Kólia dlhosrstá - novinky 2 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:29.05.2020 - 

Naše šteniatka dosiahli 7 týždňov, už sú začipované, zavakcinované a čakajú ich ešte genetické testy a vyšetrenie očí. Priebežne pridávam fotky do ich galérie. Ďalšie zaujímavé fotenia ich ešte čakajú. Prebieha obdobie veľmi intenzívnej socializácie - cestujú veľa autom, chodia na návštevy na rôzne nové miesta, spoznávajú nových ľudí, iných psíkov, mačičky a brávame ich na mini prechádzky stále niekde inde, aby mali zážitok z nového prostredia, pachov a učili sa nasledovať ma a trénovať privolanie. Samozrejme, svorka dospelákov im robí garde - učia sa tak začleniť do svorky a spoznávajú reč psích signálov. naučené čistote a vedia sa pýtať vonku. Na záhrade majú vlastné detské ihrisko a keď nespia, stále sa im venujeme. Ľudská prítomnosť je pre vývoj šteniatka veľmi dôležitá. Samozrejme, tak ako u všetkých našich vrhov, aj v noci spia pri mne a už sa naučili vytláčať ma z vankúša :) Snažím sa o maximálnu socializáciu v tomto ich krásnom období života. Formujú sa im povahy a naberajú stále viac a viac odvahy.

11.05.2020 - 

Pridané fotky šteniatok z vrhu E vo veku 1 mesiaca. Priebežne samozrejme pridávam ich fotky každých pár dní, takže sa oplatí sledovať :) Šteniatka už majú aj vymyslené mená. Už behajú, a okrem života pravého škótskeho gaučáka, spoznávajú aj trávičku na dvore a čaro slniečka. Hrajú sa, majú už zúbky ako malé tigríky, takže už to nie sú iba "kojenci" a vedia už papať aj naozajstné psie jedlo, ako veľkáči. Začína sa fáza socializácie a nasledujúce týždne máme pre šteniatka pripravené veľké dobrodružstvá. Šteniatkom z Yaless Blue sa prosto byť oplati :)))

 27.04.2020 - 

Nové fotky našich bubáčikov - šteniatka vrh E - vo veku 17 dní. Otvorili očká, začínajú komunikovať, chodiť a jemne spoznávajú svet...Sú to veľmi mocné a silné šteniatka, s neskutočnými prírastkami váhy za deň, no neviem, či to nie sú mláďatka od sloníkov :D :) Sú úžasnejšie než čokoľvek na svete ! Pridala som aj galériu našej cesty do Anglicka, kde sa tieto špeciálne šteniatka "stvorili".

 

19.04.2020 - 

Pridala som nové fotky i našej odchovankyni Donutelle "Milke" vo veku 5,5 mesiaca. Ďakujeme za krásne fotky a starostlivosť jej majiteľke Kamile. Milka je veľmi šikovná mladá kólia, s majiteľkou aktívne trénujú poslušnosť a rôzne cviky, triky a pachové práce. Aktívne sa pripravuje i na rolu budúcej profesionálnej canisterapeutky. Milka sa veľmi udala na mamku Jaylinku - je ako jej klon - nielen výzorom, ale najmä povahou. Presne, ako si majitelia želali  :)

 

Naše šteniatka z aktuálneho vrhu E sa majú výborne. Nádherne prosperujú, priberajú a onedlho otvoria očká. Priebežne pridávam fotky do ich galérie. Najbližšie veľké fotenie ich čaká o pár dní, keď začnu otvárať očičká.


 

 

15.04.2020 - 

Sľúbila som nejakú dobrú a pozitívnu správu ! Tak jedna by bola :) Cez Veľkonočné sviatky sa nám narodil nádherný a vysnený vrh ! Môj "E-vrh" po našej skvelej Ginke a anglickom psíkovi Echovi. Šteniatka sú nádherné...modré a....ako vždy v Yaless Blue - veľmi očakávané a ľúbené !  Ginka je výborná maminka a šteniatka nádherne prosperujú. Viac informácií tu.

