Kólia dlhosrstá - novinky 5 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:19.10.2017 - 

Začiatkom mesiaca - 5.10.2017 oslavovala svoje 6.narodeniny naša úžasná Grejsinka. Je to výnimočná kólia, zakladateľka nášho chovu, mamka 5 šteniatok, babka 9 šteniatok...a verím, že nám ešte budúci rok prinesie na svet jeden vrh :) Jej fantastické gény sú darom do mojej chovateľskej stanice a jej výnimočná osobnosť robí každý náš deň špeciálnym. Veľa zdravíčka, drahá Grace. Jeseň je skvelé obdobie pre turistiku a tak som zopár fotiek pridala do galérie Výlety mix 2017 a jednu celú veľkú galériu som vytvorila pre našu skvelú výpravu na náš zatiaľ najvyšší a najťažší tatranský štít - majestátny Kriváň, kde som vzala Dexterka a Grace. Naša malá fukoška Ginka dostala tiež nové fotky do osobnej galérie, vo veku 7.5 mesiaca. Rastie nám ako z vody a šijú s ňou všetci čerti :)

 23.09.2017 - 

Letná aktualizácia :) Toto leto bolo tak rušné, že snáď nezabudnem na žiadnu novinku :) V prvom rade - dňa 3.9.2017 oslávili svojich 6 mesiacov naše "drobčeky" z vrhu B. Drobčeky to teda vôbec nie sú, kedže sú to praví yalessáci, budú to riadni mackovia :) Ďakujeme ich páničkom za super lásku & krásne fotky, ktoré nám stále posielajú. Pár najkrajších záberov sme všetkým našim B-čkam doplnili do kariet. A samozrejme, aj našim A-čkam - Miške a Alexovi.

 

Výstavné úspechy - Naša krásna Anima Elle "Miška" sa zúčastnila posledné obdobie 2 výstav. Obe opäť dopadli skvele, ako je u nej už zvykom :) Krajská výstava Louny 10.9.2017 - Výborná 2Krajská výstava Martiněves - 22.07.2017 - Výborná 1 , Víťaz triedy, Krajský víťaz. Miška je prosto hviezda :) Ďakujeme Jitke za úžasnú prezentáciu Mišky ! Dňa 15.09.2017 sa naši yalessáci zúčastnili aj na veľkej kynologickej udalosti - Špeciálnej výstave kólií a šeltií v Malom Lapáši. Nášmu teamu sa darilo skvele ! Vo veľmi silnej konkurencií a plne obsadených triedach sme získali: Grace v triede šampiónov: Výborná, r.CAC a Jaylin v triede otvorenej: Výborná, r.CAC (a to len 6 mesiacov po šteniatkach !!! V skvelej kondícií). Naši dorastenci: Moja malá Ginka a Belmondík si boli zatrénovať do výstavného kruhu, aby vedeli čo ich v budúcnosti čaká. Belmondík sa hádam pre výstavný kruh narodil, ako jeho mamka Jaylinka. Vybehal Veľmi nádejný 2 a dokonca o deň neskor, na Medzinárodnej výstave v Nitre ešte Veľmi nádejný 4 ! Ďakujeme majiteľke Lenke za úžasnú prípravu Belmonda na jeho výstavnú karieru :) Po výstave sme si voľno skvele užili na rodinnom výletíku.

 

 

♥ Športové úspechyNaša nádej žijúca v Poľsku, Be The One and Only "Bianca" je nielen krásne ale i šikovné šteniatko. V šteňacej obedience škôlke, ktorú cez leto absolvovala, excelovala na 1.mieste v záverečnej súťaži poslušnosti absolventov. Bianca, sme na Teba veľmi pyšní ! Ďakujem Kasii za skvelú starostlivosť ! Nás Dexík mi urobil obrovskú radosť. Po dlhých mesiacoch tréningu sme sa konečne odhodlali na naše prvé agility preteky - Neoficiálne preteky 20.8.2017 - Perínske agility hry ! V celkových výsledkoch sme v našej kategóríí skončili na úžasnom 4.mieste (1.beh tuneliáda 3. miesto, 2.beh jumping DIS). Som na Dexterka veľmi pyšná, pretože behal úžasne a sústredene! Tešíme sa na ďalšie preteky ! Akčné leto uzatváram super dogtrekkingom Gelnický dogtrekking - 26.8.2017, kde som štartovala s Jaylinkou a Dexterom na náročnej (čo do kopcov) MID trase (30 km) s časom 4:42. A kedže 4ka je nám súdená, tak opäť to bolo skvelé 4.miesto. Napriek horúčave a tým pádom aj rozumne zvolenému miernejšiemu tempu.

