Kólie dlhosrsté - novinky 10.12.2020 | Yaless Blue


Novinky dlhosrstých kólií - 10.12.2020

Náš odchovanec Belmondo so svojou paničkou 5.12. splnili na agility pretekoch v Horce nad Moravou svoju ďalšiu A1 skúšku !!! Je to veľký šikovník a na parkúre lieta ako raketa ! Som veľmi pyšná ! Ďakujem majiteľke Lenke !

  

Náš vrh C oslavoval 8.12.2020 svoje dva roky !!! Letí to ako z vody, ešte nedávno boli drobné šteniatka...a Grace starostlivá mamka. Teraz je už Grejsi veteránka a z našich troch C-šteniatok krásne dospelé elegantné kólie ! Všetci traja veľmi úspešní! Na konte majú svoje detské/juniorské šampionáty, každý z nich ma započatý dospelácky šampionát, majú krásne zdravotné výsledky a najmä - úžasné povahy ! Aktívne, veselé, hravé..a veľmi nežné. A všetci traja sú uchovnení. Ďakujem majiteľom za skvelú starostlivosť a prezentáciu. Budúci rok plánujeme šteniatka po Cmukynke, ktorá ako jediná z tohto fantastického vrhu ostala na Slovensku a pôsobí pod hlavičkou našej chovateľskej stanice !

 

 

Naša šibalka Emka má už 8 mesiacov. Už dorástla mamku a bude z nej vysoká elegantná sučka. Sfotili sme jej nejaké nové fotky, aj keď je to veľmi ťažké, kedže neobsedí :) Ešte je to síce stále taký kólio-pavúk, ale už pomaly prichádza do veku, kedy začína krásne osrsťovať a pomaly dospievať. Je veľmi aktívna, no ale vzhľadom na povahy oboch jej rodičov sa to dalo čakať :) Je neunaviteľná a neustále niečo musí vymýšľať a špekulovať. Spať chodí len z povinnosti alebo nudy :D Reálne unavenú som ju asi nikdy ešte nevidela :) Rada trénuje poslušnosť, stihla sa naučiť základy agility, miluje pohyb, turistiku a akúkoľvek aktivitu. Najviac však samozrejme miluje stvárať nezbedy.