Kólie dlhosrsté - Magické lomy | Yaless Blue


Magické lomy fotogaléria dlhosrstých kólií

• Júl 2018 - Po výlete do kameňolomu Rudabánya sme navštívili ďalší zatopený lom, tentokrát pri vinohradníckej dedinke Tarcal v Tokajskej oblasti vo východnom Maďarsku. Je o niečo menší, leží na svahu Tokaji - hegy (513 m n. m.), kopca dominujúcemu tokajskej oblasti. Samozrejme, že sme vyliezli až hore. Bol odtiaľ krásny výhľad na maďarské roviny. Pri návrate sme sa zastavili pri soche Krista, ktorá je dominantou dedinky Tarcal. Ďakujeme za príjemnú spoločnosť a fotky Peťovi Suvákovi, Julke a ich psíkom.

   

 

• Máj 2018 - Nádherný lom Rudabanya leží v Maďarsku, nie však ďaleko od hraníc so Slovenskom. Oblasť je známa nálezmi ľudoopov a sú tam aj zaujímavé budovy múzea, náučný chodník a vyhliadkové veže. Je to najkrajší lom aký možno asi vidieť široko-ďaleko. Navštívili sme ho s Peťom Suvákom, jeho sučkou Arwen a mojimi kóliušami.

   

 

  

  

• November 2017 - Výlet do lomu Tengerszém - ukrýva malebné jazierko na 324 m vysokej hore neďaleko maďarského Sárospataku. Je to vlastne zatopený bývalý lom, ťažil sa tam kameň, z ktorého sa vyrábali napríklad mlynské kolesá, ktorých pozostatky sa tam dodnes nachádzajú. Urobili sme si aj krásnu prechádzku po okolitých kopcoch a pomedzi nádherné vinice. Ďakujeme za príjemnú spoločnosť a fotky Peťovi Suvákovi, Julke a Federike...a všetkým našim psíkom - naša 4 členná svorka kólií, Kraťandy Bjů & Andromeda, Schapendoesi Arwen & Alicia, Špringeršpaniel Ron & kríženec Eddie...