Kólia dlhosrstá - novinky 5 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:29.03.2017 - 

Naše prekrásne šteniatka budú mať 4 týždne. Už vedia papať mixované psie krmivo, narástli im mini zúbky a začínajú vrčať, štekať a veselo sa hrať. Z pôrodnej bedničky, ktorá im začína byť už pritesná, je pre nich pripravený veľký výbeh, na pol obývačky :D Za pár dní ich čaká prvý krátky výlet von z domu - na záhradku. Sú veľmi odvážne a vyrovnané do pováh. Spravili sme im nové fotky a je veru čoraz obtiažnejšie také živé striebra fotiť :) V prípade vážneho záujmu o šteniatko od nás, neváhajte nás kontaktovať, kým sú ešte niektoré šteniatka voľné.

 22.03.2017 - 

Šteniatkam sa darí skvele ! Krásne rastú, zhruba na 14-ty deň otvorili očká a začínajú pomaly objavovať svet okolo seba - súrodencov a mamičky (rozumej tu psiu - Jaylinku, a tu ľudskú - mňa). Dnes majú 20 dní, teda takmer 3 týždne...a tak sme im spravili novú sériu fotiek. Každému šteniatku som už vytvorila aj samostatnú kartu. Jeden psík a jedna sučka sú ešte voľní na predaj !

 

13.03.2017 - 

Pridali sme nové fotky šteniatok z nášho B-vrhu ! Ďakujeme fotografovi nášho vrhu - Peťovi Suvákovi (Ateliér Bounty) za obetavú prácu pri fotení malých neposedkov :) Šteniatka majú už aj svoje mená. Šteniatka sa majú výborne, sú to tučkovia a za chvíľočku nám otvoria aj očká a hneď bude svet veselejší ;)

 

10.03.2017 - 

Obe naše sučky, Grace i Jaylin obdržali od klubu chovateľov kólií a šeltií certifikát o preradení do kategórie "1.trieda chovnosti", ktorá sa udeľuje chovným jedincom, ktorí splnili výberové podmienky chovnosti - t.j. boli uchovnené ako "Výborné", sú plnochrupé a majú vyšetrené oči a kĺby u klubom doporučených špecialistov. Sú to prvé a zatiaľ jediné blue-merle dlhosrsté kólie na Slovensku s touto výberovou chovnosťou !

 

Naše úžasné šteniatka rastú a priberajú do krásy...máme z nich veľkú radosť ! Prvý týždeň majú úspešne z sebou. Sledujte naše stránky, nové fotografie budú v priebehu týždňa !


 

06.03.2017 - 

Fantastické novinky !!! V našej chovateľskej stanici sa po 3 rokoch opäť zošteniatkovatelo ! Naša nádherná Jaylin nám porodila 9 úžasných šteniatok ! Je to už druhá generácia "Yaless Blue" kólií a sme na nich veľmi pyšní, rovnako ako aj na našu úžasnú maminu - prvorodičku Jaylin. Viac informácií o našich malých "yalessátkach" nájdete v sekcií šteniatka.

 

25.02.2017 - 

Do galérie pridaná krásna fotogaléria z výletu s našimi holandskými priateľmi - Natasjou a Markom z chovateľskej stanice kólií "Lovely Bears" na Kojšovskú hoľu.

 

10.02.2017 - 

Nové fotky sme nafotili našej prekrásnej Jaylinke. Pozriete si ich priamo v jej galérií. Priebežne pridávam aj fotky do galérie Výlety mix 2017, kedže táto fantastická zasnežená zima praje rôznym prechádzkam a výletom :)

11.01.2017 - 

Začiatok roka signalizuje, že treba zaobstarať nový kalendár. A naše kóliuše sa v nejakých kalendároch ocitli. V našom slovenskom, ktorý bol venovaný kóliám a šeltiám dostala priestor celá naša svorka Grace & Jaylin & Dexter, plus naše prekrásne odchovy - Miška & Alex. Do francúzskeho kalendára collie-online, kde každoročne z tisícov fotiek, ktoré sa nachádzajú v databáze rodokmeňov európskych kólií vyberie admin 12 fotiek, sa dostala naša prekrásna Miška. Koľká česť, sme veľmi šťastní... !!!

 

 

24.12.2016 - 

Kedže sú tu Vianoce, chceli by sme Vám popriať krásne a veselé sviatky :) Milým vianočným darčekom pre nás bolo vyhodnotenie súťaže nášho Klubu chovateľov kólií a šeltií - TOP PES 2016, kde sa nám krásne darilo! Výstav minulý rok nebolo tak veľa, no o to viac športových úspechov. Tak či onak, vďaka úspechom našej Jaylinky, Dexterka a odchovankyne, žijúcej v ČR Mišky (ďakujeme, Jitka !!!), sme sa stali 7.TOP chovateľskou stanicou na Slovensku za rok 2016, čo je obrovský úspech na to, že súťažíme len s jedným vrhom a jeho šikovnými odchovancami. Kiežby každý náš ďalší vrh bol taký ÚŽASNÝ ako tento :) Grejsinka zároveň vďaka svojim detičkám skončila ako 7.NAJLEPŠIA CHOVNÁ SUČKA 2016 ! A najväčší úspech na koniec. Jaylinka sa stala 2.TOP ŠPORTOVOU KÓLIOU na SR a náš Dexterko....voalááááá 1.TOP ŠPORTOVOU KÓLIOU na SR !!!
Pridali sme nové fotky nášmu náááádhernému odchovancovi Alexovi a nejaké pekné fotečky aj do galérie "Výlety mix 2016."

 

13.12.2016 - 

Pekné fotky z výletu na vrch Skalisko som pridala do rovnomennej galérie "Vrch Skalisko", kedže sme tam už s Grejsinkou pred takmer 3 rokmi boli...ale tentoraz sme si to zopakli už aj s deckami, ktorým sa výlet veľmi páčil ;) Nedeľu sme ukončili tohtoročnú športovú sezónu akciou "Bosorkin canicross". Jednou z najvačších akcií tohto typu na Slovensku, s vyše 60 timi pretekármi. Tentoraz sme sa okrem klasického canicrossu (s Dexíkom), kde sme skončili 19ty, zapojili premiérovo aj do bikejoringu (s Jaylinkou) - 7.miesto. Myslím, že po vydarenej premiere s Jaylinkou na bicykli sa ešte do tejto kategórie v budúcnosti zapojíme. Oba behy vyšli skvele a decká si to užili.

 

« predch. 1 2 3 4 5 6 7 8 12 15 nasl. »

 

staršie "novinky":