 

 

 

Turistika a výlety - toto leto bolo veľmi bohaté na rôzne krásne zážitky z našich výletov. Každý voľný deň sa snažíme tráviť v prírode a spoznávať nové miesta. Tie najpodarenejši zábery z nášho leta nájdete v sekcií Výlety mix 2017. Naša Ginka sa ukazuje ako skvelá budúca turistka a výlety si užíva. Samozrejme, plánujeme ich s ohľadom na jej vek a kondíciu, kedže je ešte vo vývoji. Toto leto, ako už býva zvykom po tretí rok, sme sa opäť stretli s našou poľskou priateľkou Marzenou a jej rodinou. Tentokrát som vybrala národný park Pieniny a najvyšší vrch Pienin - Vysoké Skalky. Na podiv ale nenáročná a krátka túra, vhodná aj pre našich kóliáckych dorastencov, ktorých sme mali na stretku viac. Okrem Marzeny sa k nám pridala totiž i Katka a Mirka. Dokopy 11 psov, z toho 10 kólií :) A dokonca nás pustili aj do reštaurácie :D Fotiek nie je veľa a tak som ich tiež hodila medzi Výlety mix 2017.

 

♥ ..a ešte pár noviniekpodarilo sa nám spustiť nový e-shop ako doplnok ku našej kamennej predajni (petshop), čo máme v Košiciach, takže srdečne pozývame všetkých našich kamarátov aj z iných krajov na nákup k nám do e-shopu www.havkoland.sk. Zo začiatku leta nám ostala krásna pamiatka...ešte z doby, keď sme mali zopár šteniatok doma...pozrite si krásne video :) Kedže Jaylinka je pár mesiacov po pôrode a celkovo naše psíky dosť športujú, vzala som celú svorku na vyšetrenie Dornovou metódou, kde terapeutka skontrolovala mojim miláčikom všetky kosti a v prípade potreby vie prinavrátiť všetky nezrovnalosti do správnej polohy :) Prekvapila ma najmä malá Ginka, ktorá v podstate celú prehliadku v relaxe prespala :) Neuveriteľný výkon na malé pojašené šteniatko :) Ale celkovo - psíkom sa Dornovka páčila, ja si myslím, že to mali ako wellness :) Do sekcíe úspechy som pridala link na článok, kde bola použitá fotka kólií z Kmeťovho vodopádu v Tatrách. 27.8.2017 sa v Košiciach konala Výstava orieškov a nepapierákov, ktorú moderovala Janka Hospodárová a je to už 15.ročník. Zúčastnilo sa 120 psíkov a mala som tú česť ju spolu s kamarátkou Zuzanou posudzovať :)

 

 

♥ Zdravotné vyšetrenia - naši dorastenci Ginka a Belmondík sa po klubovej výstave v Nitre zastavili u pána doktora Zubrického (ESVO očný špecialista), ktorý im zopakoval vyšetrenie očného pozadia, už také dospelácke :) Aaaa výsledky sú super - CEA/PRA/KAT - negatív - čiže prosté všetkých očných vád :) Obaja sú naše veľké nádeje do budúceho chovu, tak veríme, že aj všetky ďalšie vyšetrenia dopadnú takto super :) Pretože zdravie je u nás 1.TOP :)

 

♥ Spomíname - 11. september je deň kedy si spomíname na našu prvú kóliu Jašku, ktorá nás pred 6 rokmi opustila...a stále chýba v našich srdiečkach....

15.07.2017 - 

Deň 11.7. bol pre nás výnimočný, pretože takto pred 3 rokmi sa u nás narodil vytúžený vrh A. Vrh ktorým sa začala písať naša vlastná história a ktorý nemohol byť úžasnejši. Splnili sa ním všetky moje plány a očakávania. Vďaka tomu sú tu naši úžasní Dexter a Jaylin...a ich súrodenci Alex a Miška. Vrh, ktorý bol tak chovne, výstavne, športovo úspešný, že vďaka nemu sme sa stali 5.TOP a 7.TOP chovateľskou stanicou na Slovensku (2015 a 2016). Dobrý úspech s jediným vrhom :) Všetko najlepšie, A-čka moje ! Ste prosto Áčka ! ;)

 

 

