Kólia dlhosrstá - plemeno - povaha - charakteristika - články | Yaless Blue


Dlhosrstá kólia - články o plemene


Starostlivosť o srsť kólie dlhosrstej

Starostlivosť o srsť kólie dlhosrstej

Jedným z mýtov o kóliách je aj to, že starostlivosť o ich srsť je každodennou povinnosťou. No každý majiteľ kólie vám tento mýtus vyvráti a možno sa i zapotí pri spomienke, pred koľkými dňami svojho miláčika česal - napriek tomu, že vy by ste dali ruku do ohňa za to, že to bolo tesne predtým, než vyrazil na prechádzku... :)
Turistika s kóliou

Turistika s kóliou

Turistika je jedna z mála aktivít, ku ktorým netreba psa špeciálne cvičiť ani viesť. Je to prirodzená súhra človeka a psa, založená na prekonávaní rôznych vzdialeností prírodou. Väčšina psov, bez rozdielu plemena či veľkosti, turistiku miluje a naplno si ju užíva. V čom sú práve kólie oproti iným psom vhodnejšie pre túto aktivitu? Úvodom
Kólia dlhosrstá - o plemene

Kólia dlhosrstá - o plemene

Okrem krásy a aristokracie, ktorá vďaka exteriéru z tohto plemena vyžaruje, je práve povaha tým faktorom, ktorý častokrát tak uchváti človeka, že sa mu kólia stane osudovým plemenom. Ich nesmierne citlivá duša z nich robí dokonalého rodinného spoločníka a parťáka do každej pohody či nepohody.
Štandard plemena kólia dlhosrstá

Štandard plemena kólia dlhosrstá

Charakteristika: Je to pes mimoriadnej krásy, s pokojnou dôstojnosťou. Žiadna časť tela nie je v nesprávnom pomere vzhľadom k celku. Stavba tela sa vyznačuje silou a aktivitou bez známok ťažkopádnosti a akýchkoľvek stôp hrubosti. Najdôležitejší je výraz, dosiahnutý dokonalou vyváženosťou a správnym pomerom lebečnej a tvá..