Kólia dlhosrstá - novinky 3 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:21.03.2020 - 

Náš fantastický vrh B oslávil magický dátum 3.3. svoje 3 roky ! S nimi aj naša domáca, úžasná Ginka !!! Prajeme im, aby boli stále veselí a zdraví, lebo to je najdôležitejšie. Pekní už sú a múdri tiež, lebo sú predsa yalessaci :))) Ďakujeme páničkom za skvelú starostlivosť. Pri vrhu B môžeme ešte troška ostať - Belmondo zažiaril na ďalších agility pretekoch - Písečné jumpy v Mikulově - Jumping LA1 - 7.miesto z 27.týmov :P Úspešne tak započal tohtorocnú sezónu. Minulý rok absolvoval 6 oficiálnych agility pretekov s krásnymi umiestneniami. Ďakujeme majiteľke Lenke za skvelú reprezentáciu !!! Aj sestrička Be The One and Only "Bianca" začala rekreačne trénovať agility a ide jej to super - majú to prosto v génoch !!! Do galérie mix výlety 2020 som pridala pár fotiek. Momentálna nemilá situácia ohľadom koronavírusu asi znemožní účasť našich kólií a odchovov na kynologických akciách (agility, výstavy, športy...), ale verím, že čoskoro opäť prinesieme nejaké pekné a milé novinky a fotky.

 24.02.2020 - 

Máme výborné správy: naša odchovankyňa Baywatch Babe "Nelinka" absolvovala RTG kĺbov. Dopadlo to na perfektnú ! DBK A/A a DLK 0/0, čiže je zdravá ako rybka. Nelinka vyniká svojou úžasnou povahou a veríme, že jej paničke sa podaria chovateľské plányEiruška "Cassovia Baltic Sea" sa zúčastnila ďalšej výstavy - Medzinárodná výstava Bydgoszcz 16.02.2020, PL - posudzovala Tatiana Romanovskaya (BY) a Eiruška získala v triede mladých Výbornú 2 - striebornú medailu :) Ďakujem Kasia za fantastickú prezentáciu Eiry !

 

06.02.2020 - 

Zdravotné výsledky: Celý vrh C bol v januári na RTG bedrových a lakťových kĺbov. A výsledky sú fantastické ! Clark Kent "Milo", Cassovia Baltic Sea "Eira" a aj Cmukynkavšetci traja DBK A/A a DLK 0/0, čiže perfektne zdraví ! Nemôžem byť spokojnejšia ! A ešte jedna bonusova správa, Baywatch Babe "Nelinka" bola vo veku 2,5 roka opätovne pretestovaná na očné choroby s výsledkom CEA/PRA/KAT - negatívna ! Vyšetrovala očná špecialistka B.Lenská, ČR.

 

Výstavné novinky: Krásna Cassovia Baltic Sea "Eira" sa zúčastnila Národnej výstavy (CAC) Brodnica o/Toruń - 11.01.2020 a získala v triede mladých Výborná 1, CAJC, Junior BOB, posudzoval Boris Spoljaric (HR). Gratulujem Kasii a Eiruške, ste fantastické dievčatá moje ! S Cmukynkou a mojou Ginkou sme sa dňa 25-26.1. zúčastnili Medzinárodnej výstavy (CACIB) v Nitre a obé baby si viedli skvelo. Cmukynka prvý deň v silne obsadenej triede získala Výborná 2 a splnila podmienky pre uchovnenie a vďaka výborným zdravotným výsledkom i zaradenie do najvyššej - 1.triedy chovnosti !!! Ako všetky naše sučky :) Šteniatka po Cmukynke plánujeme zrejme v roku 2021. Ginka sa prezentovala v otvorenej triede ako Výborná 2, r.CAC ! Posudzoval špecialista, pán Miroslav Kotuláš (SR). Druhý deň Cmukynka Veľmi dobráGinka Výborná 1, CAC. Posudzovala Carla Molinari (PRT). Ginka je týmito úspechmi už len jeden krôčik od titulu slovenského šampióna !