Naše šteniatka z vrhu B maju našliapnuté byť výnimočné takisto. Už v mladom veku sú neuveriteľne šikovné a exteriérovo nádejné. Náš štramák Belmondo, žijúci v ČR sa zúčastnil výcvikového tábora leto s Lassie, kde vyhral celotáborovú súťaž o "Miláčika Lassie", čiže najrozkošnejšiu kóliu celého tábora. Naša pýcha a veľká nádej do budúcna Be The One and Only "Bianca", žijúca v Poľsku, je to najkrajšie blue-merle šteniatko aké si viem predstaviť a všetkých ohuruje aj svojou úžasnou povahou - je temperamentná a suverénna ( a veeeeeľka šibalka) ako jej babka Grace. Navštívila školu pre slabozrakých, kde sa zacvičovala do role psíka canisterapeuta, a zdá sa, že takisto ako jej teta Miška, bude aj Bianca stvorená pomáhať ľudom ! Keď sme už pri Miške, tá sa tiež zúčastnila výcvikového tábora leto s Lassie, kde vyhrala 2.miesto celotáborovej súťaži, kde museli s paničkou prekonávať rôzne prekážky a nástrahy :)

 

Pred pár dňami nás na Slovensku navštívili majitelia našej Billion Stars in Eye "Maggie". Pribalili sme si ešte aj bračeka Bvlgariho "Bebeho" a samozrejme našu svorku a vybrali sme sa na potulky do okolia Spišského hradu. Počasie sa nám snažilo naše plány troška prekaziť, ale nepodarilo sa mu prelomiť našu skvelú náladu. Mokrí, ale veselí sme si to užili a naše tri decká - súrodenci MaggieBebe a Ginka sa neskutočne skvele zahrali a vyšalili. Ďakujeme majiteľom Maggie za úžasnú lásku a starostlivosť, ktorú jej dávaju. Je to nádherná psia princezná, neuveriteľne inteligentná a vnímavá a ovláda už kopec cvikov z dogdancingu...navštevuje aj cvičák a myslím, že má pred sebou skvelú športovú (ale aj výstavnú !!!) budúcnosť. Fotka len jedna - spoločná..bohužiaľ kvôli dažďu som veľa nefotila.

 

 

 

Naša Ginka nám rastie pred očami, má 4.5 mesiaca a je to taká šikovná žížalka :) Je to veľmi dobré šteniatko, keď treba oddychovať, oddychuje, keď treba behať, behá. Je rozumná ako dospelý pes. Spoznávame spolu svet, socializujeme, chodí so mnou úplne všade - do práce, do mesta, na úrady, do reštaurácie a dokonca aj na tréningy agility (kde sa díva na jej veľkého strýka Dextera a zoznamuje sa s rôznymi ľudmi a psíkmi, ktorí sa na každom tréningu menia)...kto vie, možno o pár mesiacov skúsi aj ona tento skvelý šport. Samozrejme trénujeme základný výcvik a vrámci posilovania fyzickej kondície v období rastu nezanedbávame ani pravidelný pohyb a výletíky. Ako u našich odchovov býva zvykom, aj ona javí prirodzený a silný záujem o prácu, aport a výcvik. Skvele zapadla do svorky a som veľmi rada, že ju mám. Je to moja veľká nádej do budúcna. Pekné fotky z našich dní pridávam stále do galérie Výlety mix 2017.

 

03.07.2017 - 

V sobotu sme sa zúčastnili medzinárodnej výstavy vo Veľkej Ide. Reprezentovala nás naša kráľovná Grace a farby Yaless Blue hájil Grejkin vnúčik, 4 mesačný a veľmi šikovný Bvlgari "Bebe". Bebeno býva v Košiciach a tak sme s ním v častom kontakte a som veľmi rada, že nás reprezentoval aj na tejto výstave. Bol neskutočne šikovný, nádherne behal, stál, akoby sa bol pre výstavný kruh narodil. Bol ocenený ako Veľmi nádejný 1 ! Naša Grace si promenádu v kruhu užívala ako vždy a bola ocenená ako Výborná 2, r.CAC a r.CACIB ! Veľmi úspešný víkend pre naše haviny.

 

najlepšia správa na záver...slávnostná :) Cez všetky moje zaprisahávania sa, že si URČITE nenechám ŽIADNE šteniatko z tohto vrhu (hahaha)...by som rada oznámila, že moja milovaná "Ginka" - Billie Jean Yaless Blue... sa stáva novou právoplatnou členkou našej psej rodinky !!!

