Kólie dlhosrsté - novinky 09.05.2018 | Yaless Blue


Novinky dlhosrstých kólií - 09.05.2018

Čo máme nové v apríli? Nuž, udialo sa toho veľa !

 

Naša Ginuška absolvovala so mnou 31.marca svoj prvý oficiálny pretek. Bol to Canicross KK UVLF 3. Trasa mala 5 km, a viedla členitým lesom, a sčasti krátko aj asfaltom. Behalo sa výborne, aj napriek tomu, že celý čas husto pršalo :) Ginka prvýkrát v záprahu a prvýkrát na preteku. Myslím, že sa to našej Fuňke páčilo :)

  

Fotky z mnohých výletov, ktoré absolvujeme stále, keď máme voľny deň, zasa dopĺňam do našej výletnej galérie Výlety mix 2018. Ak je pekné počasie a foteniu praje, snažím sa dokumentovať :) Okrem výletov veľa bicyklujeme a po zimnej pauze sme začali zasa naplno trénovať agility (Dexík & Ginka).  Tento rok nás opäť čakajú nejaké preteky...a verím, že onedlho i oficiálne :) Kedže je jar a to je obdobie kedy príroda kvitne, nafotili sme po dlhšej dobe aj čosi reprezent, pre našich psíkov. Pridali sme to každému do jeho osobnej galérie - Dexík, Ginka, Grace, Jaylin. Za fotky ďakujeme Petrovi Suvákovi !

 

 

Najväčšia kóliácka udalosť roka - klubová výstava, je úspešne za nami. Tento rok posudzoval kólie pán Harald Steinmetz z Nemecka a v záverečných rozhodovaniach spolu s ním pani Bev White, z Anglicka. Obaja špecialisti na plemeno. Tak sme šli hrdo reprezentovať našu chovateľskú stanicu a podarilo sa nám dosiahnúť krásne úspechy. Začneme od našich najmladších. Môj odchov Bvlgari "Bebe", žijúci v Košiciach sa vo veľmi silnej konkurencií mladých psov umiestnil ako Výborný 3 ! Ďakujem majiteľom, že ho prihlásili a že som mala tú česť ho predviesť. Je to naozaj krásny, poslušný a múdry psík. Naša Ginka mala výstavnú premieru a jej niekoľko týždňový výstavný tréning, ktorý sme absolvovali priniesol prvé úspechy - aj keď je to tryskomyška, dokáže sa krásne sústrediť. V najsilnejšie obsadenej triede na celej výstave - triede mladých - dostala hodnotenie Výborná s prekrásnym posudkom. Naša Jaylin vyhrala triedu otvorenú s hodnotením Výborná 1, CAC a bola vybraná aj do úzkeho výberu o najkrajšiu hlavu v plemene. So svojim synom Bvlgarim vyhrala najkrajší pár výstavy. Grace vyhrala triedu šampiónov takisto s hodnotením Výborná 1, CAC. Touto výhrou získala veľmi hodnotný titul Klubový šampión ! Takisto bola nominovaná do úzkeho výberu o kóliu s najkrajším pohybom a vyhrala v súťaži o najkrajšiu hlavu v plemene a v súťaži o najkrajšiu blue-merle farbu celej výstavy. Tento titul už raz na klubovke vyhrala. Sme veľmi pyšní, že naša malá rodinná chovateľská stanica tak zabodovala a získala také prestížne ocenenia. Ďakujeme rozhodcov, a našim kamarátom za super deń, strávený na výstave.

 

 

  

Najväčšia novinka tohto mesiaca však je to, že naša Ginka a jej brat Bvlgari "Bebe" absolvovali spoločne RTG lakťových a bedrových kĺbov, so skvelým výsledkom A/A a 0/0, čo znamená, že ich kĺby sú úplne perfektné a zdravé !!! Z tejto správy máme obrovskú radosť, pretože toto vyšetrenie považujem spolu s vyšetrením očného pozadia za jedno z najdôležitejších. V našej chovateľskej stanici sa v chove používaju výlučne vyšetrené jedince. Vyšetrenie absolvovali u špecialistu. Naša mládež je tak na najlepšej ceste sa stať chovnými jedincami, čomu sa nesmierne tešíme, kedže v oboch vidím veľkú budúcnosť. Ďakujem majiteľom Bebeho za podporu našej chovateľskej stanice !

 

Baywatch Babe "Neli", ktorá žije v ČR sa zúčastnila ďalšieho dogtrekkingu, tentoraz si vyskúšala LONG (89 km !!!) na akcií 5-8.4.2018 Šlapanický dogtrekking. Ďalším v poradí bol Krušnohorský dogtrekking 3.-6.5.2018, kde si Nelinka prešla trasu LONG (96 km !!!)  Sme na Nelinku veľmi pyšní, že si s prehľadom a bez únavy užíva i také dlhé vzdialenosti. Samozrejme, takéto vzdialenosti sa nejdú naraz, ale s prestávkami na oddych.

 

Náš krásny odchov Belmondo sa bol 28.apríla prezentovať na ďalšej výstave. Tentoraz to bola Krajská výstava Vyškov, kde v triede mladých získal Výbornú 1, posudzovala pani Olga Dolejšová. Gratulujeme Belmondíkovi a Lenke ! Ste skvelý tím. Belmondík bol o deň neskôr i prvýkrát u ovečiek ! Takisto ako jeho rodinka, tu v Yaless Blue, aj on podedil veľký záujem o ovečky a podľa videa z jeho prvého pasenia si myslím, že je to okrem agility a poslušnosti ďalší šport, ktorý ho nadchol. Sme na Belmonda veľmi pyšní a držíme mu palce v tréningoch pasenia ! Aby toho nebolo málo, Belmondo sa 6.5.2018 zúčastnil neof. agility preteku Rohatecký koláček II. a v tuneliáde obsadil 2.miesto ! Úžasné !!!

 

 

Našim odchovom z vrhu B sme pridali nové fotky do ich galérií. Ďakujem ich majiteľom, že nás pravidelne a hojne zásobujú fotkami, novinkami a všetkým ohľadom našich detičiek ! Naše šteniatka sa majú vo svojich rodinách úžasne a som veľmi šťastná !