Kólia dlhosrstá - novinky 15 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:16.09.2013 - 

Naša kólia Grace dostala minulý týždeň pozvanie do profesionálneho fotoateliéru a pod objektívom nadanej mladej fotografky Lucie Drietomskej vznikli nádherné fotografie. Výber tých najkrajších som pridala do Grejkinej galérie.

11.09.2013 - 

Dnes uplynuli 2 roky odkedy nás opustila naša milovaná ♥ Jaška ... stále na Teba spomíname :(

08.09.2013 - 

Grejka sa sobotu zúčastnila Špecialnej výstavy kólii a šeltií v Hurbanove a pod taktovkou nemeckej posudzovateľky Heike Bilsheim s krásnym posudkom vyhrala triedu strednú s hodnotením V1, CAC a dostala sa do úzkeho výberu v súťaži o najkrajší pohyb v plemene! Ďakujeme za krásny deň našim priateľom! Grace si svoj deň užila naplno - ale najviac sa jej rátalo povýstavné vybláznenie sa s jej psími kamarátmi = rozumej-hocijaký psík ochotný sa s ňou hrať :))) Touto výstavou sme ukončili našu úspešnú tohtoročnú výstavnú sezónu v strednej triede. V tomto roku nás Grace reprezentovala na šiestich výstavách. Štyroch klubových a dvoch medzinárodných. Na všetkých obstála ako víťazka triedy. Stala sa tak čakateľom na klubového a slovenského šampióna. Sme na ňu pyšní ♥

 30.08.2013 - 

Naše leto bolo plné krásnych výletov a zážitkov. Najvýznamnejším momentom však bola určite naša augustova dovolenka v Nórsku - v jednej z najkrajších krajín Európy. Grace si do svojej zbierky krajín, ktoré precestovala, teda pridala ďalšie dve - Dánsko a Nórsko. Celkovo už naša kólia Grace navštívila 12 krajín Európy :) Pozrite si fotoreport z našej dovolenky v Nórsku v galérií.

10.08.2013 - 

Kým si s Grace užívame dovolenku v horách, tématicky nám tento mesiac vychádza v chovateľskom časopise PES A MAČKA ďalší článok článok o VYSOKOHORSKEJ TURISTIKE ! Nové číslo práve v predaji! Opäť vkladám nadhľadík článočku. Celý článok na stiahnutie tu.

 

11.07.2013 - 

V júnovom čísle slovenského chovateľského časopisu PES A MAČKA nájdete môj autorský článok o TURISTIKE SO PSOM, doplnený krásnymi fotkami z našich výletov ! Nové číslo práve v predaji! Nadhľadík 5 - stranového článočku, ktorý nás veľmi potešil. Celý článok na stiahnutie tu.

 

08.07.2013 - 

Tento vikend sme strávili výstavne - na IDS Veľká Ida. Troška som váhala, či obetovať celý víkend výstave, ale medzinárodná výstava len pár kilometrov od nášho mesta sa predsa nekoná každý deň a lákalo ma i stretnutie s priateľmi od kólií a tak rozhodnutie padlo. A dobre padli aj výsledky, ktorými sme ukončili veľmi úspešnú letnú výstavnú sezónu. Prvý deň bol pekelne horúci, Grace ho skoro celý prespala v ohrádke pod stromami. Posudzovanie sa veľmi naťahovalo a do kruhu sme šli na priame poludnie. Aj napriek horučavam sme to zvládli a CAC s perfektným posudkom bol náš! Druhý deň mali kólie nastúpiť do kruhu až ako predposledné plemeno a tak sme na výstavisko prišli až tesne pred obedom. Ani sme sa nenazdali a boli sme v kruhu. Dnes mala Grejsi naozaj špičkovú náladu a v kruhu si to užívala naplno – náš (opať veľmi pekný) posudok preto začínal typickým – temperamentná sučka :))) a bol z toho ďalší CAC ! Sme na Grace veľmi pyšní, je to úžasná sučka! Ďakujeme priateľom od kólií za super spoločnosť cez celý víkend !!!

 

Teraz nás už čaká leto, dovolenka, prázdniny...čiže veľa turistiky, výletov, relaxu...a všetky tie príjemnosti s tým spojené :P

 

18.06.2013 - 

V nedeľu sme sa zúčastnili našej Špeciálnej výstavy kólií a šeltií so zadávaním CC, v Lučenci. Výstava sa konala v prekrásnom mestskom parku. Do Lučenca sme prišli už sobotu a užili sme si príjemný víkend s priateľmi od kólií ;) Psíky sa tiež tešili spoločnému stretnutiu a mali cez víkend veľkú zábavu. Nedeľu nás od rána privítal veľmi horúci a slnečný deň, ale v parku pod stromami sme našli príjemný tieň. Výstavu posudzovala MVDr. Gabriela Ridarčíková. Pre Grace to bola tento rok tretia výstava - tretia klubová výstava - a tretia výhra v strednej triede !!! Získala titul Výborná 1, CC, dostala sa do úzkeho výberu v súťaži o najkrajšiu hlavu v plemene a umiestnila sa ako 2.BIS v súťaži párov so psíkom Bons Carpathian Paradise Dog. Bolo veľmi horúco, ale Grace odviedla v kruhu výbornú prácu a som na ňu veľmi pyšná. Ďakujeme za krásne strávený deň našim priateľom. Pár pekných fotografií z výstavy:

 

07.06.2013 - 

Máme veľkú novinku! Konečne sa mi podarilo dokončiť môj projekt - tipy na turistiku so psom. Kedže s Grace sa aktívne venujeme turistike, rozhodla som sa, že najzaujímavejšie trasy z našich výletov a túr zdokumentujem ako inšpiráciu pre aktívnych psíčkarov. Vznikol preto projekt TIPY NA TURISTIKU SO PSOM. Sekcia bude pravidelne dopĺňaná. Už teraz tam nájdete 70 tipov na turistiku, najmä v oblasti východného Slovenska :) Samozrejme, všetko overené a prejdené našim psím turistickým sprievodcom - Grace :) Veríme, že sa budú páčiť ;) Vstúpiť do projektu môžete cez sekciu o plemene.

« predch. 1 5 9 12 13 14 15 16 17 nasl. »

 

staršie "novinky":