 

 

25.06.2017 - 

Tento víkend sa do nového domova pobrala aj moja obľúbená "Babydoll - Emka"...bude našej svorke veľmi chýbať, kedže už tu mala svoje miesto. Narodila sa ako prvé a najdrobnejšie šteniatko, ale neuveriteľnou bojovnosťou od prvej minúty života váhovo dobehla súrodencov už za pár dní...a stala sa z nej mocná a veľmi silná sučka s výbornou stavbou. Aj jej pôrod bol výnimočný - maminka Jaylinka ju vyrodila ako malého poníka - postojačky :D Získala už aj svoje prvé ocenenie - "Najlepšie šteniatko" na súkromnej výstave Reca Cup 2017, pre milovníkov a majiteľov kólií. Želáme jej všetko najlepšie v novom domove !

 

Nové fotky sme pridali všetkým šteniatkam z vrhu B, kedže, ako je u nás zvykom, s majiteľmi sme v stálom kontakte a zaujímame sa o to, ako naše detičky rastu. Krásne fotky sme nafotili aj "Billie Jean - Ginke". Je to múdra a citlivá sučka, ktorá sa chová ako malá dospeláčka. Neuveriteľne rozumné šteniatko. Maminka Jaylinka zhodila všetkú srsť (po šteniatkach) a tak si užíva letný strih, ktorý jej veľmi pristane. Dexterík má zasa krásny kožúštek a tak sme mu spravili tiež nové krásne fotky - v postoji. Sú v jeho galérií. Čaká nás krásne leto plné turistiky, oddychu a relaxu. Fotky z našich zážitkov pridávam postupne opäť do galérie Výlety mix 2017 :)

 

04.06.2017 - 

Tento víkend odišla do nového domova naša úžasná a maznavá Baywatch Babe "Neli" - bude bez nej prázdna posteľ...ale v novom domove ju čaká psia kámoška a skvelá športová budúcnosť. Želáme novým majiteľom s Nelinkou veľa šťastia & krásne strávených rokov. Je to sučka s neskutočnou povahou, po maminke.

 

Natočili sme našim dievčatám (stále na predaj - pre vážnych záujemcov) Billie Jean "Ginke" a Babydoll "Emke" krásne videa. Šteniatka sú plne naučené čistote a majú fantastické povahy ! Majú už aj kompletné očkovania. Vzali sme ich na socializáciu na železničnú stanicu a viedli si úžasne ! Milujú ľudí a žiaden ruch ich nevykolajil :D Takisto som baby vzala prvýkrát ku vode na jazero...a veľmi sa im tam páčilo, bláznili sa a hrali a nemali s tým žiaden problém, ako žabky :) Takisto sa zoznámili s veľmi trpezlivou mačičkou a boli z nej nadšené, umývali jej ušká a veľmi ich zaujímal mačací chvostík. Avšak všetko s jemnosťou a nežnosťou typickou pre kólie.

 

 

    

 

A teraz niečo zo života našich dospelákov: Sobotu, 27.5. sme sa zúčastnili Dogtrekkingu Slovenský raj. Náročný ale krásny dogtrekk v úžasnom prostredí nášho národného parku. Tentoraz, kedže kvôli šteniatkam máme teraz menej turistiky než zvyčajne, som zobrala na súťaž všetkých troch, viacmenej len tak pre radosť, nech si riadne užijú. Nakoniec z toho bolo krásne 7.miesto v kategórií žien. Hurá! Ešte pridávam videjko z našej obľúbenej takmer každodennej aktivity - bicyklovanie so psíkmi. Väčšinou navoľno, ale kvôli tréningu kondície sem-tam aj zo zapriahaním. Na videjku Grejka v záprahu.

 

22.05.2017 - 

Pridali sme fotky našich šteniatkovských dievčat vo veku 11 týždňov - BabydollBillie Jean a Baywatch Babe. Tentoraz sme to poňali tak prezentačne, čize postojčeky, portrétiky. Radosť fotiť také šikovné šteniatka, pózuju ako na výstave. Takisto som doplnila fotky aj ostatným šteniatkam z vrhu B, a Alexíkovi "All Inclusive"  z vrhu A. Ďakujeme za krásne fotky, ktoré nám pravidelne posielajú noví majitelia.

 

Nakoľko všetky naše dievčatá sú predané/rezervované do zahraničia, radi by sme umiestnili perspektívnu sučku aj tu, na Slovensko ! Preto pre vážneho záujemcu máme stále voľnú jednu z našich dvoch dievčat, veľmi kvalitnú do exteriéru, vhodnú nielen ako miláčik, ale aj veľmi perspektívnu na výstavy.

