Kolia - novinky | Yaless Blue

Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:

 

 

..........................................................................................................................................................................................

 

• 28.12.2012 -

Príchodom zimy a snehu sa vďaka chladnejšiemu a stabilnejšiemu počasiu otvára možnosť aktívnej zimnej turistiky, preto sme poslednú dobu absolvovali množstvo zaujímavých výletov a túr. Za všetky som vybrala do galérie krásne fotky z výstupu na vrch Šimonka a doplnila som pár fotiek aj z tatranskej turistiky na Velické pleso (Sliezsky dom). A keďže sa nám blíži záver roku..do toho nového Nám i Vám chceme zaželať len to najlepšie ;)

 

 

• 24.12.2012 -

Želáme Vám krásne a pokojné prežitie Vianočných sviatkov...nech sa Vám splnia všetky želania :)

 

 

• 14.12.2012 -

Posledný týždeň sa naša kólia Grace pekne prezentovala na výstavnom i športovom poli. Minulú sobotu sme strávili príjemný víkend u priateľov v Nitre a spojili sme to i s výstavou CACIB Nitra. Grejsinka sa krásne predviedla a obsadila tretie miesto s hodnotením Výborná ! Piatok 7.12.2012 sme sa zúčastnili nočného súťažného mini-dogtrekkingu pod hlavičkou KK Biely Tesák a v kategórii "ženy - 15 km" sme obsadili 2.miesto !

 

...z nitrianskej výstavy :)

 

• 29.11.2012 -

Rozhodli sme sa využiť jesenné počasie v Tatrách na turistiku našimi prekrásnymi horami. Dva víkendy po sebe sme navštívili Vysoké Tatry. Vytvorila som novú galériu - turistika vo Vysokých Tatrách. Naša Grejsi si tatranskú turistiku zamilovala a je ako horský kamzík :)

 

• 13.11.2012 -

Víkend 10-11.11.2012 sme sa zúčastnili 2x CACIB CRAIOVA v Rumunsku. Dobrodružná cesta plná neopakovateľných zážitkov nám ostane dlho v pamäti. Spravili sme si skvelý výlet - navštívili sme krásne rumunské hory (južné Karpaty) i nádherné parky (Nicolae Romanescu & Botanical Park) v meste Craiova. Samozrejme, okrem zážitkov sme si domov doniesli aj pekné ocenenia. Grace v triede mladých 2x V1, 2x CAJC, 2x JBOB, 2x BOB a stala sa tak junioršampiónkou. Ďakujeme našej kamarátke Katke (ch.s. Fellow of Eternity) a jej kólií Samanthe Sue, ktoré nám robili super spoločnosť !
 

• 07.11.2012 -

S Grejsi sa aktívne venujeme turistike a medzi naše obľúbené ciele patria najmä rôzne výhľadové vrchy a skaly. Výstupy sú odmenene nádhernými výhľadmi. Z každého výletu si donesieme okrem spomienok vždy aj nejaké fotografie...s najlepšími sa radi podelíme - napríklad tieto krásne fotky z Brzotinskej skaly v Slovenskom Krase.

 

• 17.10.2012 -

Máme výborné správy! Dorazil nám oficiálny posudok Grejkinho vyšetrenia kĺbov - DBK A/A, DLK 0/0 !!! Teda čisté a zdravé kĺby! Máme samozrejme veľkú radosť, nakoľko Grace ma spravené všetky potrebné vyšetrenia, aby sme v budúcnosti mohli plánovať šteniatka, no najmä. aby sme mohli naplno rozvíjať jej športový talent a temperament, s ktorým nám robí veľkú radosť už od jej útleho veku.

 

Pre milovníkov kólií máme super správu. Na Slovensku sa narodil dlhoočakávaný vrh v chovateľskej stanici Zelené tuje. Mamičkou vrhu je výnimočná sučka, ktorá vyniká nielen krásou a výborným zdravím, ale najmä fantastickou povahou, ktorú si zamiluje každý, ktorý ju spozná. Ak hľadáte skvelého a prispôsobivého spoločníka do rodiny, ku deťom, či aktívneho kamaráta na spoločné športové aktivity, kontaktujte ch. s. Zelené tuje. Posledný psík a sučka sú ešte voľní !!!