 

 

Na stránke collie-online sa naše dve odchovy - Belmondo a Billion Stars in Eye "Maggie" stali hviezdami online kalendára - veľmi sa tomu tešíme, že si ich vybrali medzi 12 najkrajších kólií. Pridala som všetky svoje články o turistike, ktoré som celý minulý rok písala pre časopis PES a MAČKA do sekcie úspechy. Môžete si ich prečítať. Pridala som mojim kóliám do galérií pár nových fotiek a nejaké výletné fotky do galérie Výlety Mix 2020. Navštívila som svoju milovanú odchovankyňu Dirigentku "Riri", ktorá žije na západe Slovenska a rastie do krásy ako diamant. Nejaké nové fotky nájdete v jej galérií.

 

07.01.2020 - 

Krásna Cassovia Baltic Sea "Eira" sa zúčastnila národnej výstavy X. Karnawałowa Wystawa Psów Rasowych v Sopote a v triede mladých u pani rozhodkyne Iwona Przeworska - Výborná 1, CAJC, Junior BOB - a týmto splnila podmienky na udelenie titulu Poľský junioršampión !!! Sme na Eirušku veľmi pyšný, ďakujeme Ti drahá Kasia za úžasnú starostlivosť a reprezentáciu.

 

 

Do nového domova odišla aj moja ľúbezná Dirigentka "Riri", nechala som si ju však cielene tu na Slovensku. Bude reprezentovať našu chovateľskú stanicu na výstavách a veríme, že v budúcnosti aj v chove. Želám novým majiteľom s touto výnimočnou sučkou veľa šťastia a zábavy ! Rozlúčkové foto pred odchodom mojich dievčat do nových domovov nám urobila naša šikovná kamarátka, vynikajúca fotografka Lucka Drietomská - www.tarawillow-photo.eu  Ďakujeme ! Fotky nájdete v ich osobných galériách.

 

29.12.2019 - 

Clark Kent "Milo" sa zúčastnil medzinárodnej výstavy v Lublin, PL - 15.12.2019. Získal Výbornú 1, CAJC a Qualification for Cruft's 2020 ! Posudzoval Andrzej Zamoyski, PL. Milo týmto splnil podmienky pre udelenie titulu JUNIORŠAMPIÓN POĽSKA ! Sme veľmi pyšní a ďakujeme za reprezentáciu našej drahej priateľke Marzenke !

 

Naše úžasné šteniatka z vrhu D mali na Vianoce presne 8 týždňov ! Prežili s nami celé vianočné sviatky a veľmi si to užívali. Chodili po návštevách, vozili sa autom a všetko sa im páčilo najviac na svete - ako pravým šteniatkam :) Naša Donutella "Milka" tento víkend odišla do nového domova, až do ďalekého severného Poľska, kde ju čaká okrem dvoch kamarátov - zlatých retríverov aj budúca kariéra profesionálnej canisterapeutky... Kamila, želáme Ti s našou Milkou veľa radosti, ďakujeme za dôveru v našu chovatelskú stanicu a prajeme si, aby naplnila Tvoje veľké očakávania ! Šteniatkam som vytvorila karty a pridala nové fotografie do ich galérie. Ďalšie fotky čoskoro :)

 

10.12.2019 - 

Naše šteniatka z vrhu C oslavovali 8.decembra svoj prvý rok !!! Clark Kent "Milo", Cassovia Baltic Sea "Eira" a Cmukynka nám vyrástli v krásne a úspešné psy, presne ako ich rodičia. Som extrémne pyšná na tento vrh ! Všetci traja reprezentujú našu chovateľskú stanicu aj na výstavách a pritom žijú v milujúcich rodinách. Čo viac môžem chcieť? Už len, aby v budúcnosti zasiahli do chovu...a mám tušenie, že aj to by mohlo výjsť :)

 

 

Naše aktuálne šteniatka z vrhu D majú dnes presne 6 týždňov a už si užívajú všetky šteniatkovské radosti naplno ! Učia sa cestovať autom, čaká ich prvá návšteva u veterinára, už vedia prebehnúť celú našu záhradu...a zoznamujú sa s novými prostrediami a ľuďmi. Pridali sme im nové fotografie do ich galérie.

