Kólia dlhosrstá - novinky 10 | Yaless Blue


Novinky v našej chovateľskej stanici kólie dlhosrstej:28.09.2015 - 

Do albumu pasenie ovečiek som pridala fotografie z nášho nedávneho pasenia s našimi šikovnými mladými kóliami Dexterom a Jaylinkou. Cez víkend nebolo veľmi ideálne počasie, ale aj napriek tomu sme vystihli pár hodín bez dažďa a spravili sme si výlet na Slanský hrad. Pekné fotky nájdete v galérií. Náš skvelý psík Dexík nám rastie do krásy a dospieva nam pred očami. Nafotili sme mu pár nových fotografií. Nájdete ich v jeho galérií.

17.09.2015 - 

Cez víkend som so svorkou navštívila Spišskú Novú Ves, kde som sa povozila na lietadle ponad naše nadherné Vysoké Tatry a Slovenský raj a potom sme si s psíkmi urobili pekný výlet do okolia. Fotogaléria z výletu tu.

 

Cez víkend sa konala tradičná jesenná Špeciálna výstava klubu chovateľov kólií a šeltií v Prešove. Na tejto spoločenskej udalosti sme nesmeli chýbať. Počasie ako zázrakom vyšlo a nepršalo nám. Naše farby šli hájiť naše dievky - Jaylinka a Grace. Obé v letnej kondícií, ale im to pristane aj "v plavkách" :) Dievčatá sa predviedli veľmi pekne a s krásnymi posudkami skončili ako Výborné 4 :) Grejsinka v záverečných súťažiach vyhrala so svojim kamarátom Damienom najkrajší pár výstavy :) Atmosféra na výstave bola výborná, ďakujeme priateľom, ktorí sa o ňu pričinili. Za fotky ďakujeme Ateliér Bounty.

  

11.09.2015 - 

S Dexíkom som sa minulý víkend zúčastnila jeho prvého dogtrekkingu "Dogtrekking Slovenský raj" v krásnom prostredí tohto národného parku. Prihlásili sme sa na trasu MID (33 km) ktorá bola nádherná, no veľmi náročná, kedže nás čakali veľké prevýšenia, zabijácke stupáky, nejaké tie rebríky po trase...a najmä nás sprevádzal neutíchajúci dážď, ktorý robil skalnatý povrch veľmi šmykľavým. Avšak my sme bojovníci a trasu sme zvládli vo výbornom čase 6:38 - a obsadili sme 4.miesto, len s párminútovou stratou na víťaza. Dexter bol veľmi šikovný, výborne a neúnavne ťahal celú trasu...a svojim úsmevom mi dodával energiu :) S Dexíkom sa okrem iného venujeme tiež aj agility, ktoré mu ide veľmi dobre :)

 

Naše decká sa vyznamenali aj tento víkend.  Dex a Jaylin zložili v Turanoch pri Martine skúšku vlôh pastierskeho psa (rozhodca M. Topinková, CZ). Rovnako ako pred 2 rokmi ich mamička Grejsinka :) Je pre mňa veľká česť, že celý náš kóliácky team (aj naša prvá kólia, Jaška) v sebe majú inštinkt pravej škótskej ovčiarskej kólie :) Som na našich chlpáčov extra pyšná, kedže u ovečiek boli prvýkrát v živote práve na skúške a vlohy sa v nich hneď prebudili :) Od rozhodkine dostali veľké pochvaly.

 

 

Cez týždeň sme spomínali aj na našu prvú kóliu Jašku - dňa 11.septembra ubehli presne 4 roky odkedy nás opustila... :( Stále je v našich srdiečkach. A navždy bude...

 

01.09.2015 - 

Náš nádejný športovec Dexinko v nedeľu absolvoval svoj prvý súťažný canicross na akcii Velvet Run Košice. Svoj debut zvládol skvele aj napriek veľkému teplu...a výborne ťahal - bolo z toho 5.miesto :) je to talent po maminke :)

27.08.2015 - 

Naša úžasná Jaylinka sa zúčastnila českej Špeciálnej výstavy kólií a šeltií v Ostrave, kde sa nádherne predviedla a získala známku Výborná 3. Spoločnosť na výlete jej robila mamička Grejsi. Na výstave sa veľmi darilo i našej kamarátke Katke s kóliami. Jej kólia Samantha vyhrala najkrajšiu kóliu celej výstavy ! Bol to naozaj skvelý víkend a albumček z neho nájdete tuJaylinke sme nafotili aj krásne fotky, ktoré nájdete v jej galérií. Za fotky a super víkend ďakujeme Katke !

