Kólie dlhosrsté - novinky 21.01.2018 | Yaless Blue


Novinky dlhosrstých kólií - 21.01.2018

Prešli nám takmer dva mesiace od poslednej aktualizácie, a tie boli také rušné, že bolo málo času na aktualizáciu, takže to musím napraviť :) Takže, malé zrhnutie za posledné obdobie :)

 

V prvom rade - naše fantastické šteniatka z vrhu B dosiahli 10 mesiacov. Sú z nich už veľké psíky, viac podobajúce sa na dospelákov, než na malé šteniatka, akými boli. Všetky šteniatka nám rastú ku horným hraniciam výšky a sú z nich veľmi mocné psíky, na čo som nesmierne pyšná, kedže je to jedna z priorít v mojom chove :) Postupne pridávam fotky všetkým šteniatkam z vrhu B do ich kariet. Rozhodla som sa, že behom nasledujúcich týždňov ich ponavštevujem a urobím každému portrétiky, aby mali peknú pamiatku. Naše ochovy žijúce v Českej republike plánujem navštíviť vo februári, a tak sa môžete tešiť na krásne a aktuálne fotografie z mojej dielne :) A nasledujúce dni chystám aj nové portrétiky a postojovky tých mojich nezbedníkov :) Takže na začiatok Bvlgari "Bebe", Be The One and Only "Bianca" a Babydoll "Wronia"....a naša domáca Billie Jean "Ginka".

  

Sviatočné obdobie Vianoc a Nového roka sme sa rozhodli "troška vypnúť" a odcestovali sme 1000 km k Baltickému moru a zároveň to spojili s návštevou našich odchovov v Poľsku - krásnej bluemerle  Be The One and Only "Bianca" a očarujúcej Babydoll "Wronia". Obé dievčatá sú naozaj nádherné kólie s fantastickou jemnou, nežnou a hravou povahou. Som na obé dievčatá veľmi pyšná a ďakujem ich majiteľom za skvelú starostlivosť. Fotografie z našej dovolenky pri Baltickom mori si môžete pozrieť v galérií.

 

V roku 2018 máme veľmi zaujímavé šteniatkovské plány s našou Grace. Jaylinku budeme kryť až začiatkom roku 2019, aby si po svojom prvom, početnom vrhu poriadne oddýchla :) V prípade seriózneho a veľmi vážneho záujmu o šteniatko práve od nás, nás kontaktujte. Pre naše šteniatka hľadáme výnimočných ľudí, zo záujmom o plemeno, ktorý ocenia kvalitu tohto fantastického plemena a budú sa svojim psíkom venovať ako členom rodiny.

 

Naše psíky sa v mesiacoch december - január opätovne zúčastnili dornovej masáže a dokonca sme skúsili aj detoxikačnú lymfatickú masáž. Kedže moje psíky sú veľmi aktívne, staráme sa, aby boli v tej najlepšej kondícií a preto preventívne masáže nikdy nezanedbávame. O naše psíky sa stará terapeutka Martinka, ktorú môžete v prípade záujmu kontaktovať a dohodnúť si s ňou termín na východe, i strede Slovenska. Dexterko prekonal v novembri nebezpečnú chorobu, prenášanú klieštami - babeziózu. Našťastie vďaka skorému odhaleniu a správnej liečbe bol behom pár dní klinicky v poriadku. Avšak vnútorná regenerácia organizmu potrvá dlhšie, kedže táto choroba a následná liečba sú veľmi agresívne pre telo psíka.

 

 

Troška zo športu: Náš nádherný odchovanec Belmondo sa 7.1. zúčastnil svojich prvých neoficiálnych agility závodov. V tuneliáde v kategórií "šteňatá Large" odbehol celkom tri behy. V prvom behu si vybehal 2.miesto, za druhý beh 1.miesto a za tretí beh 3.miesto !!! A to všetko vo veľkej konkurencii. Sme na nášho Belmondíka veľmi pyšní a ďakujeme majiteľke Lenke za úžasnú starostlivosť ! Dňa 10.decembra sme sa zúčastnili akcie "Bosorkin canicross". Boli sme prihlásení do kategórie bikejoring s Jaylinkou a canicross s Dexterom, ale kvôli čerstvo napadnutému snehu a veľmi šmykľavému povrchu organizátori zrušili kategóriu bikejoring a tak som štartovala s oboma v canicrosse.

 

 

Tie najvydarenejšie fotografie z výletov z posledného obdobia som pridala do galérie Výlety mix 2018, a pekné fotografie z výletu na vrch Skalisko som pridala do galérie Skalisko, kedže na tento kopec sme už párkrát vylezli a galériu už založenú má :)

 

V populárnom českom časopise "Psí kusy" vyšiel tento mesiac článok o dlhosrstej kólií, kde som bola spolu s ďalšími troma chovateľmi oslovená sa na ňom podielať :) Ako jediná zo Slovenska, takže ma to veľmi teší :) Časopis je momentálne v predaji v novinových stánkoch. Sken dodám do archívu úspechy neskôr :)