Kólie dlhosrsté - novinky 11.09.2015 | Yaless Blue


Novinky dlhosrstých kólií - 11.09.2015

S Dexíkom som sa minulý víkend zúčastnila jeho prvého dogtrekkingu "Dogtrekking Slovenský raj" v krásnom prostredí tohto národného parku. Prihlásili sme sa na trasu MID (33 km) ktorá bola nádherná, no veľmi náročná, kedže nás čakali veľké prevýšenia, zabijácke stupáky, nejaké tie rebríky po trase...a najmä nás sprevádzal neutíchajúci dážď, ktorý robil skalnatý povrch veľmi šmykľavým. Avšak my sme bojovníci a trasu sme zvládli vo výbornom čase 6:38 - a obsadili sme 4.miesto, len s párminútovou stratou na víťaza. Dexter bol veľmi šikovný, výborne a neúnavne ťahal celú trasu...a svojim úsmevom mi dodával energiu :) S Dexíkom sa okrem iného venujeme tiež aj agility, ktoré mu ide veľmi dobre :)

 

Naše decká sa vyznamenali aj tento víkend.  Dex a Jaylin zložili v Turanoch pri Martine skúšku vlôh pastierskeho psa (rozhodca M. Topinková, CZ). Rovnako ako pred 2 rokmi ich mamička Grejsinka :) Je pre mňa veľká česť, že celý náš kóliácky team (aj naša prvá kólia, Jaška) v sebe majú inštinkt pravej škótskej ovčiarskej kólie :) Som na našich chlpáčov extra pyšná, kedže u ovečiek boli prvýkrát v živote práve na skúške a vlohy sa v nich hneď prebudili :) Od rozhodkine dostali veľké pochvaly.

  

Cez týždeň sme spomínali aj na našu prvú kóliu Jašku - dňa 11.septembra ubehli presne 4 roky odkedy nás opustila... :( Stále je v našich srdiečkach. A navždy bude...