Kólia dlhosrstá - novinky 5 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:16.03.2018 - 

Skvelá novinka ! Náša veľká nádej, Belmondo absolvoval RTG bedier a lakťov, u špecialistu v Brne. Výsledok nás veľmi potešil ! DBK A/A, DLK 0/0, čo znamená krásne a zdravé kĺby. Veľmi sa tešíme ! Belmondo je naša veľká nádej do budúcnosti, či už v chove, alebo v športe a tak sme veľmi šťastní a gratulujeme aj jeho majiteľke Lenke za dôveru, ktorú do nás vložila, že si vybrala práve šteniatko od nás :)

 

Veľmi nás potešila i naša roztomilá odchovankyňa Anime Elle "Miška", ktorá tento víkend opätovne zložila canisterapeutickú skúšku (keďže aktívne vykonáva canisterapiu, tak je nutné pravidelné preskúšavanie). Skúšku zložila na výbornú a plný počet bodov :) Ďakujeme majiteľke Jitke za skvelú prácu s Miškou !

 06.03.2018 - 

Magický dátum 3.3. si pripomíname narodenie nášho skvelého vrhu B, ktorý oslavuje 1 rok !!! Sme veľmi pyšní na všetkých 9 našich šteniatok, pretože z nich vyrástli presne také kólie, aké som si želala - krásne, múdre a šikovné. Robia všetci veľkú radost svojim majiteľom...a majitelia zasa mne, že sa tak príkladne starajú. Ďakujem ! Želám oslávencom všetko dobré do ďalšieho života ! Naša domáca reprezentantka z tohto vrhu, Ginuška, dostala od nás na svoje narodeniny krásnu tortičku. Ginuška, ľúbime Ťa ! Buď presne taká skvelá ako si - i naďalej :)

 

 

Náš odchov, Baywatch Babe "Nelinka" sa zúčastnila svojho prvého dogtrekku (29 km), rovno na svoje narodeniny :) Bol to "6. zimní dogtrek okolo Berounky", organizovaný priamo jej majiteľkou a tak Nelinka šla dogtrekk s inou psovodkou. Nelke sa prvý doktrekk veľmi páčil a čaká ju tento rok prvá závodná sezóna. my jej držíme palce, aby pokračovala úspešne v šľapajách babky a mamky :) Do galérie Výlety mix 2018 som pridala pár pekných záberov z našich zimných výletov. Moje modré dievčatá - Jaylin & Grace boli vybrané do prestížneho Collie-Online kalendára na rok 2018. Ide o najnavštevovanejší európsky portál o kóliách. Ďakujeme :)

 

08.02.2018 - 

Naša rodinná chovateľská stanica opäť získala veľmi prestížne hodnotenia v každoročnej klubovej súťaži TOP PES 2017. Stali sme sa 6.TOP chovateľskou stanicou kólií pre rok 2017, čo je užasne vzhľadom na to, že máme odchované len 2 vrhy, z toho druhý vrh sa nám narodil v priebehu minulého roka - ale aj napriek tomu, tieto šteniatka nás už stihli poreprezentovať :) Špeciálne poďakovanie patrí Anima Elle "Miška", Belmondo, Bvlgari "Bebe" za výstavné uspechy a Be The One and Only "Bianca" za canisterapeutickú prácu ! Veľmi pekne ďakujem všetkým mojim majiteľom, bez Vás by to nebolo možné !

 

Veľmi pekne sa mojim domácim kóliam darilo aj na výstavnom a športovom poli, síce sme toho minulý rok nestihli až tak veľa, kvôli šteniatkam, ale predsa len - naša Jaylinka bola po šteniatkách v tak skvelej kondícií, že s prehľadom absolvovala aj s Dexterom a Grace pár športových akcií a podarilo sa nám získať ocenenia: Jaylin - 1.TOP ŠPORTOVÁ KÓLIA 2017 na Slovensku !!! ... Dexter 2.TOP ŠPORTOVÁ KÓLIA 2017 a ich mamka Grace 3.TOP ŠPORTOVÁ KÓLIA 2017 ! :))) Čo dodať? Sú to moji šikovníci.

