Kólia dlhosrstá - novinky 11 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:14.04.2015 - 

Šteniatka nám rastú a rastú a keďže sú stále väčšie silnejšie, posilňujeme ich bystrosť výcvikom poslušnosti a kondíciu na rôznych kratších výletoch, čiže opäť začíname intenzívnejšie plniť našu sekciu Tipy na výlety a turistiku :)

 

Máme za sebou krásnu Klubovú výstavu kólií a šeltií, konanú v malebnom Lučenci pod posúdením špecialistu a dlhoročného chovateľa z Francúzska, váženého pána Michela Mocqué, kde bola pre mňa obrovská česť prezentovať mu moje kólie. Naša pýcha, elegantná Grace v silne obsadenej triede otvorenej získala Výbornú 2, r.CAC a okrem toho že bola nominovaná do záverečných súťaží o najlepšiu hlavu v plemene sa stala celkovou víťazkouNajkrajšieho blue-merle jedinca celej výstavy !

 

Naša princeznička Jaylin ako darček ku svojim 9 mesiacom, ktoré mala presne v deň klubovky, dostala prekrásne 3.miesto v silne obsadenej triede mladých sučiek, kde bola najmladšia účastníčka. Náš Dexterko sa zúčastnil tejto výstavy len ako pozorovateľ a odpozoroval, že sa mu strašne páčia všetky sučky :)

 

Ďakujeme za nádherný deň všetkým našim priateľom....a veľmi ďakujeme pánovi posudzovateľovi, za nádherné posudky pre naše dievčence ;) Zopár pekných momentiek z výstavy:

   

  

14.03.2015 - 

Troška pozitívnejšie správy - do galérie nášho krásneho odchovu All Inclusive "Alex" sme pridali dve nové fotečky. Ďakujeme majiteľom za krásne fotky a skvelú starostlivosť !

08.03.2015 - 

Veľmi smutná správa pre našu chovateľskú stanicu. Naša krásna, šikovná a veľmi úspešná Artemis Aurora "Aury" - z nášho prvého vrhu, dňa 5.marca 2015 v necelých 8 mesiacoch tragicky a náhle odišla do nebíčka. Chcem vysloviť obrovské poďakovanie za úžasnú starostlivosť jej majiteľom, rodine Všetečkovcov, ďalej tímu veterinárov, ktorí obetavo bojovali o jej život a všetkým priateľom za podporu nás a rodiny majiteľov. Aurynkin odchod nám všetkým zlomil srdce...

20.02.2015 - 

Našim "domácim" šteniatkam All I Want is You "Jaylin" a Amadeus Mozart "Dexter" sme pred pár dňami nafotili nové fotečky. Sú veľké a mocné, nádherne nám rastú pred očami ! ... samozrejme robia obrovskú radosť a občas aj neplechu :) Nové fotky nájdete v galériách: Jaylin , Dexter a Grace. Za fotky ďakujeme Katke Schmiesterovej.

 

 

Tento víkend bol pre chovateľskú stanicu Yaless Blue veľmi úspešný, naša šikovná a krásna odchovankyňa Aury bodovala na ďalšej výstave - tentoraz tri dni po sebe získala Veľmi nádejná 1 a BOB PUPPY na medzinárodnej výstave v nádhernej Sofii (Bulharsko). Ďakujeme jej skvelým majiteľom za krásnu prezentáciu !

 

Naša Jaylin mala tento víkend svoju výstavnú premieru ! Z rumunskeho Cluj Napoca si odniesla po oba dni Veľmi nádejná 1 a BOB PUPPY !!! Rumunsko je krásna a zaujímava krajina, kde radi chodíme - Jaylinka šla prvýkrát na taký dlhý výlet - bol to pre ňu obrovský zážitok a zvládla ho skvele. Kólie boli v Rumunsku veľké hviezdy a počas našej prechádzky historickým centrom Cluj Napocy vzbudzovali obrovský záujem všetkych ľudí. Fotky z nášho výletu si môžete prezrieť v galérií na stránkach chovateľskej stanice Fellow of Eternity.

 

11.02.2015 - 

Naša Grace obhájila prvenstvo z minulého roku a stala sa opäť TOP ŠPORTOVOU KÓLIOU na Slovensku pre rok 2014 !!! Bolo to pre nás veľmi milé prekvapenie, kedže Grace nám v roku 2014 odchovala náš prvý vrh a športom sme sa venovali len okrajovo.

 

Naše prekrásne šteniatka dosiahli 7 mesiacov. Vyvíjajú sa veľmi sľubne !!! Naša čierna kráska Aury - Artemis Aurora opäť bodovala na výstave ! V triede dorastu sa nádherne predviedla na dvojdňovej medzinárodnej výstave v Brne a opäť dostala výborné posudky a hodnotenia ! Sme veľmi pyšní a ďakujeme rodine Všetečkovcov za krásnu prezentáciu. Obrovskú radosť nám spravili aj nové fotky Aury, od špičkových českých fotografov Jirka Křivánku a Lucky Duškovej. Ďakujeme !!!

