Kólia dlhosrstá - novinky 17 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:28.03.2013 - 

Tento víkend sme si zorganizovali špeciálnu túru - na stred Slovenska, kde sme s kamarátmi navštívili prekrásny vrch Kľak (1 351,6 m) v Malej Fatre. Viac o našej túre s kóliami sa dočítate v albume Vrch Kľak v galérií. Kedže úprava srsti kólie je moja obľúbená činnosť, zdokumentovala som ju článkom Starostlivosť o srsť kólie. Dúfam, že sa bude páčiť a bude nápomocný :) Ďakujeme kamarátovi Jurajovi, že bol ochotný "zanedbať" úpravu svojej kólie na pár týždňov, aby mi jeho psík Rebel mohol robiť figuranta do článku :)

05.03.2013 - 

Do sekcie o plemene som pridala nový autorský článok o kólií dlhosrstej - s názvom Turistika s kóliou. V článku nájdete praktické rady a skúsenosti o tejto obľúbenej aktivite so psom.

03.03.2013 - 

Koncom týždňa sme s našou kóliou Grejsi absolvovali dlho-plánovanú túru na moju obľúbenú Kráľovu hoľu (1946 m.). Na mnohými legendami opradenom vrchu nemohlo byť nijak inak ako legendárne :) Krásny deň si zaslúži aj krásny albumček v našej turistickej galérii.

28.02.2013 - 

V zimnom období hmlisté počasie nie vždy praje foteniu, takže som sa potešila pekným fotografiam z nášho víkendového výletu. Do galérie našej kólie Grejsi som pridala album z túry na vrch Oblík.

28.01.2013 - 

Grace za svoje výstavné úspechy v roku 2012 získala v prestížnej súťaži TOP PES nášho Klubu chovateľov kólií a šeltií - ocenenie TOP JUNIOR SUČKA KÓLIA DLHOSRSTÁ 2012 ! Takisto sa umiestnila v celkovom rebríčku TOP SUČKA KÓLIA DLHOSRSTÁ na 6.mieste a stala sa aj 3.TOP NÁDEJOU KLUBU 2012 (zo všetkých dlhosrstých, krátkosrstých kólií a šeltií). Sme pyšní na našu malú Grejsinku za tieto krásne úspechy, ktoré získala už v tak mladom veku. Doplnili sme nové fotografie (portréty vo veku 15.5 mesiaca) do jej galérie.

15.01.2013 - 

Tento víkend sme vďaka pracovným povinnostiam navštívili krásne lyžiarske stredisko Šachtičky. Kólia Grace - ako firemný maskot nesmela chýbať a tak sme to využili i na výlety v okolí. Navštívili sme prekrásnu Španiu dolinu a ako bonus sme si pripravili zimný výstup na najvyšší vrchol Nízkych Tatier - Ďumbier. Je to už Grejkina druhá tatranská dvojtisícovka :) Samozrejme, Grejsi si ani nevšimla nejakého prevýšenia a behala hore dolu ako snežný skúter :))) Bolo prekrásne mrazivé počasie, atmosféru dotvárala jasná obloha striedajúca sa s hustou hmlou...nádherné fotky z Ďumbiera od P.Suváka nájdete v Grejsinej fotogalérii z tatranskej turistiky.

« predch. 1 5 9 13 14 15 16 17 nasl. »

 

staršie "novinky":