 

 

Minulý víkend sme sa vybrali na pár dni do Českej republiky, kde sme sa zúčastnili výstavy CACIB BRNO. Reprezentovala nás naša Jaylin a z našich odchovov to bol Belmondo a Billion Stars in Eye "Maggie". Pre našu Maggie to bola úplne prvá výstava, skúsenosť v hale i na výstavnom vodítku a bez akejkoľvek špeciálnej prípravy to prosto zvládla fantasticky !!! Belmondík, náš čierny zlatík...tak ten je už skúsenejší, jeho to v kruhu vždy veľmi baví. No a naša Jaylinka, tú baví pozerať na piškótku vždy, všade a za každých okolností :) Som na moje decká veľmi pyšná, po všetkých stránkach !

 

  

Avšak táto výstava bola len taká bonusová záležitosť. Pravý dôvod cesty bola návšteva a stretnutie s mojimi odchovmi. Navštívila som mojich 11 mesačných odchovancov: Bebe Keksík "Kekso"Billion Stars in Eye "Maggie"BelmondoBear Grylls "Merlin"... a 3,5 ročného All Inclusive "Alex". Nafotila som im krásne portréty (viac nájdete v karte každého z nich) a spravili sme si aj prekrásne rodinné stretnutie - sobotu aj nedeľu...kde sa naša "Yaless Blue rodinka" skvele pohrala, pobehali si a boli veľmi šťastní...rovnako aj my, ľudská časť stretka :) Fotografie zo stretnutia nájdete v galérií - Voľný čas: "Yaless Blue stretnutia". A bude ich viac :)))

 

21.01.2018 - 

Prešli nám takmer dva mesiace od poslednej aktualizácie, a tie boli také rušné, že bolo málo času na aktualizáciu, takže to musím napraviť :) Takže, malé zrhnutie za posledné obdobie :)

 

V prvom rade - naše fantastické šteniatka z vrhu B dosiahli 10 mesiacov. Sú z nich už veľké psíky, viac podobajúce sa na dospelákov, než na malé šteniatka, akými boli. Všetky šteniatka nám rastú ku horným hraniciam výšky a sú z nich veľmi mocné psíky, na čo som nesmierne pyšná, kedže je to jedna z priorít v mojom chove :) Postupne pridávam fotky všetkým šteniatkam z vrhu B do ich kariet. Rozhodla som sa, že behom nasledujúcich týždňov ich ponavštevujem a urobím každému portrétiky, aby mali peknú pamiatku. Naše ochovy žijúce v Českej republike plánujem navštíviť vo februári, a tak sa môžete tešiť na krásne a aktuálne fotografie z mojej dielne :) A nasledujúce dni chystám aj nové portrétiky a postojovky tých mojich nezbedníkov :) Takže na začiatok Bvlgari "Bebe", Be The One and Only "Bianca" a Babydoll "Wronia"....a naša domáca Billie Jean "Ginka".

 

 

Sviatočné obdobie Vianoc a Nového roka sme sa rozhodli "troška vypnúť" a odcestovali sme 1000 km k Baltickému moru a zároveň to spojili s návštevou našich odchovov v Poľsku - krásnej bluemerle  Be The One and Only "Bianca" a očarujúcej Babydoll "Wronia". Obé dievčatá sú naozaj nádherné kólie s fantastickou jemnou, nežnou a hravou povahou. Som na obé dievčatá veľmi pyšná a ďakujem ich majiteľom za skvelú starostlivosť. Fotografie z našej dovolenky pri Baltickom mori si môžete pozrieť v galérií.

 

V roku 2018 máme veľmi zaujímavé šteniatkovské plány s našou Grace. Jaylinku budeme kryť až začiatkom roku 2019, aby si po svojom prvom, početnom vrhu poriadne oddýchla :) V prípade seriózneho a veľmi vážneho záujmu o šteniatko práve od nás, nás kontaktujte. Pre naše šteniatka hľadáme výnimočných ľudí, zo záujmom o plemeno, ktorý ocenia kvalitu tohto fantastického plemena a budú sa svojim psíkom venovať ako členom rodiny.

