Kólia dlhosrstá - novinky 2 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:16.09.2020 - 

Koniec leta bol u nás pestrý na výstavy a športové akcie:

 

Náš odchov Belmondík sa zúčastnil agility preteku Šlapanický vlk 2020, kde splnil LA1 skúšku a vyhral 5.miesto v agility open. Skvelé úspechy ! Jeho rýchlosť a presnosť na parkúre je fantastická !!! Ďakujeme úžasnej majiteľke Lenke za to, že využila jeho potenciál a nádherne nás reprezentuje !

 

16.augusta sme sa zúčastnili "Canicross po Lemešanskej špacírke". Šlo o zhruba 3 km trasu lesom a lúkami. Behala som s Ginkou a môj brat sa prihlásil s Dexterom. Psíkovci boli šikovní a vybehali sme si 4.miesto s Ginkou kategória ženy, a 4.miesto s Dexim kategória muži.

 

Koniec augusta sa niesol vo výstavných úspechoch: 20.08.2020 CACIB Szilvasvarad v Maďarsku, posudzoval Lászlo Erdos. Veľmi horúci deň, až mi bolo psíkov v kruhu ľúto. Ale ubehali to - Jaylinka Výborná 2, r.CACGrace Výborná 1, CAC, BOB VeteránCmukynka Výborná 1,CAC a naša malá Emka Veľmi nádejná 2. Od dva dni na to sa konala CAC WROCLAW (PL) - 22.08.2020 - posudzoval: Andrzej Szutkiewicz. Tam nás reprezentoval náš odchovanec Clark Kent "Milo" a umiesnil sa skvele - Výborná 1, CAC ! Ďakujeme Marzenke za reprezentáciu ! 

 

Prešiel týždeň a my sme sa zasa vydali na výstavu, tentoraz takú menšiu - oblastnú výstavu v Betliari, kde posudzoval pán Boguslaw Chmiel (PL). Zišli sme sa poriadny YALESS BLUE team a darilo sa SKVELO ! Poďme na to: naše domáce baby: Jaylinka - Výborná 1, Víťaz triedy a oblastný víťaz (BOB). Emuška Veľmi nádejná 1 a Grace Výborná 1, a v záverečkách 2. NAJKRAJŠÍ VETERÁN celej výstavy !!! Týmto víťazstvom si Grace dorobila svoj ďalší šampionát - stala sa VETERÁN ŠAMPIÓNKOU Slovenska ! Z našich odchovancov bodovala Cmukynka - Výborná 1, Víťaz triedy, Bvlgari "Bebe" - Výborný 1, Víťaz triedy...a drobec Everything I Wanted "Chips" debutoval ako Veľmi nádejný 1 ! Tak a s výstavami chvíľku pauza, najbližšie sa blysneme až na Špeciálnej výstave kólií a šeltií v Košiciach, 3.10.2020.

 

Naša odchovankyňa Billion Stars in Eye "Maggie" sa zúčastnila Klubovej výstavy kólií a šeltií v Chropyni. V silnej konkurencií skončila Výborná. Posudzovala pani Ing. Ivana Němečková. Ďakujeme a gratulujeme majiteľom našej čiernej perly !

  

Koniec leta je krásny čas na mnohé výlety do prírody. Emka je už celkom veľká na krátke turistické výlety, alebo dlhé celodenné opekačky, kde sa veľa nenachodí, ale zato sa poriadne unaví celodenným asistovaním :) Takže už zasa trávime veľa času v prírode...a ako bude rásť, budú sa aj naše výlety predlžovať. Pridala som zopár fotiek do sekcie výlety mix 2020.

 

Doplnené fotky do galérií našich rastúcich šteniatok z vrhu E - Emoji "Emka", Everything I Wanted "Chips", Easter Bunny "Brumko"

 

 

Každý rok si pripomíname deň 11.9.2011 kedy do nebíčka odišla moja prvá, nezabudnuteľná psia kamarátka, kólia Jaška. Navždy ťa nosím v srdiečku, moja milovaná a prvá ! Je to už dlhých 9 rokov.

31.07.2020 - 

Naše kólie Jaylin, Grace a Emka sa spolu s našou odchovankyňou Dirigentkou "Riri" zúčastnili na oblastnej výstave v Povode (25.7.2020). Posudzoval pán András Polgár zo Srbska. Baby sa prezentovali perfektne a potešila ma najmä Riri, ktorá sa v takmer 9 mesiacoch predviedla veľmi pekne na svojej prvej výstave. O malej Emke ani nehovoriac, tá je perfektná vo všetkom, kde položí labku :P. Výsledky: Emoji "Emka" v triede šteniat Veľmi nádejná 1Dirigentka "Riri" v triede dorastu Veľmi nádejná 1. Jaylinka v triede šampiónov Výborná 1, Víťaz triedy. Grejsinka v triede veteránov Výborná 1, Víťaz triedy. Ďakujeme Rirkinej majiteľke Katke za skvelú starostlivosť, prípravu a výchovu našej veľkej nádeji do budúcna.

