Kólia dlhosrstá - novinky 6 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:04.06.2017 - 

Tento víkend odišla do nového domova naša úžasná a maznavá Baywatch Babe "Neli" - bude bez nej prázdna posteľ...ale v novom domove ju čaká psia kámoška a skvelá športová budúcnosť. Želáme novým majiteľom s Nelinkou veľa šťastia & krásne strávených rokov. Je to sučka s neskutočnou povahou, po maminke.

 

Natočili sme našim dievčatám (stále na predaj - pre vážnych záujemcov) Billie Jean "Ginke" a Babydoll "Emke" krásne videa. Šteniatka sú plne naučené čistote a majú fantastické povahy ! Majú už aj kompletné očkovania. Vzali sme ich na socializáciu na železničnú stanicu a viedli si úžasne ! Milujú ľudí a žiaden ruch ich nevykolajil :D Takisto som baby vzala prvýkrát ku vode na jazero...a veľmi sa im tam páčilo, bláznili sa a hrali a nemali s tým žiaden problém, ako žabky :) Takisto sa zoznámili s veľmi trpezlivou mačičkou a boli z nej nadšené, umývali jej ušká a veľmi ich zaujímal mačací chvostík. Avšak všetko s jemnosťou a nežnosťou typickou pre kólie.

  

    

 

A teraz niečo zo života našich dospelákov: Sobotu, 27.5. sme sa zúčastnili Dogtrekkingu Slovenský raj. Náročný ale krásny dogtrekk v úžasnom prostredí nášho národného parku. Tentoraz, kedže kvôli šteniatkam máme teraz menej turistiky než zvyčajne, som zobrala na súťaž všetkých troch, viacmenej len tak pre radosť, nech si riadne užijú. Nakoniec z toho bolo krásne 7.miesto v kategórií žien. Hurá! Ešte pridávam videjko z našej obľúbenej takmer každodennej aktivity - bicyklovanie so psíkmi. Väčšinou navoľno, ale kvôli tréningu kondície sem-tam aj zo zapriahaním. Na videjku Grejka v záprahu.

 

22.05.2017 - 

Pridali sme fotky našich šteniatkovských dievčat vo veku 11 týždňov - BabydollBillie Jean a Baywatch Babe. Tentoraz sme to poňali tak prezentačne, čize postojčeky, portrétiky. Radosť fotiť také šikovné šteniatka, pózuju ako na výstave. Takisto som doplnila fotky aj ostatným šteniatkam z vrhu B, a Alexíkovi "All Inclusive"  z vrhu A. Ďakujeme za krásne fotky, ktoré nám pravidelne posielajú noví majitelia.

 

Nakoľko všetky naše dievčatá sú predané/rezervované do zahraničia, radi by sme umiestnili perspektívnu sučku aj tu, na Slovensko ! Preto pre vážneho záujemcu máme stále voľnú jednu z našich dvoch dievčat, veľmi kvalitnú do exteriéru, vhodnú nielen ako miláčik, ale aj veľmi perspektívnu na výstavy.

 

 

Naša prekrásna Anime Elle "Miška" sa opäť prezentovala na výstave, tentoraz MVP Litoměřice, kde sa krásne predviedla a dostala hodnotenie - Výborná 3 !!! Jitka, ďakujeme za úžasnú prezentáciu našej nádhernej odchovankine, ktorá bola na každej výstave zatiaľ vždy ohodnotená ako Výborná !!! (rovnako ako i jej sestrička - naša Jaylinka). Sme nesmierne radi, že zatiaľ každý rozhodca oceňuje naše ochovy peknými známkami a posudkami.

18.05.2017 - 

Tento víkend odišiel do nového domova náš Belmondo. Ostalo tu po ňom prázdno, kedže bol veľmi charizmatické šteniatko, taký šéf celého vrhu. Už máme doma len baby, a tie šéfujú všetky naraz :) Belmondík je naozaj výnimočný psík a preto nás bude aj v budúcnosti reprezentovať či uz na poli výstavnom, alebo športovom :) A samozrejme nie je sám, aj ostatní jeho súrodenci majú pred sebou veľké plány :)

 

Konečne som dala dokopy svoj bicykel na jarnú sezónu a tak s dospelákmi dobiehame kondičku každodennými krátkymi ale rezkými tréningami pri bicykli. Jaylinka je po šteniatkach vo výbornej kondícií, ubudli tehotenské kilá a je rýchla a mrštná ako nikdy predtým..neuveriteľné - akoby ani žiadne materske povinnosti ešte donedávna nemala. Ale tak bolo i u jej mamky Grace, tá tiež po šteniatkach rozkvitla do krásy a kondície. Krásne fotky z návštevy našich priateľov v chovateľskej stanici Jantárová hviezda som pridala do galérie, sekcia voľný čas - Jar so šteniatkami.