 

Naše psíky sa v mesiacoch december - január opätovne zúčastnili dornovej masáže a dokonca sme skúsili aj detoxikačnú lymfatickú masáž. Kedže moje psíky sú veľmi aktívne, staráme sa, aby boli v tej najlepšej kondícií a preto preventívne masáže nikdy nezanedbávame. O naše psíky sa stará terapeutka Martinka, ktorú môžete v prípade záujmu kontaktovať a dohodnúť si s ňou termín na východe, i strede Slovenska. Dexterko prekonal v novembri nebezpečnú chorobu, prenášanú klieštami - babeziózu. Našťastie vďaka skorému odhaleniu a správnej liečbe bol behom pár dní klinicky v poriadku. Avšak vnútorná regenerácia organizmu potrvá dlhšie, kedže táto choroba a následná liečba sú veľmi agresívne pre telo psíka.

 

 

Troška zo športu: Náš nádherný odchovanec Belmondo sa 7.1. zúčastnil svojich prvých neoficiálnych agility závodov. V tuneliáde v kategórií "šteňatá Large" odbehol celkom tri behy. V prvom behu si vybehal 2.miesto, za druhý beh 1.miesto a za tretí beh 3.miesto !!! A to všetko vo veľkej konkurencii. Sme na nášho Belmondíka veľmi pyšní a ďakujeme majiteľke Lenke za úžasnú starostlivosť ! Dňa 10.decembra sme sa zúčastnili akcie "Bosorkin canicross". Boli sme prihlásení do kategórie bikejoring s Jaylinkou a canicross s Dexterom, ale kvôli čerstvo napadnutému snehu a veľmi šmykľavému povrchu organizátori zrušili kategóriu bikejoring a tak som štartovala s oboma v canicrosse.

 

 

Tie najvydarenejšie fotografie z výletov z posledného obdobia som pridala do galérie Výlety mix 2018, a pekné fotografie z výletu na vrch Skalisko som pridala do galérie Skalisko, kedže na tento kopec sme už párkrát vylezli a galériu už založenú má :)

 

V populárnom českom časopise "Psí kusy" vyšiel tento mesiac článok o dlhosrstej kólií, kde som bola spolu s ďalšími troma chovateľmi oslovená sa na ňom podielať :) Ako jediná zo Slovenska, takže ma to veľmi teší :) Časopis je momentálne v predaji v novinových stánkoch. Sken dodám do archívu úspechy neskôr :)

 

 

 

11.11.2017 - 

Dňa 28.10. sme sa s dievčatami Grace & Jaylin zúčastnili dogtrekkingu "MiniDogtrek Putovné Labky", kde sme na 25 km trase obsadili krásne 4.miesto ! O deň na to, nás s Dexterkom čakali už naše druhé neoficiálne agility preteky, tentokrát klubový pretek AK TINKY "Ukončenie sezóny s Tinky", kde sme absolvovali dva behy, open jumping (DIS) a tuneliádu (3.miesto !!!). Dexterkovi sa veľmi darilo a páčilo :) A vzal zo sebou aj "malú" Ginku, nech vidí, čo ju v budúcnosti čaká - kedže už aj ona začala trénovať agility, nakoľko je veľmi temperamentná a šikovná :) A nie je jediná z rodiny - do yaless blue agility partičky sa pridal i jej braček Belmondík, ktorý tiež prednedávnom začal trénovať agility a ide im to úžasne !!! 