 

09.04.2020 - 

Začiatkom apríla náš klub chovateľov kólií a šeltií zverejnil výsledky každoročnej súťaže TOP PES 2019 ! Tento rok sme opäť dosiahli krásne úspechy. Aj ked sme len malá rodinná chovateľská stanica, ktorá doposiaľ odchovala iba 4 vrhy, naše psie detičky u ich majiteľov ma robia veľmi pyšnou ! Mám tych najlepších majiteľov a vďaka ním sa naša chovateľská stanica stala tento rok 3.NAJÚSPEŠNEJŠIA chovateľská stanica na Slovensku !  A to vďaka športovým a výstavným úspechom mojich odchovancov z vrhu A, B a C ! V súťaži sa umiestnili slovenské odchovy nasledovne:

 

Mladučká, len ročná Cmukynka - 1.TOP NÁDEJ KLUBU (zo všetkých 3 plemien), 1.TOP JUNIOR SUČKA KÓLIE, 5.TOP SUČKA KÓLIE !Naša Ginka ako 3.TOP ŠPORTOVÁ KÓLIA a 11.TOP SUČKA KÓLIE. Jaylinka sa stala 5.TOP CHOVNOU SUČKOU KÓLIE, 9.TOP SUČKOU KÓLIE a získala titul CLUB STAR 2019 ! Naša Grace sa stala 3.TOP CHOVNOU SUČKOU KÓLIE, plus 4.TOP VETERÁNKOU (zo všetkých 3 plemien). Krásny odchovanec Bvlgari "Bebe" sa stal 9.TOP PSOM KÓLIE a získal titul CLUB STAR 2019

 

Ďakujem aj ostatným mojim odchovom, ktoré do tohto ročníka nazbierali body za reprezentáciu a to menovite: Anima Elle "Miška", Belmondo, Baywatch Babe "Neli", Be The One and Only "Bianca", Bebe Keksík "Kekso", Clark Kent "Milo" a Cassovia Baltic Sea "Eira". A ďakujem všetkým ostatným, nemenej dôležitým - ktorí ma reprezentujú tým, že sú...a robia obrovskú radosť svojim majiteľom ! Som na všetkých veľmi pyšná !

 

Za zmienku stojí aj úspech Cmukynky v celoslovenskej súťaži SLOVAKIA DOG CUP 2019, kde sa vyhodnocujú výstavné úspechy všetkých psov prihlásených za daný rok na slovenské národné a medzinárodné výstavy. Tam sa umiestnila ako 11.NAJLEPŠIA sučka kólie na Slovensku !

 

Pridala som nové fotky našej odchovankyne Dirigentky "Riri", vo veku 5 mesiacov, ktoré som jej nafotila na našom spoločnom stretnutí.

 

21.03.2020 - 

Náš fantastický vrh B oslávil magický dátum 3.3. svoje 3 roky ! S nimi aj naša domáca, úžasná Ginka !!! Prajeme im, aby boli stále veselí a zdraví, lebo to je najdôležitejšie. Pekní už sú a múdri tiež, lebo sú predsa yalessaci :))) Ďakujeme páničkom za skvelú starostlivosť. Pri vrhu B môžeme ešte troška ostať - Belmondo zažiaril na ďalších agility pretekoch - Písečné jumpy v Mikulově - Jumping LA1 - 7.miesto z 27.týmov :P Úspešne tak započal tohtorocnú sezónu. Minulý rok absolvoval 6 oficiálnych agility pretekov s krásnymi umiestneniami. Ďakujeme majiteľke Lenke za skvelú reprezentáciu !!! Aj sestrička Be The One and Only "Bianca" začala rekreačne trénovať agility a ide jej to super - majú to prosto v génoch !!! Do galérie mix výlety 2020 som pridala pár fotiek. Momentálna nemilá situácia ohľadom koronavírusu asi znemožní účasť našich kólií a odchovov na kynologických akciách (agility, výstavy, športy...), ale verím, že čoskoro opäť prinesieme nejaké pekné a milé novinky a fotky.

 

24.02.2020 - 

Máme výborné správy: naša odchovankyňa Baywatch Babe "Nelinka" absolvovala RTG kĺbov. Dopadlo to na perfektnú ! DBK A/A a DLK 0/0, čiže je zdravá ako rybka. Nelinka vyniká svojou úžasnou povahou a veríme, že jej paničke sa podaria chovateľské plányEiruška "Cassovia Baltic Sea" sa zúčastnila ďalšej výstavy - Medzinárodná výstava Bydgoszcz 16.02.2020, PL - posudzovala Tatiana Romanovskaya (BY) a Eiruška získala v triede mladých Výbornú 2 - striebornú medailu :) Ďakujem Kasia za fantastickú prezentáciu Eiry !

