Kólia dlhosrstá - novinky 16 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:11.07.2013 - 

V júnovom čísle slovenského chovateľského časopisu PES A MAČKA nájdete môj autorský článok o TURISTIKE SO PSOM, doplnený krásnymi fotkami z našich výletov ! Nové číslo práve v predaji! Nadhľadík 5 - stranového článočku, ktorý nás veľmi potešil. Celý článok na stiahnutie tu.

 08.07.2013 - 

Tento vikend sme strávili výstavne - na IDS Veľká Ida. Troška som váhala, či obetovať celý víkend výstave, ale medzinárodná výstava len pár kilometrov od nášho mesta sa predsa nekoná každý deň a lákalo ma i stretnutie s priateľmi od kólií a tak rozhodnutie padlo. A dobre padli aj výsledky, ktorými sme ukončili veľmi úspešnú letnú výstavnú sezónu. Prvý deň bol pekelne horúci, Grace ho skoro celý prespala v ohrádke pod stromami. Posudzovanie sa veľmi naťahovalo a do kruhu sme šli na priame poludnie. Aj napriek horučavam sme to zvládli a CAC s perfektným posudkom bol náš! Druhý deň mali kólie nastúpiť do kruhu až ako predposledné plemeno a tak sme na výstavisko prišli až tesne pred obedom. Ani sme sa nenazdali a boli sme v kruhu. Dnes mala Grejsi naozaj špičkovú náladu a v kruhu si to užívala naplno – náš (opať veľmi pekný) posudok preto začínal typickým – temperamentná sučka :))) a bol z toho ďalší CAC ! Sme na Grace veľmi pyšní, je to úžasná sučka! Ďakujeme priateľom od kólií za super spoločnosť cez celý víkend !!!

 

Teraz nás už čaká leto, dovolenka, prázdniny...čiže veľa turistiky, výletov, relaxu...a všetky tie príjemnosti s tým spojené :P

 

18.06.2013 - 

V nedeľu sme sa zúčastnili našej Špeciálnej výstavy kólií a šeltií so zadávaním CC, v Lučenci. Výstava sa konala v prekrásnom mestskom parku. Do Lučenca sme prišli už sobotu a užili sme si príjemný víkend s priateľmi od kólií ;) Psíky sa tiež tešili spoločnému stretnutiu a mali cez víkend veľkú zábavu. Nedeľu nás od rána privítal veľmi horúci a slnečný deň, ale v parku pod stromami sme našli príjemný tieň. Výstavu posudzovala MVDr. Gabriela Ridarčíková. Pre Grace to bola tento rok tretia výstava - tretia klubová výstava - a tretia výhra v strednej triede !!! Získala titul Výborná 1, CC, dostala sa do úzkeho výberu v súťaži o najkrajšiu hlavu v plemene a umiestnila sa ako 2.BIS v súťaži párov so psíkom Bons Carpathian Paradise Dog. Bolo veľmi horúco, ale Grace odviedla v kruhu výbornú prácu a som na ňu veľmi pyšná. Ďakujeme za krásne strávený deň našim priateľom. Pár pekných fotografií z výstavy:

 

07.06.2013 - 

Máme veľkú novinku! Konečne sa mi podarilo dokončiť môj projekt - tipy na turistiku so psom. Kedže s Grace sa aktívne venujeme turistike, rozhodla som sa, že najzaujímavejšie trasy z našich výletov a túr zdokumentujem ako inšpiráciu pre aktívnych psíčkarov. Vznikol preto projekt TIPY NA TURISTIKU SO PSOM. Sekcia bude pravidelne dopĺňaná. Už teraz tam nájdete 70 tipov na turistiku, najmä v oblasti východného Slovenska :) Samozrejme, všetko overené a prejdené našim psím turistickým sprievodcom - Grace :) Veríme, že sa budú páčiť ;) Vstúpiť do projektu môžete cez sekciu o plemene.

05.06.2013 - 

krátke správy zo života - máme sa výborne, veľa športujeme a trénujeme kondíciu. Pred týždňom sme si dokonca s Grace odbehli 11 km na miestnom bežeckom cross country podujatí. Čosi viac o našich aktivitách sa dozviete i na našom FB :) Naša Grace sa opäť objavila v časopise. Fotečku má uverejnenú v článku o plemene od slovenskej chovateľky kólií MVDr. Stanislavy Zubrickej v májovom čísle časopisu PES a MAČKA. Dokonca i naša Jašenka (in memoriam) tam má fotku z pasenia ovečiek. Odporúčame kúpiť a prečítať! Článok je vynikajúci!

 

06.05.2013 - 

Konečne som pridala fotogalériu a krátky report z našej návštevy v Holandsku :) Pozrieť si ju môžete tu. Takisto som pridala peknú galériu z prvomájovej túry na Sninský kameň s našimi priateľmi ! Ďakujeme za prekrásne strávený deň!

30.04.2013 - 

Naša Grace sa tento mesiac zúčastnila i slovenskej klubovej výstavy Terchova 2013. Výstavy sú pre Grejsi zaujímavé miesto, kedže je tam plno kólií, ktoré sa dajú oňuchať, prípadne vyzvať do hry, čo je pre večne usmiatu Grace hlavná náplň práce. Na pár chvíľok sa však dokáže i skoncentrovať a tak opäť vybehala prvé miesto v triede strednej a k tomu titul CAC. Splnila tak podmienky na udelenie veľmi hodnotného titulu KLUBOVÝ JUNIORŠAMPIÓN ! Na slávnostnej klubovej večeri som prevzala aj krásne diplomy, portrét a pohár za výhry v súťaži TOP PES 2012 (TOP mladá sučka DK a 3.TOP nádej klubu). V Terchovej sme strávili tri krásne dni v lone malofatranskej prírody - spoločné debaty, plno zábavy a krásne prechádzky s priateľmi boli pre nás najhodnotnejšia časť celého víkendu. Ďakujeme!

 

17.04.2013 - 

Naša Grejsi sa zúčastnila prestížnej Holandskej klubovej výstavy - KCM 2013. Na tejto výstave bolo prihlásených 125 kólií. V silnej konkurencií v triede strednej naša Grace VYHRALA a dostala krásny posudok od špecialistu na kólie, anglického rozhodcu Alana Clarka (Lynway). Prežili sme krásnych 5 dní v Holandsku, v nádhernej prírode a navštívili sme veľa úžasných miest. Počas nášho pobytu sa o nás starala známa holandská chovateľka Miep van Dulken z chovateľskej stanice Lovely of Unicorn s manželom, ktorí sú zároveň majiteľmi prekrásneho a úspešného brata našej Grace. Obsiahlu fotogalériu a report z nášho výletu pridám na stránky najbližšie dni :)

 

« predch. 1 5 9 13 14 15 16 17 nasl. »

 

staršie "novinky":