Kólia dlhosrstá - novinky 8 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:11.02.2015 - 

Naša Grace obhájila prvenstvo z minulého roku a stala sa opäť TOP ŠPORTOVOU KÓLIOU na Slovensku pre rok 2014 !!! Bolo to pre nás veľmi milé prekvapenie, kedže Grace nám v roku 2014 odchovala náš prvý vrh a športom sme sa venovali len okrajovo.

 

Naše prekrásne šteniatka dosiahli 7 mesiacov. Vyvíjajú sa veľmi sľubne !!! Naša čierna kráska Aury - Artemis Aurora opäť bodovala na výstave ! V triede dorastu sa nádherne predviedla na dvojdňovej medzinárodnej výstave v Brne a opäť dostala výborné posudky a hodnotenia ! Sme veľmi pyšní a ďakujeme rodine Všetečkovcov za krásnu prezentáciu. Obrovskú radosť nám spravili aj nové fotky Aury, od špičkových českých fotografov Jirka Křivánku a Lucky Duškovej. Ďakujeme !!!

 27.01.2015 - 

Naša trikolórna odchovankyňa "Aury" - Artemis Aurora sa minulý víkend zúčastnila výstavy v Poľskom meste Sosnowiec, kde s krásnym posudkom v triede dorastu získala hodnotenie veľmi nádejná a pani rozhodkyňa Anna Kochan (PL) sa vyjadrila, že ju čaká veľká budúcnosť :) Ďakujeme jej starostlivým majiteľom za krásnu prezentáciu.

 

Prikladám fotky krásnych trikolórnych súrodencov našej prekrásnej Grace, ktorí žijú v popredných zahraničných chovateľských staniciach a okrem výborného exterieru majú aj výborné zdravotné profily.

 

07.01.2015 - 

Náš vrh "A" Yaless Blue bude mať o pár dní rovných 6 mesiacov. Všetkým našim milovaným odchovancom sa darí skvele !!! Pridali sme im všetkým nové fotky do ich kariet - All Inclusive (Alex), Anima Elle (Miška) a Artemis Aurora (Aury). Všetci rastu do krásy a robia obrovskú radosť paničkom. Všetci sa venujú výcviku poslušnosti a naša čierna kráska Artemis Aurora nás začala dokonca úspešne reprezentovať aj na výstavách. Svoj tohtoročný nabitý výstavný kalendár s veľkým úspechom započala na Hanáckej výstave psov v Brne, kde v triede šteniat bola ocenená známkou Velmi nádejná 1 a v záverečných súťažiach sa dostala do úžšieho výberu o najlepšie šteňa výstavy !!! Sme na našu Aury veľmi pyšní a ďakujeme jej majiteľom za prezentáciu.

 

A na koniec, nejaké novinky aj od našich "domácich": Jaylin Dexter rastú ako z vody, Dexter už dokonca prerástol maminku Grace a rastie z neho mohutný a veľký pes. Je temperamentný po mamke, rád skáče a je neskutočne komunikatívny. Jaylinka je naša sladká princeznička, je to obdivuhodne vyrovnaná, rozvážna sučka s úžasne maznavou povahou :) Obaja prezubili a sú samozrejme plnochrupí. Cez sviatky sme si užívali voľno a trénovali kondičku na pekných výletoch, pred sviatkami šteniatka pomáhali s vianočnými nákupmi v nákupných centrách, alebo asistovali pri jedení klobások na vianočných trhoch :) Pridali sme im krásne fotky do ich galérií - Amadeus Mozart (Dexter), All I Want is You (Jaylin). A aby to bolo kompletné, nové fotky sme cvakli aj našej prekrásnej mamičke Grace. Za krásne fotky ďakujeme našej kamarátke Katke.

23.12.2014 - 

Našu tohtoročnú športovú sezónu (ktorá bola síce kvôli mamičkovaniu skromnejšia, ale o to vzácnejsia) sme minulý víkend ukončili zimným canicrossom "Bosorkin canicross". Skvelá akcia, výborné svieže počasie...bežalo sa nám výborne :) Ďakujeme organizátorom ! 

 

Naše prekrásne šteniatka dosiahli vek 5.5 mesiaca, rastú ako z vody a už dorastajú maminku. Sú úžasní - každé nové miesto či situácia sa im páči a milujú spoznávať svet :) Cez sviatky im pridáme nové aktuálne fotky...zatiaľ pridávame nové fotečky od našich nádherných odchovancov - trikolórna kráska Artemis Aurora, alias Aury a videjko šikovnej modrej princezničky - Anima Elle, alias Miška. Ďakujeme ich úžasným páničkom za skvelú starostlivosť !