 

 

Naša prekrásna odchovankyňa Miška sa 4.11.2017 zúčastnila výstavy DOUBLE CACIB Praha. Z tejto výstavy im ostane nezabudnuteľný zážitok, nakoľko ju kvôli kolónam v Prahe jednoducho nestihli :D Avšak pani rozhodkyňa Mgr. Dana Fialová bola taká milá, že Mišku posúdila mimo poradia a naša Miška teda síce už nemohla zabojovať o tituly, kedže "kocky už boli hodené", ale samozrejme, dostala krásny posudok a známku Výborná, ako je u nej zvykom :) Pani rozhodkyni sa veľmi páčila :P Miška, sme na teba pyšní !!! A ďakujeme Jitke za skvelú prezentáciu. Miška je naša hviezda ! 

 

Krásne fotky z našich jesenných potuliek pridávame do galérie Výlety mix 2017 a pridala som i nádherné fotky z výletu na Lom Tengerszém. Na Youtube som nahrala jedno dokumentačné videjko o tom, ako to vyzerá keď napadne prvý sneh :)...a veru, že bol pre nasu Ginku úplne prvý v živote :)

 

19.10.2017 - 

Začiatkom mesiaca - 5.10.2017 oslavovala svoje 6.narodeniny naša úžasná Grejsinka. Je to výnimočná kólia, zakladateľka nášho chovu, mamka 5 šteniatok, babka 9 šteniatok...a verím, že nám ešte budúci rok prinesie na svet jeden vrh :) Jej fantastické gény sú darom do mojej chovateľskej stanice a jej výnimočná osobnosť robí každý náš deň špeciálnym. Veľa zdravíčka, drahá Grace. Jeseň je skvelé obdobie pre turistiku a tak som zopár fotiek pridala do galérie Výlety mix 2017 a jednu celú veľkú galériu som vytvorila pre našu skvelú výpravu na náš zatiaľ najvyšší a najťažší tatranský štít - majestátny Kriváň, kde som vzala Dexterka a Grace. Naša malá fukoška Ginka dostala tiež nové fotky do osobnej galérie, vo veku 7.5 mesiaca. Rastie nám ako z vody a šijú s ňou všetci čerti :)

 

23.09.2017 - 

Letná aktualizácia :) Toto leto bolo tak rušné, že snáď nezabudnem na žiadnu novinku :) V prvom rade - dňa 3.9.2017 oslávili svojich 6 mesiacov naše "drobčeky" z vrhu B. Drobčeky to teda vôbec nie sú, kedže sú to praví yalessáci, budú to riadni mackovia :) Ďakujeme ich páničkom za super lásku & krásne fotky, ktoré nám stále posielajú. Pár najkrajších záberov sme všetkým našim B-čkam doplnili do kariet. A samozrejme, aj našim A-čkam - Miške a Alexovi.

 

Výstavné úspechy - Naša krásna Anima Elle "Miška" sa zúčastnila posledné obdobie 2 výstav. Obe opäť dopadli skvele, ako je u nej už zvykom :) Krajská výstava Louny 10.9.2017 - Výborná 2Krajská výstava Martiněves - 22.07.2017 - Výborná 1 , Víťaz triedy, Krajský víťaz. Miška je prosto hviezda :) Ďakujeme Jitke za úžasnú prezentáciu Mišky ! Dňa 15.09.2017 sa naši yalessáci zúčastnili aj na veľkej kynologickej udalosti - Špeciálnej výstave kólií a šeltií v Malom Lapáši. Nášmu teamu sa darilo skvele ! Vo veľmi silnej konkurencií a plne obsadených triedach sme získali: Grace v triede šampiónov: Výborná, r.CAC a Jaylin v triede otvorenej: Výborná, r.CAC (a to len 6 mesiacov po šteniatkach !!! V skvelej kondícií). Naši dorastenci: Moja malá Ginka a Belmondík si boli zatrénovať do výstavného kruhu, aby vedeli čo ich v budúcnosti čaká. Belmondík sa hádam pre výstavný kruh narodil, ako jeho mamka Jaylinka. Vybehal Veľmi nádejný 2 a dokonca o deň neskor, na Medzinárodnej výstave v Nitre ešte Veľmi nádejný 4 ! Ďakujeme majiteľke Lenke za úžasnú prípravu Belmonda na jeho výstavnú karieru :) Po výstave sme si voľno skvele užili na rodinnom výletíku.