 

 

Jaylinka bola naozaj skvelá mamina, radosť mať doma takú úžasnú sučku - vo všetkých smeroch :) ! Ale teraz ju čaká zaslúžený odpočinok od materských povinností, takže ďalšie šteniatka po Jaylinke až v budúcnosti. Preto ak máte záujem o výnimočné šteniatko od nej, stále držím voľnú veľmi kvalitnú trikolórnu sučku - len pre vážnych a serióznych záujemcov, ktorí dokážu oceniť kvalitu našich šteniatok a chovateľskej práce.

 

Nafotili sme nové fotky šteniatok vo veku 10,5 týždňa - máme doma už len 3 dievčatá - Babydoll, Billie Jean a Baywatch Babe. Niečo sme pridali do kariet všetkým trom a spoločné fotky nájdete v sekcií šteniatok z vrhu B, dole, pod kartami šteniatok.

 

 

S našimi šteniatkami, kedže už vedia chodiť /ako tak, haha/ na vodítku, sme tento týždeň absolvovali prvú socializáciu vo veľkomeste. Prešli sme sa shopping centrom Aupark a namierili sme si to priamo na Hlavnú ulicu v Košiciach. Šteniatka boli úžasné. Chvostíky hore a všetko ňuchať, nechať sa hladkať od ľudí a veselo skúmať kanály :D Bola to zábava ako pre nás, tak i pre nich a som rada, že sú na najlepšej ceste stať sa vyrovnanými mestskými psami :) Spoločnosť nám robila kamarátka Katka a jej 4 mesačná Hanny.

 

 

 

09.05.2017 - 

Tento predĺžený víkend sa do nového domova pobral prekrásny Bvlgari a nádherná a temperamentná Billion Stars in Her Eyes. Majú úžasných páničkov, ktorým ďakujeme za dôveru a želáme im aby im naši drobci robili len samú radosť. Šteniatka už pochopili čistotu v dome a keď dodržím pravidelné venčenia, tak už žiadne mláčky ani kôpky nehrozia :) Učíme sa chodiť na vodítku a privolávačku. A v pláne máme aj ďalšie cviky - kým sa nám postupne rozpŕchnu naše minikólie do nových domovov, nech nezaháľajú a učia sa nové veci :)

04.05.2017 - 

Našim šteniatkam sme nafotili nové krásne fotky. Zajtra majú 9 týždňov a po víkende nás zasa bude troška menej, kedže nás ďalšie šteniatka opustia do nových domovov. Šteniatka sú čoraz hravejšie, šikovnejšie a mrštnejsie... a tak dostali odo mňa vlastný agility tunel, z ktorého sú absolútne nadšené a behajú cez neho (na neho,do neho,popod neho) ako bláznivé :)

02.05.2017 - 

Bol to rušný víkend pre nás i pre naše šteniatka. Veľa socializačných návštev, zopár výletov mimo mesta autom na lúky a najmä odchod niektorých našich členov šteniatkovskej svorky do nových domovov. Tento víkend odišli do svojich milujúcich nových domovov chlapci Bear Grylls a Bebe Keksík a naša modrá princeznička, veľka nádej do budúcna Be The One and Only. Všetky tri šteniatka majú fantastické nové rodiny, kde budú milovanými členmi domácnosti. Ďakujeme majiteľom za skvelú starostlivosť !

27.04.2017 - 

Čo nového v Yaless Blue? Naše šteniatka budú mať zajtra 8 týždňov ! Niektoré už tento víkend pocestujú do nových domovov. Cez víkend absolvovali klinickú prehliadku očného pozadia u očného špecialistu ESVO. Náš klub chovateľov kólií a šeltií akceptuje len výsledky od týchto doktorov, pretože len oni majú všetky relevantné prístroje. Nakoľko sú len traja na SR tak sme za jedným z nich cestovali 320 km do Nitry. Očná prehliadka dopadla skvele ! Nielenže šteniatka bravúrne zvládli cestu (prespali ju, a keď sme im zastali, hneď sa venčili) ale bol to aj super zážitok, lebo mohli spoznať zákutia ambulancie a pohrať sa s jazvečíkmi našej kamarátky Andrejky. Kedže šteniatka sú odchovávané vnútri v dome, snažím sa ich pravidelne venčiť na dvore a tak už pochopili, že kde sa robí potreba :P Majú teda super základy čistoty.