 

06.02.2020 - 

Zdravotné výsledky: Celý vrh C bol v januári na RTG bedrových a lakťových kĺbov. A výsledky sú fantastické ! Clark Kent "Milo", Cassovia Baltic Sea "Eira" a aj Cmukynkavšetci traja DBK A/A a DLK 0/0, čiže perfektne zdraví ! Nemôžem byť spokojnejšia ! A ešte jedna bonusova správa, Baywatch Babe "Nelinka" bola vo veku 2,5 roka opätovne pretestovaná na očné choroby s výsledkom CEA/PRA/KAT - negatívna ! Vyšetrovala očná špecialistka B.Lenská, ČR.

 

Výstavné novinky: Krásna Cassovia Baltic Sea "Eira" sa zúčastnila Národnej výstavy (CAC) Brodnica o/Toruń - 11.01.2020 a získala v triede mladých Výborná 1, CAJC, Junior BOB, posudzoval Boris Spoljaric (HR). Gratulujem Kasii a Eiruške, ste fantastické dievčatá moje ! S Cmukynkou a mojou Ginkou sme sa dňa 25-26.1. zúčastnili Medzinárodnej výstavy (CACIB) v Nitre a obé baby si viedli skvelo. Cmukynka prvý deň v silne obsadenej triede získala Výborná 2 a splnila podmienky pre uchovnenie a vďaka výborným zdravotným výsledkom i zaradenie do najvyššej - 1.triedy chovnosti !!! Ako všetky naše sučky :) Šteniatka po Cmukynke plánujeme zrejme v roku 2021. Ginka sa prezentovala v otvorenej triede ako Výborná 2, r.CAC ! Posudzoval špecialista, pán Miroslav Kotuláš (SR). Druhý deň Cmukynka Veľmi dobráGinka Výborná 1, CAC. Posudzovala Carla Molinari (PRT). Ginka je týmito úspechmi už len jeden krôčik od titulu slovenského šampióna !

 

 

Na stránke collie-online sa naše dve odchovy - Belmondo a Billion Stars in Eye "Maggie" stali hviezdami online kalendára - veľmi sa tomu tešíme, že si ich vybrali medzi 12 najkrajších kólií. Pridala som všetky svoje články o turistike, ktoré som celý minulý rok písala pre časopis PES a MAČKA do sekcie úspechy. Môžete si ich prečítať. Pridala som mojim kóliám do galérií pár nových fotiek a nejaké výletné fotky do galérie Výlety Mix 2020. Navštívila som svoju milovanú odchovankyňu Dirigentku "Riri", ktorá žije na západe Slovenska a rastie do krásy ako diamant. Nejaké nové fotky nájdete v jej galérií.

 

07.01.2020 - 

Krásna Cassovia Baltic Sea "Eira" sa zúčastnila národnej výstavy X. Karnawałowa Wystawa Psów Rasowych v Sopote a v triede mladých u pani rozhodkyne Iwona Przeworska - Výborná 1, CAJC, Junior BOB - a týmto splnila podmienky na udelenie titulu Poľský junioršampión !!! Sme na Eirušku veľmi pyšný, ďakujeme Ti drahá Kasia za úžasnú starostlivosť a reprezentáciu.

 

 

Do nového domova odišla aj moja ľúbezná Dirigentka "Riri", nechala som si ju však cielene tu na Slovensku. Bude reprezentovať našu chovateľskú stanicu na výstavách a veríme, že v budúcnosti aj v chove. Želám novým majiteľom s touto výnimočnou sučkou veľa šťastia a zábavy ! Rozlúčkové foto pred odchodom mojich dievčat do nových domovov nám urobila naša šikovná kamarátka, vynikajúca fotografka Lucka Drietomská - www.tarawillow-photo.eu  Ďakujeme ! Fotky nájdete v ich osobných galériách.

 

« predch. 1 2 3 4 5 9 13 17 nasl. »

 

staršie "novinky":