Kólie dlhosrsté - novinky 11.12.2021 | Yaless Blue


Novinky dlhosrstých kólií - 11.12.2021

Doplnenie novinek na náš web. Troška menej času sme záplátali tým, že sme aktívny viac na sociálnych sieťach než na webe. Oplatí sa preto sledovať nás Facebook aj Instagram :) všade nájdete iný a zaujímavý kontent z nášho života. Zhrňme si najdôležitejšie novinky:

Výstavy:

Aj napriek tomu, že kynologický svet pociťuje limity kvóli rušeniu mnohých výstav a my zrovna nepatríme medzi bláznivých obiehačov výstav a zúčastňujeme sa skôr sporadicky, tak sa nám tento rok skvele darilo !!! Ďakujem aj svojim skvelým majiteľom, že takto nádherne reprezentujú náš chov a svojich miláčikov ! Šampionáty si tento rok dokončili: Naša Ginkašampiónka Slovenska, Grace si dokončila Grandšampióna Slovenska, Clark Kent "Milo" sa stal poľským šampiónom a takisto Cassovia Baltic Sea "Eira" sa stala poľskou šampiónkouZopár z našich najváčších úspechov toto leto a jeseň:

 • 19.06.2021 Oblastná výstava Betliar, posudzoval Erdős László, HU
  • Emka: Výborná 1, Víťaz triedy mladých

  • Everything I Wanted "Chips": Výborný 1, Víťaz triedy mladých 
  • Cmukynka: Výborná 1, Víťaz triedy, Oblastný víťaz, výber do TOP 5 BEST IN SHOW
  • Grace: Výborná 1, Víťaz triedy, 2.BIS VETERÁN
 • 10.07.2021 Národná výstava Wroclaw, Poľsko, posudzovala Aleksandra Lubaszka, PL:

 

 • 20.08.2021 Medzinárodná výstava Bratislava, posudzoval: Tibor Havelka, SR:
  • Ginka - Výborná 1
  • Grace - Výborná 1, CAC, CACIB
 • 25.09.2021 Medzinárodná výstava Nitra, posudzoval Željko Lozic, SRB:
  • Ginka: Výborná 1, CAC, CACIB, BOB
 • 26.09.2021 Medzinárodná výstava Komarom, posudzoval Péter Muzslai, HU:
 • 17.10.2021 Národná výstava Krakow, posudzoval Alessandro Zeppi, IT:
 • 30.10.2021 Národná výstava Salgótarján, posudzoval Vilmos Kardos, HU:Viac fotiek nájdete v sekcií Galéria/Výstavy 2021

 

Športové aktivity:

Náš odchov Belmondo tento rok v agility doslova kraľoval na českej scéne: Preteky Šlapanický vlk - open jumping - 6. miesto zo 40.štartujúcich. Jumping Žabčice - v kategorii A1 - 2. miesto (1. a 2. beh), 1.miesto (3.beh). Celkový súčet - 7.miesto. AGILITY COLLIE CUP - v Agility behu 3.miesto, v celkových súčtoch 2-3.miesto a NAJLEPŠIA DLHOSRSTÁ KÓLIA v súčtoch z celého závodu !!! Športových akcií na Slovensku v našom obľúbenom dogtrekku a canicrossu teda bolo tento rok ako maku, ale predsa len sa nám podarilo uloviť aspoň jednu trofej - 26.09.21 Bosorkin canicross - bikejoring 6. miesto s Emkou.
 

Chovateľské novinky:

Emka absolvovala opakované vyšetrenie očného pozadia u MVDr. Pavla Zubrického (ESVO) a výsledok bol skvelý: CEA/PRA/KAT - negatívna. Zároveň bola uchovnená spolu so svojim bratom Everything I Wanted "Chips" a to obaja v 1.kategórií chovnosti ! Ako napokon všetky naše odchovy, uchovnené na Slovensku :)

Fotogalérie:

Doplnila som rôzne fotky do galérií -  či už našim kóliám, odchovom, fotky z výletov, prosto z každého rožka troška :)  Pohľadajte :)

 

Narodeniny:

V lete - 11.07. oslavoval svoje 7.narodeniny náš užasný Dexter...v nebíčku aj naša nezabudnuteľná Jaylin...a s nimi aj celý vrh A. Gralujeme, decká ! Po nich je na rade naša Grace, tá oslavovala 5.10. svoje okrúhle 10.narodeniny a oslávila ich pompézne, ako sa na kráľovnú patrí - pri mori :) Grejsinka je stále v skvelej kondícií a verím, že to tak ešte dlho ostane. Zima je obdobie osláv pre náš D vrh - 29.10., kedy naše sestričky Donutella "Milka" a Dirigentka "Riri" oslávili 2 roky ! No a zimu uzatvára vrh C - ktorý tretie narodeniny oslávil 8.12. - všetko naj, céčka moje :)

 

 

Všetci naši yalessáci:

Chcela by som poďakovať mojej kamarátke Emme Kisty za krásnu kresbu, ktorú pre nás vytvorila. Sú tam všetky moje kólie a odchovy, ktoré sa tu narodili :) Emi, ďakujem za tento skvost ! Obrázok si rozkliknite :)