 

• 05.10.2012 -

21-23.09.2012 sme sa zúčastnili dlhoočakávaného celoslovenského stretnutia priateľov a milovníkov kólií "Víkend s Lassie" v nádhernej a malebnej Oščadnici. Zúčastnilo sa 32 psov, z toho 19 kólií ! Tieto tri dni určite patrili k našim najkrajším toto leto. Grace, ktorá miluje psíkov a ľudí, bola tiež v siedmom nebi z toľkých kamarátov a pozornosti :) Fotoreport nájdete tu: "Víkend s Lassie". Ďakujeme všetkým našim priateľom od kólií - našej veľkej rodine. S Grejkou sme boli minulý víkend na Vinobraní u priateľov Suvákovcov (ch.s. Jantárová hviezda) a pred západom Slnka sme sa aj s kraťandami vyšli prebehnúť na priľahlé Slanské lúky - vznikli nádherné fotky, ktorým som vytvorila album. Pridali sme aj nejaké aktuálne fotky do Grejkinej fotogalérie.

Naša najmilšia Grace oslavuje - dnes - 5.októbra svoj 1 rok !!! Vyrástla z nej krásna mladá dáma a predčila všetky naše očakávania. Sme veľmi radi, že ju máme, obrovská vďaka putuje najmä jej chovateľom, našim drahým priateľom Gillesovi a Jocelyne Mervant za prejavenú dôveru - a to najkrajšie modré šteniatko na svete :))

 

• 25.09.2012 -

Minulý víkend sme sa zúčastnili školenia a skúšok v Turanoch pri Martine. Rozhodca bol Miroslav Koško, CZ (7-násobný majster CZ v ovládaní ovčiarskych psov). Grace zložila "skúšku vlôh pastierskeho psa" a troška sme si zatrénovali pri ovečkách. Je z oviec úplne nadšená! Do galérie som pridala malý albumík z pasenia.

 

...s diplomom zo skúšok :)

 

• 12.09.2012 -

Včera ubehol rok, odkedy nás opustila naša drahá Jaška :( Veľmi nám chýba....

Vložila som do galérie sľúbené fotky z výletu v Slovenskom raji.

 

• 08.09.2012 -

01.09.2012 sme sa zúčastnili Špeciálnej výstavy kólií a šeltií v Košiciach (Kavečany). Posudzoval špecialista na plemeno, pán István Székely. Grace vo svojich necelých 11 mesiacoch získala CAJC v triede mladých a stala sa aj Víťazkou špeciálnej výstavy mladých. V záverečných súťažiach spolu so psíkom Bons Carpathain Paradise dog získala Najkrajší pár psov. Atmosféra na tejto výstave bola skvelá, vystavovatelia odchádzali až večer a psíky sa mohli pohrať a ponaháňať. Grace zároveň splnila aj podmienky na uchovnenie. S Grejsi sme cez leto absolvovali veľa výletikov a navštívili veľa krásnych miest. Každý víkend a voľnejší deň sa snažíme naplno využiť. Turistika je výborná pre zdravý fyzický aj psychický život psíka a je to aj vynikajúca príprava na naše športové plány do budúcna.

Čoskoro vložím aj nejaké nové fotky :) Sledujte aj náš Facebook profil, aj tam nájdete veľa zaujímavostí a noviniek z nášho života.

 

Grace v kruhu Najkrajší pár psov Foto z výletu :)

 

• 10.08.2012 -

Aktualizovaná sekcia úspechy - Grace ( vo veku 10 mesiacov) sa zúčastnila poľskej výstavy Zakopane CAC - v malebnom prostredí pod Tatrami. Získala ocenenie Výborná 1, CAJC. Výstava bola super, vyšlo skvelé počasie a vládla perfektná atmosféra.

