Kólia dlhosrstá - novinky 10 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:13.07.2015 - 

Jaylinka a Dexík dosiahli potrebný vek pre preventívne vyšetrenie kĺbov (12 mesiacov) a kedže toto vyšetrene považujeme za jedno z najdôležitejších pre zdravé fungovanie našich miláčikov, nebolo už na čo čakať. A máme skvelé správy ! Amadeus Mozart Yaless Blue "Dexter" - DBK A/A, All I Want is You Yaless Blue "Jaylin" - DBK A/A !!! Veľmi sa tešíme, že sa našim detičkám otvorili ďalšie dvere - do chovu a do aktívneho športového života :)

 11.07.2015 - 

Opäť publikujeme! Prečítajte si článok o turistike s názvom "Malá dedinka s veľkými pokladmi" v časopise DOG EXTRA. A o Jaylinke, našej šikovníčke sa dočítate v článku o "Fotografickom workshope s Ondřejom Uhlířom", kde bola pozvaná ako fotomodelka a...bola jednoducho perfektná !

 

Náš prvý a úžasný "vrh A" oslavuje dnes 1.rok ! Dlho plánovaný a vysnený vrh. Spojenie mojich najobľúbenejších krvných línií, ako základ nášho budúceho chovu. A šteniatka, ktoré predčili moje predstavy :) Vyrástli nám z nich nádherné kólie, ktoré zdedili len to najlepšie po rodičoch. Naše domáce hviezdičky "Jaylin" a "Dexter", úžasná canisterapeutka "Miška" a verný spoločník "Alex". Nezabúdame ani na našu čiernu krásku "Aury", ktorá sa na nás díva z nebíčka...ale v našich srdiečkach je stále rovnako milovaná. Všetko najlepšie detičky moje ! ♥ ♥ 

 

05.07.2015 - 

V sobotu sme sa zúčastnili národnej výstavy vo Veľkej Ide. Výstavu máme v podstate za rohom a preto sme sa horúcu sobotu rozhodli využiť na stretnutie s priateľmi od kólií a prezentáciu našich dievčat. Naša hrdá Grace si výstavy vždy užíva, je radosť ju predvádzať. Odniesla si krásne hodnotenie Výborná 2 a titul r.CAC. Nežná Jaylinka nám kvitne stále do väčšej krásy, čo ocenil aj rozhodca hodnotením Výborná 1, CAJC, Víťaz Slovenska mladých 2015. Ďakujem Katke za handling Jayky. Dievčatá nám opäť urobili veľkú radosť ♥

 

28.06.2015 - 

Sobotu sme sa zúčastnili dogtrekkingu Psí špacír. V nádhernej prírode Čergova (okres BJ) sme si na trase s náročným prevýšením a dĺžke takmer 17 km, vybehali s Grace krásne 2.miesto (zo 17 žien) a plno krásnych cien. Tešíme sa :)

19.06.2015 - 

Naše šteniatka Jaylin & Dexter majú už 11 mesiacov a "šteniatkami" ich volám akurát tak ja :) Už sú úplne veľkí a rovnako veľkú robia aj radosť..mamička Grace je po šteniatkach už opäť v krásnej srsti, ako u nej býva zvykom. Nafotili sme nejaké nové fotky a pridali každému do osobnej galérie. Ďakujeme za ne našej kamarátke Katke !!! Takisto sme pridali pár fotiek aj našim odchovom "All Inclusive" Alex a "Anima Elle" Miška, ktorí sa majú výborne a robia obrovskú radosť majiteľom ! Ďakujeme za pravidelné informácie a fotografie :). 

 

06.05.2015 - 

Pekné fotky našej veselej svorky z víkendovej prechádzky s psími kamarátmi na lúkach neďaleko nášho mesta som pridala do galérie Slánske lúky.

30.04.2015 - 

Pár nových fotiek sme pridali do albumu nášho odchovu "Mišky" Anima Elle Yaless Blue. Opäť publikujeme - vyšiel nám článok o turistike v novom internetovom psiom časopise, DOG EXTRA - prečítať si ho môžete tu.

14.04.2015 - 

Šteniatka nám rastú a rastú a keďže sú stále väčšie silnejšie, posilňujeme ich bystrosť výcvikom poslušnosti a kondíciu na rôznych kratších výletoch, čiže opäť začíname intenzívnejšie plniť našu sekciu Tipy na výlety a turistiku :)

 

Máme za sebou krásnu Klubovú výstavu kólií a šeltií, konanú v malebnom Lučenci pod posúdením špecialistu a dlhoročného chovateľa z Francúzska, váženého pána Michela Mocqué, kde bola pre mňa obrovská česť prezentovať mu moje kólie. Naša pýcha, elegantná Grace v silne obsadenej triede otvorenej získala Výbornú 2, r.CAC a okrem toho že bola nominovaná do záverečných súťaží o najlepšiu hlavu v plemene sa stala celkovou víťazkouNajkrajšieho blue-merle jedinca celej výstavy !

 

Naša princeznička Jaylin ako darček ku svojim 9 mesiacom, ktoré mala presne v deň klubovky, dostala prekrásne 3.miesto v silne obsadenej triede mladých sučiek, kde bola najmladšia účastníčka. Náš Dexterko sa zúčastnil tejto výstavy len ako pozorovateľ a odpozoroval, že sa mu strašne páčia všetky sučky :)

 

Ďakujeme za nádherný deň všetkým našim priateľom....a veľmi ďakujeme pánovi posudzovateľovi, za nádherné posudky pre naše dievčence ;) Zopár pekných momentiek z výstavy:

 

  

  

14.03.2015 - 

Troška pozitívnejšie správy - do galérie nášho krásneho odchovu All Inclusive "Alex" sme pridali dve nové fotečky. Ďakujeme majiteľom za krásne fotky a skvelú starostlivosť !

08.03.2015 - 

Veľmi smutná správa pre našu chovateľskú stanicu. Naša krásna, šikovná a veľmi úspešná Artemis Aurora "Aury" - z nášho prvého vrhu, dňa 5.marca 2015 v necelých 8 mesiacoch tragicky a náhle odišla do nebíčka. Chcem vysloviť obrovské poďakovanie za úžasnú starostlivosť jej majiteľom, rodine Všetečkovcov, ďalej tímu veterinárov, ktorí obetavo bojovali o jej život a všetkým priateľom za podporu nás a rodiny majiteľov. Aurynkin odchod nám všetkým zlomil srdce...

« predch. 1 5 7 8 9 10 11 12 13 16 nasl. »

 

staršie "novinky":