 

 

♥ Športové úspechyNaša nádej žijúca v Poľsku, Be The One and Only "Bianca" je nielen krásne ale i šikovné šteniatko. V šteňacej obedience škôlke, ktorú cez leto absolvovala, excelovala na 1.mieste v záverečnej súťaži poslušnosti absolventov. Bianca, sme na Teba veľmi pyšní ! Ďakujem Kasii za skvelú starostlivosť ! Nás Dexík mi urobil obrovskú radosť. Po dlhých mesiacoch tréningu sme sa konečne odhodlali na naše prvé agility preteky - Neoficiálne preteky 20.8.2017 - Perínske agility hry ! V celkových výsledkoch sme v našej kategóríí skončili na úžasnom 4.mieste (1.beh tuneliáda 3. miesto, 2.beh jumping DIS). Som na Dexterka veľmi pyšná, pretože behal úžasne a sústredene! Tešíme sa na ďalšie preteky ! Akčné leto uzatváram super dogtrekkingom Gelnický dogtrekking - 26.8.2017, kde som štartovala s Jaylinkou a Dexterom na náročnej (čo do kopcov) MID trase (30 km) s časom 4:42. A kedže 4ka je nám súdená, tak opäť to bolo skvelé 4.miesto. Napriek horúčave a tým pádom aj rozumne zvolenému miernejšiemu tempu.

 

 

 

Turistika a výlety - toto leto bolo veľmi bohaté na rôzne krásne zážitky z našich výletov. Každý voľný deň sa snažíme tráviť v prírode a spoznávať nové miesta. Tie najpodarenejši zábery z nášho leta nájdete v sekcií Výlety mix 2017. Naša Ginka sa ukazuje ako skvelá budúca turistka a výlety si užíva. Samozrejme, plánujeme ich s ohľadom na jej vek a kondíciu, kedže je ešte vo vývoji. Toto leto, ako už býva zvykom po tretí rok, sme sa opäť stretli s našou poľskou priateľkou Marzenou a jej rodinou. Tentokrát som vybrala národný park Pieniny a najvyšší vrch Pienin - Vysoké Skalky. Na podiv ale nenáročná a krátka túra, vhodná aj pre našich kóliáckych dorastencov, ktorých sme mali na stretku viac. Okrem Marzeny sa k nám pridala totiž i Katka a Mirka. Dokopy 11 psov, z toho 10 kólií :) A dokonca nás pustili aj do reštaurácie :D Fotiek nie je veľa a tak som ich tiež hodila medzi Výlety mix 2017.

 

♥ ..a ešte pár noviniekpodarilo sa nám spustiť nový e-shop ako doplnok ku našej kamennej predajni (petshop), čo máme v Košiciach, takže srdečne pozývame všetkých našich kamarátov aj z iných krajov na nákup k nám do e-shopu www.havkoland.sk. Zo začiatku leta nám ostala krásna pamiatka...ešte z doby, keď sme mali zopár šteniatok doma...pozrite si krásne video :) Kedže Jaylinka je pár mesiacov po pôrode a celkovo naše psíky dosť športujú, vzala som celú svorku na vyšetrenie Dornovou metódou, kde terapeutka skontrolovala mojim miláčikom všetky kosti a v prípade potreby vie prinavrátiť všetky nezrovnalosti do správnej polohy :) Prekvapila ma najmä malá Ginka, ktorá v podstate celú prehliadku v relaxe prespala :) Neuveriteľný výkon na malé pojašené šteniatko :) Ale celkovo - psíkom sa Dornovka páčila, ja si myslím, že to mali ako wellness :) Do sekcíe úspechy som pridala link na článok, kde bola použitá fotka kólií z Kmeťovho vodopádu v Tatrách. 27.8.2017 sa v Košiciach konala Výstava orieškov a nepapierákov, ktorú moderovala Janka Hospodárová a je to už 15.ročník. Zúčastnilo sa 120 psíkov a mala som tú česť ju spolu s kamarátkou Zuzanou posudzovať :)

