Kólie dlhosrsté - novinky 16.09.2020 | Yaless Blue


Novinky dlhosrstých kólií - 16.09.2020

Koniec leta bol u nás pestrý na výstavy a športové akcie:

 

Náš odchov Belmondík sa zúčastnil agility preteku Šlapanický vlk 2020, kde splnil LA1 skúšku a vyhral 5.miesto v agility open. Skvelé úspechy ! Jeho rýchlosť a presnosť na parkúre je fantastická !!! Ďakujeme úžasnej majiteľke Lenke za to, že využila jeho potenciál a nádherne nás reprezentuje !

 

16.augusta sme sa zúčastnili "Canicross po Lemešanskej špacírke". Šlo o zhruba 3 km trasu lesom a lúkami. Behala som s Ginkou a môj brat sa prihlásil s Dexterom. Psíkovci boli šikovní a vybehali sme si 4.miesto s Ginkou kategória ženy, a 4.miesto s Dexim kategória muži.

 

Koniec augusta sa niesol vo výstavných úspechoch: 20.08.2020 CACIB Szilvasvarad v Maďarsku, posudzoval Lászlo Erdos. Veľmi horúci deň, až mi bolo psíkov v kruhu ľúto. Ale ubehali to - Jaylinka Výborná 2, r.CACGrace Výborná 1, CAC, BOB VeteránCmukynka Výborná 1,CAC a naša malá Emka Veľmi nádejná 2. Od dva dni na to sa konala CAC WROCLAW (PL) - 22.08.2020 - posudzoval: Andrzej Szutkiewicz. Tam nás reprezentoval náš odchovanec Clark Kent "Milo" a umiesnil sa skvele - Výborná 1, CAC ! Ďakujeme Marzenke za reprezentáciu ! 

 

Prešiel týždeň a my sme sa zasa vydali na výstavu, tentoraz takú menšiu - oblastnú výstavu v Betliari, kde posudzoval pán Boguslaw Chmiel (PL). Zišli sme sa poriadny YALESS BLUE team a darilo sa SKVELO ! Poďme na to: naše domáce baby: Jaylinka - Výborná 1, Víťaz triedy a oblastný víťaz (BOB). Emuška Veľmi nádejná 1 a Grace Výborná 1, a v záverečkách 2. NAJKRAJŠÍ VETERÁN celej výstavy !!! Týmto víťazstvom si Grace dorobila svoj ďalší šampionát - stala sa VETERÁN ŠAMPIÓNKOU Slovenska ! Z našich odchovancov bodovala Cmukynka - Výborná 1, Víťaz triedy, Bvlgari "Bebe" - Výborný 1, Víťaz triedy...a drobec Everything I Wanted "Chips" debutoval ako Veľmi nádejný 1 ! Tak a s výstavami chvíľku pauza, najbližšie sa blysneme až na Špeciálnej výstave kólií a šeltií v Košiciach, 3.10.2020.

 

Naša odchovankyňa Billion Stars in Eye "Maggie" sa zúčastnila Klubovej výstavy kólií a šeltií v Chropyni. V silnej konkurencií skončila Výborná. Posudzovala pani Ing. Ivana Němečková. Ďakujeme a gratulujeme majiteľom našej čiernej perly !

  

Koniec leta je krásny čas na mnohé výlety do prírody. Emka je už celkom veľká na krátke turistické výlety, alebo dlhé celodenné opekačky, kde sa veľa nenachodí, ale zato sa poriadne unaví celodenným asistovaním :) Takže už zasa trávime veľa času v prírode...a ako bude rásť, budú sa aj naše výlety predlžovať. Pridala som zopár fotiek do sekcie výlety mix 2020.

 

Doplnené fotky do galérií našich rastúcich šteniatok z vrhu E - Emoji "Emka", Everything I Wanted "Chips", Easter Bunny "Brumko"

 

 

Každý rok si pripomíname deň 11.9.2011 kedy do nebíčka odišla moja prvá, nezabudnuteľná psia kamarátka, kólia Jaška. Navždy ťa nosím v srdiečku, moja milovaná a prvá ! Je to už dlhých 9 rokov.