Kólia dlhosrstá - novinky 7 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:06.03.2017 - 

Fantastické novinky !!! V našej chovateľskej stanici sa po 3 rokoch opäť zošteniatkovatelo ! Naša nádherná Jaylin nám porodila 9 úžasných šteniatok ! Je to už druhá generácia "Yaless Blue" kólií a sme na nich veľmi pyšní, rovnako ako aj na našu úžasnú maminu - prvorodičku Jaylin. Viac informácií o našich malých "yalessátkach" nájdete v sekcií šteniatka.

 25.02.2017 - 

Do galérie pridaná krásna fotogaléria z výletu s našimi holandskými priateľmi - Natasjou a Markom z chovateľskej stanice kólií "Lovely Bears" na Kojšovskú hoľu.

 

10.02.2017 - 

Nové fotky sme nafotili našej prekrásnej Jaylinke. Pozriete si ich priamo v jej galérií. Priebežne pridávam aj fotky do galérie Výlety mix 2017, kedže táto fantastická zasnežená zima praje rôznym prechádzkam a výletom :)

11.01.2017 - 

Začiatok roka signalizuje, že treba zaobstarať nový kalendár. A naše kóliuše sa v nejakých kalendároch ocitli. V našom slovenskom, ktorý bol venovaný kóliám a šeltiám dostala priestor celá naša svorka Grace & Jaylin & Dexter, plus naše prekrásne odchovy - Miška & Alex. Do francúzskeho kalendára collie-online, kde každoročne z tisícov fotiek, ktoré sa nachádzajú v databáze rodokmeňov európskych kólií vyberie admin 12 fotiek, sa dostala naša prekrásna Miška. Koľká česť, sme veľmi šťastní... !!!

 

 

24.12.2016 - 

Kedže sú tu Vianoce, chceli by sme Vám popriať krásne a veselé sviatky :) Milým vianočným darčekom pre nás bolo vyhodnotenie súťaže nášho Klubu chovateľov kólií a šeltií - TOP PES 2016, kde sa nám krásne darilo! Výstav minulý rok nebolo tak veľa, no o to viac športových úspechov. Tak či onak, vďaka úspechom našej Jaylinky, Dexterka a odchovankyne, žijúcej v ČR Mišky (ďakujeme, Jitka !!!), sme sa stali 7.TOP chovateľskou stanicou na Slovensku za rok 2016, čo je obrovský úspech na to, že súťažíme len s jedným vrhom a jeho šikovnými odchovancami. Kiežby každý náš ďalší vrh bol taký ÚŽASNÝ ako tento :) Grejsinka zároveň vďaka svojim detičkám skončila ako 7.NAJLEPŠIA CHOVNÁ SUČKA 2016 ! A najväčší úspech na koniec. Jaylinka sa stala 2.TOP ŠPORTOVOU KÓLIOU na SR a náš Dexterko....voalááááá 1.TOP ŠPORTOVOU KÓLIOU na SR !!!
Pridali sme nové fotky nášmu náááádhernému odchovancovi Alexovi a nejaké pekné fotečky aj do galérie "Výlety mix 2016."

 

13.12.2016 - 

Pekné fotky z výletu na vrch Skalisko som pridala do rovnomennej galérie "Vrch Skalisko", kedže sme tam už s Grejsinkou pred takmer 3 rokmi boli...ale tentoraz sme si to zopakli už aj s deckami, ktorým sa výlet veľmi páčil ;) Nedeľu sme ukončili tohtoročnú športovú sezónu akciou "Bosorkin canicross". Jednou z najvačších akcií tohto typu na Slovensku, s vyše 60 timi pretekármi. Tentoraz sme sa okrem klasického canicrossu (s Dexíkom), kde sme skončili 19ty, zapojili premiérovo aj do bikejoringu (s Jaylinkou) - 7.miesto. Myslím, že po vydarenej premiere s Jaylinkou na bicykli sa ešte do tejto kategórie v budúcnosti zapojíme. Oba behy vyšli skvele a decká si to užili.

 

30.10.2016 - 

Nejaké novinky v priebehu októbra aj u nás :) V prvom rade, naša krásna Yalessáčka "Anima Elle - Miška", žijúca v ČR sa zúčastnila ďalšej výstavy a zasa vyhrala :) Na krajskej výstave v Litoměřicích (15.10.2016) v triede otvorenej získala Výbornú 1, Víťaz triedy a Krajský víťaz (najlepšia sučka). Gratulujeme majiteľke Jitke ! Som na Vás pyšná, baby ! Jeseň v plnom prúde, veľa výletujeme, veľa fotíme a sem tam niečo aj zverejníme - a to dopĺňame do galérie "Výlety mix 2016". A okrem mixov aj jeden ucelený album - na Slovinskú skalu, kde sme už raz boli a tak som fotky pridala do rovnomennej galérie "Slovinská skala". Výletuje a skvele si nažíva aj náš ďalší Yalessáčik "All Inclusive - Alex" a tak sme mu tiež niečo z posledného obdobia podopĺňali do galérie :)

05.10.2016 - 

Naša Grejsinka oslávila dnes svojich krásnych 5 rokov :) Stále je rovnako nezbedná ako keď bola šteniatko, akurát len vo väčšom vydaní. Všetko najlepšie, šibalka naša, buď vždy taká špeciálna a výnimočná ako si ! Lebo presne takú ťa máme radi :) 

 

24.09.2016 - 

Po dlhšej dobe aktualizácia. Leto je pomaly za nami a my sme ho prežili naozaj skvelo. Zažili sme veľa turistických dobrodružstiev, ktoré zaznamenávame a dokumentujeme v našich tipoch na turistiku a výlety. Najvydarenejšie zábery z našich výletov sme doplnili do albumu jar/leto 2016Nové fotky sme nafotili našej krásnej Grace (klik galéria) a nášmu medvedíkovi Dexterovi (klik galéria). Dexterko celé leto poctivo trénoval agility a ide mu to naozaj výborne. Onedlho nás čaká zimná pauza a v jari opäť hor sa do tréningov...a snáď už aj prvých pretekov :)

 

Jaylinka je teraz v letnom kožúšku a aj keď nevyzerá tak načančane ako býva u nej zvykom, vďaka jej krásnej kostre, výbornému pohybu a profesionálnemu predvedeniu sa na Špeciálnej výstave kólií a šeltií v Malom Lapáši v silnej konkurenciií slovenských i zahraničných kólií stala najkrajšou sučkou zo všetkých kólií !!! Hodnotením Výborná 1, CAC, Víťaz špeciálnej výstavy 2016 a BOS mi urobila obrovskú radosť. Som na moju Jaylinku veľmi pyšná. Je to významný moment i pre našu chovateľskú stanicu !!! Výstava sa niesla v skvelej atmosfére aj napriek tomu, že takmer celý čas pršalo. Ako zvyčajne, Jaylinku mi predviedla kamarátka Katka, ide im to spolu skvele. Ďakujem !

 

Pri výstavných úspechoch ešte ostaneme...náš odchov Anima Elle "Miška" sa 04.09.2016 zúčastnila krajskej výstavy v Lounech, kde u pána  rozhodcu Václavika (CZ) získala známku Výborná, Víťaz triedy ! Gratulujeme hrdej majiteľke Jitke !

 

Dexík a Jaylin sa 24.09.16 zúčastnili akcie "Dogtrekking a canicross na Zahure" kde sme v silnej konkurencií 20 žien vybojovali na 17 km kopcovitej trase 5.miesto s časom 2:38 !

 

16.07.2016 - 

Naše šteniatka dňa 11.07. oslavovali svoje druhé narodeniny ! Želáme im všetko najlepšie - naši domáci: Dexík, Jaylinka, do Čiech Miška a na Slovensko Alex. Myslíme aj na našu Aury, za dúhovým mostom.

 

« predch. 1 4 5 6 7 8 9 10 13 17 nasl. »

 

staršie "novinky":