Kólie dlhosrsté - novinky 15.07.2017 | Yaless Blue


Novinky dlhosrstých kólií - 15.07.2017

Deň 11.7. bol pre nás výnimočný, pretože takto pred 3 rokmi sa u nás narodil vytúžený vrh A. Vrh ktorým sa začala písať naša vlastná história a ktorý nemohol byť úžasnejši. Splnili sa ním všetky moje plány a očakávania. Vďaka tomu sú tu naši úžasní Dexter a Jaylin...a ich súrodenci Alex a Miška. Vrh, ktorý bol tak chovne, výstavne, športovo úspešný, že vďaka nemu sme sa stali 5.TOP a 7.TOP chovateľskou stanicou na Slovensku (2015 a 2016). Dobrý úspech s jediným vrhom :) Všetko najlepšie, A-čka moje ! Ste prosto Áčka ! ;)

  

Naše šteniatka z vrhu B maju našliapnuté byť výnimočné takisto. Už v mladom veku sú neuveriteľne šikovné a exteriérovo nádejné. Náš štramák Belmondo, žijúci v ČR sa zúčastnil výcvikového tábora leto s Lassie, kde vyhral celotáborovú súťaž o "Miláčika Lassie", čiže najrozkošnejšiu kóliu celého tábora. Naša pýcha a veľká nádej do budúcna Be The One and Only "Bianca", žijúca v Poľsku, je to najkrajšie blue-merle šteniatko aké si viem predstaviť a všetkých ohuruje aj svojou úžasnou povahou - je temperamentná a suverénna ( a veeeeeľka šibalka) ako jej babka Grace. Navštívila školu pre slabozrakých, kde sa zacvičovala do role psíka canisterapeuta, a zdá sa, že takisto ako jej teta Miška, bude aj Bianca stvorená pomáhať ľudom ! Keď sme už pri Miške, tá sa tiež zúčastnila výcvikového tábora leto s Lassie, kde vyhrala 2.miesto celotáborovej súťaži, kde museli s paničkou prekonávať rôzne prekážky a nástrahy :)

 

Pred pár dňami nás na Slovensku navštívili majitelia našej Billion Stars in Eye "Maggie". Pribalili sme si ešte aj bračeka Bvlgariho "Bebeho" a samozrejme našu svorku a vybrali sme sa na potulky do okolia Spišského hradu. Počasie sa nám snažilo naše plány troška prekaziť, ale nepodarilo sa mu prelomiť našu skvelú náladu. Mokrí, ale veselí sme si to užili a naše tri decká - súrodenci MaggieBebe a Ginka sa neskutočne skvele zahrali a vyšalili. Ďakujeme majiteľom Maggie za úžasnú lásku a starostlivosť, ktorú jej dávaju. Je to nádherná psia princezná, neuveriteľne inteligentná a vnímavá a ovláda už kopec cvikov z dogdancingu...navštevuje aj cvičák a myslím, že má pred sebou skvelú športovú (ale aj výstavnú !!!) budúcnosť. Fotka len jedna - spoločná..bohužiaľ kvôli dažďu som veľa nefotila.

 

 

 

Naša Ginka nám rastie pred očami, má 4.5 mesiaca a je to taká šikovná žížalka :) Je to veľmi dobré šteniatko, keď treba oddychovať, oddychuje, keď treba behať, behá. Je rozumná ako dospelý pes. Spoznávame spolu svet, socializujeme, chodí so mnou úplne všade - do práce, do mesta, na úrady, do reštaurácie a dokonca aj na tréningy agility (kde sa díva na jej veľkého strýka Dextera a zoznamuje sa s rôznymi ľudmi a psíkmi, ktorí sa na každom tréningu menia)...kto vie, možno o pár mesiacov skúsi aj ona tento skvelý šport. Samozrejme trénujeme základný výcvik a vrámci posilovania fyzickej kondície v období rastu nezanedbávame ani pravidelný pohyb a výletíky. Ako u našich odchovov býva zvykom, aj ona javí prirodzený a silný záujem o prácu, aport a výcvik. Skvele zapadla do svorky a som veľmi rada, že ju mám. Je to moja veľká nádej do budúcna. Pekné fotky z našich dní pridávam stále do galérie Výlety mix 2017.