Kólie dlhosrsté - novinky 18.05.2019 | Yaless Blue


Novinky dlhosrstých kólií - 18.05.2019

Je polovica mája a ja som si konečne našla čas na "menšiu" aktualizáciu. Odkedy odišli šteniatka do nových domovov, trebalo dobehnúť všetko zameškané a akosi dobiehame tak akčne, že nestíham ani len aktualizovať. Uff, mám obavy, aby som niečo dôležité nezabudla spomenúť do tejto aktualizácie..a to prešlo "len" pár týždňov. Ale toľko sa toho udialo....Rozdelím to teda na také sekcie a verím, že spomeniem naozaj všetko :)

 

Novinky - šteniatka vrh A - Anime Elle "Miška"  zložila už po 3-krát canisterapeutickú skúšku, aby sa mohla i naďalej aktivne s paničkou venovať pomoci ľudom, ktorí to potrebujú. Sme na Váš pyšní, Jitka a Miška !  Macko "All Inclusive - Alex" sa má výborne, behá, papá a robí radosť svojej rodinke, ako je uňho zvykom :) No a zvyšok A-vrhu, to sú predsa naši Dexík a Jayka a tí sa majú len a len fantasticky. Veď ako inak :)

  

Novinky - šteniatka vrh B - Naše detiská mali 3.3.2019 svoje druhé narodeninky ! Naša Billie Jean "Ginka" ich strávila spolu so svojou sestričkou  Be The One and Only "Biancou" za jedným stolom - až v ďalekej Gdyni v severnom Poľsku, kde sme ju boli navštíviť - spolu s jej majiteľkou Kasiou sme dievčatám urobili super oslavu ! Bianečka prekonala vo februári náročnú operáciu bruška, lebo sa jej črevá upchali kosťou. Bola to kosť pre psíkov, avšak osud chcel, že ju to skoro pripravilo o život. Našťastie všetko dobre dopadlo, aj vďaka úžasnému tímu veterinárov a super starostlivosti majiteľky....a tak sme si mohli všetci spoločne užiť krásny pobyt pri mori. Všetko najlepšie, môj úžasný B-vrh ! Splnili ste moje očakávania nad 100% ! Náš multi-talentovaný Belmondo získal krásne výstavné ocenenie: DUOCACIB Brno 2.-3.2.2019, v triede strednej Výborný 3 (posudzoval Timmins Dermot, IR) a Výborný 2 (posudzovala Judith Korozs-Papp, HU). Belmik, som na Teba a paničku Lenku pyšná ! Mimo behania v kruhu to Belmíkovi veľmi dobre behá aj na agility a je naozaj fantastický, má už vystavený výkonnostný zošit a niečo mi vraví, že tento rok mu pribudne aj veľa agility úspechov. Výborne dopadli jeho preteky 08.05.2019 - Třebíč - Calibra special, Moravský pohár kníračů, kde zabehol krásný čistý beh a umiesntnil sa na 8.mieste v jumpingu LA1 -II LARGE. Bravó Belmi ! Baywatch Babe "Nelinke" to zasa dobre "behá" v teréne: tento rok má  za sebou už jeden LONG dogtrekk: (92 km) - 28.4.2019 - Za pokladem Jana Voka. Klobúk dolu, Nelinka a Jitka ! Výstavné úspechy zaznamenali aj Bvlgari "Bebe"  a Bebe Keksík "Kekso", spomínam ich nižšie. Babydoll "Wronia" je naša nádherná trikolórna odchovankyňa, ktorú sme koncom februára boli pozrieť v Poľsku a strávili sme u jej majiteľov Beatky a Jurka nádherný víkend. Wronia je úžasná jemná a nežná mladá dáma, s citlivým srdiečkom...a robí majiteľom veľkú radosť. Billion Stars in Eye "Maggie", má v  tlame stále loptu a najšťastnejšia je, keď môže celý deň behať po záhrade. Akoby som videla jej tatina, Damiena :) Megapsík Bear Grylls "Merlin" zažíva veľa dobrodružstiev so svojim psím kámošom Danielom a žije si ten najspokojnejší a najkrajší psí život, aký len mohol mať. Neúspešne sa snažím už dva roky do ich rodiny adoptovať :D Ďakujem za skvelú starostlivosť a výnimočné priateľstvo, jeho paničkám Sylve a Lide :) Všetkým našim B-čkarom som zaktualizovala ich galérie. 

 

 

 

Novinky - šteniatka vrh C - šteniatka sa majú v nových domovoch fantasticky. Clark Kent "Milo" a Cassovia Baltic Sea "Eira" žijú v Poľsku u mojich dobrých priateliek a ich rodín. Milo rastie ako z vody, na nádherného kóliaka a čoskoro ho uvidíme vo výstavných kruhoch. Jasminka a Jessie, jeho kamarátky kólie, ho prijali medzi seba ako svojho synáčika a majú neopakovateľný vzťah. Eiru v novom domove čakala jej kamarátka, Be The One and Only "Bianca" a tak som vedela, že sa bude mať, rovnako ako ona - ako princezná v kráľovstve. Naša špeciálna perpetuum-mobile Cmukynka ostala na Slovensku. Je naša veľká nádej do budúcna a pravidelne sa stretávame :) Keďže bude pôsobiť pod našou chovateľskou stanicou, prekliknete sa k nej aj cez "naše kólie". Svoju výstavnú karieru už začala, hviezdnym debutom na klubovej výstave, o ktorom sa dočítate nižšie. Ďakujem jej majiteľovi Pavlovi, za výnimočnú spoluprácu...a možnosť ju prezentovať! Všetkým našim C-šteniatkam som pridala nové fotky do ich galérií. Ďakujem majiteľom za denné zasielanie fotiek a informácií o detičkách ! Ste úžasní !

