Kolia - novinky 2009 | Yaless Blue

Čo máme nové?

 

 

• 28.12.2009 -

Želáme Vám krásne prežitie vianočných sviatkov, veľa pohody, zdravia a rodinnej atmosféry - Vám aj Vašim miláčikom. A pripájame aj naše tohtoročné PFko :) Jáj a ešte jedna vec - do sekcie galéria/naše aktivity/turistika sme pridali pár nových fotiek z ďalšej našej nočnej prechádzky :)

 

13.12.2009 -

Do sekcie galéria/naše aktivity/turistika pridané krásne fotky z jedného z našich pravidelných nočných túr po okolí Košíc. Máme sa dobre, kožúštek máme tiež krásny, nový, zimný - aby nám bolo v týchto mrazoch teplučko. A novinka týždňa - Jaška nám hára, takže je zábava. Každá prechádzka trvá pol dňa, lebo milady musí pozorne oňuchať a označkovať každý trs trávy aby celé okolie vedelo, že "princezná Jaškomíra strieborná" hára. Panička sa preto rozhodla, že začneme opäť viac trénovať stopovanie, keď Jaška od samej dobroty nevie čo s nosom :D

 

16.11.2009 -

Do sekcie galéria/naše aktivity/pasenie som pridala fotky a report z nášho sobotňajšieho stretnutia s border kóliami a pasenia ovečiek. A na záver malá nostalgia - pridala som aj letné fotky z nášho nezabudnuteľného výletu na Spišský hrad :)

 

11.11.2009 -

Dnes síce neprišiel Martin na bielom koni, ale v schránke nás čakalo iné - oveľa krajšie prekvápko. Máme to oficiálne aj na papieri :) Potvrdenie o našej chovateľskej stanici :) Už len ten sneh a máme to dokonalé :) Inak sa máme super, pridávam jednu krásnu momentku z upršaného dňa u babky na dedine a nejaké tie nové linky. Čoskoro sa ozveme, sledujte nás!

 

31.10.2009 -

S príchodom chladnej jesene sa z Jašky stáva hyperaktívne čudo :) Tá potvorka miluje dážď, chlad a vietor. Je to prosto pravý škótsky ovčiak. Takže kto chce stačiť nášmu tempu, nech si kúpi poriadne turistické topánky :D Pridávam sľúbené fotky z našich agilitných začiatkov :) Nájdete ich sekcií galéria/naše aktivity/agility.

 

24.10.2009 -

A máme ďalšiu srandu do zbierky. Panička prihlásila Jašku na agility (už druhý krát). O to väčšia sranda je, že tentoraz s nami chodí aj kámoška - kraťanda Dajra a nový kámoš, blue-merle šeltiak - Šejmi. To sme už hotová pastierska presila :P Narozdiel od predchádzajúceho agility, tu majú fakt krásne prekážky a nie tunel veľkosti trubičky pre škrečka :D Všetkým psiskám sa to páči a Jaška si konečne užíva veľký a dlhý tunel...a ešte skočky...a...ďalej sme sa ešte nedostali. Ale všetko bude :D Aj foto bude :)

 

11.10.2009 -

A sme doma z výletu z Bratislavy !!! Svetová výstava bol úžasný zážitok, plný dojmov a krásnych psov. Dostali sme pekné hodnotenie a známku VD, keďže Jaška sa tak trochu hrala v kruhu na kowbojku :o) V sekcií galéria - akcie a výlety som pridala pár fotiek z tohto nášho výletu v BA a máme aj jedno skvelé video - spomienku na Jaškine leto 2009 - to musíte vidieť !!! A ešte jedna veľká novinka - "Yaless Blue" sa stala oficiálnou chovateľskou stanicou kólií dlhosrstých !!!

