Kólia dlhosrstá - novinky 3 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:09.04.2020 - 

Začiatkom apríla náš klub chovateľov kólií a šeltií zverejnil výsledky každoročnej súťaže TOP PES 2019 ! Tento rok sme opäť dosiahli krásne úspechy. Aj ked sme len malá rodinná chovateľská stanica, ktorá doposiaľ odchovala iba 4 vrhy, naše psie detičky u ich majiteľov ma robia veľmi pyšnou ! Mám tych najlepších majiteľov a vďaka ním sa naša chovateľská stanica stala tento rok 3.NAJÚSPEŠNEJŠIA chovateľská stanica na Slovensku !  A to vďaka športovým a výstavným úspechom mojich odchovancov z vrhu A, B a C ! V súťaži sa umiestnili slovenské odchovy nasledovne:

 

Mladučká, len ročná Cmukynka - 1.TOP NÁDEJ KLUBU (zo všetkých 3 plemien), 1.TOP JUNIOR SUČKA KÓLIE, 5.TOP SUČKA KÓLIE !Naša Ginka ako 3.TOP ŠPORTOVÁ KÓLIA a 11.TOP SUČKA KÓLIE. Jaylinka sa stala 5.TOP CHOVNOU SUČKOU KÓLIE, 9.TOP SUČKOU KÓLIE a získala titul CLUB STAR 2019 ! Naša Grace sa stala 3.TOP CHOVNOU SUČKOU KÓLIE, plus 4.TOP VETERÁNKOU (zo všetkých 3 plemien). Krásny odchovanec Bvlgari "Bebe" sa stal 9.TOP PSOM KÓLIE a získal titul CLUB STAR 2019

 

Ďakujem aj ostatným mojim odchovom, ktoré do tohto ročníka nazbierali body za reprezentáciu a to menovite: Anima Elle "Miška", Belmondo, Baywatch Babe "Neli", Be The One and Only "Bianca", Bebe Keksík "Kekso", Clark Kent "Milo" a Cassovia Baltic Sea "Eira". A ďakujem všetkým ostatným, nemenej dôležitým - ktorí ma reprezentujú tým, že sú...a robia obrovskú radosť svojim majiteľom ! Som na všetkých veľmi pyšná !

 

Za zmienku stojí aj úspech Cmukynky v celoslovenskej súťaži SLOVAKIA DOG CUP 2019, kde sa vyhodnocujú výstavné úspechy všetkých psov prihlásených za daný rok na slovenské národné a medzinárodné výstavy. Tam sa umiestnila ako 11.NAJLEPŠIA sučka kólie na Slovensku !

 

Pridala som nové fotky našej odchovankyne Dirigentky "Riri", vo veku 5 mesiacov, ktoré som jej nafotila na našom spoločnom stretnutí.

 21.03.2020 - 

Náš fantastický vrh B oslávil magický dátum 3.3. svoje 3 roky ! S nimi aj naša domáca, úžasná Ginka !!! Prajeme im, aby boli stále veselí a zdraví, lebo to je najdôležitejšie. Pekní už sú a múdri tiež, lebo sú predsa yalessaci :))) Ďakujeme páničkom za skvelú starostlivosť. Pri vrhu B môžeme ešte troška ostať - Belmondo zažiaril na ďalších agility pretekoch - Písečné jumpy v Mikulově - Jumping LA1 - 7.miesto z 27.týmov :P Úspešne tak započal tohtorocnú sezónu. Minulý rok absolvoval 6 oficiálnych agility pretekov s krásnymi umiestneniami. Ďakujeme majiteľke Lenke za skvelú reprezentáciu !!! Aj sestrička Be The One and Only "Bianca" začala rekreačne trénovať agility a ide jej to super - majú to prosto v génoch !!! Do galérie mix výlety 2020 som pridala pár fotiek. Momentálna nemilá situácia ohľadom koronavírusu asi znemožní účasť našich kólií a odchovov na kynologických akciách (agility, výstavy, športy...), ale verím, že čoskoro opäť prinesieme nejaké pekné a milé novinky a fotky.

