Kólia dlhosrstá - novinky 13 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:06.07.2014 - 

Naša Grejsinka absolvovala preventívne vyšetrenie u očného špecialistu. Zopakovali sme kompletné klinické vyšetrenie očného pozadia (CEA/PRA/KAT) a opäť s výsledkom negatívny :) Toto vyšetrenie robí každý seriózny chovateľ ešte pred odberom šteniatka k novému majiteľovi a odporúča sa opakovať aj v dospelosti. Tak sme odporúčanie premenili na skutočnosť :) Takisto sme nechali urobit aj genetické vyšetrenie na PRA-rcd2 (progresívna retinálna atrofia) s výsledkom +/+, čo znamená geneticky negatívny. Sme veľmi radi krásnym výsledkom :) Vkladám pár fotiek Grace z výletu s kamarátom Bryšom.

  

25.06.2014 - 

V najnovšom čísle českého psieho časopisu "Psí kusy" bol uverejnený článok "Se psem do ciziny", autor Michala Jendruchová, kde sme boli oslovení prispieť našou troškou :) Článok si môžete prečítať tu. Grace a jej kamaráti Sunny a Damien sú tvárou kampane na psie granulky na serveri abc-zoo. Táto krásna fotografia od autorky Lucie Drietomskej, prezentujúca tri farby kólií sa stala veľmi slávnou - a okrem výhry vo fotosúťaží "Pes Přítel Člověka" bola použitá na mnohých miestach - napríklad na katalógu a reklamnom banneri našej Klubovej výstavy kólií a šeltií.

 

20.05.2014 - 

Pár kilometrov od nášho mesta sa pravidelne koná malá oblastná výstava v peknom prostredí dedinky Dvorianky. S kamarátmi od kólií sme si urobili pekné sobotné dopoludnie a rozhodli sme sa prezentovať naše milé plemeno i tam. Naša Grejsinka sa krásne predviedla a získala najvyššie ocenenie - Výborná 1, Víťaz triedy, Oblastný víťaz. Zišli sme sa super partia a strávili sme krásny slnečný deň.

 

04.05.2014 - 

Pridala som do galérie dve nové fotky našej Grace vo veku 2.5 roka. Plus pridávam jeden albumček z nedávnej túry do maďarskej dedinky Dérenk a hrad Szátvar.

24.04.2014 - 

Krásne jarné víkendy ma inšpirovali zorganizovať malé stretnutie kólií, kedže naša kóliacka partia v okolí Košíc sa stále rozrastá. Grace miluje spoločnosť iných psíkov - vďaka svojej večne hravej povahe je opatrovateľka všetkých šteniatok - je neuveriteľne jemná, trpezlivá a vždy sa dá nahovoriť na každé šibalstvo :) Pozrite si fotografie zo stretnutia s názvom "Kólie z východu, spojte sa!", ktoré som vložila do galérie Stretnutia kólií.

07.04.2014 - 

Že kólie sú úžasní spoločníci "do koča i do voza" vie hádam každý vnímavý majiteľ kólie. Veľmi si preto vážime oslovenie o rozhovor o našej najváčšej záľube - turistike so psom - pre poľský portál Kudłacze w podróży, ktorý je venovaný práve cestopisom z cestovania so psíkmi. Prečítajte si ho v slovensko-poľskej verzií, alebo aj v anglickej.

21.03.2014 - 

Máme tu jar a s ňou krásne počasie. Už dlhšie som nepridala žiadne fotografie z našich turistických potuliek Slovenskom, tak naprávam hneď dvoma albumami. Prvý z Nízkotatranskej túry v kopcoch Tálov - fotky som zaradila do už jestvujúceho albumu Turistika v Tatrách. Druhý album je z južnejších oblastí Slovenska - Slovenský kras - Silická planina.

18.02.2014 - 

Malá spomienka na našu úžasnú letnú dovolenku v Nórsku - do galérie som pridala krásne video s tými najkrajšími zábermi z našich túr skrze nórsku prírodu.

31.01.2014 - 

Dnes nám poštou prišlo krásne prekvapenie ! V nórskom klubovom magazíne, ktorý vychádza pre zhruba 500 členov nórskeho kólia klubu, vyšiel môj autorský článok s množstvom našich fotiek o "dovolenke v Nórsku so psom". A aby toho nebolo málo, naša Grace bola dokonca vybraná na titulku tohto magazínu ! Sme veľmi pyšní !

 

« predch. 1 5 9 10 11 12 13 14 15 16 17 nasl. »

 

staršie "novinky":