Kólie dlhosrsté - novinky 18.04.2016 | Yaless Blue


Novinky dlhosrstých kólií - 18.04.2016

Po dlhšej dobe väčšia aktualizácia. Kedže veľa času posledné týždne mi zabralo spoluorganizovanie klubovej výstavy kólií a šeltií, bolo menej času na web. Naprávam to a zhrniem všetko zaujímavé čo sa u nás udialo za posledný mesiac:

 

S jarou prichádza športová sezóna a tak nás čaká mnoho akcií – Amadeus Mozart „Dexík“ sa po zimnej pauze naplno opäť pustil do tréningu agility a ide mu to zatiaľ naozaj skvelo ;) Má super drive, veľmi ho to baví a verím, že to spolu aj niekde časom dotiahneme :) Je to úžasný a šikovný psík...splnený sen ♥

 

Jeho braček All Inclusive "Alex" sa so svojimi páničkami venuje turistike, sprevádza panička pri behaní a pripravujú sa aj na ich prvý dogtrekking !

 

Naša prekrásna, modrooká Anima Ella „Miška“ nám urobila neskutočnú radosť. V apríli zložila oficiálne skúšky psa canisterapeuta ! Miška sa s paničkou od malička canisterapii venuje a teraz bude svoju pôsobnosť môcť ešte viac rozšíriť. Sme na ňu pyšní, stala sa prvým slovenským odchovom s touto skúškou.

 

No a nakoniec naše zlatíčko All I Want is You „Jaylin“, ten najzlatší a najposlušnejší anjelik – nádherne (ako je u nej už zvykom) sa prezentovala na klubovej výstave v Lučenci – s mojou kamarátkou Katkou, ktorá je jej osobná handlerka (sú spolu úžasné a ja sa na nich rada kochám) si vybojovali u anglického rozhodcu Tonyho Ileya Výbornú s titulom r.CAC a nádherný, ozaj nádherný posudok. Jaylinka ešte v záverečných súťažiach spolu s Kristiánom Cichým (11 rokov) vybojovala 2.miesto v juniorhandlingu a bola nominovaná do záverečnej súťaže o najkrajšiu hlavu v plemene.

 

Naša kráľovná Grace je čerešničkou na torte – aj napriek tomu, že pred výstavou troška pustila svoj pestovaný zimný kožuštek a mení ho na skromnejší jarný, v Lučenci očarila a okrem krásneho posudku a výborného umiestnenia v najsilnejšie zastúpenej otvorenej triede vybojovala v záverečných súťažiach aj 2.miesto Best in Show pár psov so psíkom Bons Carpathian Paradise Dog. Grace je svojská a temperamentná sučka, ale na výstave dokáže krásne stáť a pózovať. Veľmi jej za to ďakujem, viem že to pre ňu musí byť ťažké :D Ďakujeme priateľom a skvelo strávený deň na výstave ! Radi sme Vás opäť všetkých videli ! Za fotky ďakujeme Petrovi Suvákovi, Jiřímu Křivánkovi a Tomášovi Dančovi.

 

Na záver už len novo vytvorená galéria jar/leto 2016, kde budete nachádzať mix fotiek z našich bežných výletníkov a turistiky, čo sa inde nepomestilo :)