Kólia dlhosrstá - novinky 8 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:13.12.2016 - 

Pekné fotky z výletu na vrch Skalisko som pridala do rovnomennej galérie "Vrch Skalisko", kedže sme tam už s Grejsinkou pred takmer 3 rokmi boli...ale tentoraz sme si to zopakli už aj s deckami, ktorým sa výlet veľmi páčil ;) Nedeľu sme ukončili tohtoročnú športovú sezónu akciou "Bosorkin canicross". Jednou z najvačších akcií tohto typu na Slovensku, s vyše 60 timi pretekármi. Tentoraz sme sa okrem klasického canicrossu (s Dexíkom), kde sme skončili 19ty, zapojili premiérovo aj do bikejoringu (s Jaylinkou) - 7.miesto. Myslím, že po vydarenej premiere s Jaylinkou na bicykli sa ešte do tejto kategórie v budúcnosti zapojíme. Oba behy vyšli skvele a decká si to užili.

 30.10.2016 - 

Nejaké novinky v priebehu októbra aj u nás :) V prvom rade, naša krásna Yalessáčka "Anima Elle - Miška", žijúca v ČR sa zúčastnila ďalšej výstavy a zasa vyhrala :) Na krajskej výstave v Litoměřicích (15.10.2016) v triede otvorenej získala Výbornú 1, Víťaz triedy a Krajský víťaz (najlepšia sučka). Gratulujeme majiteľke Jitke ! Som na Vás pyšná, baby ! Jeseň v plnom prúde, veľa výletujeme, veľa fotíme a sem tam niečo aj zverejníme - a to dopĺňame do galérie "Výlety mix 2016". A okrem mixov aj jeden ucelený album - na Slovinskú skalu, kde sme už raz boli a tak som fotky pridala do rovnomennej galérie "Slovinská skala". Výletuje a skvele si nažíva aj náš ďalší Yalessáčik "All Inclusive - Alex" a tak sme mu tiež niečo z posledného obdobia podopĺňali do galérie :)

05.10.2016 - 

Naša Grejsinka oslávila dnes svojich krásnych 5 rokov :) Stále je rovnako nezbedná ako keď bola šteniatko, akurát len vo väčšom vydaní. Všetko najlepšie, šibalka naša, buď vždy taká špeciálna a výnimočná ako si ! Lebo presne takú ťa máme radi :) 

 

24.09.2016 - 

Po dlhšej dobe aktualizácia. Leto je pomaly za nami a my sme ho prežili naozaj skvelo. Zažili sme veľa turistických dobrodružstiev, ktoré zaznamenávame a dokumentujeme v našich tipoch na turistiku a výlety. Najvydarenejšie zábery z našich výletov sme doplnili do albumu jar/leto 2016Nové fotky sme nafotili našej krásnej Grace (klik galéria) a nášmu medvedíkovi Dexterovi (klik galéria). Dexterko celé leto poctivo trénoval agility a ide mu to naozaj výborne. Onedlho nás čaká zimná pauza a v jari opäť hor sa do tréningov...a snáď už aj prvých pretekov :)

 

Jaylinka je teraz v letnom kožúšku a aj keď nevyzerá tak načančane ako býva u nej zvykom, vďaka jej krásnej kostre, výbornému pohybu a profesionálnemu predvedeniu sa na Špeciálnej výstave kólií a šeltií v Malom Lapáši v silnej konkurenciií slovenských i zahraničných kólií stala najkrajšou sučkou zo všetkých kólií !!! Hodnotením Výborná 1, CAC, Víťaz špeciálnej výstavy 2016 a BOS mi urobila obrovskú radosť. Som na moju Jaylinku veľmi pyšná. Je to významný moment i pre našu chovateľskú stanicu !!! Výstava sa niesla v skvelej atmosfére aj napriek tomu, že takmer celý čas pršalo. Ako zvyčajne, Jaylinku mi predviedla kamarátka Katka, ide im to spolu skvele. Ďakujem !