 

 

Naša prekrásna Anime Elle "Miška" sa opäť prezentovala na výstave, tentoraz MVP Litoměřice, kde sa krásne predviedla a dostala hodnotenie - Výborná 3 !!! Jitka, ďakujeme za úžasnú prezentáciu našej nádhernej odchovankine, ktorá bola na každej výstave zatiaľ vždy ohodnotená ako Výborná !!! (rovnako ako i jej sestrička - naša Jaylinka). Sme nesmierne radi, že zatiaľ každý rozhodca oceňuje naše ochovy peknými známkami a posudkami.

18.05.2017 - 

Tento víkend odišiel do nového domova náš Belmondo. Ostalo tu po ňom prázdno, kedže bol veľmi charizmatické šteniatko, taký šéf celého vrhu. Už máme doma len baby, a tie šéfujú všetky naraz :) Belmondík je naozaj výnimočný psík a preto nás bude aj v budúcnosti reprezentovať či uz na poli výstavnom, alebo športovom :) A samozrejme nie je sám, aj ostatní jeho súrodenci majú pred sebou veľké plány :)

 

Konečne som dala dokopy svoj bicykel na jarnú sezónu a tak s dospelákmi dobiehame kondičku každodennými krátkymi ale rezkými tréningami pri bicykli. Jaylinka je po šteniatkach vo výbornej kondícií, ubudli tehotenské kilá a je rýchla a mrštná ako nikdy predtým..neuveriteľné - akoby ani žiadne materske povinnosti ešte donedávna nemala. Ale tak bolo i u jej mamky Grace, tá tiež po šteniatkach rozkvitla do krásy a kondície. Krásne fotky z návštevy našich priateľov v chovateľskej stanici Jantárová hviezda som pridala do galérie, sekcia voľný čas - Jar so šteniatkami.

 

 

Jaylinka bola naozaj skvelá mamina, radosť mať doma takú úžasnú sučku - vo všetkých smeroch :) ! Ale teraz ju čaká zaslúžený odpočinok od materských povinností, takže ďalšie šteniatka po Jaylinke až v budúcnosti. Preto ak máte záujem o výnimočné šteniatko od nej, stále držím voľnú veľmi kvalitnú trikolórnu sučku - len pre vážnych a serióznych záujemcov, ktorí dokážu oceniť kvalitu našich šteniatok a chovateľskej práce.

 

Nafotili sme nové fotky šteniatok vo veku 10,5 týždňa - máme doma už len 3 dievčatá - Babydoll, Billie Jean a Baywatch Babe. Niečo sme pridali do kariet všetkým trom a spoločné fotky nájdete v sekcií šteniatok z vrhu B, dole, pod kartami šteniatok.

 

 

S našimi šteniatkami, kedže už vedia chodiť /ako tak, haha/ na vodítku, sme tento týždeň absolvovali prvú socializáciu vo veľkomeste. Prešli sme sa shopping centrom Aupark a namierili sme si to priamo na Hlavnú ulicu v Košiciach. Šteniatka boli úžasné. Chvostíky hore a všetko ňuchať, nechať sa hladkať od ľudí a veselo skúmať kanály :D Bola to zábava ako pre nás, tak i pre nich a som rada, že sú na najlepšej ceste stať sa vyrovnanými mestskými psami :) Spoločnosť nám robila kamarátka Katka a jej 4 mesačná Hanny.

 

 

 

09.05.2017 - 

Tento predĺžený víkend sa do nového domova pobral prekrásny Bvlgari a nádherná a temperamentná Billion Stars in Her Eyes. Majú úžasných páničkov, ktorým ďakujeme za dôveru a želáme im aby im naši drobci robili len samú radosť. Šteniatka už pochopili čistotu v dome a keď dodržím pravidelné venčenia, tak už žiadne mláčky ani kôpky nehrozia :) Učíme sa chodiť na vodítku a privolávačku. A v pláne máme aj ďalšie cviky - kým sa nám postupne rozpŕchnu naše minikólie do nových domovov, nech nezaháľajú a učia sa nové veci :)

04.05.2017 - 

Našim šteniatkam sme nafotili nové krásne fotky. Zajtra majú 9 týždňov a po víkende nás zasa bude troška menej, kedže nás ďalšie šteniatka opustia do nových domovov. Šteniatka sú čoraz hravejšie, šikovnejšie a mrštnejsie... a tak dostali odo mňa vlastný agility tunel, z ktorého sú absolútne nadšené a behajú cez neho (na neho,do neho,popod neho) ako bláznivé :)

« predch. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 13 17 nasl. »

 

staršie "novinky":