Kolia - novinky 2011 | Yaless Blue

Čo máme nové?

 

• 01.01.2012 -

Prajeme všetkým priateľom šťastný Nový rok 2012 plný úspechov a radosti!

 

• 27.10.2011 -

Vložila som video z našej predposlednej túry...Slávkovský štít vo Vysokých Tatrách.

 

• 08.10.2011 -

Milá spomienka - naša Jaška bude aj v roku 2012 súčasťou poľského fórumového kalendáru. Je to už štvrtý rok po sebe! Vkladám olejomaľbu, ktorú som do daru dostala od mojej priateľky Stanky Zubrickej (ch.s. Zelené tuje), namaľovanú Katkou Schmiesterovou (ch.s. Fellow of Eternity). Ďakujem Vám, Stanka a Katka!

 

 

• 12.09.2011 -

Včera odišla do psieho nebíčka naša najmilovanejšia Jaška... kvôli náhlej a nečakanej genetickej chorobe obličiek. Jaška, ďakujeme ti za 1554 najkrajších dní v našom živote, počas ktorých si nás sprevádzala. Navždy ostaneš v našich srdciach... Bude veľmi ťažké žiť ďalej bez Teba...

 

 

• 24.08.2011 -

August nám pomaly končí a za nami bude náš najrušnejší letný mesiac. Stihli sme toho toľko, že sa mi ani všetko nepodarí vymenovať :) Tak aspoň to najdôležitejšie: Tento mesiac sme dvakrát navštívili Tatry - najprv to bol výlet na Štrbské pleso s kamarátmi a o dva týždne na to náročný, ale fantastický výstup na Slavkovský štít! Určite si pozrite skvelú fotodokumentáciu! Absolvovali aj sme 3 dovolenky - tú hlavnú na našej milovanej Orave (Oravská Lesná) a dve menšie s kamarátmi na Vinianských jazerach (Zemplínska Šírava) a na chalupe v Kečove (Slovenský kras). A leto ešte zďaleka nekončí ;) ...

 

• 28.07.2011 -

Sobotu sme si po dlhšej dobe opäť spravili výstavnú a zúčastnili sme sa Medzinárodnej výstavy vo Veľkej Ide. Opäť sme sa rozhodli prezentovať sa v triede čestnej. Jaška obdržala bezchybný posudok a hodnotenie Výborná 1. V záverečných súťažiach sa dostala do výberu 5tich najkrajších víťazov čestných tried. Pár slov a fotiek nájdete v sekcií úspechy. Podarilo sa nám vyhotoviť aj pár krásnych fotiek Jašky, za ktoré vďačíme Peťovi Suvákovi. Ďakujeme!

 

 

• 17.07.2011 -

Čo mame nové za poslednú dobu? Nuž, je toho viacej, aj preto ta oneskorená aktualizácia, nejak nám neostáva čas na počítač, keďže sa snažíme využiť každý pekný deň a stále niečo podnikáme. Každý deň je pre nás preto plný dobrodružstva! Občas zoberieme na našu výpravu aj foťak a takto vzniklo aj pekných fotiek z nedávneho výletu stráveného potulkami po okolí Kysaku. Naša Jaška sa ocitla na magnetke na auto. Myslím, že túto krásnu magnetku určíte nájdete k zakúpeniu na väčšine slovenských výstav a v chovateľských potrebách. Zo sveta "médií" ešte jedna správa: v časopise "Náš pes" vyšiel veľký (až 9 stranový!) profil plemena Kólia dlhosrstá, na ktorom sme pracovali spolu s chovateľkami z ch.s. ZELENÉ TUJE a AMNIS RHEI. Vyšiel tam aj náš článok o modrých kóliách a našej Jaške. K nahliadnutiu vkladám sken článku.

 

Radi by sme zložili pamiatku Jaškinej mamičke, Ch Rineweld Awantgarde at Sheewena, ktorá zomrela minulý mesiac vo veku svojich nedožitých 11 rokov. Bola to výnimočná kólia, ktorá sa zapísala do dejín maďarského chovu.


Po takmer roku sa nám opäť podarilo dostať na oficiálny tréning a školenie pasenia do Udiče. Tento rok sa konal pod vedením Ing. Radka Loučku (CZ), ktorý nám dal mnohé cenné rady. Jaška ovečky miluje a aj tentoraz bola cela nažhavená na pasenie. Nevedela sa dočkať, kým príde na ňu rad. A tak si to náležíte užila a úspešné zlozila i SVPP (skúška vlôh pastierskeho psa). Zopár fotiek a krátky reportík tu.

 

Takisto máme za sebou aj pár súťažných dogtrekkingov. Do sekcie galéria/iné aktivity/dogtrekking som preto pridala pár nových fotiek. Minulý víkend sme si spravili skvelú stanovačku na Siveckých lúkach. Niečo málo fotiek a pár slov nájdete tu. A aby toho na dnešok nebolo veľa, ďalšie novinky a fotky si necháme do najbližšej aktualizácie ;)

 

• 30.05.2011 -

Začína nám leto (teda minimálne aspoň na teplomere) takže Jaška sa tvári ako roztopený nanuk :o) Samozrejme, čľapkanie v rieke, alebo nejaká poriadny výlet ju hneď preberie :) Napríklad ten minulovíkendový - perfektný výlet na vrch Minčol. Pridávam aj pár vysmiatych fotografií s našim kamarátom Rebelom Robespierrom Zelené tuje. A na záver ešte jednu krásnu akvarelovú kresbu Jašky - ktorú pre nás nakreslila Lucia Drietomská.