 

 

♥ Zdravotné vyšetrenia - naši dorastenci Ginka a Belmondík sa po klubovej výstave v Nitre zastavili u pána doktora Zubrického (ESVO očný špecialista), ktorý im zopakoval vyšetrenie očného pozadia, už také dospelácke :) Aaaa výsledky sú super - CEA/PRA/KAT - negatív - čiže prosté všetkých očných vád :) Obaja sú naše veľké nádeje do budúceho chovu, tak veríme, že aj všetky ďalšie vyšetrenia dopadnú takto super :) Pretože zdravie je u nás 1.TOP :)

 

♥ Spomíname - 11. september je deň kedy si spomíname na našu prvú kóliu Jašku, ktorá nás pred 6 rokmi opustila...a stále chýba v našich srdiečkach....

15.07.2017 - 

Deň 11.7. bol pre nás výnimočný, pretože takto pred 3 rokmi sa u nás narodil vytúžený vrh A. Vrh ktorým sa začala písať naša vlastná história a ktorý nemohol byť úžasnejši. Splnili sa ním všetky moje plány a očakávania. Vďaka tomu sú tu naši úžasní Dexter a Jaylin...a ich súrodenci Alex a Miška. Vrh, ktorý bol tak chovne, výstavne, športovo úspešný, že vďaka nemu sme sa stali 5.TOP a 7.TOP chovateľskou stanicou na Slovensku (2015 a 2016). Dobrý úspech s jediným vrhom :) Všetko najlepšie, A-čka moje ! Ste prosto Áčka ! ;)

 

 

Naše šteniatka z vrhu B maju našliapnuté byť výnimočné takisto. Už v mladom veku sú neuveriteľne šikovné a exteriérovo nádejné. Náš štramák Belmondo, žijúci v ČR sa zúčastnil výcvikového tábora leto s Lassie, kde vyhral celotáborovú súťaž o "Miláčika Lassie", čiže najrozkošnejšiu kóliu celého tábora. Naša pýcha a veľká nádej do budúcna Be The One and Only "Bianca", žijúca v Poľsku, je to najkrajšie blue-merle šteniatko aké si viem predstaviť a všetkých ohuruje aj svojou úžasnou povahou - je temperamentná a suverénna ( a veeeeeľka šibalka) ako jej babka Grace. Navštívila školu pre slabozrakých, kde sa zacvičovala do role psíka canisterapeuta, a zdá sa, že takisto ako jej teta Miška, bude aj Bianca stvorená pomáhať ľudom ! Keď sme už pri Miške, tá sa tiež zúčastnila výcvikového tábora leto s Lassie, kde vyhrala 2.miesto celotáborovej súťaži, kde museli s paničkou prekonávať rôzne prekážky a nástrahy :)

 

Pred pár dňami nás na Slovensku navštívili majitelia našej Billion Stars in Eye "Maggie". Pribalili sme si ešte aj bračeka Bvlgariho "Bebeho" a samozrejme našu svorku a vybrali sme sa na potulky do okolia Spišského hradu. Počasie sa nám snažilo naše plány troška prekaziť, ale nepodarilo sa mu prelomiť našu skvelú náladu. Mokrí, ale veselí sme si to užili a naše tri decká - súrodenci MaggieBebe a Ginka sa neskutočne skvele zahrali a vyšalili. Ďakujeme majiteľom Maggie za úžasnú lásku a starostlivosť, ktorú jej dávaju. Je to nádherná psia princezná, neuveriteľne inteligentná a vnímavá a ovláda už kopec cvikov z dogdancingu...navštevuje aj cvičák a myslím, že má pred sebou skvelú športovú (ale aj výstavnú !!!) budúcnosť. Fotka len jedna - spoločná..bohužiaľ kvôli dažďu som veľa nefotila.