 

Pri výstavných úspechoch ešte ostaneme...náš odchov Anima Elle "Miška" sa 04.09.2016 zúčastnila krajskej výstavy v Lounech, kde u pána  rozhodcu Václavika (CZ) získala známku Výborná, Víťaz triedy ! Gratulujeme hrdej majiteľke Jitke !

 

Dexík a Jaylin sa 24.09.16 zúčastnili akcie "Dogtrekking a canicross na Zahure" kde sme v silnej konkurencií 20 žien vybojovali na 17 km kopcovitej trase 5.miesto s časom 2:38 !

 

16.07.2016 - 

Naše šteniatka dňa 11.07. oslavovali svoje druhé narodeniny ! Želáme im všetko najlepšie - naši domáci: Dexík, Jaylinka, do Čiech Miška a na Slovensko Alex. Myslíme aj na našu Aury, za dúhovým mostom.

 

02.07.2016 - 

Naše modré krásky sa prezentovali na národnej výstave Veľká Ida. Bolo veľmi teplo, ale dievčence to zvládli super, ako stále. Posudzoval pán Sándor Szabó. Unesený bol najmä z našej Jaylin, očarila ho svojim krásnym výrazom. Výsledok Výborná 1, CAC. Ďakujem za predvedenie Jaylinky Katke. Jaylin je môja dokonalá kólia, presne ako som si ju vysnívala - naozaj si poskladala to najlepšie od jej rodičov. Som hrdá, ak to ocení aj špecialista na plemeno :) Tento rok sa Jaylinke na výstavách veľmi darí :) Naša Grace dopadla tiež skvele, s hodnotením Výborná 2,  r.CAC si dokončila svoj Slovenský šampionát !!!

 

20.06.2016 - 

Cez víkend sa konal dogtrekking "Košické vrcholovky". Trasa bola dlhá 32 km a viedla kopcami v okolí nášho mesta. Prevýšenie bolo takmer 1000 m, teploty okolo 30°C, takže trek to bol náročný...ale pekný. S Jaylin a Dexterkom sme skončili s časom 6 hodín na 4.mieste.

26.05.2016 - 

V našej chovateľskej stanici zvykneme vyšetrovať oči šteniatkam vo veku 7 týždňov, ale robíme aj opakované vyšetrenie v dospelosti. Dexík a Jaylinka cestovali až do Nitry ku očnému špecialistovi a výsledky nás veľmi potešili - CEA/PRA/KAT - negatívne :) Nejaké fotky z našich potuliek Slovenskom stále pridávame do galérie Jar/leto 2016. Behom tohto týždňa sme sa ocitli v Žiline a tak sme prijali pozvanie na Základnú školu Gaštanová 56, kde má naša kamarátka Maťka z OZ Zmysel života na starosti školskú družinu. Kólie prišli detičkám ukázať nejaké triky (dogdancing), ukážky poslušnosti a vymojkať sa :)

15.05.2016 - 

Náš úžasný Dexinko so mnou minulý víkend odbehol dva dni pretekov. Prvé preteky - Charitatívny minidogtrekking, cca 14 km po prevýšeniach cez 750 m -nebola to žiadna sranda, ale zvádli sme to a skončili sme na 4.mieste z takmer 30 žien. Pár hodín oddychu a v nedeľu nás čakal ešte náročnejší pretek, tentoraz canicrossový beh na 15 km, s nemenej náročnými kopcami. Úspešne sme do cieľa dobehli i tam :) Dexík je prosto parťák !

 

Naša odchovankiňa Anima Elle "Miška" zasa bodovala !!! Tentoraz si pripísala na konto skúšku z dogdancingu - Freestyle 1, ktorú spravila na výbornú !!! Sme na Mišku a jej skvelú paničku veľmi pyšní ! Len tak ďalej, dievčatá !

 

« predch. 1 5 6 7 8 9 10 11 13 17 nasl. »

 

staršie "novinky":