 

Želáme všetkým našim priateľom veselé sviatky plné radosti, pohody a lásky :)

18.11.2014 - 

Naše prekrásne kóliatka dostali pozvánku na fotenie do psieho kalendára mladej študentky fotografie, Nikol Urbanovej. Fotenie sa konalo na Hlavnej ulici nášho mesta - Košíc. Prácu zvládli ako profesionáli a priťahovali veľkú pozornosť ľudí na ulici ;) Víkendy trávíme najmä jesennými prechádzkami a menšími výletíkmi po okolí, aby sa šteniatka vybehali do sýtosti a mali dostatok pohybu pre zdarný vývoj. Tento víkend si okrem iného si vyšli s maminkou Grejsi pobehať na Slanské lúky za Košicami - a krásny fotoreportík som vložila do galérie.

 

10.11.2014 - 

Naše šteniatka Jaylin a Dexter prekročili 4 mesiace. Rastú ako z vody, mocnejú a sú veľmi šikovní. S mamičkou Grace tvoria super svorku ;) Nafotili sme im nejaké nové fotografie do ich galériíJaylin, tá je rodená modelka, veľmi rada pózuje. Dexík je malý netrpezlivý čertík a pri fotení vždy poskakuje :) Ďakujem Katke za pomoc pri fotení ;) Dexinko je veľmi krásny psík a má tak charizmatickú povahu... dlho sme preňho vyberali najvhodnejších páničkov, ale napokon sme ich konečne našli ! Sme to predsa my :)

14.10.2014 - 

Sobotu sme sa s Grejsinkou zúčastnili dogtrekkových pretekov "Popročský hádankár". Veľmi dobre zorganizovaná akcia so skvelou atmosférou. Za výborný čas na 25 km trase sme si odniesli 2.miesto !

 

Nafotili sme nové fotografie našej krásnej nádeji Jaylin (13,5 týždňa) - pridali sme ich do jej galérie. Za fotky ďakujeme kamarátke Katke. Aj náš mladý gentleman Dexinko si zapózoval.

 

05.10.2014 - 

Dnes oslavuje naša úžasná Grejka 3 roky !!! Želáme Ti všetko naj, ty náš fantastický modrý psík !!!

 

Minulý víkend sa Grejsinka zúčastnila 5. Furčiansko-Budimírskeho dogtrekkingu. Deň pred akciou som však ochorela a tak som sa nemohla zúčastniť plánovanej 35 km trasy. Avšak naša kamarátka Katka mi Grace zobrala do svojho tímu a prešli spolu kratšiu, 14 km trasu ! Ďakujeme Kati ! Fotky z trekku nájdete tu.

 

Naše šteniatka Jaylin a Dexter sa majú tiež super, piatok dovŕšili 12 týždňov a okrem iného majú konečne zvládnutú aj krásnu chôdzu na vodítku. Milujú cestu autom, páči sa im na každom novom mieste - na Hlavnej ulici v meste, v reštaurácií, práci či v obchode... Sú veľmi sociálne a nebojácne. Prosto - užívajú si krásne detstvo :)

 

26.09.2014 - 

Naše šteniatka sa v nových domovoch majú skvele ! ♥ Ďakujeme majiteľom ♥ za úžasnú starostlivosť a správy, ktoré nám o našich detičkách zasielajú. Mamička Grejsí po letnej materskej dovolenke absolvovala svoj prvý zahrievací dogtrekking v krásnej Liptovskej prírode. A nebolo to s našou kondičkou až také zlé, ako som si myslela :) Verím, že po letnej pauze začnú opäť pribúdať aj ďalšie výlety v našich turistických tipoch ;)

 

Naša rodina sa rozšírila o novú členku ! Ako možno napovedá i jej meno, náš odchov "All I want is You" ostáva doma :) Jaylin, ako ju po domácky voláme, je úžasne charizmatické, vyrovnané, sebavedomé kóliacke šteniatko. Je presne taká, ako sme si ju vysnívali, čo do povahy, to do výzoru ! Spolu s bračekom Dexterom, (ktorý je zatiaľ (:P) stále na predaj) tvoria skvelú dvojku - každý deň pre nich máme pripravené niečo nové, snažíme sa ich socializovať na náš rozmanitý ľudský svet a popri tom učiť aj základom psej poslušnosti. Sú to veľmi vnímavé a šikovné steniatka a robia nám ohromnú radosť. A najmä - je vďaka ním u náš vždy veselo :)

16.09.2014 - 

Tento víkend sa do veľkého sveta pobrali naše dve nezbedníčky - Anima Elle a Artemis Aurora. Obe dievčatá nás budú reprezentovať v Českej republike, u skúsených „kóliarov“ :) Dievčatá sa budú venovať najmä športom, ale myslím, že sa ukážu aj vo výstavných kruhoch ;) Veľmi sa tešíme a ďakujeme za obrovskú dôveru, ktorú do nás vložili noví majitelia našich šteniatok. Naším sladkým dievčatkám želáme všetko najlepšie v nových domovoch !!!

« predch. 1 4 5 6 7 8 9 10 11 13 nasl. »

 

staršie "novinky":