  

  

Včera sme šteniatkam nafotili nové fotky ! Nejaké spoločné a potom každému šteniatku jeho samostatné do kariet :) Voľná je ešte trikolórna sučka - hľadáme pre ňu záujemcu, kde bude milovaným členom rodiny. Záleží nám aby naše šteniatko malo pravidelné prechádzky, aktivity. Nepredávame šteniatka ako ozdobu dvora. Kólia je rodinný, skladný a nenáročný psík, veľmi jemný a poslušný a chce byť nablízku svojim milovaným ľuďom...a dá Vám za to celé svoje srdce ! Naše šteniatka majú výborné predpoklady aj na šport, majú aktívne a zvedavé povahy, s chuťou sa učiť nové veci.

20.04.2017 - 

Naše šteniatka absolvovali včera prvú návštevu veterinára - čipovanie a očkovanie. Zvládli to super a boli pochválené, aké sú na svoj vek veľké a mocné. Rovnako super zvládli aj cestu autom. Ale to už si odpremierovali cez víkend, kedy cestovali na návštevu chovateľskej stanice Jantárová hviezda a zoznámili sa s ich šteniatkami Schapendoesov. Pozrite si VIDEO !!! Hneď si vyskúšali ich búdičku, agility tunel, či pieskovisko plné loptičiek. Málé kólie zvládli cestu autom úžasne, v klietočke pekne spali, neboli žiadne nehody. Sú to rodení cestovatelia ! Šteniatka si už zvykajú aj na nosenie obojkov, učíme ich čistote a už stihli aj návštevu rodičov, ktorí bývajú na sídlisku a tak spoznali cestu výťahom, nové priestory, ruchy, podlahy a zoznámili sa aj s ich mačkou. Všade sú spokojní a čím viac vnemov, tým su zvedavejší :) Učíme ich aj na rôzne nečakané a prudké zvuky a ruchy, aby si zvykali a nebáli sa. V tomto vrhu máme naozaj predpoklad výborných pováh a super temperamentu. Záujemci o šteniatka, ktorí hľadajú aktívneho rodinného psíka sú u nás vítaní ! Pretože vieme, ako nesmierne je to doležité pre ich budúci vývoj, naše šteniatka majú tú najlepšiu možnú rannú socializáciu a tak majú položený ten najlepší základ stať sa vyrovnanými spoločníkmi.

15.04.2017 - 

Naše kóliové šteniatka majú už 6 týždňov a sú prosto úžasné ! Rastú z nich veselé, odvážne a maznavé šteniatka. Sú rozkošné a je radosť ich mať okolo oseba. Konečne nám na fotenie vyšlo pekné počasie a tak máme prvé vonkajšie fotky... každému šteniatku sme ich pridali do karty. Nasledujúce týždne naše šteniatka čaká vyššia fáza socializácie a to je - stretávanie nových ľudí, iných zvieratiek, cestovanie autom, spoznávanie cudzích prostredí, cesta k veterinárovi... Začínajú sa im jasnejšie črtať povahy a dá sa už odhadovať, ktoré šteniatko bude kľudnejší spoločník do rodiny a ktoré zasa aktívny psík na rôzne športy.

 

13.04.2017 - 

Cez víkend sa konala kynologická akcia roka, pre všetkých kóliárov - naša klubová výstava. O to výnimočnejšia pre mňa bola tým, že sa tam zišiel celý moj vrh A (samozrejme okrej Jaylinky, ktorá ostala doma so šteniatkami). Anima Elle "Miška", nádherná elegantná dáma s prekrásnym kožúškom a úžasnou jemnou povahou nás reprezentovala v triede otvorenej - s hodnotením Výborná. Macík s nežnou maznavou povahou, to je náš chlpáčik All Inclusive "Alex" - ktorý mal svoju výstavnú premiéru s majiteľkou Barborkou (9) v súťaži Dieťa a pes. A išlo im to skvele !!! Naša pani šéfová - Grejsinka nás prezentovala v triede šampiónov ako Výborná. Bohužial z výstavy si doniesla štípanec od neznámeho hmyzu, ktorý jej spôsobil toxickú reakciu a tak má nepríjemnú ranu na papuľke, ktorú liečime :( Každopádne...strávili sme úžasný deň s priateľmi od kólií. Atmosféra bola neskutočne dobrá a akcia mi v srdci ostane ešte dlho :) Ďakujem majiteľom mojich odchovov za úžasnú starostlivosť o moje psie detičky :) Za krásne fotky ďakujeme Petrovi Suvákovi.

 

 

« predch. 1 3 4 5 6 7 8 9 13 17 nasl. »

 

staršie "novinky":