 

Kedže chlapci z vrhu E odišli k novým majiteľom, ktorí už od nás majú šteniatka z vrhu B, rozhodli sme sa neporusiť túto tradíciu a nepretrhnúť "reťaz šťastia". Preto sme Emoji "Emke" našli fantastický nový domov, kde naplno využijú jej potenciál - úžasná povaha, perfektný exteriér a špičkový rodokmeň. A zároveň to budú majitelia šteniatka z vrhu B ! Emka preto ostáva U NÁS - zo svojou mamkou Ginkou (z vrhu B) :))))) Vitaj doma, Emu naše nezbedné !

 

Pridali sme fotky do galérií naším odchovom  Dirigentka "Riri", Donutella "Milka", Clark Kent "Milo", Cassovia Baltic Sea "Eira", Be The One and Only "Bianca", Easter Bunny "Brumko", Babydoll "Wronia", Bear Grylls "Merlin".

 

11.07.2020 - 

Náš vrh A oslavuje dnes svoje 6.narodeniny ! Môj prvý vrh - bude vždy špeciálny, nezabudnuteľný, vymodlený... a som šťastná, že mi tu z neho ležia pri nohách užasní dvaja súrodenci Dexík a Jaylinka ! Všetko najlepšie vrh A - Dexi, Jaylin, Miška, Alex !

15.06.2020 - 

Naše šteniatka si užili fotenie v atelieri. Riadne sa tam zabavili a kým sa to podarilo, skoro nám ošediveli všetky vlasy. Tento vrh je veľmi odvážny a temperamentný, užili sme si s nimi veľa zábavy. Šteniatka absolvovali aj oficiálne vyšetrenie (ESVO) u očného špecialistu Dr. Zubrického (Althea, Nitra) a ostatné dodatkové vyšetrenia. Easter Bunny "Brumko" odišiel tento víkend bývať do Poľska ku svojej tetuške Babydoll "Wronke". Malý krásavec Everything I wanted "Drimko", dostal nové meno "Chips" a ostáva na Slovensku, pri svojom ujovi Bvlgari "Bebe". Tak sa podarilo, že obaja chlapci trafili ku yalessákom, ktorí su súrodenci ich mamičky Ginky. Je to znamenie :) Želám im veľa šťastia v novej rodinke.

 

29.05.2020 - 

Naše šteniatka dosiahli 7 týždňov, už sú začipované, zavakcinované a čakajú ich ešte genetické testy a vyšetrenie očí. Priebežne pridávam fotky do ich galérie. Ďalšie zaujímavé fotenia ich ešte čakajú. Prebieha obdobie veľmi intenzívnej socializácie - cestujú veľa autom, chodia na návštevy na rôzne nové miesta, spoznávajú nových ľudí, iných psíkov, mačičky a brávame ich na mini prechádzky stále niekde inde, aby mali zážitok z nového prostredia, pachov a učili sa nasledovať ma a trénovať privolanie. Samozrejme, svorka dospelákov im robí garde - učia sa tak začleniť do svorky a spoznávajú reč psích signálov. naučené čistote a vedia sa pýtať vonku. Na záhrade majú vlastné detské ihrisko a keď nespia, stále sa im venujeme. Ľudská prítomnosť je pre vývoj šteniatka veľmi dôležitá. Samozrejme, tak ako u všetkých našich vrhov, aj v noci spia pri mne a už sa naučili vytláčať ma z vankúša :) Snažím sa o maximálnu socializáciu v tomto ich krásnom období života. Formujú sa im povahy a naberajú stále viac a viac odvahy.

11.05.2020 - 

Pridané fotky šteniatok z vrhu E vo veku 1 mesiaca. Priebežne samozrejme pridávam ich fotky každých pár dní, takže sa oplatí sledovať :) Šteniatka už majú aj vymyslené mená. Už behajú, a okrem života pravého škótskeho gaučáka, spoznávajú aj trávičku na dvore a čaro slniečka. Hrajú sa, majú už zúbky ako malé tigríky, takže už to nie sú iba "kojenci" a vedia už papať aj naozajstné psie jedlo, ako veľkáči. Začína sa fáza socializácie a nasledujúce týždne máme pre šteniatka pripravené veľké dobrodružstvá. Šteniatkom z Yaless Blue sa prosto byť oplati :)))

 

27.04.2020 - 

Nové fotky našich bubáčikov - šteniatka vrh E - vo veku 17 dní. Otvorili očká, začínajú komunikovať, chodiť a jemne spoznávajú svet...Sú to veľmi mocné a silné šteniatka, s neskutočnými prírastkami váhy za deň, no neviem, či to nie sú mláďatka od sloníkov :D :) Sú úžasnejšie než čokoľvek na svete ! Pridala som aj galériu našej cesty do Anglicka, kde sa tieto špeciálne šteniatka "stvorili".