 

Grace v kruhu Povýstavná zábava :))

 

• 20.07.2012 -

Aktualizovaná sekcia úspechy - Grace mala cez víkend výstavnú premiéru v triede mladých - CAC Nowy Targ, PL. Povedali sme si, že vyskúšame, či to šidlo vie troška obstáť na mieste :) A bola skvelá !!! Naša kamarátka Stanka Zubrická (ch.s. Zelené tuje) vydala jedinečnú knihu, prvú monografiu o plemene. Grejka aj dokonca i naša Jašenka (im memoriam) tam majú tiež svoje fotky :)

 

Povýstavná zábava s naj kámoškou Samanthou :)

 

• 05.07.2012 -

Dnes Grace oslavuje 9 mesiacov. Je z nej už mladá dáma, ale stále je rovnako bláznivá :) Svoj temperament mohla naplno ukázať v nedeľu, kedy sme si odbehli do susednej Českej republiky, za priateľmi od ovečiek na farmu Vsetín. Grace bola nadšená a ovečky poriadne prehnala. Fotogalériu z tohto krásneho dňa si môžete prezrieť tu. Pridali sme aj nejaké nové fotky do Grejkinej galérie. Nejaké ďalšie fotky ešte máme pripravené, pridáme čoskoro.

 

• 13.05.2012 -

Opäť mala aktualizácia nasej stránky novými fotečkami. Grace oslávila 7 mesiacov a je už veľká slečna :) V sobotu, 06.05.2012 sme sa zúčastnili stretnutia kóli v Žiline a vybrali sme sa v hojnom počte do Višňovskej doliny. Tuto tradíciu stretnutí milovníkov kólii sme zaviedli už pred pár rokmi a odvtedy sa snažíme stretávať čoraz častejšie. Tentokrát sa stretnutia zúčastnilo až 17 psov. Po nádhernej slnečnej prechádzke a opekačke ešte časť výpravy navštívila centrum Žiliny a posedeli sme si v pizzerii :) Prežili sme fakt krásny deň s priateľmi! Pár fotiek nájdete v galérií. Pridávam aj krásnu fotogalériu z venčenia Grace a jej kámošiek kraťánd jeden príjemný jarný podvečer.

 

• 20.04.2012 -

Do galérie pridané fotky z veľkonočnej kóliackej prechádzky, kde sa naša malá strela poriadne vybláznila. Cez víkend sa konala v Hurbanove Klubová výstava kólií a šeltií. Grace si skúsila triedu dorastu a dostala veľmi pekné hodnotenie a známku Veľmi nádejná. V záverečných súťažiach sa umiestnila aj ako NAJKRAJŠÍ DORAST. Grace bola v kruhu hrozne zlatá :) Viac info v sekcií úspechy.

 

• 28.03.2012 -

Do galérie pridané fotky z nášho víkendového výletu do Bratislavy. Grace veľmi rada a cestuje a tak zvládla (prespať) i 5 hodinovú cestu IC vlakom :))

 

• 05.03.2012 -

Grace oslavuje 5. mesiacov :) Je stále väčšie, múdrejšie a krajšie šteniatko :) Pri tej príležitosti sme jej doplnili fotky z posledného obdobia do jej galérie.

 

• 22.02.2012 -

Dnes nám dorazili výsledky MDR analýzy našej Grace. Príjemným prekvapením bol výborný výsledok MDR1 +/+ ! Máme sa výborne, naša nezbedníčka nám rastie do krásy a spríjemňuje nám každý deň !

 

• 08.01.2012 -

Už sú to vyše 3 týždne, čo máme našu Grace doma. Dovŕšila 4 mesiace a už sa pekne aklimatizovala. Grace je veľmi temperamentné, zvedavé a aktívne šteniatko, s vynikajúcou pevnou povahou, takže sa okamžite a bezproblémovo začlenila do bežného mestského života. Robí nám veľa radosti a je s ňou veľká zábava :) Najvyšší čas zriadiť jej vlastnú fotogalériu :) Ďakujem Jurajovi Pivkovi za naprogramovanie novej galérie v redakčnom systéme.

 

• 19.01.2012 -

Máme nový prírastok do našej chovateľskej stanice. Je ním vytúžená Grace Kelly Blues du Clos de Seawind, po domácky "Grace". Pochádza zo slávnej francúzskej chovateľskej stanice Du clos de Seawind od pána Gillesa Mervanta. Drahí Gilles & Jocelyne, ďakujeme vám za túto prekrásnu a nádejnú sučku!

 

• 01.01.2012 -

Prajeme všetkým priateľom šťastný Nový rok 2012 plný úspechov a radosti!

 

staršie "novinky":

 

rok 2011

rok 2010

rok 2009

rok 2008

rok 2007