Kólie dlhosrsté - Chorvátsko 2021 | Yaless Blue


Chorvátsko 2021 fotogaléria dlhosrstých kólií

• Národný park Paklenica: Národný park Paklenica sa rozkladá v juhovýchodnej časti pohoria Velebit a tvorí nad Velebitským kanálom mohutnú skalnú hradbu dvíhajúcu sa do výšky takmer 1800 metrov. Geologicky je tvorená vápencom s početnými krasovými javmi. Podľa názoru odborníkov vznikli kaňony Veľká a Malá Paklenica tak, že sa prepadli stropy vyhĺbených jaskýň. Vo Veľkom kaňone národného parku Paklenica, sa natáčali niektoré scény zo slávnych filmov o Winnetou-ovi. Preto sme si ho prešli celý a kochali sa krásnou riekou, skalami a vodopádmi. Druhá časť dňa bola venovaná výstupu na vrch Vidakov Kuk (834 m.) čiže z kaňon sme vymenili za výšiny. Obe túry boli prekrásne, mali sme super počasie pod mrakom, ale teplúčko a najmä - v tomto období úplne ľudoprázdno. Terén je v týchto horách celkom náročný, pretože vápencové skaly sú drsné a ostré. Psíky to však zvládali super.

  

 

• Ostrov Rab: Rab je najkrajší spomedzi všetkých Chorvátskych ostrovov. Je najviac zalesnený a nájdete tu aj piesočnaté pláže, čo je pomerne rarita v kamenistom Chorvátsku. Práve to bol dôvod, prečo sme tu zavítali. Rab je označovaný aj ako ostrov slnka. Zároveň je ostrovom dvoch tvárí - od pevniny je vidieť len pustú skalnatú časť, no zvyšok je po celý rok zelený. Nachádza sa medzi ostrovmi Krk, Pag a Cres. Z pevniny sa dá na ostrov pohodlne dostať trajektom. Tento deň sme si užili asi najviac, kedže more milujeme (milé hory, teraz nepočúvajte čo napíšem...) asi najviac na svete !!!

 

 

 

• Zrmanja: Behom jedného dňa sme absolvovali dve túry - najprv drive-in na skalný výhľad nad kaňón rieky Zrmanja, z miesta zvaného Parizevacka glavica a potom sme si to poctivo odšlapali dole kaňonom až k rieke Krupe (je to jeden z prítokov Zrmanji) kde sa nachádza legendárne miesto Kudin Most, nádherný oblúkovitý most z prelomu 18. a 19. storočia... a hneď vedľa neho prekrásne vodopády, ktoré vraj patria k najkrajším v Chorvátsku. Tyrkysová voda a nádherná zeleň mi ostane v mysli navždy. 

 

 

 

• Ďakujem za fotky Petrovi Suvákovi. Na fotkách okrem mojich kólií - Emky, Grace, Ginky a Dextera vidíte aj Schapendoesa Aličku.

 

• Vychutnajte si naše video z Chorvátska: