Kólia dlhosrstá - novinky 6 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:02.05.2017 - 

Bol to rušný víkend pre nás i pre naše šteniatka. Veľa socializačných návštev, zopár výletov mimo mesta autom na lúky a najmä odchod niektorých našich členov šteniatkovskej svorky do nových domovov. Tento víkend odišli do svojich milujúcich nových domovov chlapci Bear Grylls a Bebe Keksík a naša modrá princeznička, veľka nádej do budúcna Be The One and Only. Všetky tri šteniatka majú fantastické nové rodiny, kde budú milovanými členmi domácnosti. Ďakujeme majiteľom za skvelú starostlivosť !

27.04.2017 - 

Čo nového v Yaless Blue? Naše šteniatka budú mať zajtra 8 týždňov ! Niektoré už tento víkend pocestujú do nových domovov. Cez víkend absolvovali klinickú prehliadku očného pozadia u očného špecialistu ESVO. Náš klub chovateľov kólií a šeltií akceptuje len výsledky od týchto doktorov, pretože len oni majú všetky relevantné prístroje. Nakoľko sú len traja na SR tak sme za jedným z nich cestovali 320 km do Nitry. Očná prehliadka dopadla skvele ! Nielenže šteniatka bravúrne zvládli cestu (prespali ju, a keď sme im zastali, hneď sa venčili) ale bol to aj super zážitok, lebo mohli spoznať zákutia ambulancie a pohrať sa s jazvečíkmi našej kamarátky Andrejky. Kedže šteniatka sú odchovávané vnútri v dome, snažím sa ich pravidelne venčiť na dvore a tak už pochopili, že kde sa robí potreba :P Majú teda super základy čistoty.

    

Včera sme šteniatkam nafotili nové fotky ! Nejaké spoločné a potom každému šteniatku jeho samostatné do kariet :) Voľná je ešte trikolórna sučka - hľadáme pre ňu záujemcu, kde bude milovaným členom rodiny. Záleží nám aby naše šteniatko malo pravidelné prechádzky, aktivity. Nepredávame šteniatka ako ozdobu dvora. Kólia je rodinný, skladný a nenáročný psík, veľmi jemný a poslušný a chce byť nablízku svojim milovaným ľuďom...a dá Vám za to celé svoje srdce ! Naše šteniatka majú výborné predpoklady aj na šport, majú aktívne a zvedavé povahy, s chuťou sa učiť nové veci.

20.04.2017 - 

Naše šteniatka absolvovali včera prvú návštevu veterinára - čipovanie a očkovanie. Zvládli to super a boli pochválené, aké sú na svoj vek veľké a mocné. Rovnako super zvládli aj cestu autom. Ale to už si odpremierovali cez víkend, kedy cestovali na návštevu chovateľskej stanice Jantárová hviezda a zoznámili sa s ich šteniatkami Schapendoesov. Pozrite si VIDEO !!! Hneď si vyskúšali ich búdičku, agility tunel, či pieskovisko plné loptičiek. Málé kólie zvládli cestu autom úžasne, v klietočke pekne spali, neboli žiadne nehody. Sú to rodení cestovatelia ! Šteniatka si už zvykajú aj na nosenie obojkov, učíme ich čistote a už stihli aj návštevu rodičov, ktorí bývajú na sídlisku a tak spoznali cestu výťahom, nové priestory, ruchy, podlahy a zoznámili sa aj s ich mačkou. Všade sú spokojní a čím viac vnemov, tým su zvedavejší :) Učíme ich aj na rôzne nečakané a prudké zvuky a ruchy, aby si zvykali a nebáli sa. V tomto vrhu máme naozaj predpoklad výborných pováh a super temperamentu. Záujemci o šteniatka, ktorí hľadajú aktívneho rodinného psíka sú u nás vítaní ! Pretože vieme, ako nesmierne je to doležité pre ich budúci vývoj, naše šteniatka majú tú najlepšiu možnú rannú socializáciu a tak majú položený ten najlepší základ stať sa vyrovnanými spoločníkmi.

15.04.2017 - 

Naše kóliové šteniatka majú už 6 týždňov a sú prosto úžasné ! Rastú z nich veselé, odvážne a maznavé šteniatka. Sú rozkošné a je radosť ich mať okolo oseba. Konečne nám na fotenie vyšlo pekné počasie a tak máme prvé vonkajšie fotky... každému šteniatku sme ich pridali do karty. Nasledujúce týždne naše šteniatka čaká vyššia fáza socializácie a to je - stretávanie nových ľudí, iných zvieratiek, cestovanie autom, spoznávanie cudzích prostredí, cesta k veterinárovi... Začínajú sa im jasnejšie črtať povahy a dá sa už odhadovať, ktoré šteniatko bude kľudnejší spoločník do rodiny a ktoré zasa aktívny psík na rôzne športy.

 

13.04.2017 - 

Cez víkend sa konala kynologická akcia roka, pre všetkých kóliárov - naša klubová výstava. O to výnimočnejšia pre mňa bola tým, že sa tam zišiel celý moj vrh A (samozrejme okrej Jaylinky, ktorá ostala doma so šteniatkami). Anima Elle "Miška", nádherná elegantná dáma s prekrásnym kožúškom a úžasnou jemnou povahou nás reprezentovala v triede otvorenej - s hodnotením Výborná. Macík s nežnou maznavou povahou, to je náš chlpáčik All Inclusive "Alex" - ktorý mal svoju výstavnú premiéru s majiteľkou Barborkou (9) v súťaži Dieťa a pes. A išlo im to skvele !!! Naša pani šéfová - Grejsinka nás prezentovala v triede šampiónov ako Výborná. Bohužial z výstavy si doniesla štípanec od neznámeho hmyzu, ktorý jej spôsobil toxickú reakciu a tak má nepríjemnú ranu na papuľke, ktorú liečime :( Každopádne...strávili sme úžasný deň s priateľmi od kólií. Atmosféra bola neskutočne dobrá a akcia mi v srdci ostane ešte dlho :) Ďakujem majiteľom mojich odchovov za úžasnú starostlivosť o moje psie detičky :) Za krásne fotky ďakujeme Petrovi Suvákovi.

 

 

06.04.2017 - 

Naše šteniatka budú mať zajtra presne 5 týždňov. Sú veľmi aktívne, hravé a zvedavé. S neuveriteľnou odvážnosťou skúmajú svet. Cez víkend bolo krásne počasie a tak prvýkrát šli do výbehu na záhradku. Slniečko a trávička sa im veľmi páčili a po náročnom ovoniavaní a ochutnávaní tvrdo zaspali, vyhrievajúc sa na slniečku. Ak počasie dovolí, každý deň trávia (a budú tráviť) troška času na záhradke alebo na balkóne, nech sú na čerstvom vzduchu. V obývačke už majú od konca minulého týždňa spravený novú obrovskú ohradku. Každému šteniatku sme pridali nové fotky, od nášho šikovného fotografa Peťa Suváka...aby ste videli ako nám rastú do sily a krásy.

 

29.03.2017 - 

Naše prekrásne šteniatka budú mať 4 týždne. Už vedia papať mixované psie krmivo, narástli im mini zúbky a začínajú vrčať, štekať a veselo sa hrať. Z pôrodnej bedničky, ktorá im začína byť už pritesná, je pre nich pripravený veľký výbeh, na pol obývačky :D Za pár dní ich čaká prvý krátky výlet von z domu - na záhradku. Sú veľmi odvážne a vyrovnané do pováh. Spravili sme im nové fotky a je veru čoraz obtiažnejšie také živé striebra fotiť :) V prípade vážneho záujmu o šteniatko od nás, neváhajte nás kontaktovať, kým sú ešte niektoré šteniatka voľné.

 

22.03.2017 - 

Šteniatkam sa darí skvele ! Krásne rastú, zhruba na 14-ty deň otvorili očká a začínajú pomaly objavovať svet okolo seba - súrodencov a mamičky (rozumej tu psiu - Jaylinku, a tu ľudskú - mňa). Dnes majú 20 dní, teda takmer 3 týždne...a tak sme im spravili novú sériu fotiek. Každému šteniatku som už vytvorila aj samostatnú kartu. Jeden psík a jedna sučka sú ešte voľní na predaj !

 

13.03.2017 - 

Pridali sme nové fotky šteniatok z nášho B-vrhu ! Ďakujeme fotografovi nášho vrhu - Peťovi Suvákovi (Ateliér Bounty) za obetavú prácu pri fotení malých neposedkov :) Šteniatka majú už aj svoje mená. Šteniatka sa majú výborne, sú to tučkovia a za chvíľočku nám otvoria aj očká a hneď bude svet veselejší ;)

 

10.03.2017 - 

Obe naše sučky, Grace i Jaylin obdržali od klubu chovateľov kólií a šeltií certifikát o preradení do kategórie "1.trieda chovnosti", ktorá sa udeľuje chovným jedincom, ktorí splnili výberové podmienky chovnosti - t.j. boli uchovnené ako "Výborné", sú plnochrupé a majú vyšetrené oči a kĺby u klubom doporučených špecialistov. Sú to prvé a zatiaľ jediné blue-merle dlhosrsté kólie na Slovensku s touto výberovou chovnosťou !

 

Naše úžasné šteniatka rastú a priberajú do krásy...máme z nich veľkú radosť ! Prvý týždeň majú úspešne z sebou. Sledujte naše stránky, nové fotografie budú v priebehu týždňa !


 

« predch. 1 3 4 5 6 7 8 9 13 17 nasl. »

 

staršie "novinky":