Kólia dlhosrstá - novinky 8 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:28.06.2015 - 

Sobotu sme sa zúčastnili dogtrekkingu Psí špacír. V nádhernej prírode Čergova (okres BJ) sme si na trase s náročným prevýšením a dĺžke takmer 17 km, vybehali s Grace krásne 2.miesto (zo 17 žien) a plno krásnych cien. Tešíme sa :)

19.06.2015 - 

Naše šteniatka Jaylin & Dexter majú už 11 mesiacov a "šteniatkami" ich volám akurát tak ja :) Už sú úplne veľkí a rovnako veľkú robia aj radosť..mamička Grace je po šteniatkach už opäť v krásnej srsti, ako u nej býva zvykom. Nafotili sme nejaké nové fotky a pridali každému do osobnej galérie. Ďakujeme za ne našej kamarátke Katke !!! Takisto sme pridali pár fotiek aj našim odchovom "All Inclusive" Alex a "Anima Elle" Miška, ktorí sa majú výborne a robia obrovskú radosť majiteľom ! Ďakujeme za pravidelné informácie a fotografie :). 

 06.05.2015 - 

Pekné fotky našej veselej svorky z víkendovej prechádzky s psími kamarátmi na lúkach neďaleko nášho mesta som pridala do galérie Slánske lúky.

30.04.2015 - 

Pár nových fotiek sme pridali do albumu nášho odchovu "Mišky" Anima Elle Yaless Blue. Opäť publikujeme - vyšiel nám článok o turistike v novom internetovom psiom časopise, DOG EXTRA - prečítať si ho môžete tu.

14.04.2015 - 

Šteniatka nám rastú a rastú a keďže sú stále väčšie silnejšie, posilňujeme ich bystrosť výcvikom poslušnosti a kondíciu na rôznych kratších výletoch, čiže opäť začíname intenzívnejšie plniť našu sekciu Tipy na výlety a turistiku :)

 

Máme za sebou krásnu Klubovú výstavu kólií a šeltií, konanú v malebnom Lučenci pod posúdením špecialistu a dlhoročného chovateľa z Francúzska, váženého pána Michela Mocqué, kde bola pre mňa obrovská česť prezentovať mu moje kólie. Naša pýcha, elegantná Grace v silne obsadenej triede otvorenej získala Výbornú 2, r.CAC a okrem toho že bola nominovaná do záverečných súťaží o najlepšiu hlavu v plemene sa stala celkovou víťazkouNajkrajšieho blue-merle jedinca celej výstavy !

 

Naša princeznička Jaylin ako darček ku svojim 9 mesiacom, ktoré mala presne v deň klubovky, dostala prekrásne 3.miesto v silne obsadenej triede mladých sučiek, kde bola najmladšia účastníčka. Náš Dexterko sa zúčastnil tejto výstavy len ako pozorovateľ a odpozoroval, že sa mu strašne páčia všetky sučky :)

 

Ďakujeme za nádherný deň všetkým našim priateľom....a veľmi ďakujeme pánovi posudzovateľovi, za nádherné posudky pre naše dievčence ;) Zopár pekných momentiek z výstavy:

 

  

  

14.03.2015 - 

Troška pozitívnejšie správy - do galérie nášho krásneho odchovu All Inclusive "Alex" sme pridali dve nové fotečky. Ďakujeme majiteľom za krásne fotky a skvelú starostlivosť !

08.03.2015 - 

Veľmi smutná správa pre našu chovateľskú stanicu. Naša krásna, šikovná a veľmi úspešná Artemis Aurora "Aury" - z nášho prvého vrhu, dňa 5.marca 2015 v necelých 8 mesiacoch tragicky a náhle odišla do nebíčka. Chcem vysloviť obrovské poďakovanie za úžasnú starostlivosť jej majiteľom, rodine Všetečkovcov, ďalej tímu veterinárov, ktorí obetavo bojovali o jej život a všetkým priateľom za podporu nás a rodiny majiteľov. Aurynkin odchod nám všetkým zlomil srdce...

20.02.2015 - 

Našim "domácim" šteniatkam All I Want is You "Jaylin" a Amadeus Mozart "Dexter" sme pred pár dňami nafotili nové fotečky. Sú veľké a mocné, nádherne nám rastú pred očami ! ... samozrejme robia obrovskú radosť a občas aj neplechu :) Nové fotky nájdete v galériách: Jaylin , Dexter a Grace. Za fotky ďakujeme Katke Schmiesterovej.

 

 

Tento víkend bol pre chovateľskú stanicu Yaless Blue veľmi úspešný, naša šikovná a krásna odchovankyňa Aury bodovala na ďalšej výstave - tentoraz tri dni po sebe získala Veľmi nádejná 1 a BOB PUPPY na medzinárodnej výstave v nádhernej Sofii (Bulharsko). Ďakujeme jej skvelým majiteľom za krásnu prezentáciu !

 

Naša Jaylin mala tento víkend svoju výstavnú premieru ! Z rumunskeho Cluj Napoca si odniesla po oba dni Veľmi nádejná 1 a BOB PUPPY !!! Rumunsko je krásna a zaujímava krajina, kde radi chodíme - Jaylinka šla prvýkrát na taký dlhý výlet - bol to pre ňu obrovský zážitok a zvládla ho skvele. Kólie boli v Rumunsku veľké hviezdy a počas našej prechádzky historickým centrom Cluj Napocy vzbudzovali obrovský záujem všetkych ľudí. Fotky z nášho výletu si môžete prezrieť v galérií na stránkach chovateľskej stanice Fellow of Eternity.

 

11.02.2015 - 

Naša Grace obhájila prvenstvo z minulého roku a stala sa opäť TOP ŠPORTOVOU KÓLIOU na Slovensku pre rok 2014 !!! Bolo to pre nás veľmi milé prekvapenie, kedže Grace nám v roku 2014 odchovala náš prvý vrh a športom sme sa venovali len okrajovo.

 

Naše prekrásne šteniatka dosiahli 7 mesiacov. Vyvíjajú sa veľmi sľubne !!! Naša čierna kráska Aury - Artemis Aurora opäť bodovala na výstave ! V triede dorastu sa nádherne predviedla na dvojdňovej medzinárodnej výstave v Brne a opäť dostala výborné posudky a hodnotenia ! Sme veľmi pyšní a ďakujeme rodine Všetečkovcov za krásnu prezentáciu. Obrovskú radosť nám spravili aj nové fotky Aury, od špičkových českých fotografov Jirka Křivánku a Lucky Duškovej. Ďakujeme !!!

 

27.01.2015 - 

Naša trikolórna odchovankyňa "Aury" - Artemis Aurora sa minulý víkend zúčastnila výstavy v Poľskom meste Sosnowiec, kde s krásnym posudkom v triede dorastu získala hodnotenie veľmi nádejná a pani rozhodkyňa Anna Kochan (PL) sa vyjadrila, že ju čaká veľká budúcnosť :) Ďakujeme jej starostlivým majiteľom za krásnu prezentáciu.

 

Prikladám fotky krásnych trikolórnych súrodencov našej prekrásnej Grace, ktorí žijú v popredných zahraničných chovateľských staniciach a okrem výborného exterieru majú aj výborné zdravotné profily.

 

« predch. 1 4 5 6 7 8 9 10 11 14 nasl. »

 

staršie "novinky":