Šteniatka Kólie dlhosrstej | Yaless Blue


Šteniatka Kólie dlhosrstejNaše sučky sú naše milované spoločníčky & členky rodiny a nie továrne na šteniatka ! Z dôvodu nášho aktívneho života so psíkmi a takisto zachovania unikátneho genetického materiálu naše sučky nebudú mať viac ako 2 vrhy za svoj život. Sučky prvýkrát nakrývame až po dosiahnutí veku 2 rokov. Chov je pre nás iba bonus, nie hlavný účel vlastnenia našich psíkov. 

 

Šteniatka plánujeme na rok 2023.

Všetky šteniatka budú blue-merle a trikolórnej farby.

 

 

V prípade záujmu o šteniatko od nás či pre informácie o našich plánoch, nám napíšte e-mail. Prosíme len serióznych a vážnych záujemcov, ktorí vedia prečo chcú šteniatko práve od nás ! Pre podrobnejšie informácie o šteniatkach z nášho chovu si pozorne prečítajte článok Šteniatko z Yaless BluePri plánovaní šteniatka kólie Vám odporúčame objednať si knižku slovenskej autorky – Kólia dlhosrstá – praktická príručka pre majiteľov kólií.

 

 

Aký je náš cieľ v chove?

 

Našim zámerom v chove je zachovať kóliu ako elegantné spoločenské a pracovné plemeno, ktoré oslní svojim majestátnym výzorom, typickým sladkým inteligentným výrazom a nádherným osrstením. Našim cieľom je, aby naše odchovy vynikali krásnou dlhou kostrou s elegantným krkom a správnym uhlením končatín, ktoré sa ukážu v nádhernom a priestornom pohybe. Silná, ale pritom atletická kostra zabezpečí vytrvalosť kólie pri práci a športe.  Je pre nás veľmi dôležité zachovať správnu výšku u kólií a naša línia sa môže pýšiť výbornými výškami od stredných až ku vrchným hraniciam. Veľký dôraz kladieme na povahy chovných jedincov, ktoré musia byť absolútne vyrovnané, nekonfliktné, nebojácne, s výrazným temperamentom a sebavedomím. Sme jediná chovateľská stanica na Slovensku, špecializujúca sa na blue-merle a trikolórnu farbu. Všetky jedince použité v našom chove sú klinicky a geneticky testované na všetky dostupné dedičné ochorenia, čím chceme eliminovať zdravotné problémy u našich odchovov.  Zdravie je u nás prioritou v chove ! Naše sučky sú ohodnotené v najvyššej - 1.triede chovnosti a ako jediné na Slovensku majú úspešne zložené skúšky vlôh pastierskeho psa. Neodchovávame psy, ale členov rodiny prezlečených za psy ;)

 

 

Naše odchované šteniatka:

 

 

10.04.2020:

29.10.2019:

 

8.12.2018:

3.03.2017:

11.07.2014: