Kólia dlhosrstá - novinky 10 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:15.08.2014 - 

Naše šteniatka rastú do krásy. Spoznali už aj čaro záhradky a sú z nich malí a odvážni objavovatelia. Dnes dosiahli vek 5 týždňov ! Do albumčekov sme každému šteniatku pridali fotky vo veku 4.5 týždňa.  Z tohto vrhu ponúkame jedno šteniatko na predaj ! Je ním trikolórny psík Amadeus Mozart. Viac o našom trikolórikovi si môžete prečítať v jeho karte. Za krásne fotky ďakujeme Petrovi Suvákovi

25.07.2014 - 

Naše drobčeky majú dva tyždne a začínaju pomaličky otvárať očka. Nafotili sme im preto nové fotečky. Za krásne fotky ďakujeme Petrovi Suvákovi. Šteniatka sa maju dobre, rastú a priberajú.

14.07.2014 - 

Veľká novinka v našej chovateľskej stanici !!! Dňa 11.07.2014 sa nám narodili šteniatka kólií ! Máme 5 šteniatok kólie dlhosrstej - 2 blue-merle sučky, 1 trikolórna sučka, 1 blue-merle psík a 1 trikolórny psík !!! Všetky šteniatka sa majú čulo k svetu, takisto super mamina Grace. Viac informácií o nájdete v sekcií šteniatka.

 06.07.2014 - 

Naša Grejsinka absolvovala preventívne vyšetrenie u očného špecialistu. Zopakovali sme kompletné klinické vyšetrenie očného pozadia (CEA/PRA/KAT) a opäť s výsledkom negatívny :) Toto vyšetrenie robí každý seriózny chovateľ ešte pred odberom šteniatka k novému majiteľovi a odporúča sa opakovať aj v dospelosti. Tak sme odporúčanie premenili na skutočnosť :) Takisto sme nechali urobit aj genetické vyšetrenie na PRA-rcd2 (progresívna retinálna atrofia) s výsledkom +/+, čo znamená geneticky negatívny. Sme veľmi radi krásnym výsledkom :) Vkladám pár fotiek Grace z výletu s kamarátom Bryšom.

 

 

25.06.2014 - 

V najnovšom čísle českého psieho časopisu "Psí kusy" bol uverejnený článok "Se psem do ciziny", autor Michala Jendruchová, kde sme boli oslovení prispieť našou troškou :) Článok si môžete prečítať tu. Grace a jej kamaráti Sunny a Damien sú tvárou kampane na psie granulky na serveri abc-zoo. Táto krásna fotografia od autorky Lucie Drietomskej, prezentujúca tri farby kólií sa stala veľmi slávnou - a okrem výhry vo fotosúťaží "Pes Přítel Člověka" bola použitá na mnohých miestach - napríklad na katalógu a reklamnom banneri našej Klubovej výstavy kólií a šeltií.

 

20.05.2014 - 

Pár kilometrov od nášho mesta sa pravidelne koná malá oblastná výstava v peknom prostredí dedinky Dvorianky. S kamarátmi od kólií sme si urobili pekné sobotné dopoludnie a rozhodli sme sa prezentovať naše milé plemeno i tam. Naša Grejsinka sa krásne predviedla a získala najvyššie ocenenie - Výborná 1, Víťaz triedy, Oblastný víťaz. Zišli sme sa super partia a strávili sme krásny slnečný deň.

 

04.05.2014 - 

Pridala som do galérie dve nové fotky našej Grace vo veku 2.5 roka. Plus pridávam jeden albumček z nedávnej túry do maďarskej dedinky Dérenk a hrad Szátvar.

24.04.2014 - 

Krásne jarné víkendy ma inšpirovali zorganizovať malé stretnutie kólií, kedže naša kóliacka partia v okolí Košíc sa stále rozrastá. Grace miluje spoločnosť iných psíkov - vďaka svojej večne hravej povahe je opatrovateľka všetkých šteniatok - je neuveriteľne jemná, trpezlivá a vždy sa dá nahovoriť na každé šibalstvo :) Pozrite si fotografie zo stretnutia s názvom "Kólie z východu, spojte sa!", ktoré som vložila do galérie Stretnutia kólií.

07.04.2014 - 

Že kólie sú úžasní spoločníci "do koča i do voza" vie hádam každý vnímavý majiteľ kólie. Veľmi si preto vážime oslovenie o rozhovor o našej najváčšej záľube - turistike so psom - pre poľský portál Kudłacze w podróży, ktorý je venovaný práve cestopisom z cestovania so psíkmi. Prečítajte si ho v slovensko-poľskej verzií, alebo aj v anglickej.

21.03.2014 - 

Máme tu jar a s ňou krásne počasie. Už dlhšie som nepridala žiadne fotografie z našich turistických potuliek Slovenskom, tak naprávam hneď dvoma albumami. Prvý z Nízkotatranskej túry v kopcoch Tálov - fotky som zaradila do už jestvujúceho albumu Turistika v Tatrách. Druhý album je z južnejších oblastí Slovenska - Slovenský kras - Silická planina.

« predch. 1 4 7 8 9 10 11 12 13 14 nasl. »

 

staršie "novinky":