 

 

• 09.05.2011 -

Dlho sme neaktualizovali - keďže okrem práce máme veľa aktivít a preto ostáva menej času na internet. Každý voľný deň využívame na našu obľúbenú turistiku, občas čo-to pofotíme a preto sa mi nazbieralo aj zopár vydarených fotiek do našich výletných galérii: Kúpele Borda, Terňa, Hrušovske planiny, Zamutovské skaly. Po zime sme vytiahli vonku aj bicykel a Jaška si užíva behanie pri bicykli. Veľmi sa jej to páči. Zúčastnili sme sa aj klubovej výstavy kólii a šeltií v Hurbanove (30.04.2011), kde si Jaška prebrala ocenenie za TOP PRACOVNÚ KÓLIU 2010. Ocenenie nás milo potešilo. Takisto sme po dlhšej dobe nastúpili ukázať sa do výstavného kruhu a Jaške sa pekne darilo. Z triedy čestnej si odniesla hodnotenie VÝBORNÁ a kvalitný posudok. Prežili sme skvelý deň - atmosféra na klubovej výstave bola nezabudnuteľná! Pekný fotoreport z klubovky nájdete tu. A pridávam aj naše veľkonočné prianie a ešte aj pár pekných záberov, ktoré stojí za to zverejniť:

 

Veľkonočné prianie Jaška, kraťanda Phoebe (Cinnaberry´s Uptown Girl) a šeltia Sheimi (Hearthbreaker Perla z Polábí) Jaška, Rebel (Rebel Robespierre Zelené tuje) a Berry (Kőakói Black Betty) Jaška na bicykli

 

• 23.03.2011 -

Naša Jaška oslavovala 20.marca svoje krásne 4 roky! Prajeme Ti Jašenka naša všetko len to najlepšie! Deň predtým sme odštartovali tohtoročnú dogtrekkingovú sezónu - Mikroútulkovým orientačným dogtrekkingom UVP. Po týždni dažďov bolo na trati veselo - blato, čľapkanica a teploty okolo nuly. Jaška mala energie na rozdávanie, pekne potiahla a nakoniec z toho bolo pekné piate miesto ;)

 

 

• 07.03.2011 -

Dlhšie sme neaktualizovali, pretože toho máme toľko na práci, že panička nestíha. Stihli sme mnohé nočné túry, kopec výletov a mali sme tu aj na pár dní návštevu z Bratislavy (Mária s kóliou Corliss). Aby som dobehla zameškané, vkladám fotoreporty z najzaujímavejších výletov za posledný mesiac: Zádielske planiny a Jelení vrch, Baňa Lucia a Vysoký vŕšok.

 

• 11.02.2011 -

Cez víkend sme spoločne s priateľmi od kólií podnikli skvelý výlet do Volovských vrchov - na vrh Bukovec. Krásny fotoreport nájdete tu a určite si pozrite aj video.

 

• 06.02.2011 -

V súťaži nášho Klubu chovateľov kólií a šeltií sa naša Jaška stala "TOP PRACOVNÁ KÓLIA DLHOSRSTÁ 2010". Tešíme sa tomuto peknému oceneniu za naše športové aktivity. Dole prikladám na ukážku krásne večerné fotky od Peťa Suváka z jednej z našich pravidelných nočných túr:

 

 

• 29.01.2011 -

Posledné týždne bola zima na ústupe a pre daždivé počasie sa nedalo podniknúť nič, čo by stálo za fotky :) No minulý víkend sa počasie konečne umúdrilo a tak sme si spravili výlet do Zádielskej tiesňavy. Nejaké fotky nájdete tu.

Peťko (ch.s. Jantárová hviezda) pre nás zostrihal spomienkové video na október 2010, kedy sme sa spolu s priateľmi od kólií vybrali na výlet do Západných Tatier. Pozrieť si ho môžete tu.

 

• 18.01.2011 -

V chovateľskej stanici našich priateľov - Zelené tuje - sa narodili nádherné šteniatka zlatej farby z výnimočného spojenia: obaja rodičia sú importovaní z Francúzska - vedú veľmi kvalitné línie, čoho výsledkom sú aj ich vynikajúce výstavné výsledky. Čo je však najpodstatnejšie - obaja sú vyšetrení a majú fantastické povahy! Informácie o vrhu tu.

 

 

• 01.01.2011 -

A máme tu Nový rok...Prajeme si v ňom všetko len to najlepšie a to isté prajeme aj Vám ;) Dva dni pred Silvestrom sme si spravili krásnu túru na Kráľovu hoľu - prečítajte si report a pozrite si fotky. Na Silvestra sme mali u nás doma menšiu oslavu s kamarátmi, takže Jaška sa nenudila - ležala pod gaučom a hosťom poctivo zohrievala nohy :) Samozrejme jedným očkom pozorne na všetko dozerala a obetavo asistovala aj pri jedení koláčikov ;)

 

 

• 22.12.2010 -

Vianoce klopú na dvere a my si ich plánujeme užiť naplno. Aby som dobehla zameškané - minulý víkend sme strávili na prechádzkach s kamarátom Jurajom a jeho kóliačikom Rebelom (Rebel Robespierre Zelené Tuje). Fotky vkladám dole. Tento víkend sme si dali troška do tela a sobotu sme vyšliapali na kopec "Malý Milič" a nedeľu sme vybehli na "Jahodnú". Určite si pozrite aj fotky ;) 40 km za jeden víkend je celkom slušný výkon. Aspoň teda na unavenie paničky :D No a mne teraz už neostáva nič iné, len Vám zapriať krásne vianočné sviatky ;) A pozrite si naše tohtoročné vianočné PFko:

 

 

staršie "novinky":

 

rok 2010

rok 2009

rok 2008

rok 2007