 

 

 

Naša Ginka nám rastie pred očami, má 4.5 mesiaca a je to taká šikovná žížalka :) Je to veľmi dobré šteniatko, keď treba oddychovať, oddychuje, keď treba behať, behá. Je rozumná ako dospelý pes. Spoznávame spolu svet, socializujeme, chodí so mnou úplne všade - do práce, do mesta, na úrady, do reštaurácie a dokonca aj na tréningy agility (kde sa díva na jej veľkého strýka Dextera a zoznamuje sa s rôznymi ľudmi a psíkmi, ktorí sa na každom tréningu menia)...kto vie, možno o pár mesiacov skúsi aj ona tento skvelý šport. Samozrejme trénujeme základný výcvik a vrámci posilovania fyzickej kondície v období rastu nezanedbávame ani pravidelný pohyb a výletíky. Ako u našich odchovov býva zvykom, aj ona javí prirodzený a silný záujem o prácu, aport a výcvik. Skvele zapadla do svorky a som veľmi rada, že ju mám. Je to moja veľká nádej do budúcna. Pekné fotky z našich dní pridávam stále do galérie Výlety mix 2017.

 

03.07.2017 - 

V sobotu sme sa zúčastnili medzinárodnej výstavy vo Veľkej Ide. Reprezentovala nás naša kráľovná Grace a farby Yaless Blue hájil Grejkin vnúčik, 4 mesačný a veľmi šikovný Bvlgari "Bebe". Bebeno býva v Košiciach a tak sme s ním v častom kontakte a som veľmi rada, že nás reprezentoval aj na tejto výstave. Bol neskutočne šikovný, nádherne behal, stál, akoby sa bol pre výstavný kruh narodil. Bol ocenený ako Veľmi nádejný 1 ! Naša Grace si promenádu v kruhu užívala ako vždy a bola ocenená ako Výborná 2, r.CAC a r.CACIB ! Veľmi úspešný víkend pre naše haviny.

 

najlepšia správa na záver...slávnostná :) Cez všetky moje zaprisahávania sa, že si URČITE nenechám ŽIADNE šteniatko z tohto vrhu (hahaha)...by som rada oznámila, že moja milovaná "Ginka" - Billie Jean Yaless Blue... sa stáva novou právoplatnou členkou našej psej rodinky !!!

 

 

25.06.2017 - 

Tento víkend sa do nového domova pobrala aj moja obľúbená "Babydoll - Emka"...bude našej svorke veľmi chýbať, kedže už tu mala svoje miesto. Narodila sa ako prvé a najdrobnejšie šteniatko, ale neuveriteľnou bojovnosťou od prvej minúty života váhovo dobehla súrodencov už za pár dní...a stala sa z nej mocná a veľmi silná sučka s výbornou stavbou. Aj jej pôrod bol výnimočný - maminka Jaylinka ju vyrodila ako malého poníka - postojačky :D Získala už aj svoje prvé ocenenie - "Najlepšie šteniatko" na súkromnej výstave Reca Cup 2017, pre milovníkov a majiteľov kólií. Želáme jej všetko najlepšie v novom domove !

 

Nové fotky sme pridali všetkým šteniatkam z vrhu B, kedže, ako je u nás zvykom, s majiteľmi sme v stálom kontakte a zaujímame sa o to, ako naše detičky rastu. Krásne fotky sme nafotili aj "Billie Jean - Ginke". Je to múdra a citlivá sučka, ktorá sa chová ako malá dospeláčka. Neuveriteľne rozumné šteniatko. Maminka Jaylinka zhodila všetkú srsť (po šteniatkach) a tak si užíva letný strih, ktorý jej veľmi pristane. Dexterík má zasa krásny kožúštek a tak sme mu spravili tiež nové krásne fotky - v postoji. Sú v jeho galérií. Čaká nás krásne leto plné turistiky, oddychu a relaxu. Fotky z našich zážitkov pridávam postupne opäť do galérie Výlety mix 2017 :)

 

« predch. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 13 17 nasl. »

 

staršie "novinky":