Vrh "B" Yaless Blue | Yaless Blue


Vrh "B" Yaless BlueDňa 03.03.2017 sa v našej chovateľskej stanici narodili šteniatka kólií ! Máme 9 šteniatok kólie dlhosrstej - 1 blue-merle sučku, 4 trikolórne sučky, 2 blue-merle psíkov a 2 trikolórnych psíkov. Pre viac info & fotiek kliknite na osobnú kartu šteniatka.

 

 

Babydoll Baywatch Babe Billie Jean Billion Stars in Eye Be The One and Only
sučka trikolór sučka trikolór sučka trikolór sučka trikolór sučka blue-merle
 
         
 
Bebe Keksík Belmondo Bvlgari Bear Grylls  
pes trikolór pes trikolór pes blue-merle pes blue-merle  
 

   

 

 

SPOLOČNÉ FOTKY ŠTENIATOK:

foto: Ateliér Bounty

 

  

 

INFORMÁCIE O RODIČOCH:

                                                                                                                    

 

ALL I WANT IS YOU YALESS BLUE

 

 

DAMIEN BLACK AMNIS RHEI

sučka kólie dlhosrstej, 55 cm, plnochrupá

 

 

pes kólie dlhosrstej, 58 cm, plnochrupý
       

DBK: A/A

CEA/PRA/KAT: negatívne

MDR1 +/-

DM +/-

JRD (klin.) - negatívne

 

 

 

DBK: A/A, DLK: 0/0

CEA/PRA/KAT: negatívne

MDR1 -/-

DM +/+

PRA-rcd2: +/+

 

RODOKMEŇ ŠTENIATOK

 

Jaylin je sučka výnimočnej exterierovej kvality, medzi jej prednosti patrí výborná výška, mocná, dlhá a elegantná kostra so špičkovými uhleniami, silným hrudníkom a priestorným pohybom. Očarí nádhernou blue-merle farbou a inteligetným výrazom. Povahovo je úplný prototyp kólie. Vyrovnaná sučka, s miernou a nežnou povahou. Exceluje vo výcviku a od malička ma ohuruje svojou sústredenosťou a ochotou pracovať. Má zložené skúšky vlôh pastierského psa. Stala sa 2. TOP ŠPORTOVOU KÓLIOU na SR (2015 & 2016). Zložila skúšku vlôh ovčiarského psa. Má výborné zdravotné výsledky a úspechy ju sprevádzajú aj na výstavách. Za jej doposiaľ najväčší úspech považujem titul najlepšej sučky v plemene na Špeciálnej výstave kólií a šeltií 2016.

 

 

 

 

 

Otcom šteniatok je trikolórny pes z veľmi kvalitných línií. Jeho meno je Damien Black Amnis Rhei. Dobrá výška, kostra dobrých a silných proporcií s výbornými uhleniami, z toho plynúci krásny a rozhodcami oceňovaný pohyb a neuveriteľne sladký výraz - to je Dami. Už ako ročný sa stal Najlepším mladým jedincom na Európskej výstave a v necelých dvoch rokoch sa stal najkrajším psom Špeciálnej klubovej výstavy. Zúčastňuje sa výstav po celej Európe a býva vo svojej triede takmer neporaziteľný. Damien má výborné zdravotné výsledky a je to sebavedomý pes s obrovskou obľubou v aportovaní. Je veľmi poslušný, priateľský (aj ku iným psom samcom) a vždy pozitívne naladený. Viac o Damienovi nájdete na jeho stránke.

 

 

 

 

INFORMÁCIE O VRHU:

 

Ide o dlho plánované spojenie tých najkvalitnejších anglicko-francúzskych blue-merle a trikolórnych línií Európy. Šteniatka budú mať vysoký potenciál na výstavy a do chovu.

 

Tento vrh považujem za pokračovanie mojej chovateľskej snahy, ktorú som započala svojim vrhom A - s veľkým dôrazom práve na zdravie a povahy. V 3 generáciách sú takmer všetci predkovia vyšetrení na dedičné choroby s negatívnymi výsledkami (oči a kĺby). Vzhľadom na výborné povahové vlastnosti rodičov a prarodičov očakávame od šteniatok aktívne povahy, veľmi oddané, nežné k svojej rodine a s vysokým potenciálom na rôzne športy

 

Šteniatka kólií predávame iba s preukazom o pôvode, medzinárodným Pet Passom, čipované, očkované, odčervené, zo základnými vyšetreniami. Viac o tom, ako vyrastajú naše šteniatka si prečítate v článku "Šteniatko z Yaless Blue".

 

 

OZNÁMENIE VRHU S RODOKMEŇOM: