bol to naozaj skvelý víkend a albumček z neho nájdete tuJaylinke sme nafotili aj krásne fotky, ktoré nájdete v jej galérií. Za fotky a super víkend ďakujeme Katke !

« predch. 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 17 nasl. »

 

staršie "novinky":