 

04.12.2019 - 

Naše detičky rastú a už majú 5 týždňov. Pridali sme im nové fotky do galérie. A naše dievčatá už dostali aj mená :) Máme ešte jednu skvelú novinku - našim odchovom sa výborne darilo - minulý víkend sa Baywatch Babe "Nelinka" zúčastnila klubovej výstavy v Kladne, kde sa umiesnila ako Veľmi dobrá v triede otvorenej (pos. Anna Kochan,PL) a bola úspešne zbonitovaná - tj. stala sa chovnou sučkou ! Gratulujeme majiteľke Jitke a veríme, že Nelinka jedného dňa zasiahne do českého chovu. Naši 11 mesační odchovanci Clark Kent "Milo" a Cassovia Baltic Sea "Eira", žijúci v Poľsku, sa zúčastnili Medzinárodnej výstavy v Kielce (pos. Maria Teresa Gabrieli, IT) s výsledkami: Eira: Výborná, CAJC, Polish Junior Winner Kielce 2019, Best Junior...a MiloVýborný, CAJC, Polish Junior Winner Kielce 2019 !!! Gratulujeme majiteľom Marzenke a Kasii a držíme palce na ďalšej výstave - už len jeden krôčik k junioršampionátu !

 

 

15.11.2019 - 

Šteniatka majú už cez dva týždne a darí sa im výborne. Mamička Jaylin má super mliečko a stará sa o nich ako z rozprávky. Už majú otvorené očká a poznávajú pomaličky svet okolo seba. Začína nám najkrajšie obdobie. Pridala som nejaké nové fotky do ich galérie. Dňa 7.11.2019 sme mali také "malé" výročie. Moja chovateľská stanica oslávila 10 rokov od svojho oficiálneho vzniku. Som veľmi šťastná a ďakujem všetkým, Ktorí celý ten čas stáli pri mne a podporovali ma !

 

03.11.2019 - 

V období Haloweena sa u nás diali zázračné veci ! Neveríte? Tak sa pozrite sem ! ♥ Máme nádherné šteniatka !!!

 

30.10.2019 - 

Keď dlho neaktualizujeme, znamená, že sa u nás deje toho toľko, že nie je čas na počítač :) Pokúsim sa teda zhrnúť čo sa u nás za posledné týždne dialo :) Budem vyberať len tie najdôležitejšie veci, inak by ste čítali novinky do rána :D Zároveň sa určite čoskoro vráťte, v novinkách budem čoskoro pokračovať.

 

Výstavné úspechy: Druhá najväčšia výstavná udalosť roka je za nami - Špeciálna výstava kólií a šeltií, posudzovaná maďarským rozhodcom Gáborom Hargitai. Naše kólie sa nádherne prezentovali a získali nemalé úspechy. Naši odchovanci Bebe Keksík "Kekso" získal v triede otvorenej titul Výborný, r.CAC a splnil tak podmienky na preradenie do 1.triedy chovnosti. Jeho brat Bvlgari "Bebe" tentoraz titul nezískal, bola to veľmi dobrá, ale prezentoval sa tak ako vždy - nádherne a dôstojne. Z našich deciek sa krásne prezentovala v triede mladých aj naša hviezdička Cmukynka, získala Výbornú 2. Z mojich domácich som sa prezentovala s Ginkou, ktorá je po lete v nádhernej kondícií, predviedla sa úžasne, ako je u nej zvykom...a získala zaslúžene Výbornú 1, CAC. Jej babka Grace si prvýkrát odskočila do triedy veteránov, a rozbalila to naplno. Po získaní Výbornej 1 sa prebojovala až na BEST IN SHOW VETERÁN a výhra najlepšej sučky výstavy jej ušla len o chlp...Yalessáci urobili prievan aj v záverečných súťažiach, kde sa stali Najlepšou chovateľskou skupinouGraceBvlgari "Bebe" sa stali Najkrajším párom výstavy.

 

V júli sme absolvovali s našim teamom aj medzinárodnú výstavu vo Veľkej Ide. Dopadlo to na jednotku !!! Prvý deň 06.07.2019 posudzoval pán István Székely (HU). Bvlgari "Bebe" získal Výborná 1, CAC v triede otvorenej, naša Jaylinka vyhrala triedu otvorenú s titulom CAC a tým sa stala SLOVENSKOU ŠAMPIÓNKOU !!! Naša hviezdička Cmukynka opäť žiarila v triede dorastu Veľmi nádejná 1 ! Deň druhý 07.07.2019 posudzoval pán Vladimír Piskay (SR) - Cmukynka v triede dorastu Veľmi nádejná 1Bvlgari "Bebe"  v triede otvorenej Výborný 1....a naša Ginka, aj napriek letnej výstavnej kondícií (rozumej=nemala ani chlpa) očarila a získala titul r.CAC a Výbornú 2. Skvelý výstavný víkend ! Fotky z oboch výstav som pridala do galérie Výstavy 2019.

