Kólie dlhosrsté - Turistika iné | Yaless Blue


Turistika iné fotogaléria dlhosrstých kólií

• August 2011 - Dovolenka na Orave:

Orava...pre nás jednoznačne najkrajšie miesto pre dovolenku na Slovensku. Tentoraz sme zakotvili vo wellness hoteli v Starej Lesnej a odtiaľ sme podnikali každý deň pekné prechádzky a výlety. Zviezli sme sa aj Oravskou lesnou železnicou, kochali sa krásnou prírodou, romantickými oravskými drevenicami no v prvom rade sme si super oddýchli! Pár najkrajších fotografií Jašky z našej skvelej dovolenky:

  

• 25.-26-06.2011 - Potulky okolím Kysaku:

Oba víkendové dni sme sa rozhodli pochodiť kopce priľahlej dedinky Kysak. Toto miesto schováva mnoho pekných zákutí. Prvý deň sme sa vybrali na výhľad zvaný "Skalka". Je to skalný útvar v Sopotnických vrchoch, z ktorého je nádherný výhľad do údolia Hornádu a okolité vrchy. Strávili sme tam celý deň a nabehali veľa kilometrov okolím. Ďalší deň sme sa vybrali navštíviť Boksovské skalné mesto. Bokšovská skala (810 m) patrí medzi utajené klenoty pohoria Čierna hora. Dostať sa tam dá napríklad od Veľkej Lodiny, ako sme urobili aj my. Tento skalný masív však pozná málokto. Možno je to aj tým, že je dosť náročné sa tam dostať. Hovorí sa, že tiahle stúpanie a veľmi prudké klesania pripomínajú hrebeňovku Veľkej Fatry. Z nasej strany to môžem len potvrdiť, túra bola síce náročnejšia, no prekrásne výhľady stáli za to ;)

 

 

• 05.03.2011 - Vysoký vŕšok (847 m n.m.)

Bol to výnimočný deň. Tip na tento výlet nám dal náš kamarát Juraj a veru trafil sa správne. Auto sme odstavili v dedinke Olcnava (okres Krompachy) a vybrali sme sa krásnou a rozmanitou prírodou až na kopec "Vysoký vŕšok". Cestu sme začali pri krásnom kameňolome, v ktorom ešte stále prebieha aktívna ťažba, takže okolo nás prechádzali Jaškine obľúbené ťažké mechanizmy (vtedy ju treba silno držať, pretože má silnú potrebu tieto hlučné stroje pásť). Po srandičkách v lome sme si vychutnali pokoj prechodom po lese, ktorý miestami pripomínal skôr nedotknutý prales. Hore nás už čakali krásne lúky ožiarené jarným slnkom. Keďže bolo takmer bezvetrie, vo vzduchu sa držala para a tak výhľad nebol úplne jasný. No i tak bolo z vrcholu krásne vidno črtajúcu sa 360°panorámu - Nízkych a Vysokých Tatier, Braniska, Volovských vrchov, Spišského hradu či dedinky Poráč v údolí. Potom sme ešte cestou - necestou zišli dolu do lesov, kde sa nachádza Šarkania diera - voľne prístupná jaskyňa. Trošku sme ju zvnútra preskúmali. Potom sme sa vydali hľadať vhodné miesto na opekanie a už po tme za svetiel čeloviek odšľapali posledné kilometre lesmi domov. Bol to skvelý deň, ktorý sme si nadmieru užili :)

 

 

• 04.12.2010 - Slovenský raj - vrch Medvedia hlava (903 m.):

V našej klasickej zostave - Peťo Suvák & Bryš, jeho brat Martin a my, sme sa vybrali do Slovenského raja, s cieľom navštíviť priľahlý kopec "Matka Božia". Nerátali sme však s polmetrákom snehu, ktorý nás dosť spomalil a tak sme cieľ upravili - na o niečo bližší kopec "Medvedia hlava". Aj tak sme mali čo robiť, prebárať sa toľkým snehom bola riadna fuška. Prešli sme síce len pár kilometrov, no bola z toho celodenná túra. Ale aká fantastická !!! Popritom samozrejme Peťo veľa filmoval aj fotil. Psiská boli zbesneté, strašne sa im sneh páčil a naplno si výlet užívali. Myslím, že domov sa im vôbec nechcelo :) Príroda bola úžasná, nedotknutý žiarivý sneh, slniečko a mráz - ako z rozprávkovej krajiny. Viac už napovedia Peťove fotky.