Kólie dlhosrsté - novinky 23.09.2017 | Yaless Blue


Novinky dlhosrstých kólií - 23.09.2017

Letná aktualizácia :) Toto leto bolo tak rušné, že snáď nezabudnem na žiadnu novinku :) V prvom rade - dňa 3.9.2017 oslávili svojich 6 mesiacov naše "drobčeky" z vrhu B. Drobčeky to teda vôbec nie sú, kedže sú to praví yalessáci, budú to riadni mackovia :) Ďakujeme ich páničkom za super lásku & krásne fotky, ktoré nám stále posielajú. Pár najkrajších záberov sme všetkým našim B-čkam doplnili do kariet. A samozrejme, aj našim A-čkam - Miške a Alexovi.

 

Výstavné úspechy - Naša krásna Anima Elle "Miška" sa zúčastnila posledné obdobie 2 výstav. Obe opäť dopadli skvele, ako je u nej už zvykom :) Krajská výstava Louny 10.9.2017 - Výborná 2Krajská výstava Martiněves - 22.07.2017 - Výborná 1 , Víťaz triedy, Krajský víťaz. Miška je prosto hviezda :) Ďakujeme Jitke za úžasnú prezentáciu Mišky ! Dňa 15.09.2017 sa naši yalessáci zúčastnili aj na veľkej kynologickej udalosti - Špeciálnej výstave kólií a šeltií v Malom Lapáši. Nášmu teamu sa darilo skvele ! Vo veľmi silnej konkurencií a plne obsadených triedach sme získali: Grace v triede šampiónov: Výborná, r.CAC a Jaylin v triede otvorenej: Výborná, r.CAC (a to len 6 mesiacov po šteniatkach !!! V skvelej kondícií). Naši dorastenci: Moja malá Ginka a Belmondík si boli zatrénovať do výstavného kruhu, aby vedeli čo ich v budúcnosti čaká. Belmondík sa hádam pre výstavný kruh narodil, ako jeho mamka Jaylinka. Vybehal Veľmi nádejný 2 a dokonca o deň neskor, na Medzinárodnej výstave v Nitre ešte Veľmi nádejný 4 ! Ďakujeme majiteľke Lenke za úžasnú prípravu Belmonda na jeho výstavnú karieru :) Po výstave sme si voľno skvele užili na rodinnom výletíku.

  

♥ Športové úspechyNaša nádej žijúca v Poľsku, Be The One and Only "Bianca" je nielen krásne ale i šikovné šteniatko. V šteňacej obedience škôlke, ktorú cez leto absolvovala, excelovala na 1.mieste v záverečnej súťaži poslušnosti absolventov. Bianca, sme na Teba veľmi pyšní ! Ďakujem Kasii za skvelú starostlivosť ! Nás Dexík mi urobil obrovskú radosť. Po dlhých mesiacoch tréningu sme sa konečne odhodlali na naše prvé agility preteky - Neoficiálne preteky 20.8.2017 - Perínske agility hry ! V celkových výsledkoch sme v našej kategóríí skončili na úžasnom 4.mieste (1.beh tuneliáda 3. miesto, 2.beh jumping DIS). Som na Dexterka veľmi pyšná, pretože behal úžasne a sústredene! Tešíme sa na ďalšie preteky ! Akčné leto uzatváram super dogtrekkingom Gelnický dogtrekking - 26.8.2017, kde som štartovala s Jaylinkou a Dexterom na náročnej (čo do kopcov) MID trase (30 km) s časom 4:42. A kedže 4ka je nám súdená, tak opäť to bolo skvelé 4.miesto. Napriek horúčave a tým pádom aj rozumne zvolenému miernejšiemu tempu.

 

 

 

Turistika a výlety - toto leto bolo veľmi bohaté na rôzne krásne zážitky z našich výletov. Každý voľný deň sa snažíme tráviť v prírode a spoznávať nové miesta. Tie najpodarenejši zábery z nášho leta nájdete v sekcií Výlety mix 2017. Naša Ginka sa ukazuje ako skvelá budúca turistka a výlety si užíva. Samozrejme, plánujeme ich s ohľadom na jej vek a kondíciu, kedže je ešte vo vývoji. Toto leto, ako už býva zvykom po tretí rok, sme sa opäť stretli s našou poľskou priateľkou Marzenou a jej rodinou. Tentokrát som vybrala národný park Pieniny a najvyšší vrch Pienin - Vysoké Skalky. Na podiv ale nenáročná a krátka túra, vhodná aj pre našich kóliáckych dorastencov, ktorých sme mali na stretku viac. Okrem Marzeny sa k nám pridala totiž i Katka a Mirka. Dokopy 11 psov, z toho 10 kólií :) A dokonca nás pustili aj do reštaurácie :D Fotiek nie je veľa a tak som ich tiež hodila medzi Výlety mix 2017.

 

♥ ..a ešte pár noviniekpodarilo sa nám spustiť nový e-shop ako doplnok ku našej kamennej predajni (petshop), čo máme v Košiciach, takže srdečne pozývame všetkých našich kamarátov aj z iných krajov na nákup k nám do e-shopu www.havkoland.sk. Zo začiatku leta nám ostala krásna pamiatka...ešte z doby, keď sme mali zopár šteniatok doma...pozrite si krásne video :) Kedže Jaylinka je pár mesiacov po pôrode a celkovo naše psíky dosť športujú, vzala som celú svorku na vyšetrenie Dornovou metódou, kde terapeutka skontrolovala mojim miláčikom všetky kosti a v prípade potreby vie prinavrátiť všetky nezrovnalosti do správnej polohy :) Prekvapila ma najmä malá Ginka, ktorá v podstate celú prehliadku v relaxe prespala :) Neuveriteľný výkon na malé pojašené šteniatko :) Ale celkovo - psíkom sa Dornovka páčila, ja si myslím, že to mali ako wellness :) Do sekcíe úspechy som pridala link na článok, kde bola použitá fotka kólií z Kmeťovho vodopádu v Tatrách. 27.8.2017 sa v Košiciach konala Výstava orieškov a nepapierákov, ktorú moderovala Janka Hospodárová a je to už 15.ročník. Zúčastnilo sa 120 psíkov a mala som tú česť ju spolu s kamarátkou Zuzanou posudzovať :)

 

 

♥ Zdravotné vyšetrenia - naši dorastenci Ginka a Belmondík sa po klubovej výstave v Nitre zastavili u pána doktora Zubrického (ESVO očný špecialista), ktorý im zopakoval vyšetrenie očného pozadia, už také dospelácke :) Aaaa výsledky sú super - CEA/PRA/KAT - negatív - čiže prosté všetkých očných vád :) Obaja sú naše veľké nádeje do budúceho chovu, tak veríme, že aj všetky ďalšie vyšetrenia dopadnú takto super :) Pretože zdravie je u nás 1.TOP :)

 

♥ Spomíname - 11. september je deň kedy si spomíname na našu prvú kóliu Jašku, ktorá nás pred 6 rokmi opustila...a stále chýba v našich srdiečkach....