 

 

Stretnutia: Leto bolo v znamení stretnutí Yalessákov. Podarilo sa nám stretnúť sa zo !!! všetkými !!! našimi odchovancami z vrhov A,B aj C !!! Toto je úžasná zásluha mojich majiteľov, s ktorými sme v stálom kontakte a tvoríme jednu veľkú psiu rodinku. Ďakujem Vám za všetko !!! Galérie z našich letných stretnutí si pozriete v galérií Yaless Blue stretnutia 2019.

 

 

♥Novinky - šteniatka vrh A: Naša odchovankyňa Anima Elle "Miška" sa zúčastnila od leta dvoch výstav, Intercanis Brno 22.06.2019 kde v otvorenej triede získala Výbornú 3, posudzovala Gabriela Ridarčíková. Dňa 29.09.2019 si vybehala Výbornú 2 na Krajskej výstave v Lounech ! Gratulujeme Miška a Jituška. Ste naše srdiečka ! Všetkým ochovom z vrhu A som pridala fotky do ich galérií.

 

♥Novinky - šteniatka vrh B: Náš multitalent Belmondo od leta absolvoval viacero agility pretekov, kde vždy pútal svojou rýchlosťou a šikovnosťou...a ušla sa mu aj bedňa, ako je uňho zvykom. Belmi už behá aj oficiálne preteky a veľmi sa mu darí. K najväčším úspechom toho leto a jeseň patrili: 12.10.2019 Podzimní Brno - zkouška LA1 - 3.miesto, Open Agility 6.miesto (z 34 borderiek !!!) a 26.10.2019 Mladeč - Nové Zámky - VI.Agility cup Nové Zámky. skúška LA1- 3. miesto. V lete stihol aj jednu výstavu, Intercanis Brno u Gabriely Ridarčíkovej - v otvorenej triede Výborný 2 s titulom r.CAC ! Gratulujeme Lenka a Belmi ! Som na Vás veľmi pyšná ! Na tejto výstave si svoj výstavný debut skúsila aj jeho sestrička Baywatch Babe "Neli", ktorá bola síce v letnej kondícií, ale tréning nie je nikdy na zahodenie ! Získala Veľmi dobrú, čo je na začiatok super výsledok ! V auguste si strihla s paničkou ešte jeden dogtrekking - 2-4.8.2019 Dogtrekking Krajem břidlice (LONG 83 km). Jitka a Nelinka, ste veľmi šikovné a držím palce na zimnú výstavu a bonitáciu ! Ďakujem aj všetkým ostatným majiteľom mojich šteniatok z vrhu B za to, ako sa im venujú a starajú sa o nich ! Všetkým ochovom z vrhu B som pridala fotky do ich galérií.

 

♥Novinky - šteniatka vrh C:  Okrem výsledkov našej hviezdičky Cmukynky, ktoré som spomínala hore si ešte strihla aj Veľmi nádejná 1 na výstave Intercanis Brno, u pani Gabriely Ridarčíkovej. Okrem nej nás reprezentujú aj zvyšní dvaja súrodenci. A veľmi aktívne ! Náš superman Clark Kent "Milo" nás úspešne reprezentoval na týchto výstavách: 21.09.2019 - XXXI Club Show of Shepherd Dogs - Wawrzkowizna O.Łódź, posudzovala Olga Kuprianova-Sinko (SLO) - ako najmladší účastník triedy mladých získal skvelé hodnotenie Výborný 2 ! Dňa 15.09.2019 - NDS Stara Miłosna, posudzovala Krystyna Szulc (PL) - Výborný 1, CAJC, Best Junior a do tretice Veľmi nádejná 1 & BOB Puppy na NDS Łąck (o. Płock) 15.06.2019, posudzovala Dorota Paź (PL). Ďakujeme Marzenke o úžasnú starostlivosť o nášho princa. Som naňho veľmi hrdá ! Naša labuť Cassovia Baltic Sea "Eira" sa narodila pre výstavný kruh a veľmi úspešne si to aj užíva, stihla tieto výstavy:  21.09.2019 - XXXI Club Show of Shepherd Dogs - Wawrzkowizna O.Łódź, posudzovala Olga Kuprianova-Sinko (SLO), Výborná 2 v triede mladých. O deň na to 22.09.2019 - NDS Wawrzkowizna O.Łódź, posudzovala Karin Juto Hedberg (SE), Výborná 1, CAJC, Best Junior !!!  A v lete IDS Sopot 10.08.2019, trieda dorastu: Veľmi nádejná 1 & BOB Puppy. Z celého srdca ďakujem mojej vzácnej priateľke Kasii, za reprezentáciu a starostlivosť o moje dve diamanty Cassovia Baltic Sea "Eira" a Be The One and Only "Bianca"Všetkým ochovom z vrhu C som pridala fotky do ich galérií.

