Kólia dlhosrstá - novinky 12 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:16.09.2014 - 

Tento víkend sa do veľkého sveta pobrali naše dve nezbedníčky - Anima Elle a Artemis Aurora. Obe dievčatá nás budú reprezentovať v Českej republike, u skúsených „kóliarov“ :) Dievčatá sa budú venovať najmä športom, ale myslím, že sa ukážu aj vo výstavných kruhoch ;) Veľmi sa tešíme a ďakujeme za obrovskú dôveru, ktorú do nás vložili noví majitelia našich šteniatok. Naším sladkým dievčatkám želáme všetko najlepšie v nových domovoch !!!

11.09.2014 - 

Dnes sú to už 3 dlhé roky čo odišiel do psieho nebíčka najmilší člen našej rodiny - naša milovaná Jaška. Stále nám všetkým chýbaš... !!!

06.09.2014 - 

Naše najmilšie šteniatka dovŕšil vek 8 týždňov ! Pomaly sa začnú rozchádzať do svojich nových domovov... Zobrali sme našu bandu do fotoateliéru, aby sme si spravili krásnu pamiatku. Za úžasné fotky a trpezlivosť ďakujeme Petrovi SuvákoviŠteniatka boli roztomilé - veľmi sa im v štúdiu páčilo. Fotky sme pridali každému šteniatku do jeho karty - a spoločné fotky nájdete v sekcií šteniatka :) Náš miláčik, prekrásny All Inclusive "Alex" dnes odišiel do nového domova ku úžasnej rodinke. Želáme mu krásny, spokojný a zdravý život s milujúcimi novými majiteľmi ♥

 26.08.2014 - 

Naše šteniatka majú už 6.5 týždňa. Rastú nam pred očami. Každý deň sú krajšie, väčšie a plyšovejšie :) Každému šteniatku sme pridali nové fotky do jeho galérie. Náš temperamentný trikolórik Amadeus Mozart si stale hľadá ten pravý domov. Ponúkame ho na predaj do aktívnej rodinky, ktorá ocení jeho povahové a exterierové prednosti.

 

15.08.2014 - 

Naše šteniatka rastú do krásy. Spoznali už aj čaro záhradky a sú z nich malí a odvážni objavovatelia. Dnes dosiahli vek 5 týždňov ! Do albumčekov sme každému šteniatku pridali fotky vo veku 4.5 týždňa.  Z tohto vrhu ponúkame jedno šteniatko na predaj ! Je ním trikolórny psík Amadeus Mozart. Viac o našom trikolórikovi si môžete prečítať v jeho karte. Za krásne fotky ďakujeme Petrovi Suvákovi

25.07.2014 - 

Naše drobčeky majú dva tyždne a začínaju pomaličky otvárať očka. Nafotili sme im preto nové fotečky. Za krásne fotky ďakujeme Petrovi Suvákovi. Šteniatka sa maju dobre, rastú a priberajú.

14.07.2014 - 

Veľká novinka v našej chovateľskej stanici !!! Dňa 11.07.2014 sa nám narodili šteniatka kólií ! Máme 5 šteniatok kólie dlhosrstej - 2 blue-merle sučky, 1 trikolórna sučka, 1 blue-merle psík a 1 trikolórny psík !!! Všetky šteniatka sa majú čulo k svetu, takisto super mamina Grace. Viac informácií o nájdete v sekcií šteniatka.

 

06.07.2014 - 

Naša Grejsinka absolvovala preventívne vyšetrenie u očného špecialistu. Zopakovali sme kompletné klinické vyšetrenie očného pozadia (CEA/PRA/KAT) a opäť s výsledkom negatívny :) Toto vyšetrenie robí každý seriózny chovateľ ešte pred odberom šteniatka k novému majiteľovi a odporúča sa opakovať aj v dospelosti. Tak sme odporúčanie premenili na skutočnosť :) Takisto sme nechali urobit aj genetické vyšetrenie na PRA-rcd2 (progresívna retinálna atrofia) s výsledkom +/+, čo znamená geneticky negatívny. Sme veľmi radi krásnym výsledkom :) Vkladám pár fotiek Grace z výletu s kamarátom Bryšom.

 

 

25.06.2014 - 

V najnovšom čísle českého psieho časopisu "Psí kusy" bol uverejnený článok "Se psem do ciziny", autor Michala Jendruchová, kde sme boli oslovení prispieť našou troškou :) Článok si môžete prečítať tu. Grace a jej kamaráti Sunny a Damien sú tvárou kampane na psie granulky na serveri abc-zoo. Táto krásna fotografia od autorky Lucie Drietomskej, prezentujúca tri farby kólií sa stala veľmi slávnou - a okrem výhry vo fotosúťaží "Pes Přítel Člověka" bola použitá na mnohých miestach - napríklad na katalógu a reklamnom banneri našej Klubovej výstavy kólií a šeltií.

 

20.05.2014 - 

Pár kilometrov od nášho mesta sa pravidelne koná malá oblastná výstava v peknom prostredí dedinky Dvorianky. S kamarátmi od kólií sme si urobili pekné sobotné dopoludnie a rozhodli sme sa prezentovať naše milé plemeno i tam. Naša Grejsinka sa krásne predviedla a získala najvyššie ocenenie - Výborná 1, Víťaz triedy, Oblastný víťaz. Zišli sme sa super partia a strávili sme krásny slnečný deň.

 

« predch. 1 5 9 10 11 12 13 14 15 16 nasl. »

 

staršie "novinky":