 

04.10.2009 -

Dlho sme sa neozvali - máme teraz výstavnú pauzu keďže meníme kožuštek. Ale bude to stáť zato! Už nám začína rásť nádherný novučký zimný kožúšok. Prídeme sa preto skúsiť odprezentovať na Svetovú výstavu psov do BA, držte nám palčeky, bude to silná konkurencia - a nepochybne skvelý zážitok. Inak sa máme skvele, začína nám chladná jeseň, takže Jaška je vo svojom živle a je takmer neunaviteľná :) Je to malé torpédko. Pridávam sem dve krásne fotky od Peťa Suváka z prešovskej výstavy, na ktorej sme aj s Jaškou boli povzbudzovať našich priateľov ! Foto 1, foto 2.

 

30.08.2009 -

Ahojte, máme sa dobre, ešte stále prázdninujeme a máme kopec nových zážitkov. Teraz máme menšiu výstavnú pauzu - to je tým, že meníme kožuštek, aby sme sa Vám viac páčili. Pre milovníkov Jašky tu máme zdarma vzorku srsti :) Objednávky prijímam na mojej e-mailovej adrese :) :) Dala som dokopy pár Jaškiných záberov z jej dog-dancingových vystúpení - ak sa to dá tak nazvať :D Nájdete ich v sekcíí galéria/naše aktivity/obedience a dogdancing. A aby som nezabudla - Jaška bude v roku 2010 opäť zvečnená v poľskom fórumovom kalendári. Ukážku si môžete pozrieť v sekcií úspechy, alebo tu. A nezabudnite nás sledovať, o pár dní bude ďalšia aktualizácia :)

 

28.07.2009 -

Prázdniny sú v plnom prúde a tak ich treba využiť! S Jaškou chodíme každý deň na nejaký výletík a často sa chodíme i kúpať, keďže naša Jašenka plávanie miluje! Na stránku som pridala jedno strašidelné video z júna :) Pozrite si ho vo videogalérií. Pridala som aj pekné fotky z príjemného dňa stráveného s našimi psími kamarátmi, ktoré nájdete v sekcií galéria - akcie a výlety. A ešte som doplnila pár nových liniek - a to už je pre dnešok naozaj všetko. Ale onedlho pridáme opäť čosi nové, sledujte nás!

 

14.07.2009 -

V nedeľu sme sa zúčastnili celoštátnej výstavy v Košiciach, kde Jaška získala ocenenie Výborná 2, r.CAC. Viac info a pár fotiek v sekcií úspechy. Z pondelka na utorok sme si urobili výlet do prírody a stanovali sme. Viac o našom výlete na Sivec si môžete prečítať v sekcií galéria - akcie a výlety. No a do tretice, aby toho nebolo málo, nafotili sme Jašenke konečne nejaké nové fotečky vo veku 27 mesiacov, ktoré pre nás urobil náš priateľ Peter Suvák. Môžete si ich prezrieť tu.

 

28.06.2009 -

Keďže Jaška veľmi rada cvičí poslušnosť a tanec so psom, tak občas chodíme tieto naše kreácie predvádzať aj niekde mimo cvičáku. Tak tomu bolo aj pred pár dňami, keď sme vystupovali pre telesne postihnuté detičky v špeciálnej škole. Deti boli nadšené, Jaška tiež a hoci naša Jašenka je v naväzovaní "známostí" veľmi konzervatívna - s pomocou polkila piškót sme šikovne zvládli aj tú canisterapeutickú časť :) :) Info tu.

 

21.06.2009 -

Zúčastnili sme sa oblastnej výstavy v Dvoriankach kde nám síce celý deň pršalo, ale o to viac potešilo hodnotenie Výborná 1. Viac info a pár fotiek v sekcií úspechy.