 

Naše kólieJeseň sa niesla v znamení neof. agility pretekov, absolvovali sme s našim trikolór teamom Dexi & Ginka dva: 20.10.2019, Ukončenie agility sezóny, kde sa obom mojim psíkom darilo, na bedňu sa tentoraz však dostala len Ginka a to dokonca 3x ! Za 2.miesto v jumpingu, za 2.miesto v tuneliáde...a napokon za súčet týchto behov získala celkovo 1.miesto v kategórií LA. Druhý pretek bol 20.09.2019 - Avocahop, kde obaja moji šikovníci vo svojich kategóriach skončili na celkovom 2. mieste v súčte behov ! Nejaké nové fotky z agility som pridala do galérie Agility. Dňa 29.09. sa naša Ginka zúčastnila Bosorkinho canicrossu, kde v kategórií Bikejoring-ženy, skončila na 5.mieste ! Veľmi sme si spoločnú bicyklovačku terénom užili ! Koncom augusta sme sa vybrali na krátku dovolenku do Francúzska. Kólie navštívili typický francúzsky vidiek, ale pozreli si aj Paríž...sfotila si ich Eiffelova veža a pritiahlo ich aj k Atlantickému oceánu. Ako veľmi si to užívali si môžete pozrieť v galérií France 2019. Fotky z letných výletov som popridávala do galérie Výlety mix 2019. Teší ma, že naša Cmukynka v lete absolvovala opakované vyšetrenie očí u ESVO špecialistu s výsledkom CEA/PRA/KAT - negatívna ! Veríme, že čoskoro splní podmienky chovnosti a stane sa našou budúcnou nádejou v chove ! Ďakujem majiteľovi Pavlovi za všetkú podporu.

 


Zo sveta médií
V časopise PES A MAČKA som dostala skvelú možnosť publikovať sériu článkov na tému turistika. V každom čísle výjde jeden diel a séria bude pokračovať až do konca roka. Články začínajú od čísla 5/2019. Doteraz vyšli tieto: 1. Turistika so psom - ako začať, 2. Turistika so psom - Kam ísť?, 3.Turistika so psom - ako sa orientovať v teréne?,  4. Bezpečnosť v teréne - Výbava psovoda a psíka. Najnovšie je v predaji číšlo 9/2019, s témou "5.Turistika so psom - na voľno alebo nie?", kde Vás čaká aj zaujímavý rozhovor s poľovníkom... Po skončení série pridám články k nahliadnutiu aj sem na web.

 

Výročia: Dňa 5.10. oslavovala svojich 8.rokov moja úžasná Grace ! Prešla so mnou množstvo krajín Európy, zdolala veľa štítov, ponaháňala kopu srniek...a verím, že to tak i dlho bude pokračovať. Úžasná mamka, babka...zakladateľka môjho chovu...teraz už oficiálne vo svojom dôchodku :) Užívaj si to, Grejka, mám pre teba pripravených ešte veľa dobrodružstiev ! Dňa 11.septembra si pripomíname už 8.rok odchodu mojej prvej, milovanej kólie Jašky, ktorá nechala tak veľké stopy v mojom srdci. Stále tam má svoje miesto, ktoré sa jedného dňa zaplní, až sa tam hore opäť stretneme ! Deň 10.07. je zasa dňom, kedy náš špeciálny vrh A oslavoval svoje 5. narodeniny !!! Dexi, Jaylin, Miška, Alex - želám Vám aj naďalej veľa radosti, zdravia a....užívajte si svoje úžasné životy naplno !!!

« predch. 1 2 3 4 5 6 9 13 17 nasl. »

 

staršie "novinky":