Kólie dlhosrsté - novinky 06.05.2021 | Yaless Blue


Novinky dlhosrstých kólií - 06.05.2021

Náš skvelý vrh E oslavoval 10.4. svoje PRVÉ NARODENINY ! Som na tento vrh veľmi pyšná a som šťastná, že som si mohla splniť svoj sen a spraviť takúto krásnu kombináciu, ktorá predčila moje predstavy. Brumko, Chipsík a Emka - želám Vám len to NAJ NAJ NAJ. Vyrástli z Vás úžasní psí spoločníci, kamaráti, parťáci - a nádherné múdre kólie so super temperamentom, ktorý rozveseľuje Vašich paničkov každý jeden deň. A teda aj mňa, kedže jedno také nezbedné "Éčko" mám doma :) Emulienka moja, si dokonalá kólia !

  

Čerešnička na torte - Emku aj s jej bratom Chipim sme vzali na "výlet" k veterinárovi...aby sme ich troška "ofotili" a zistili sme na RTG len tie NAJLEPŠIE SPRÁVY - Emka a Chipi - zdravé kĺbiky: DBK A/A, DLK 0/0, plus bonusové vyšetrenie: chrbátik bez spondylózy a prechodového stavca! Nakoľko sú obaja veľmi veľkí kaskadéri a turbomyšky, tešíme sa, že sú zdraví ako rybky. Ďakujem Chipiho majiteľom za skvelú spoluprácu a starostlivosť. Ďalším krokom bude uchovnenie oboch našich nádejí - už ostávajú iba formalitky, všetko majú splnené ! Na šteniatka po Emke si však budete musieť ešte aspon rok počkať, my sa nikam neponáhľame, pre nás je chov iba bonus.

 

Naša odchovankyňa Dirigentka "Riri" absolvovala opakované vyšetrenie očného pozadia (u certifikovaného ESVO očného špecialistu) s výsledkom CEA/PRA/KAT - neg. a takisto aj vyšetrenie kĺbov s výsledkom DBK A/A, DLK 0/0 - a mohla sa tak stať chovnou sučkou 1. triedy chovnosti ! Ako všetky naše odchovy, uchovnené na SR ! Riri žije na farme obklopená psími kamarátmi a ovečkami, kravičkou, hydinou a pomáha páničke so statkom. Jej panička má chovateľskú stanicu a tak sa môžeme do budúcna tešíť na ďalšiu generáciu Yaless Blue kólií !!!

 

{{images:10586-10587}

 

Do galérie Výlety mix 2021 som pridala nejaké výletné fotky. Zároveň som pridala galériu Chorvátsko 2021, ktoré sme v jari navštívili aby sme spoznali a zdokumentovali krásy tejto krajiny. Samozrejme, kólie nesmeli chýbať. Ako sa im páčilo - uvidíte na fotkách.