Vrh "A" Yaless Blue | Yaless Blue


Vrh "A" Yaless BlueDňa 11.07.2014 sa v našej chovateľskej stanici narodili šteniatka kólií ! Máme 5 šteniatok kólie dlhosrstej - 2 blue-merle sučky, 1 trikolórna sučka, 1 blue-merle psík a 1 trikolórny psík !!! Pre viac informácií a fotky o každom šteniatku kliknite na jeho osobnú kartu:

 

 

 

All Inclusive  Anima Elle All I want is You  Artemis Aurora  Amadeus Mozart
pes blue-merle sučka blue-merle sučka blue-merle sučka trikolór pes trikolór
     

 

FOTOGALÉRIA ŠTENIATOK:

♥ 7.5 týždňa:

 

♥ 2 týždne:

 

♥ 3 dňové drobčeky:

 

 

 

INFORMÁCIE O RODIČOCH:

 

Kolia dlhosrsta blue merle tricolor collie rough                                                                                  

GRACE KELLY BLUES DU CLOS DE SEAWIND SALSINA SUPRISES MONSOLANA
sučka kólie dlhosrstej, 53 cm, plnochrupá pes kólie dlhosrstej, 57 cm, plnochrupý

DBK: A/A, DLK: 0/0

CEA/PRA/KAT: negatívne

MDR1 +/+

PRA-rcd2 +/+

DBK: A/A

CEA/PRA/KAT: negatívne

MDR1 +/-

Körklasse 1

 

Rodokmeň šteniatok

 

 

Grace je jediná blue-merle kólia na SR s kompletnými negatívnymi vyšetreniami na dyspláziu kĺbov a bedier, očné anomálie a MDR1 (citlivosť na určité liečivá). Má vyrovnanú, veselú povahu s chuťou a temperamentom do akejkoľvek činnosti. Je exteriérovo aj športovo veľmi úspešná - stala sa výstavne najúspešnejšou mladou kóliou na Slovensku (2012) a víťazkou súťaže Top športová kólia (2013).

 

 

  

Oteckom šteniatok je trikolórny pes z veľmi kvalitných línií. Jeho meno je Salsina Suprises Monsolana - Lex. Lex pochádza z Anglicka /krajina pôvodu plemena/ a žije v nemeckej chovateľskej stanici. Narodil sa ako jeden zo 7 šteniatok - všetci jeho súrodenci žijú v chovateľských staniciach (Anglicko a Rusko) a všetci už úspešne zasiahli do chovu. Lex je synom významného anglického plemenníka, šampióna a svetového víťaza Chelborn Kiss N Tell. Matkou Lexa je krásna sučka Demi Day Dream in Blue de Cathyja, ktorá nesie krv legendárneho francúzskeho šampióna Narwick Silver Blue de Cathyja. Lex je prekrásny, majestátny pes ktorý v sebe spája moderný sladký výraz francúzskych kólií a elegantnu kostru angličanov. Samozrejmosťou sú zdravotné vyšetrenia na dedičné ochorenia a najmä milá, veľmi aktívna a sebavedomá povaha.

 

 

 

Ide o dlho plánované spojenie najkvalitnejších blue-merle a trikolórnych línií v Európe (Brylin, Lynaire, du Clos de Seawind, du Chemin des Randonnées, Du Clos de Montamer, De Cathyja...) s veľkým dôrazom na zdravie a povahy.

 

Šteniatka kólií predávame iba s preukazom o pôvode, medzinárodným Pet Passom, čipované, očkované, odčervené, zo základnými vyšetreniami (kompletná zdravotná prehliadka, vyšetrenie očného pozadia a citlivosti na liečivá a iné).


Výbavička pre každé šteniatko a doživotný chovateľský servis sú samozrejmosťou. Naše šteniatka vyrastajú s nami v dome, s prístupom na záhradu. Sú pod našim (a mamičkiným) neustálym dohľadom. Drobčeky budú socializované na všetky ruchy domácnosti i vonkajšieho prostredia, naučené základom hygieny a celý čas budú pod ochrannými krídlami nášho veterinára, špecialistu na plemeno.