 

27.01.2015 - 

Naša trikolórna odchovankyňa "Aury" - Artemis Aurora sa minulý víkend zúčastnila výstavy v Poľskom meste Sosnowiec, kde s krásnym posudkom v triede dorastu získala hodnotenie veľmi nádejná a pani rozhodkyňa Anna Kochan (PL) sa vyjadrila, že ju čaká veľká budúcnosť :) Ďakujeme jej starostlivým majiteľom za krásnu prezentáciu.

 

Prikladám fotky krásnych trikolórnych súrodencov našej prekrásnej Grace, ktorí žijú v popredných zahraničných chovateľských staniciach a okrem výborného exterieru majú aj výborné zdravotné profily.

 

07.01.2015 - 

Náš vrh "A" Yaless Blue bude mať o pár dní rovných 6 mesiacov. Všetkým našim milovaným odchovancom sa darí skvele !!! Pridali sme im všetkým nové fotky do ich kariet - All Inclusive (Alex), Anima Elle (Miška) a Artemis Aurora (Aury). Všetci rastu do krásy a robia obrovskú radosť paničkom. Všetci sa venujú výcviku poslušnosti a naša čierna kráska Artemis Aurora nás začala dokonca úspešne reprezentovať aj na výstavách. Svoj tohtoročný nabitý výstavný kalendár s veľkým úspechom započala na Hanáckej výstave psov v Brne, kde v triede šteniat bola ocenená známkou Velmi nádejná 1 a v záverečných súťažiach sa dostala do úžšieho výberu o najlepšie šteňa výstavy !!! Sme na našu Aury veľmi pyšní a ďakujeme jej majiteľom za prezentáciu.

 

A na koniec, nejaké novinky aj od našich "domácich": Jaylin Dexter rastú ako z vody, Dexter už dokonca prerástol maminku Grace a rastie z neho mohutný a veľký pes. Je temperamentný po mamke, rád skáče a je neskutočne komunikatívny. Jaylinka je naša sladká princeznička, je to obdivuhodne vyrovnaná, rozvážna sučka s úžasne maznavou povahou :) Obaja prezubili a sú samozrejme plnochrupí. Cez sviatky sme si užívali voľno a trénovali kondičku na pekných výletoch, pred sviatkami šteniatka pomáhali s vianočnými nákupmi v nákupných centrách, alebo asistovali pri jedení klobások na vianočných trhoch :) Pridali sme im krásne fotky do ich galérií - Amadeus Mozart (Dexter), All I Want is You (Jaylin). A aby to bolo kompletné, nové fotky sme cvakli aj našej prekrásnej mamičke Grace. Za krásne fotky ďakujeme našej kamarátke Katke.

23.12.2014 - 

Našu tohtoročnú športovú sezónu (ktorá bola síce kvôli mamičkovaniu skromnejšia, ale o to vzácnejsia) sme minulý víkend ukončili zimným canicrossom "Bosorkin canicross". Skvelá akcia, výborné svieže počasie...bežalo sa nám výborne :) Ďakujeme organizátorom ! 

 

Naše prekrásne šteniatka dosiahli vek 5.5 mesiaca, rastú ako z vody a už dorastajú maminku. Sú úžasní - každé nové miesto či situácia sa im páči a milujú spoznávať svet :) Cez sviatky im pridáme nové aktuálne fotky...zatiaľ pridávame nové fotečky od našich nádherných odchovancov - trikolórna kráska Artemis Aurora, alias Aury a videjko šikovnej modrej princezničky - Anima Elle, alias Miška. Ďakujeme ich úžasným páničkom za skvelú starostlivosť !

 

Želáme všetkým našim priateľom veselé sviatky plné radosti, pohody a lásky :)

18.11.2014 - 

Naše prekrásne kóliatka dostali pozvánku na fotenie do psieho kalendára mladej študentky fotografie, Nikol Urbanovej. Fotenie sa konalo na Hlavnej ulici nášho mesta - Košíc. Prácu zvládli ako profesionáli a priťahovali veľkú pozornosť ľudí na ulici ;) Víkendy trávíme najmä jesennými prechádzkami a menšími výletíkmi po okolí, aby sa šteniatka vybehali do sýtosti a mali dostatok pohybu pre zdarný vývoj. Tento víkend si okrem iného si vyšli s maminkou Grejsi pobehať na Slanské lúky za Košicami - a krásny fotoreportík som vložila do galérie.

 

10.11.2014 - 

Naše šteniatka Jaylin a Dexter prekročili 4 mesiace. Rastú ako z vody, mocnejú a sú veľmi šikovní. S mamičkou Grace tvoria super svorku ;) Nafotili sme im nejaké nové fotografie do ich galériíJaylin, tá je rodená modelka, veľmi rada pózuje. Dexík je malý netrpezlivý čertík a pri fotení vždy poskakuje :) Ďakujem Katke za pomoc pri fotení ;) Dexinko je veľmi krásny psík a má tak charizmatickú povahu... dlho sme preňho vyberali najvhodnejších páničkov, ale napokon sme ich konečne našli ! Sme to predsa my :)

« predch. 1 5 8 9 10 11 12 13 14 17 nasl. »

 

staršie "novinky":