 

13.06.2009 -

Prázdniny nám začali a tak sme vyrazili "do sveta". Prvý júnový víkend sme absolvovali dlhoočakávané výstavy v Nitre. Medzinárodnú Grand Prix Nitra výstavu a Klubovú výstavu kólií a šeltíí. Spolu s Jaškou sme oba dni vybojovali Výbornú 1 a CAC.!!! Túto veľkú zradu v podobe výstavného maratónu som potom musela v hesle "čo hodina na výstave to kilometer na výlete" Jaške vynahradiť na 3-dňovej dovolenke na Orave - v horách pri dedinke Zázrivá, kde sme zregenerovali a užili si tú najkrajšiu prírodu, akú si vie človek na Slovensku predstaviť. Viac info a foto o výstavách nájdete v sekcií úspechy. Fotky z našej dovolenky nájdete v sekcií galéria - akcie a výlety- Dovolenka na Orave. No a aby toho nebolo málo, v sekcií úspechy nájdete aj jeden článoček z Kynologickej revue o histórií nášho klubu, kde sa na fotke ocitla aj naša malá modrá nezbednica :)

 

25.05.2009 -

Ahojte! Nebojte sa, nespíme... máme sa dobre, len máme teraz veľa školských povinností. Onedlho sa ozveme s novými fotkami a infoškami. Zatiaľ aspoň nejaké nové linky.

 

03.05.2009 -

Máme sa veľmi dobre a po niekoľkých mesiacoch výstavnej pauzy sme opäť v dobrej kondícií nabehli do výstavných kruhov. Jaška otvorila novú výstavnú sezónu na národnej výstave v Banskej Bystrici, kde sa na naše potešenie pekne predviedla a získala hodnotenie Výborná 3 s krásnym posudkom. Viac info a fotky nájdete v sekcií úspechy. Pridané boli aj nejaké nové linky.

 

05.04.2009 -

V sekcií galéria som zriadila novú záložku, ktorou sú akcie a výlety, keďže našou (a obzvlášť Jaškinou) veľkou záľubou je turistika a tam stále niekam podnikáme výlety. Túto sekciu pokrstíme dnešnými fotkami z výletu na Jánošíkovu baštu. Taktiež sme pridali sme aj nejaké nové, zaujímavé linky.

 

20.03.2009 -

Dnes naša Jašenka oslavuje už svoje 2.narodeniny !!! Fotky z jej oslavy nájdete vo fotogalérií. Želáme si, aby bola i naďalej zdravá, veselá, spokojná a robila nám takú veľkú radosť ako doteraz! Natočili sme krátke video, ako s Jaškou hráme futbal :) A...pridali sme aj nejaké nové linky.

 

20.02.2009 -

Najväčšou novinkou je to, že v súťaži nášho klubu chovateľov kólií a šeltií sa Jaška na základe svojich výstavných výsledkov stala 4.TOP KÓLIA 2008 - z počtom bodov 340 z 10 výstav. Za spomenutie stojí aj to, že v rebríčku TOP JUNIOR 2008 skončila na peknom 8. MIESTE z počtom bodov 73 / 4. Jašenka oslávila pred pár dňami už svojich 23 mesiacov! Máme sa super, tešíme sa zo snehu, ktorého je posledné dni hojne. Pridali sme na stránku nejaké nové linky.

 

03.02.2009 -

Pridali sme na stránku nejaké nové linky a tak mi už nedalo mi nenapísať pár slov sem, do noviniek :) Máme sa dobre a keďže panička má teraz domáce štúdium (štátnice, diplomovka) tak voľný čas popri učení využívame na výletíky. Jaška ide s módou a tak teraz zhodila kožúštek a pracuje na novom - do výstavnej sezóny jar/leto 2009 :D ..... Keď nám vyjde slniečko, pridáme snáď aj nové fotky ;)

 

14.01.2009 -

Do Jaškinej galérie sme pridali nové video z decembrovej výstavy v Budapešti ;) Čo dodať? Pozrite si ;)

 

01.01.2009 -

Prajeme Vám s Jaškou šťastný Nový rok plný úspechov! My sme ho oslávili v nádhernej dedinke, na chate, spolu s priateľmi, neďaleko Prešova, kde sme samozrejme neodolali nádherným kopcom a museli sme si dať silvestrovskú túru. Veď ako na nový rok, tak po celý rok :) No a Jaška ako pravý party pes,  si o polnoci sadla pred chatu a pozerala sa na ohňostroje na oblohe :D Jašenke sme nafotili aj nejaké nové fotky, nájdete ich v jej fotogalérií.

 

staršie "novinky":

 

rok 2008

rok 2007