Kólie dlhosrsté - Slanské vrchy | Yaless Blue


Slanské vrchy fotogaléria dlhosrstých kólií

• 25.04.2011 - Zamutovské skaly

Náš celodenný výlet sme započali cestou vlakom do Michalovciec, kde sme si čakanie na odvoz skrátili prechádzkou po meste a hľadaním geoskrýš. Odtial prvé dve fotografie z námestia z tulipánmi. Potom sme sa ocitli u babky - v dedinke Rudľov, kde sme sa s bratom po veľkonočnom obede (tretia foto) rozhodli ísť na túru na neďaleké Zamutovské skaly. Nakoniec sa z toho vykľula 7 hodinová túra, pravda - zdržali sme sa aj kvôli nádherným výhľadom (pekné výhľady na hlavný hrebeň - od Dubníka po Makovicu) a hľadaniu geoskrýš. Prežili sme fantastický deň v očarujúcej prírode!

  

• 18.12.2010 - Malý Milič (759 m., 13 km)

Keď som sa cez týždeň pýtala kamaráta, kam pôjdeme "pokrstiť" jeho nové turistické topánky, navrhol ísť do Slanských vrchov. Súhlasila som a podujala som sa vymyslieť trasu. Napadlo ma ísť zo Slanskej Huty až na kopec Malý Milič. Trasa bola celý čas turisticky značená, čo je v zimnom období dôležité, keďže chodníčky sú často neprešľapané a zaviate snehom. Počasie bolo ideálne - jemne snežilo, pekne mrzlo a nikde ani stopy po živej duši. Sprevádzali nás len stopy divej zvery, ale v reáli sme okrem srniek žiadnu nestretli. Ah, pardon - ešte sme mali tú česť so stádom muflónov, ktoré len tak pre radosť a lásku ku zvieratkám chová rodina Hežeľovcov vo veľkom zverníku pri dome (Slanska Huta). Muflóny boli tak tiché a plaché, že si ich Jaška spočiatku ani nevšimla. No keď ich zbadala, behala popri plote a túžila ich pásť :) Vkladám pár pekných fotiek od Jožka Žiarana:

 

 

• 17.10.2010 - Výlet v okolí jazera Izra (10 km)

S mamou a bratom sme si spravili super výlet na jazero Izra, keďže tam rastú jedlé gaštany a my sme práve na nich mali chuť ;) Bolo troška chladnejšie ale napriek tomu slnečno. Ohník preto musel byť a chutné kuracie stehienka tiež. Jaška dostala jedno tiež, samozrejme, ako má vo zvyku si ho šla najprv zahrabať pod najbližší strom, oskenovala nám ruksaky a keď zistila, že nič lepšie nebude, tak si ho šla vyzdvihnúť aj s hlineno-listnatým bonusom. Cestou sme našli aj pár geoskrýš a ocitli sa aj Jaškinom rodnom Maďarsku, keďže neďaleko bol turistický hraničný priechod. Ako vždy, bolo super a Jašopes bol nadšený.