 

24.02.2020 - 

Máme výborné správy: naša odchovankyňa Baywatch Babe "Nelinka" absolvovala RTG kĺbov. Dopadlo to na perfektnú ! DBK A/A a DLK 0/0, čiže je zdravá ako rybka. Nelinka vyniká svojou úžasnou povahou a veríme, že jej paničke sa podaria chovateľské plányEiruška "Cassovia Baltic Sea" sa zúčastnila ďalšej výstavy - Medzinárodná výstava Bydgoszcz 16.02.2020, PL - posudzovala Tatiana Romanovskaya (BY) a Eiruška získala v triede mladých Výbornú 2 - striebornú medailu :) Ďakujem Kasia za fantastickú prezentáciu Eiry !

 

06.02.2020 - 

Zdravotné výsledky: Celý vrh C bol v januári na RTG bedrových a lakťových kĺbov. A výsledky sú fantastické ! Clark Kent "Milo", Cassovia Baltic Sea "Eira" a aj Cmukynkavšetci traja DBK A/A a DLK 0/0, čiže perfektne zdraví ! Nemôžem byť spokojnejšia ! A ešte jedna bonusova správa, Baywatch Babe "Nelinka" bola vo veku 2,5 roka opätovne pretestovaná na očné choroby s výsledkom CEA/PRA/KAT - negatívna ! Vyšetrovala očná špecialistka B.Lenská, ČR.

 

Výstavné novinky: Krásna Cassovia Baltic Sea "Eira" sa zúčastnila Národnej výstavy (CAC) Brodnica o/Toruń - 11.01.2020 a získala v triede mladých Výborná 1, CAJC, Junior BOB, posudzoval Boris Spoljaric (HR). Gratulujem Kasii a Eiruške, ste fantastické dievčatá moje ! S Cmukynkou a mojou Ginkou sme sa dňa 25-26.1. zúčastnili Medzinárodnej výstavy (CACIB) v Nitre a obé baby si viedli skvelo. Cmukynka prvý deň v silne obsadenej triede získala Výborná 2 a splnila podmienky pre uchovnenie a vďaka výborným zdravotným výsledkom i zaradenie do najvyššej - 1.triedy chovnosti !!! Ako všetky naše sučky :) Šteniatka po Cmukynke plánujeme zrejme v roku 2021. Ginka sa prezentovala v otvorenej triede ako Výborná 2, r.CAC ! Posudzoval špecialista, pán Miroslav Kotuláš (SR). Druhý deň Cmukynka Veľmi dobráGinka Výborná 1, CAC. Posudzovala Carla Molinari (PRT). Ginka je týmito úspechmi už len jeden krôčik od titulu slovenského šampióna !

 

 

Na stránke collie-online sa naše dve odchovy - Belmondo a Billion Stars in Eye "Maggie" stali hviezdami online kalendára - veľmi sa tomu tešíme, že si ich vybrali medzi 12 najkrajších kólií. Pridala som všetky svoje články o turistike, ktoré som celý minulý rok písala pre časopis PES a MAČKA do sekcie úspechy. Môžete si ich prečítať. Pridala som mojim kóliám do galérií pár nových fotiek a nejaké výletné fotky do galérie Výlety Mix 2020. Navštívila som svoju milovanú odchovankyňu Dirigentku "Riri", ktorá žije na západe Slovenska a rastie do krásy ako diamant. Nejaké nové fotky nájdete v jej galérií.

 

07.01.2020 - 

Krásna Cassovia Baltic Sea "Eira" sa zúčastnila národnej výstavy X. Karnawałowa Wystawa Psów Rasowych v Sopote a v triede mladých u pani rozhodkyne Iwona Przeworska - Výborná 1, CAJC, Junior BOB - a týmto splnila podmienky na udelenie titulu Poľský junioršampión !!! Sme na Eirušku veľmi pyšný, ďakujeme Ti drahá Kasia za úžasnú starostlivosť a reprezentáciu.

 

 

Do nového domova odišla aj moja ľúbezná Dirigentka "Riri", nechala som si ju však cielene tu na Slovensku. Bude reprezentovať našu chovateľskú stanicu na výstavách a veríme, že v budúcnosti aj v chove. Želám novým majiteľom s touto výnimočnou sučkou veľa šťastia a zábavy ! Rozlúčkové foto pred odchodom mojich dievčat do nových domovov nám urobila naša šikovná kamarátka, vynikajúca fotografka Lucka Drietomská - www.tarawillow-photo.eu  Ďakujeme ! Fotky nájdete v ich osobných galériách.