 

19.04.2020 - 

Pridala som nové fotky i našej odchovankyni Donutelle "Milke" vo veku 5,5 mesiaca. Ďakujeme za krásne fotky a starostlivosť jej majiteľke Kamile. Milka je veľmi šikovná mladá kólia, s majiteľkou aktívne trénujú poslušnosť a rôzne cviky, triky a pachové práce. Aktívne sa pripravuje i na rolu budúcej profesionálnej canisterapeutky. Milka sa veľmi udala na mamku Jaylinku - je ako jej klon - nielen výzorom, ale najmä povahou. Presne, ako si majitelia želali  :)

 

Naše šteniatka z aktuálneho vrhu E sa majú výborne. Nádherne prosperujú, priberajú a onedlho otvoria očká. Priebežne pridávam fotky do ich galérie. Najbližšie veľké fotenie ich čaká o pár dní, keď začnu otvárať očičká.


 

 

15.04.2020 - 

Sľúbila som nejakú dobrú a pozitívnu správu ! Tak jedna by bola :) Cez Veľkonočné sviatky sa nám narodil nádherný a vysnený vrh ! Môj "E-vrh" po našej skvelej Ginke a anglickom psíkovi Echovi. Šteniatka sú nádherné...modré a....ako vždy v Yaless Blue - veľmi očakávané a ľúbené !  Ginka je výborná maminka a šteniatka nádherne prosperujú. Viac informácií tu.

 

09.04.2020 - 

Začiatkom apríla náš klub chovateľov kólií a šeltií zverejnil výsledky každoročnej súťaže TOP PES 2019 ! Tento rok sme opäť dosiahli krásne úspechy. Aj ked sme len malá rodinná chovateľská stanica, ktorá doposiaľ odchovala iba 4 vrhy, naše psie detičky u ich majiteľov ma robia veľmi pyšnou ! Mám tych najlepších majiteľov a vďaka ním sa naša chovateľská stanica stala tento rok 3.NAJÚSPEŠNEJŠIA chovateľská stanica na Slovensku !  A to vďaka športovým a výstavným úspechom mojich odchovancov z vrhu A, B a C ! V súťaži sa umiestnili slovenské odchovy nasledovne:

 

Mladučká, len ročná Cmukynka - 1.TOP NÁDEJ KLUBU (zo všetkých 3 plemien), 1.TOP JUNIOR SUČKA KÓLIE, 5.TOP SUČKA KÓLIE !Naša Ginka ako 3.TOP ŠPORTOVÁ KÓLIA a 11.TOP SUČKA KÓLIE. Jaylinka sa stala 5.TOP CHOVNOU SUČKOU KÓLIE, 9.TOP SUČKOU KÓLIE a získala titul CLUB STAR 2019 ! Naša Grace sa stala 3.TOP CHOVNOU SUČKOU KÓLIE, plus 4.TOP VETERÁNKOU (zo všetkých 3 plemien). Krásny odchovanec Bvlgari "Bebe" sa stal 9.TOP PSOM KÓLIE a získal titul CLUB STAR 2019

 

Ďakujem aj ostatným mojim odchovom, ktoré do tohto ročníka nazbierali body za reprezentáciu a to menovite: Anima Elle "Miška", Belmondo, Baywatch Babe "Neli", Be The One and Only "Bianca", Bebe Keksík "Kekso", Clark Kent "Milo" a Cassovia Baltic Sea "Eira". A ďakujem všetkým ostatným, nemenej dôležitým - ktorí ma reprezentujú tým, že sú...a robia obrovskú radosť svojim majiteľom ! Som na všetkých veľmi pyšná !

 

Za zmienku stojí aj úspech Cmukynky v celoslovenskej súťaži SLOVAKIA DOG CUP 2019, kde sa vyhodnocujú výstavné úspechy všetkých psov prihlásených za daný rok na slovenské národné a medzinárodné výstavy. Tam sa umiestnila ako 11.NAJLEPŠIA sučka kólie na Slovensku !

 

Pridala som nové fotky našej odchovankyne Dirigentky "Riri", vo veku 5 mesiacov, ktoré som jej nafotila na našom spoločnom stretnutí.

 

« predch. 1 2 3 4 5 9 13 17 nasl. »

 

staršie "novinky":