08.08.2015 - 

Minulý víkend sme sa vybrali navštíviť Národný park Slovenský raj, kde dovolenkoval náš odchov ALL INCLUSIVE "Alex" s jeho rodinkou. Spravili sme si krásny výlet, super grilovačku a strávili sme perfektný deň. Z Alexa vyrástol neskutočne úžasný pes, veľmi silný, vysoký a mocný...s fantastickou, nežnou, jemnou povahou. Ďakujeme rodinke Kolačanských za prvotriednu starostlivosť a lásku, ktorú mu dennodenne dávaju ! Nové fotky v jeho galérií, plus fotogaléria z nášho spoločného výletu.

02.08.2015 - 

V piatok sme si urobili ďalší výlet do našich obľúbených Vysokých Tatier, kedže sme plánovali ísť vo väčšej zostave (6 kólií) vybrala som zaujímave miesto, málo navštevovanú, nádhernú Kôprovú dolinu. Viac o tomto mieste a krásne fotky z nášho turistického stretnutia dlhosrstých kólií si môžete pozrieť v galérií.

 

18.07.2015 - 

Behom týždňa sme si vystihli jasné počasie s nižšími teplotami a spravili sme si výlet do Vysokych TatierDex & Jay sú už vytrénovaní turisti, ale vzhľadom na ich vek chodili zatial nenáročné trasy. Výstup na Kôprovský štít (2363 m) bol ich prvou vážnou horskou túrou...a prvou dvojtisícovkou. Grejsinka si už pripísala na konto svoju šiestu dvojtisícovku v Tatrách. Naši mlaďasi zvládli trasu ozaj super ! Ani náročnejšie úseky tesne pod štítom im nerobili problém a na vrchole sa tešili z veľkej pozornosti turistov. Fotogalériu z trasy a krásnych výhľadov nájdete tu.

 

13.07.2015 - 

Jaylinka a Dexík dosiahli potrebný vek pre preventívne vyšetrenie kĺbov (12 mesiacov) a kedže toto vyšetrene považujeme za jedno z najdôležitejších pre zdravé fungovanie našich miláčikov, nebolo už na čo čakať. A máme skvelé správy ! Amadeus Mozart Yaless Blue "Dexter" - DBK A/A, All I Want is You Yaless Blue "Jaylin" - DBK A/A !!! Veľmi sa tešíme, že sa našim detičkám otvorili ďalšie dvere - do chovu a do aktívneho športového života :)

 

11.07.2015 - 

Opäť publikujeme! Prečítajte si článok o turistike s názvom "Malá dedinka s veľkými pokladmi" v časopise DOG EXTRA. A o Jaylinke, našej šikovníčke sa dočítate v článku o "Fotografickom workshope s Ondřejom Uhlířom", kde bola pozvaná ako fotomodelka a...bola jednoducho perfektná !

 

Náš prvý a úžasný "vrh A" oslavuje dnes 1.rok ! Dlho plánovaný a vysnený vrh. Spojenie mojich najobľúbenejších krvných línií, ako základ nášho budúceho chovu. A šteniatka, ktoré predčili moje predstavy :) Vyrástli nám z nich nádherné kólie, ktoré zdedili len to najlepšie po rodičoch. Naše domáce hviezdičky "Jaylin" a "Dexter", úžasná canisterapeutka "Miška" a verný spoločník "Alex". Nezabúdame ani na našu čiernu krásku "Aury", ktorá sa na nás díva z nebíčka...ale v našich srdiečkach je stále rovnako milovaná. Všetko najlepšie detičky moje ! ♥ ♥ 

 

« predch. 1 5 7 8 9 10 11 12 13 17 nasl. »

 

staršie "novinky":