Kólia dlhosrstá - novinky 16 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:05.06.2013 - 

krátke správy zo života - máme sa výborne, veľa športujeme a trénujeme kondíciu. Pred týždňom sme si dokonca s Grace odbehli 11 km na miestnom bežeckom cross country podujatí. Čosi viac o našich aktivitách sa dozviete i na našom FB :) Naša Grace sa opäť objavila v časopise. Fotečku má uverejnenú v článku o plemene od slovenskej chovateľky kólií MVDr. Stanislavy Zubrickej v májovom čísle časopisu PES a MAČKA. Dokonca i naša Jašenka (in memoriam) tam má fotku z pasenia ovečiek. Odporúčame kúpiť a prečítať! Článok je vynikajúci!

 06.05.2013 - 

Konečne som pridala fotogalériu a krátky report z našej návštevy v Holandsku :) Pozrieť si ju môžete tu. Takisto som pridala peknú galériu z prvomájovej túry na Sninský kameň s našimi priateľmi ! Ďakujeme za prekrásne strávený deň!

30.04.2013 - 

Naša Grace sa tento mesiac zúčastnila i slovenskej klubovej výstavy Terchova 2013. Výstavy sú pre Grejsi zaujímavé miesto, kedže je tam plno kólií, ktoré sa dajú oňuchať, prípadne vyzvať do hry, čo je pre večne usmiatu Grace hlavná náplň práce. Na pár chvíľok sa však dokáže i skoncentrovať a tak opäť vybehala prvé miesto v triede strednej a k tomu titul CAC. Splnila tak podmienky na udelenie veľmi hodnotného titulu KLUBOVÝ JUNIORŠAMPIÓN ! Na slávnostnej klubovej večeri som prevzala aj krásne diplomy, portrét a pohár za výhry v súťaži TOP PES 2012 (TOP mladá sučka DK a 3.TOP nádej klubu). V Terchovej sme strávili tri krásne dni v lone malofatranskej prírody - spoločné debaty, plno zábavy a krásne prechádzky s priateľmi boli pre nás najhodnotnejšia časť celého víkendu. Ďakujeme!

 

17.04.2013 - 

Naša Grejsi sa zúčastnila prestížnej Holandskej klubovej výstavy - KCM 2013. Na tejto výstave bolo prihlásených 125 kólií. V silnej konkurencií v triede strednej naša Grace VYHRALA a dostala krásny posudok od špecialistu na kólie, anglického rozhodcu Alana Clarka (Lynway). Prežili sme krásnych 5 dní v Holandsku, v nádhernej prírode a navštívili sme veľa úžasných miest. Počas nášho pobytu sa o nás starala známa holandská chovateľka Miep van Dulken z chovateľskej stanice Lovely of Unicorn s manželom, ktorí sú zároveň majiteľmi prekrásneho a úspešného brata našej Grace. Obsiahlu fotogalériu a report z nášho výletu pridám na stránky najbližšie dni :)

 

28.03.2013 - 

Tento víkend sme si zorganizovali špeciálnu túru - na stred Slovenska, kde sme s kamarátmi navštívili prekrásny vrch Kľak (1 351,6 m) v Malej Fatre. Viac o našej túre s kóliami sa dočítate v albume Vrch Kľak v galérií. Kedže úprava srsti kólie je moja obľúbená činnosť, zdokumentovala som ju článkom Starostlivosť o srsť kólie. Dúfam, že sa bude páčiť a bude nápomocný :) Ďakujeme kamarátovi Jurajovi, že bol ochotný "zanedbať" úpravu svojej kólie na pár týždňov, aby mi jeho psík Rebel mohol robiť figuranta do článku :)

05.03.2013 - 

Do sekcie o plemene som pridala nový autorský článok o kólií dlhosrstej - s názvom Turistika s kóliou. V článku nájdete praktické rady a skúsenosti o tejto obľúbenej aktivite so psom.

03.03.2013 - 

Koncom týždňa sme s našou kóliou Grejsi absolvovali dlho-plánovanú túru na moju obľúbenú Kráľovu hoľu (1946 m.). Na mnohými legendami opradenom vrchu nemohlo byť nijak inak ako legendárne :) Krásny deň si zaslúži aj krásny albumček v našej turistickej galérii.

28.02.2013 - 

V zimnom období hmlisté počasie nie vždy praje foteniu, takže som sa potešila pekným fotografiam z nášho víkendového výletu. Do galérie našej kólie Grejsi som pridala album z túry na vrch Oblík.

28.01.2013 - 

Grace za svoje výstavné úspechy v roku 2012 získala v prestížnej súťaži TOP PES nášho Klubu chovateľov kólií a šeltií - ocenenie TOP JUNIOR SUČKA KÓLIA DLHOSRSTÁ 2012 ! Takisto sa umiestnila v celkovom rebríčku TOP SUČKA KÓLIA DLHOSRSTÁ na 6.mieste a stala sa aj 3.TOP NÁDEJOU KLUBU 2012 (zo všetkých dlhosrstých, krátkosrstých kólií a šeltií). Sme pyšní na našu malú Grejsinku za tieto krásne úspechy, ktoré získala už v tak mladom veku. Doplnili sme nové fotografie (portréty vo veku 15.5 mesiaca) do jej galérie.

« predch. 1 5 9 13 14 15 16 17 nasl. »

 

staršie "novinky":