 

 

Výstavné úspechy13.-14.04.2019 sa konala najvýznamnejšia kóliácka udalosť roka - Klubová výstava v Lučenci. Tento rok bola nasledovaná druhý deň aj Špeciálnou jubilejnou výstavou, pri príležitosti 50. výročia založenia slovenského klubu. Našim psíkom a odchovancom sa veľmi pekne darilo. Posudzovali špecialisti na plemeno - pán Wiel Smeijsters a Ruud Santen, z Holadska. Začnem od našich domácich: Kedže Grejsinka je teraz po šteniatkach mimo kondície, reprezentovali nás Jaylinka a Ginka. Obom sa skvelo darilo. Obe baby boli v otvorenej triede v silnej konkurencií. Jaylinka prvý deň síce nebodovala, ako je u nej zvykom, ale druhý deň to napravila a získala Výbornú 2, r.CACGinka obidva dni bodovala ako Výborná 4. Ďakujem Peťke Karolusovej za predvedenie Jaylinky. Z našich odchovancov sa zúčastnili bratia Bebe Keksík "Kekso" a Bvlgari "Bebe"Bebe Keksík "Kekso" mal v kruhu premieru s Rasťom, svojim majiteľom a išlo im to spolu krásne ! Sú skvelý tím a aj keď sa im nepodarilo sa dostať do prvej štvorky, v silnej konkurencií dostali krásny posudok a Keksik splnil podmienky a stal sa chovným psíkom ! Už tretím z môjho vrhu B !!! Jupí. Bvlgari "Bebe" sa prezentoval v kruhu so svojou paničkou Agi. Výstavné tréningy, ktoré spolu absolvovali bolo vidieť a okrem nádherných posudkov dostali aj veľkú pochvalu za krásne predvedenie. S čím musím len súhlasiť :) Bebko si vybehal Výbornú 4 a Výbornú 3 ! No a teraz naša hviezda Cmukynka, šibalka, ktorá si získa srdce každého rozhodcu. Nebolo tomu inak ani teraz. Oba dni brala všetko - v triede šteniatok Veľmi nádejná 1,  Najlepšie šteniatko v plemene a najlepšie šteniatko výstavy. Čo dodať? Krásna a šikovná po rodičoch :) V záverečných súťažiach sa moja chovateľská skupina umiestnila ako Najkrajšia chovateľská skupina výstavy...a 2.najkrajší pár výstavy sa stala Jaylinka so synom Bebem. Tešíme sa a ďakujeme rozhodcom a priateľom za skvelý víkend.

 

• 04.-05.05.2019 sa konala medzinárodná výstava v Lučenci. Výstavu znepríjemňoval dážď a blato, ale prekryla ho radosť z výsledkov. Prvý deň nás reprezentovala naša Jaylinka, ktorá v triede otvorenej získala Výbornú 2,r.CAC. Naša hviezdička Cmukynka s kopou energie vyhrala v triede šteniatok Veľmi nádejná 1, čím dokončila svoj Slovenský šampionát šteniat ! V záverečných súťažiach sa umiestnila medzi všetkými šteniatkami medzinárodnej výstavy ako 3.BIS MLADŠÍ DORAST !!! Posudzoval pán Miroslav Kotuláš, ďakujeme za krásne posudky a umiestnenia. Druhý deň sa zúčastnila len naša Cmukynka, ktorá sa opäť umiestnila ako Veľmi nádejná 1 a dostala krásny posudok od pána Jaroslava Matyáša.

 

Súťaž TOP PES 2018: Napokon sa musím poďakovať všetkým svojim odchovancom a ich skvelým majiteľom. Aj vďaka Vám sa chovateľská stanica YALESS BLUE stala 5.najlepšou chovateľskou stanicou na Slovensku za rok 2018...a to je až neuveriteľný uspech na to, že sa tam rátali "len" úspechy vrhu A & B !!! Ste prosto SKVELÁ RODINA ! Moje psíky boli ocenené nasledovne: pani šéfová Grace - 2.TOP ŠPORTOVÁ DK & 11.TOP CHOVNÁ sučka DK & 14.TOP SUČKA DKDexterko - 2.TOP ŠPORTOVÁ DKJaylinka - 2.TOP ŠPORTOVÁ DK, 3.TOP CHOVNÁ sučka DK & 18.TOP SUČKA DK...a naša Ginka - 1.TOP ŠPORTOVÁ DK, 5.TOP JUNIOR sučka DK & 22.TOP SUČKA DK. Tešíme sa z úspechov našich kólií v celoročnej súťaži nášho klubu chovateľov kólií a šeltií TOP PES 2018 !

 

 

 

Novinky u nás doma - Opäť som si našla troška času na publikovanie článkov (klamem, nenašla, ale ak človek obetuje spánok, dá sa to :)))) v časopise PES A MAČKA. Máme tam dva články, prvý vyšiel v januárovom čísle 1/2019. Je to článok o našom úžasnom plemene a troška tak i o našom chove :) Môžete si ho prečítať v sekcií úspechy. Druhý článok vyšiel v tomto mesiaci, apríl 4/2019 a je o našej dovolenke v Poľsku - pri Baltskom mori. Časopis je práve v predaji :) Veľmi rada by som tento rok publikovala pravidelnejšie - takže sledujte ďalšie čísla :) Do galérie  som pridala krásny album z našej dovolenky pri Baltiku, plus fotky zo stretnutí s mojimi odchovancami v Poľsku.