 

29.12.2019 - 

Clark Kent "Milo" sa zúčastnil medzinárodnej výstavy v Lublin, PL - 15.12.2019. Získal Výbornú 1, CAJC a Qualification for Cruft's 2020 ! Posudzoval Andrzej Zamoyski, PL. Milo týmto splnil podmienky pre udelenie titulu JUNIORŠAMPIÓN POĽSKA ! Sme veľmi pyšní a ďakujeme za reprezentáciu našej drahej priateľke Marzenke !

 

Naše úžasné šteniatka z vrhu D mali na Vianoce presne 8 týždňov ! Prežili s nami celé vianočné sviatky a veľmi si to užívali. Chodili po návštevách, vozili sa autom a všetko sa im páčilo najviac na svete - ako pravým šteniatkam :) Naša Donutella "Milka" tento víkend odišla do nového domova, až do ďalekého severného Poľska, kde ju čaká okrem dvoch kamarátov - zlatých retríverov aj budúca kariéra profesionálnej canisterapeutky... Kamila, želáme Ti s našou Milkou veľa radosti, ďakujeme za dôveru v našu chovatelskú stanicu a prajeme si, aby naplnila Tvoje veľké očakávania ! Šteniatkam som vytvorila karty a pridala nové fotografie do ich galérie. Ďalšie fotky čoskoro :)

 

10.12.2019 - 

Naše šteniatka z vrhu C oslavovali 8.decembra svoj prvý rok !!! Clark Kent "Milo", Cassovia Baltic Sea "Eira" a Cmukynka nám vyrástli v krásne a úspešné psy, presne ako ich rodičia. Som extrémne pyšná na tento vrh ! Všetci traja reprezentujú našu chovateľskú stanicu aj na výstavách a pritom žijú v milujúcich rodinách. Čo viac môžem chcieť? Už len, aby v budúcnosti zasiahli do chovu...a mám tušenie, že aj to by mohlo výjsť :)

 

 

Naše aktuálne šteniatka z vrhu D majú dnes presne 6 týždňov a už si užívajú všetky šteniatkovské radosti naplno ! Učia sa cestovať autom, čaká ich prvá návšteva u veterinára, už vedia prebehnúť celú našu záhradu...a zoznamujú sa s novými prostrediami a ľuďmi. Pridali sme im nové fotografie do ich galérie.

 

04.12.2019 - 

Naše detičky rastú a už majú 5 týždňov. Pridali sme im nové fotky do galérie. A naše dievčatá už dostali aj mená :) Máme ešte jednu skvelú novinku - našim odchovom sa výborne darilo - minulý víkend sa Baywatch Babe "Nelinka" zúčastnila klubovej výstavy v Kladne, kde sa umiesnila ako Veľmi dobrá v triede otvorenej (pos. Anna Kochan,PL) a bola úspešne zbonitovaná - tj. stala sa chovnou sučkou ! Gratulujeme majiteľke Jitke a veríme, že Nelinka jedného dňa zasiahne do českého chovu. Naši 11 mesační odchovanci Clark Kent "Milo" a Cassovia Baltic Sea "Eira", žijúci v Poľsku, sa zúčastnili Medzinárodnej výstavy v Kielce (pos. Maria Teresa Gabrieli, IT) s výsledkami: Eira: Výborná, CAJC, Polish Junior Winner Kielce 2019, Best Junior...a MiloVýborný, CAJC, Polish Junior Winner Kielce 2019 !!! Gratulujeme majiteľom Marzenke a Kasii a držíme palce na ďalšej výstave - už len jeden krôčik k junioršampionátu !

 

 

15.11.2019 - 

Šteniatka majú už cez dva týždne a darí sa im výborne. Mamička Jaylin má super mliečko a stará sa o nich ako z rozprávky. Už majú otvorené očká a poznávajú pomaličky svet okolo seba. Začína nám najkrajšie obdobie. Pridala som nejaké nové fotky do ich galérie. Dňa 7.11.2019 sme mali také "malé" výročie. Moja chovateľská stanica oslávila 10 rokov od svojho oficiálneho vzniku. Som veľmi šťastná a ďakujem všetkým, Ktorí celý ten čas stáli pri mne a podporovali ma !

 

03.11.2019 - 

V období Haloweena sa u nás diali zázračné veci ! Neveríte? Tak sa pozrite sem ! ♥ Máme nádherné šteniatka !!!

 

« predch. 1 2 3 4 5 6 9 13 17 nasl. »

 

staršie "novinky":