Kólia dlhosrstá - novinky 9 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:27.08.2015 - 

Naša úžasná Jaylinka sa zúčastnila českej Špeciálnej výstavy kólií a šeltií v Ostrave, kde sa nádherne predviedla a získala známku Výborná 3. Spoločnosť na výlete jej robila mamička Grejsi. Na výstave sa veľmi darilo i našej kamarátke Katke s kóliami. Jej kólia Samantha vyhrala najkrajšiu kóliu celej výstavy ! Bol to naozaj skvelý víkend a albumček z neho nájdete tuJaylinke sme nafotili aj krásne fotky, ktoré nájdete v jej galérií. Za fotky a super víkend ďakujeme Katke !

08.08.2015 - 

Minulý víkend sme sa vybrali navštíviť Národný park Slovenský raj, kde dovolenkoval náš odchov ALL INCLUSIVE "Alex" s jeho rodinkou. Spravili sme si krásny výlet, super grilovačku a strávili sme perfektný deň. Z Alexa vyrástol neskutočne úžasný pes, veľmi silný, vysoký a mocný...s fantastickou, nežnou, jemnou povahou. Ďakujeme rodinke Kolačanských za prvotriednu starostlivosť a lásku, ktorú mu dennodenne dávaju ! Nové fotky v jeho galérií, plus fotogaléria z nášho spoločného výletu.

02.08.2015 - 

V piatok sme si urobili ďalší výlet do našich obľúbených Vysokých Tatier, kedže sme plánovali ísť vo väčšej zostave (6 kólií) vybrala som zaujímave miesto, málo navštevovanú, nádhernú Kôprovú dolinu. Viac o tomto mieste a krásne fotky z nášho turistického stretnutia dlhosrstých kólií si môžete pozrieť v galérií.

 18.07.2015 - 

Behom týždňa sme si vystihli jasné počasie s nižšími teplotami a spravili sme si výlet do Vysokych TatierDex & Jay sú už vytrénovaní turisti, ale vzhľadom na ich vek chodili zatial nenáročné trasy. Výstup na Kôprovský štít (2363 m) bol ich prvou vážnou horskou túrou...a prvou dvojtisícovkou. Grejsinka si už pripísala na konto svoju šiestu dvojtisícovku v Tatrách. Naši mlaďasi zvládli trasu ozaj super ! Ani náročnejšie úseky tesne pod štítom im nerobili problém a na vrchole sa tešili z veľkej pozornosti turistov. Fotogalériu z trasy a krásnych výhľadov nájdete tu.

 

13.07.2015 - 

Jaylinka a Dexík dosiahli potrebný vek pre preventívne vyšetrenie kĺbov (12 mesiacov) a kedže toto vyšetrene považujeme za jedno z najdôležitejších pre zdravé fungovanie našich miláčikov, nebolo už na čo čakať. A máme skvelé správy ! Amadeus Mozart Yaless Blue "Dexter" - DBK A/A, All I Want is You Yaless Blue "Jaylin" - DBK A/A !!! Veľmi sa tešíme, že sa našim detičkám otvorili ďalšie dvere - do chovu a do aktívneho športového života :)

 

11.07.2015 - 

Opäť publikujeme! Prečítajte si článok o turistike s názvom "Malá dedinka s veľkými pokladmi" v časopise DOG EXTRA. A o Jaylinke, našej šikovníčke sa dočítate v článku o "Fotografickom workshope s Ondřejom Uhlířom", kde bola pozvaná ako fotomodelka a...bola jednoducho perfektná !

 

Náš prvý a úžasný "vrh A" oslavuje dnes 1.rok ! Dlho plánovaný a vysnený vrh. Spojenie mojich najobľúbenejších krvných línií, ako základ nášho budúceho chovu. A šteniatka, ktoré predčili moje predstavy :) Vyrástli nám z nich nádherné kólie, ktoré zdedili len to najlepšie po rodičoch. Naše domáce hviezdičky "Jaylin" a "Dexter", úžasná canisterapeutka "Miška" a verný spoločník "Alex". Nezabúdame ani na našu čiernu krásku "Aury", ktorá sa na nás díva z nebíčka...ale v našich srdiečkach je stále rovnako milovaná. Všetko najlepšie detičky moje ! ♥ ♥ 

 

05.07.2015 - 

V sobotu sme sa zúčastnili národnej výstavy vo Veľkej Ide. Výstavu máme v podstate za rohom a preto sme sa horúcu sobotu rozhodli využiť na stretnutie s priateľmi od kólií a prezentáciu našich dievčat. Naša hrdá Grace si výstavy vždy užíva, je radosť ju predvádzať. Odniesla si krásne hodnotenie Výborná 2 a titul r.CAC. Nežná Jaylinka nám kvitne stále do väčšej krásy, čo ocenil aj rozhodca hodnotením Výborná 1, CAJC, Víťaz Slovenska mladých 2015. Ďakujem Katke za handling Jayky. Dievčatá nám opäť urobili veľkú radosť ♥

 

28.06.2015 - 

Sobotu sme sa zúčastnili dogtrekkingu Psí špacír. V nádhernej prírode Čergova (okres BJ) sme si na trase s náročným prevýšením a dĺžke takmer 17 km, vybehali s Grace krásne 2.miesto (zo 17 žien) a plno krásnych cien. Tešíme sa :)

19.06.2015 - 

Naše šteniatka Jaylin & Dexter majú už 11 mesiacov a "šteniatkami" ich volám akurát tak ja :) Už sú úplne veľkí a rovnako veľkú robia aj radosť..mamička Grace je po šteniatkach už opäť v krásnej srsti, ako u nej býva zvykom. Nafotili sme nejaké nové fotky a pridali každému do osobnej galérie. Ďakujeme za ne našej kamarátke Katke !!! Takisto sme pridali pár fotiek aj našim odchovom "All Inclusive" Alex a "Anima Elle" Miška, ktorí sa majú výborne a robia obrovskú radosť majiteľom ! Ďakujeme za pravidelné informácie a fotografie :). 

 

06.05.2015 - 

Pekné fotky našej veselej svorky z víkendovej prechádzky s psími kamarátmi na lúkach neďaleko nášho mesta som pridala do galérie Slánske lúky.

« predch. 1 5 6 7 8 9 10 11 12 16 nasl. »

 

staršie "novinky":