Kólie dlhosrsté - Volovské vrchy | Yaless Blue


Volovské vrchy fotogaléria dlhosrstých kólií

• 09-10.07.2011 - Stanovačka pod Sivcom:

Po dvoch rokoch sme sa opäť vrátili na stanovačku pod Sivecké lúky. Pôvodne sme chceli ísť na Muránsku planinu, ale keďže mal byť extrémne horúci víkend, zhodnotili sme, že túry by sa v takom počasí aj tak nedali robiť. Tak sme zvolili relaxačný výstup na Sivecké lúky, kde sme strávili skvelú noc pri ohni a v stanoch. Na ďalší deň poobede sme šli naspäť dolu do dediny, kde sme si ešte troška posedeli na kofolke ;) Nakoľko sme mali ťažké ruksaky a vzduch bol naozaj nedýchateľný, unavili sme seba aj psy dostatočne dobre ;) Tento rok sa k nám pridal aj náš psí kamarát Rebel (Rebel Robespierre Zelené tuje). S Jaškou poctivo strážili stanový tábor ;) Asi nemusím ani len hovoriť, ako veľmi sa im páčilo stráviť celý víkend v prírode. Priznám sa, v tej horúčave sa nám nechcelo ani len fotiť, ale niečo predsa len: okrem prvej fotky všetko od nášho kamaráta Jožka Žiarana:

  

• 02.04.2011 - Kúpele Borda:

Navštívili sme Dargovský priesmyk, kde sme si pri pamätníku padlým vojakom už aspoň po tisícikrát pozreli tanky a vybrali sa obzrieť si bývalé kúpele Borda, ktorých komplexy boli pred pár rokmi využívané saleziánmi na detské tábory, ale veľa z budov už chátra. Skrze cesty aj necesty sme sa vyškriabali na "Výhľad pod Holubou horou", kde nás uchvátil nádherný výhľad na Slánske vrchy a tak sme sa tam aj utáborili. Cestou domov sme s bratom našli v lese vybuchnutú delostreleckú bombu z 2 sv. vojny. Pekný exponát! Takýchto kúskov skrývajú dargovské lesy plno.

 

 

• 26.02.2011 - Baňa Lucia - Jasov:

Urobili sme si celodenný výlet neďaleko dedinky Jasov (časť Počkaj), kde je veľmi pekná príroda vynikajúce čistotou svojich lesov :) O čistotu lesov sa starajú naši spoluobčania, ktorí odtiaľ denne vyvážajú zbytočné drevo :) Jaška z nich mala radosť, obštekávať skupinky tlačiace podomácky vyrobený vozík plný dreva bola pre ňu dobra zábava. Zvyšok tury trávila pasením našej výpravy, pretože otec mal ako vždy príliš rezké tempo, takže bol na dlhej rovnej spevnenej ceste asi polkilometra pred nami - čo Jaška využila a behala striedavo k nemu a potom naspäť ku nám. Dobrý spôsob ako unaviť ovčiarskeho psa :) Na konci dňa sme sa ešte (už aspoň po tisícikrát) zašli pozrieť do kláštorného komplex Rádu premonštrátov s prekrásnym barokovým kostolom a francúzskou záhradou, kde stojí nádherná veľká sekvoja, ktorá nás vždy ohromí svojou majestátnosťou a nádherou.

 

 

• 06.02.2011 - Výstup na Bukovec (1127 m n.m., 15 km):

Vrch Bukovec predstavuje v rámci Slovenského Rudohoria jeden z najlepších rozhľadových bodov. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sme sa rozhodli pre výstup na tento vrch. A nebol to len taký obyčajný výstup. Zišli sme sa celá kólio-výprava, v zložení: Peťo Suvák a krátkosrstá kólia Bryš a tri dlhosrsté kólie: Ľudka a malé torpédko Rumba, Juraj s elegánom Rebelom a samozrejme ja a Jaška :) Podarená partia :D Psiská od začiatku túry prejavovali viditeľné nadšenie, užívali si aj cestu vláčikom. Trasa nebola dlhá, ale prevýšenie na niektorých miestach dalo zabrať. Samozrejme, len nám - ľuďom - kólie si s ladnosťou behali po kopcoch, akoby sa ani nechumelilo. A naši dorastenci sa popritom stihli aj hrať :D Počasie sme mali takmer jarné, takže aj výhľady boli krásne. Strana od Tatier bola síce v mrakoch, ale nádherné pohľady nám vynahradila panoráma Volovských vrchov, s dominujúcim Zlatým stôlom. Bol to fantastický deň, ďakujeme našim priateľom za skvelú spoločnosť. Krásne fotky a aj video nám tento deň budú stále pripomínať.

 

 

• 19.12.2010 - Jahodná pri Košiciach (24 km):

Peknú, mrazivú a zasneženú nedeľu sme sa spolu s Peťom a Bryšom vybrali na známe miesto košických výletníkov - na Jahodnú, ktorá je okrem iného aj populárne lyžiarske stredisko. Je to už naša tradícia - presne v takomto období sme túto trasu absolvovali aj pred rokom. Šli sme pešo z Košic cez Klatovianku až na Jahodnú a naspať cez Bankov do Košíc. Psiská si to užili, veľa sa naháňali, hrali a veru sa im ušlo aj troška fazuľovej polievky, ktorú sme si dali v bufete na Jahodnej. Veru, padla dobre, veď vonku bolo takmer mínus 11 stupňov a túra nám v tom snehu trvala celý deň, čo nám však vôbec nevadilo, pretože sme sa cítili ako v rozprávke. Veď, pozrite si krásne fotky od Peťa Suváka:

 

 

• 28.11.2010 - Jánošíkova bašta pod snehom:

Po roku a pol sme sa opäť vybrali pozrieť obľúbené výletné miesto v okolí Košíc. Tentoraz na veľkú radosť Jašky - spolu s rodičmi a bratom (aspoň mala Jaška koho pásť, keď sme už boli toľkí...) Bašta má v zime svoje čaro - les je ako z rozprávky. Aj napriek tomu, že nebolo ideálne jasno, sme mali celkom pekný výhľad. Cesta po dedine už natoľko snežná nebola a tak sme Jašku poslali do potoka, nech sa troška odblatí :) Netvárila sa, že by jej vadilo čľapkanie sa v ľadovom potoku. No veď - nie nadarmo jej pestujeme taký hustý kožuch :O)